Partisanisõjast

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

Noh se nosderdamus pani 2-3 aastaga mööda...
ta ennustas,et teine maailmasõda hakkab 1943 ja selle teeb võimalikuks mingi Hisleri nimeline tüüp.... üsna lähedal?

minuarust hakkas 3 maailma sõda 9/11 WTC ründamise,ja Terrori vastase sõjaga
aga võib ka juba 4 pidada,sest külm sõda oli ka vahepeal
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

ahvõi sinine on liiga hea, et piinamisega tegeleda, see on muidugi kiiduväärt. Partisanisõda vastase territooriumile viia, hm...kas partisanisõda pole väheke raske tingimustes, kus maastik on võõras nagu ka keel mida räägitakse ja puudub igasugune elanikkonna toetus. Sildade ja elektrijaamade õhkija jaoks on teine nimetus-diversant.
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Nostradamuse jutust võib tagantjärgi ükskõik mida välja lugeda. Hisler ei ole Hitler nagu taipohh pole taipoks.
Ette vaadates sündmusi pole keegi seletanud, et nüüd nii tuleb. Kõik on tagantjärele tarkus. Kui 2008 aastal keegi teeb paar pauku kuskil viimsis või kükametsas näiteks siis võib ka sinise juttu ennustuseks pidada ja öelda, et väikse jutuga suurt sõda ei ennusta jne. aga näe täppi läks

:lol:
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Partisanisõda

Postitus Postitas Mati »

Ei saa elada Piibli käskude järgi. et kui löödakse paremale põsele, keera ette vasak põsk.
Punane terror hävitas eestlasi vanusest ja soost vahet tegemata, metsavendadel ei olnud võimalust neid parteibürool korrale kutsuda.
Vorst vorsti vastu oli ka minu arust õige, kahju, et 1949.a. küüditamist nad ei suutnud eriti takistada.

Ma olen peale keskkooli lõppu 1961-65.a. ehitanud kõrgepingeliine ja ma väga kahtlen kuidas oli võimalik üle 110 kilovoldise liini nöör visata?

Seoses sissindusega arvan, et oli metsas ka kindlasti tõelisi röövleid, kes tegutsesid metsavendade nimel, samuti paljud NKVD-laste kuriteod olid tehtud vihuti metsavendade maine allatõmbamiseks.
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

taipohh kirjutas:Noh se nosderdamus pani 2-3 aastaga mööda...
ta ennustas,et teine maailmasõda hakkab 1943 ja selle teeb võimalikuks mingi Hisleri nimeline tüüp.... üsna lähedal?

minuarust hakkas 3 maailma sõda 9/11 WTC ründamise,ja Terrori vastase sõjaga
aga võib ka juba 4 pidada,sest külm sõda oli ka vahepeal
Ära aja pläma.Kas Histori kanalit oled vaadanud sealt seletas väga hästi ära mida Nostradamus mõtles ja ütles.
Ei pannud ta mööda midagist.

Mis ajast Hisler tüüp on? Mingi iidne jõe tüüp või?
Ära nopi fakte ja nimesi enne kui asi pole selge.
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

partisanisõda

Postitus Postitas Mati »

Ma korraks vaidlen benedictiga
Meestele, kes omasid automaatrelvi, oleks olnud lihtne isolaatorid (110 kv puhul seitsme seelikuga) paaris mastis puruks lasta ja sel juhul oleks juhe maha kukkunud tekitades ühtlasi maaühenduse ehk lühise ja alajaama õli- ehk survelüliti oleks automaatselt liini välja lülitanud. Pärast seda oli võimalik kasvõi rauasaega juhe katki saagida.
Ainult pidi teatud aeg ootama sest survelüliti proovib kaks korda ühendust taastada.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

muidugi oli metsavendade seas ka lihtkurjategijaid.nt harald alpeus saaremaalt pani metsa,sest ei tahtnud varguse eest kinni minna.ja loomulikult tapeti vahel kommarite perekonnaliikmeid,kes polnud milleski süüdi(nagu olid süütud ka küüditatud lapsed).igale juhtumile ja inimesele tuleb läheneda individuaalselt,mitte kleepida üldistavaid silte.
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Alati kui memmekesega metsavendade teemal juttu teeme,siis ta kirub ja vannub neid.Mitte,et ta endine kommar oleks.
Niipalju kui ma ikka küsin ei taha tema rääkida ja muudab teemat ja laulab omaaegseid metsavennalaule :wink:
Point ongi selles,et metsas oli igatsuguseid,kes olid partisanisõja esmärgiga ja kes olid musta minevikuga.
igavesti eilne
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 27 Juul, 2005 21:45
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas igavesti eilne »

Metsas poldud partisanisõja eesmärgiga. Metsas püüti end varjata kahejalgsete marutõbiste kiskjate eest.
Ja kui Lennarti memmeke (nii ta nimetab) metsavendi kirub, siis ehk seetõttu, et viimased endile süüa või midagi muud palusid. Taolise soovi täitmine oli rangelt keelatud ja tõi kaela süüdistuse nõukogude võimu vaenlaste abistamises. Olen kohanud küllaltki palju inimesi, kes just eelpool mainitud põhjusel (hirm-vastutus) metsavendi ei sallinud. Samas oli metsavendade seas ka selliseid, kes abistajate ohutusega ei arvestanud, ehk esitasid oma soovi (või nõudmise) konspiratsioonireeglite vastaselt. Enamik neid reegleid järgis.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Alustaks sellest, et minu vanaema, kes polnud eestlane, varjas 1949 martsis perekonda, kes paases. Vanaisa polnud metsavend, kuid saksa ajal oli 286. pataljonis jaoulem ja hiljem toitis metsavendi. Mina ise olen saanud valjaoppe Eesti, Soome ja USA armees. Huvitav, kuidas peaks ma suhtuma metsavendadesse. Voi kuidas raakima nende inimestega, kes pronkspuusliku juures tahistavad 9. maid. Ma arvan kull,et ule sihiku, kuid ega seegi pole vaga tark tegu ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Mina imestan hoopis selle üle, et nii vähe igasugu kohalikke tiblasid ja nende pereliikmeid mullatoidule saadeti. Kujutage ise ette olukorda kui su vanemad on 1941.a. mõrvatud või Siberisse saadetud, su parimad sõbrad on langenud kas Idarindel või siis metsas okupantide vastu võideldes. Pere on sul kas küüditatud või mõrvatud...

On see siis eriline kuritegu kui sellise saatusega inimene läheb ja teeb seda sama mida talle on tehtud oma vaenlastega? Näiteks jalutab sisse kohaliku kommari eluasemesse ja laseb maha nii tema kui tema pere? Minu meelest inimlikult vägagi mõistetav käitumine.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

+laseb maha nii tema kui tema pere
Eesti metsavennad tapsid ka perekondi, naisi ja lapsi, kuid upris vahe. Ajakrjas TUNA ilmus paar aastat tagasi selle kohta MGB statistika.Lugege TUNA
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kapomees
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 02 Nov, 2006 22:42
Asukoht: Kapoland
Kontakt:

Postitus Postitas Kapomees »

Üldiselt kui tahad umbrohule piiri panna tuleb tööd teha korralikult, välja juurides juured ning kokku korjates seemned. Viha on arvestatav jõud. :twisted:
ARBEIT MACHT FREI!
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Lennart kirjutas:Alati kui memmekesega metsavendade teemal juttu teeme, siis ta kirub ja vannub neid. Mitte, et ta endine kommar oleks.
Niipalju kui ma ikka küsin ei taha tema rääkida ja muudab teemat ja laulab omaaegseid metsavennalaule :wink:
Point ongi selles, et metsas oli igatsuguseid, kes olid partisanisõja eesmärgiga ja kes olid musta minevikuga.
Mina jälle arvan, et põhiline point oli selles, et rahvas oli sõjast väsinud. Paljud olid leppinud kaotusega ja otsustanud minna uue korraga kaasa, et lõpuks saaks rahulikult elama hakata. Metsavennad aga esindasid sellise mõtteviisi opositsiooni. Paljud ei mõistnud, et miks enam sõda pikendada. Tunti küll meestele nende olukorras kaasa, kuid ei pooldatud nende aktiivset tegutsemist, sest see võis tuua kaasa hävingut ka kõrvalseisjatele.
Kõige hullem selle asja juures on aga see, et selline suhtumine mõjus hävitavalt ka metsavendade moraalile.
Minu metsavennast vanaonu on oma 1948-49 metsas kirjutatud kirjades puistanud südant:
"Kõik jahivad mu hinge, ma ei mõista, miks on see neile nii vajalik..."
"olen nagu marutõbine koer, kellest kõik eemale hoiavad...."
"Miks pean ka omade juurde hiilima kui varas öös..."
"Minu kalm saab olema kodumaa mullas, kuid ilma lillede ja ristita. Kodumaa tuul selle kääpa peagi tasandab ja ainult kodumaa pind jääb teadma, kus puhkab ta ustav sõdur..."
Viimase lause kirjutas ta ema haual, öösel peale matusepäeva. Kogu matuse käiku oli ta salaja kõrvalt võsast pealt vaadanud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist