Sissil on külm ja nälg

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kas seda soojuskiirgust (infrapuna) ei saaks varjata fooliumekraaniga? Peaks vist saama. Ehitiste soojustamiseks on olemas õhuke ja kerge õhumullidega plastik, ühelt poolt fooliumiga kaetud. Sellist rulli kaasas vedada ei ole eriti raske.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Nii palju kui mina asjast aru olen saanud, siis fooliumi ja muude soojuskiirgust mitte neelavate ekraanidega on see jama, et nö. varjamine on tegelikult soojuskiirguse tagasi peegeldamine. Varjad ühelt suunalt = kiirgad topelt vastassuunda. Või tekitad enda selja taha (puudele) üldisest foonist eristuva jälje. Kõige parem jätta enda ja vaenlase vahele ikka mingi looduslik "sein". Sulandub üldisesse fooni nii visuaalsel kui aparaatidega vaatlemisel. Pealegi, eks termovaatluse oht tuleb suuresti ikka ülevalt järelikult vaja just see suund katta. Lõkke puhul keeruline. Sooja õhku ju kotti ei pista ka :D
Ise katsetan siin lageda taeva all ööbimisel tavalise telkmantli asemel nö. survival blanketit (pilt). Kui kellelgi soojuskaamerale ligipääs on, oleks päris huvitav kaeda on's sest ka termojälje hajutamiseks (mitte kaotamiseks) miskit kasu või niisama platseebo :wink:
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

See "survival blanket" on täitsa hea asi. Mul on endal selline.

See peegeldab soojust tagasi. Lõket sellega ei varja, aga juba Trangiaga söögitegemist sellega saa varjata. Samuti kui varitsuses on tekitanud parajad kaotused vaenlasele, et ta saadab kopteri otsima, nii sellega saa ennast peita. Enda ja selle vahel peab aga olema õhuvahe, mitte nii sama enda peale tõmmata.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Kas kusagil pakutakse müügiks telkmantleid, millel on üks külg hõbedane, ehk siis soojust peegelduv? Tõenäoliselt mõeldud matkajale, kuid sobib ka sõdurile.
Kui on probleem, tõmba lõuga
TimoT
Liige
Postitusi: 142
Liitunud: 14 Jaan, 2008 21:17
Kontakt:

Postitus Postitas TimoT »

speedsta kirjutas:Kas kusagil pakutakse müügiks telkmantleid, millel on üks külg hõbedane, ehk siis soojust peegelduv? Tõenäoliselt mõeldud matkajale, kuid sobib ka sõdurile.
lehe allosas on miskit
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... hmariietus
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

speedsta kirjutas:Kas kusagil pakutakse müügiks telkmantleid, millel on üks külg hõbedane, ehk siis soojust peegelduv? Tõenäoliselt mõeldud matkajale, kuid sobib ka sõdurile.
Mul endal on peale selle spetsiaalse soojuse peegeldamise asja ka "present", mille üks külg on hõbedane ja teine külg laiguline. Ma tegin selle ise selliseks, et sellest saa mingisuguse telgi teha nööridega. Mõte on, et seespool on see spetsiaalne peegeldaja, siis õhuvahe ja pealmiseks see laiguline asi.

On olnud minu varustuses "alati" seega ma ei oska öelda kas sellist oleks kusagil ka müüa.
Ohvitser
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 15 Apr, 2006 12:00
Kontakt:

Postitus Postitas Ohvitser »

Kas õhuke termotekk (ühelt poolt hõbedane, teiselt poolt kuldne) on kuidagi efektiivselt kasutatav soojuskiirguse peitmisel?
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Ohvitser kirjutas:Kas õhuke termotekk (ühelt poolt hõbedane, teiselt poolt kuldne) on kuidagi efektiivselt kasutatav soojuskiirguse peitmisel?
Kui see hõbedane pool on korralik peegeldaja nii sellest on kasu. Võiks kas või madalal olevate kuuske oksade peale levitada ja nende oksade all Trangiaga keeta sooja jooki.

See kuldne pool on aga probleem - sellel on demaskeeriv toime. Äkki saaks kuidagi kombineerida kokku laigulise või rohelise riidega?
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

Sissil on külm,nälg ja ka ... haigused.Paljud metsavennad surid külmetushaigustesse. Lisaks külmetushaiguastele veel hügieeniga seonduv, näit. jalaseen jt. Kui ikka pikalt siss olla,eriti talvel (pesemistingimused!),peab väga teadma ,kuda tervist hoida ja ravida.
Igasugu näpunäited teretulnud...
Rahuaega hoiab relv
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Tony kirjutas:Sissil on külm,nälg ja ka ... haigused.Paljud metsavennad surid külmetushaigustesse. Lisaks külmetushaiguastele veel hügieeniga seonduv, näit. jalaseen jt. Kui ikka pikalt siss olla,eriti talvel (pesemistingimused!),peab väga teadma ,kuda tervist hoida ja ravida.
Igasugu näpunäited teretulnud...
Peab sööma küüslauku ja sibulat. Vahepeal jooma mustasõstramahla. Kui külmetab ennast, nii tarvitama küüslauku ja hunaja (mesi) segu.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Kas keegi "soojaakusid" pole magamiskotti võtnud? Levinud jutt on kivide soojaks ajamisest ja siis enda ligi hoidmisest :dont_know: ... aga katsu sa praegu metsas mõnda kivi leida.
Kas keegi on katsetanud seda näiteks veepudelitega. Täidad paar plastikpudelit keeva veega (või ajad nendes keema) ja võtad need magamiskotti. Liikumisel võivad need tühjad olla (kui joogivett pole vaja).
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

soesilm kirjutas:Kas keegi "soojaakusid" pole magamiskotti võtnud? Levinud jutt on kivide soojaks ajamisest ja siis enda ligi hoidmisest :dont_know: ... aga katsu sa praegu metsas mõnda kivi leida.
Kas keegi on katsetanud seda näiteks veepudelitega. Täidad paar plastikpudelit keeva veega (või ajad nendes keema) ja võtad need magamiskotti. Liikumisel võivad need tühjad olla (kui joogivett pole vaja).
Suured kived töötavad küll soojaakudena. Neid on siis vaja kaasas tassida näiteks 50 kg. :D

Kuumavesipudeleid oleks vaja olla suur kogus vähemalt liitriseid pudeleid et nenedest oleks pikaajalist kasu. Aga kui keegi on ennast külmetanud nii lühiajaliselt nendest on kasu küll - saa kiiremini soojaks.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Kui kole külm on siis tasub joogivesi muidugi ööseks magamiskotti enda ligi võtta - mitte sooja saamiseks, aga et see lihtsalt ära ei jäätuks :D

Õhuke termotekk minu kogemuste kohaselt ei kõlba. Kui siis ekstreemjuhul 1-kord kasutamiseks. Vähe sellest, et läigib mis hullu, krabiseb ka ja on kole õrnake. Varsti ribad taga. Seepärast ei anna teda ka kuidagi riide külge õmmelda ja kleepimine on kole keeruline (jah, olen proovinud). Parem osta kohe "space blanket", Pärnu Travermotox näit. müüb 190,- on hind. Õmbled veel nailonrihmast või -nöörist aasad nurkadesse nii laseb see ennast kenasti riputada/kinnitada/ümber siduda.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Kilgore kirjutas:Parem osta kohe "space blanket", Pärnu Travermotox näit. müüb 190,- on hind. Õmbled veel nailonrihmast või -nöörist aasad nurkadesse nii laseb see ennast kenasti riputada/kinnitada/ümber siduda.
Rihmade või nööride õmblemine on hea mõte.

Ma neetisin oma space blanketisse valgevasest rõngasneetid. Nende ja lahtiste nööride abil saa siduda vastavalt olukorrale. Sama moodi ma olen varustanud selle laigulise presendi. Nööri on ju alati kaasas. Vahepeal on vaja pikemat nöörid vahepeal ainult lühikesed jupid.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Kuidas see space blanket vastu peab? Kui näiteks metsa alla maha laotada, kas oksad jms viga ei tee? Kui palju kaalub ja palju kokku pakitult ruumi võtab?
Kui on probleem, tõmba lõuga
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist