Algaja mudelisti esimesed katsetused

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Algaja mudelisti esimesed katsetused

Postitus Postitas toomasherp »

Natuke rohkem kui kuu aega tagasi tekkis mul huvi tankide vastu. See oli peale Rakvere mudelinäitust. Ma mõtlesin, et võiks panna kokku tanke, mis on mõõtkavas 1/72, kuna mul ei ole kodus palju ruumi. Vähemalt õnnestub need ära paigutada. Mõtlesin, et võiks Teise maailmasõjaaegseid Nõukogude Liidu tanke tundmaõppida ja ostsin ühe T-34/76 ja IS-2. Panin siis esimese kokku ja siis hakkasin mõtlema, et tegelikult tunduvad Saksa tankid kujult isegi lahedamad kui Vene tankid. Nägin neid hobipoes kui ostsin Vene tanke. Mõtlesin siis, et paneks vahepeal ühe Saksa tanki kokku. Ostsin ühe Zvezda Tiger I varase väljalaske. Lisaks hakkasid mulle meeldima ka tankihävitajad, nii et ostsin ka ühe Ferdinandi. Panin nad mõlemd kokku. Tiigri panin täielikult kokku, aga Ferdinandi puhul hakkasin mõtlema, et pagan, äkki oleks mõistlik enne rataste ja roomikulindi paigaldamist roomikupesa äravärvida ja jätsin Ferdinandil roomiku paigaldamata.

Mul on ostetud Hobimaailmast Panzagi kompressor ja aerograaf. Mõtlesin, et nendega oleks hea proovida, kuidas värvimine õnnestub. Esimese hooga läheb kindlasti tuksi. Aga siis hakkasin mõtlema, et toas on ikkagi võib-olla jama aerograafiga värvida. Kes teab, kust ma pärast värvi hakkan leidma. Parem oleks võib-olla värvida soojal ajal hoopis õues.

Kuna mulle hakkas Tiger väga meeldima, siis ostsin ka ühe Tiger I varajase väljalaske, mis on toodetud Trumpeteri poolt, kuna paistis, et see näeb natuke erinev välja sellest teisest Tiger I-st. Panin selle ka kokku, aga mõtlesin, et igaks juhuks rattaid ja roomikulinti veel ei pane. Enne värvin mõned kohad ära.

Nüüd siis mõni päev tagasi otsustasin, et võiks mõlemad Tiiger I-ed pintsliga äravärvida. Trumpeteri pakendil on tank hall, samas manuaal soovitab teha ka veel tumehallid vöödid. Ma mõtlesin, et prooviks katsetuseks kõigepealt tank ühtlaselt halliks värvida. Siis vaatab vöötidega. Zvezda tankil peaks manuaali järgi olema põhi kollane ja muster selline, et mulle tundus, et peab enne kätt harjutama lihtsamaga. Ja mõtlesin et teen esialgu mõlemad Tiger I-sed hallid. Ühe tumedama ja teise heledma halli. Netis googeldades jäi mulje, et Tiger I oli nii tume kui helehall.

Mul ei ole veel need tankid täielikult värvitud. Asi on alles pooleii, aga amulle tundub selle täielikult kokkupandud tiigri puhul, et ei ole eriti probleemi, kui kõik on äraliimitud. Peene pintsliga pääseb isegi roomiku rataste vahelt värvima, niipalju kui sealt oleks vaja.

Pilt

Pilt

Vajavad vel värvimist. Heledamale tulevad võib-olla tumehallid vöödid. Nendest vasemal on üks värvimata Panzer IV Ausf. H.


Pilt

Halli Tiger I põhivärvid.
Viimati muutis toomasherp, 02 Dets, 2020 15:16, muudetud 7 korda kokku.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Algaja mudelisti esimesed katsetused

Postitus Postitas Joss Metsast »

Nii ta algab :)

Aerograafiga värvides sõltub palju värvist kui palju ta nüüd "haisutab". Tüüpilise humbroliga toas ilmselt ei tahaks, vesivärvidest ei saa arugi ..

Jõudu !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist