Kalle mudeli päästmislood. C47/DC-3

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Kalle mudeli päästmislood. C47/DC-3

Postitus Postitas kalle »

Tere jah,

Et miks selline pealkiri? No asi selline, et mulle on kogunenud üsna mitu mudelit, mis vajavad päästmist. Kõik need on erinevate lugudega, aga midagi on sarnast. Aastate jooksul olen saanud või ostnud mõned pooleli või ka valmis mudelid. Mõned on lahkunud mudelistide tööd, mõned pooleli jäänud ja müüdud mudelid. Aga mul aegajalt selline kiiks, et sellised stooriga asjad meeldivad. Et no nagu tekib selline tunne, et kui mingi mudeli taga on mingi lugu või seotud sündmus, siis justkui on sellel oma väike väärtus. Mingis mõttes on ju tobe plastiku tükkidele sellist elu juurde kleepida, aga näed..teen seda ikkagi.
Ühesõnaga püüan anda mõnele nukralt seisma jäänud mudelile uue elu. Täna alustan siis Italeri C-47 elustamisega.

Selle mudeliga mingit suurt stoorit pole. 10 aastat tagasi ostsin pooliku ja õnnetuna, võtsin lahti ja jäi seisma. Italeri tuli selle restiga välja 1979 ja tol ajal oli tegu pööraselt hea mudeliga ja kõlbab tänagi täiesti teha. Nüüd mõned aastat tagasi, tuli aga Airfixil täiesti uus mudel välja ja see on juba mitu sammu edasi. Siinkohal oleks olnud väga lihtne ja loogiline vana Italeri kasvõi tulle torgata ja eluga edasi minna, aga näe kiiks ei luba. Ise ka veidi imestan, sest mainitud uus Airfix on ka riiulis:)
Aga asja kallale. DC-3 on üks tuntumaid lennukeid üldse, seega ajalootunni jätan täna täiesti vahele. Tuleb vaid öelda, et mainitud lennuki esmalend toimus 85 aastat tagasi ja see on ka väike põhjus, mis just selline päästmine sel aastal sai alustatud.
Tuleb tunnistada, et algne seis on veidi nutune ja kohati väriseb käsi uuema karbi järgi. Aga kuna vaeva on kunagi selle mudeli kaalal nähtud kõvasti, siis on otsus ikkagi selge. Siinkohal siis mõned pildid tänasest lauast:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Olen esialgu lammutanud ja veidi puhastanud, aga üldiselt on seis selline, nagu ostes oli. Mis mõte mul sellega kunagi oli, vot ei mäleta. Kas oli hind hea või mis, aga imestan natuke, et ma kunagi nii levinud mudeli poolikuna ostsin. Poleks nagu suurt iva. Aga lähme edasi.
10 aastat tagasi ehitasin DC-3 75 juubeli puhul sellise asja:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 7&start=15

Vaatasin vana teema uuesti läbi ja näen, et see tänane poolik on ka pildile jäänud. Veel tuleb öelda, et selle plaaneri ülejäägist kerkib üks väga oluline detail:
[imghttps://emmk.ee/kalle/models/dc3save/PDC3V4.jpg][/img]

Nimelt on minu eesmärk teha sellest mudelist tsiviil variant ja see tükk on väha abiks nüüd. Kallid dekaalid on varutud ja tulema peaks tükike soomlaste ajalugu

Pilt

Vot nii on selle looga. Algus on tehtud ja näis kuidas edasi. Olen viimalesl ajal kippunud end mitme tööga siduma, seega kiireid arenguid ei saa olema. Algus on siiski oluline.

Kk
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle mudeli päästmislood. C47/DC-3

Postitus Postitas kalle »

Nonii..annan endast siin ka ikka märku.
Kuna mul on seoses minu senise kodulehe serveri vananemisega endiselt probleeme piltide näitamisega, siis olen otsimas uusi võimalusi. Kuigi kunagi peaksin saama kõik jälle uuesti tööle, aga hetkel katsetan siin uut moodi, et midagi oleks.

EDIT 15.09.2023..ja see on saanud teoks ja olen tänase seisuga remontinud ära pildid siin ja viidatud vanas teemas. Äge on vaadata kuidas asjad hakkavad tööle, aga krt küll see on üks suur töö, kui tahan kõik oma vanad teeman sedasi ära remontida..krt kes neid ikka vaatab. Pekki küll, keegi ikka vaatb.ise vaatan:) Edi lõpp.

Ühesõnaga see Italeri sai päästetud. Ja militaarist stiviiliks ka keeratud. Eks seda aega ja vaeva läks, aga lõpptulemus on päris huvitav. Esialgu siis kaks pilti veel protsessist.
Manused
PDC3V8.jpg
PDC3V7.jpg
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle mudeli päästmislood. C47/DC-3

Postitus Postitas kalle »

Ja edasi juba lõplik tulemus. Sisse sai siis uputatud nii epo mootorid, kui veidi plekki, istmed on ka tegelikult epost tehtud, aga neid lihtsalt ei näe. Eksterioril on siin ikka põhiline sõna.
Ega ma väga hästi ei oska seletada, miks ma jamasin selle pooleldi hävinenud vana Italeriga, kui uus ja uhke Airfix oleks palju lihtsam viis olnud. Miski väike karma värk, et vms..igatahes oli sellel karbil veidi parem saatus, kui vahepeal tundus.
PS. Tänud Tanelile piltide eest!

Kk
Manused
008.jpg
007.jpg
006.jpg
005.jpg
004.jpg
003.jpg
002.jpg
allarmiin
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 24 Mär, 2006 22:46
Asukoht: Auküla
Kontakt:

Re: Kalle mudeli päästmislood. C47/DC-3

Postitus Postitas allarmiin »

Oi, see on kena :o mäletan kui see ükskord üle Tallinna lendas!
lennundushull aastast 1995.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist