Kummist vidinate värvimine / weathering mudelitel.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Kummist vidinate värvimine / weathering mudelitel.

Postitus Postitas toomasherp »

Nagu algajal mudelistil ikka, tekkis mul taas üks küsimus. Nimelt on ühel tanki mudelil, üllatus-üllatus, roomikulint kummist. Samuti paar vidinat, mis lähevad tanki torni külgedele. Tegemist on mõõtkavas 1/72 firma Trumpeter poolt toodetud Tiger I Early Production tankiga.

Milliste värvidega on võimalik kummist detaile värvida? Proovisin Tamiya tavalisi akrüülvärve, aga need ei taha hästi peale hakata. Ma ei mõista, milleks üldse on hea toota plastikmudelile kummist detaile. Paistab, et selliste mudelite tootjaid on teisigi, aga mina nägin esmakordselt, kui see komplekt ostetud sai. Eile tuli see jutuks ka Ülemiste Keskuse poes Hobimaailm. Ma mõtlesin, et ostaks millalgi 1/35 mõõtkavas mõned Tamiya poolt toodetud Tiger I-d, kuna nad on mulle väga meeldima hakanud ja siis sai koos poemehega karpi sisse kiigatud ja ennäe. Tamiya Tiger I oli ka kummist roomikulindiga.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kummist vidinate värvimine / weathering mudelitel.

Postitus Postitas fossiil »

Nende "kummist" roomukutega ongi üks igavene häda - kunagi värvisin paari Zvezda/Italeri Pz.I -te ja nende komplektis olid kah mingist kahtlasest ollusest asjandused. Kusagil lugesin, et tegu pidi olema plastisooliga, aga eks igal tootjal on siin omad materjalid ja muud vigurid. Igatahes värvitud ma need sain, aga akrüülid olid siis vist veel leiutamata, no vähemalt minu jaoks. Värvisn Model Master /Testors emailidega ja hetkel seisab värv (veel) peal. Aga pidin ikka väga ettevaatlik olema, et pärastpoole liiga tugevasti ei nühiks, sest värv oli kohe nõus maha tulema.
Akrüülide kohta ei oska midagi öelda, võimalik, et mingisugusest kummist (näiteks Dragoni erispets roomikud) kannatavad ka nendega värvida. Kuna olen tegelenud ainult 1:35 mudelitega, siis ajapikku on nii kujunenud, et kui karbis eraldi lülidest roomikut kaasas ei ole, siis tellin/ostan/hangin tavaliselt Friul-i pastlad. Suure hädaga olen ise masteri teinud ja epost valanud, aga see on paras masohhism. Vahel lihtsalt pole muid valikuid, sest kummist roomik jääb kahjuks ikkagi siit ja sealt ebaloomulikult punnitama.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kummist vidinate värvimine / weathering mudelitel.

Postitus Postitas Hertsog »

küsimus sellest, et millega värvida. kas pintsli või aerograafiga. aerograafiga olen mõned kummilindid ära värvinud ja kui neid hiljem mitte väga käppida ning lakkida, siis jäävad suht okeid.
pintsliga kogemus puudub, aga tean ette, et see on sama efektiivne nagu sapöörilabidaga kududa.

kui aerografaini pole jõudnud ja jõudu selelks ka veel pole, siis on alternatiiviks aerosoolid. nendega saab ka kruntida. mälu mööda olen kajastanud seda "kodustest vahenditest" ka oma eraldi tehtud teemas "low-tech...", kus ma ühte 1/72 Königstigerit meisterdasin.

P.S. tuli meelde: selle sama postituse allkirjaks oleval mudelil on all originaalis kaasas olnud kummipastlad. tootjaks on Tamiya...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist