Sissisõda Eestis 2010

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tõeline partisan

Postitus Postitas Lemet »

Tiger I kirjutas:
ants431 kirjutas:Ehtne ja edukas partisan kellest tasuks õppida oli näiteks Stalin. Kes ta oli sünnilt? Mingi kolkaküla joodiku poeg aga oskas võita endale terve suure riigi! kuidas tema sai sellega hakkama aga eestis ei olnud kedagi kes seda oleks suutnud? :D
Hiljaaegu kuulsin jutte(paari huvitava faktiga), et Mussolini olevat eesti päritoluga:D Nii, et ei tea midagi.. :lol:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... ini#120354
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
mmetsas
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 20 Okt, 2009 14:24
Asukoht: Estland

Postitus Postitas mmetsas »

Mul tekkis selline ketserlik mõte, lugedes inimeste arvamusi, et lõviosa eestlastele on sisse programmeeritud deserteeruda, emigreeruda või vaenlasega koostööle asuda. Ja see olevat normaalne osa eestlase loomusest. Oletame, et nii ongi.

Mille põhjal siis peaks oletama, et need 16000 operatiivstruktuurist kavatsevad kangeslaslikult hukkuda ülekaaluka vastasega heideldes, samal ajal kui muud Andrused ja Jaagu ja Jürgenid sahtlist parteipiletit otsivad või pakkide ja perega sadamaid ja lennuvälju ummistavad?

Ma väidan, et operatiivstruktuur natuke madistab ja siis nähes olukorra lootusetust, padrunid hakkavad lõppema ja NATOst tuleb ainult sooje sõnu, hakatakse ka deserteerudes sadamate poole liikuma, haarates kaasa pered ja muu väärtuslik.

Nüüd olles jõudnud sadamasse, avastatakse, et laevad on servani täis igasugu Jürgeneid ja Andruseid, kes üritavad eksiili minna. Mida siis kaitseväelased sellises olukorras teeksid, ma pakun, et pagevad tsiviilid tõstetakse lihtsalt laevast maha, et enda perele ruumi teha. Ja kui keegi vastu hakkab, siis lükatakse kaitseriiv maha..... Twisted Evil Reaalsus on see, et sel hetkel on relvad ainult kaitseväel, 5. kolonnil ja vaenuväel.
Ma ei tea kas autor ise ka aru sai aga selle väljaütlemise sarnasied on nn. apokalüptilisi ettekuulututusi, mis kristlaste seas levivad. Olen lugenud K.Reitsi eluloost raamatut ja mida ta enne sõda kuulutas. Nüüd levivad sarnased kirjad ja mis ei ole kõige optimistlikumad ...
Juhani kirjutas: 1. Õige, efektiivne sissitegevus on võimalik ainult nii, et see on juhitud - koordineeritud - tegevus terve riigi alal. Võib-olla keegi mäletab tiblakindrali rõõmusõnumi Tshetsheeniast - nüüd nad saavad hakkama kui juhtimine ja side on nullitud.
Aga mulle kodanikuna tundub, et meie võimuladvik tunneb vaid mantrat Brüssel ja NATO. Ja veel hullem, kellele on kasuli,, et Eestimaal on eraisikutel relvad vaid jahimeestel, turvamehe,d politsei ja kaitseliit (need nende 30 000 kandjad peamiselt on) Niisama relvafänne ja laskjaid on ülivähe. Kes tegutseb selle nimel, et see oleks üks nõrk ja armetu riik. Juhani kahjuks sinu jutt on eestlastele vist utoopia ja ulme - hetkel küll. Ma ei ole 100% kursis kuidas kaitseliit sellise ettevalmistamisega hakkama saaks aga kohati on sellised mõttet eestlaste seas ketserlikud ja enesetapjalikud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist