Metsavendade kuritööd?

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

metssiga kirjutas:Mõne kapral Karu taolisega võiks küll üle sihiku suhelda -))
Huvitav, miks üle sihiku :o ?

Metssiga "harrastusjuristina" peaks olema tuttav ka võrdse kohtlemise printsiibiga juriidikas :) . Haritud inimene peaks vihjest aru saama.

Võiksid parem avaldada oma uurimistööde tulemusi näiteks vene keeles -- sellega kaitseksid Eesti riiki rohkem kui siin oma ähvarduste pildumisega ("üle sihiku", "sm Mauser" vms).
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

metssiga kirjutas:Eks elu on muidugi suurem kui ükskõik missugune tagantjärele konstruktsioon või arvamus. Lehtse vallas oli Kentside suguvõsa ja selle nimega mehi arreteeriti 1941. kuni 1952. aastani. Mäletamist mööda oli seal ka mingi kriminaalne lugu, kus keegi mees tahtis oma naisest lahti saada ja ütles siis metsavendadele, et naine on NKVD agent, ja nii kuul anti ... Kui Tony saaks täpsustada selle Kentsi eesnime, kellest ta kirjutas, siis saaks vast asja uurida ja ka siin teada anda.
Kui ma ei eksi,oli ta vist Eeri Kents (võin eksida,püüan meenutada). Kutsuti vist ka Järiks,tugeva kehaehituse tõttu. Isa teab mul täpsemalt,küsin üle.
Rahuaega hoiab relv
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Kapral Karu kirjutas:
metssiga kirjutas:Mõne kapral Karu taolisega võiks küll üle sihiku suhelda -))
Huvitav, miks üle sihiku :o ?

Metssiga "harrastusjuristina" peaks olema tuttav ka võrdse kohtlemise printsiibiga juriidikas :) . Haritud inimene peaks vihjest aru saama.

Võiksid parem avaldada oma uurimistööde tulemusi näiteks vene keeles -- sellega kaitseksid Eesti riiki rohkem kui siin oma ähvarduste pildumisega ("üle sihiku", "sm Mauser" vms).
No eks see literatuurne liialdus olnud, aga midagi kapral Karu väljendustes mind seda tegema sundis :-) Vene keeles avaldaks küll ennast hea meelega, ikka suur turg ja suuremad honorarid, aga kuidas seda teha, järsku kapral Karu teab? Pole ma oma teadmisi-arvamusi kunagi vaka all hoidnud, ka mitte venelastele ja mitte venelaste SMI-le, kes just viimasel ajal on üht-teist küsima ja tahtma hakanud. PS "sm Mauser" oli ju ainult viide ühe foorumikamraadi deviisile, ise valiks ma endale pigem "Galil SAR"
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Tony kirjutas: Kui ma ei eksi,oli ta vist Eeri Kents (võin eksida,püüan meenutada). Kutsuti vist ka Järiks,tugeva kehaehituse tõttu. Isa teab mul täpsemalt,küsin üle.
Inimese dokumendinimi vaevalt et tollal oli Eeri, vast ikka Erich, Erik või Heinrich? Tollal arreteeritud Kentsid olid Aleksander, Jaan ja llmar. Kui aega saan, siis vaatan nende juurdlustoimikud läbi ja annan teada.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

See oli nüüd üks hiigelpikk ja mahukas teema, millest teeks siin kokkuvõtte.
Esitati tees, et osa (vähemalt?) metsavendadest läks pikas metsasolemisest peast "soojaks" ja hakkas täitsa valimatult inimesi tapma ja kuritegusid tegema. Tarmo Männard esitas selle teesi tõestuseks oma vanatädi mälestused.
Dokumentide põhjal esitasin mina sündmuse tegeliku käigu, mis näitas, et TM vanatädi mälestused olid nö. plära. Ühtlasi esitasin oma eelduse -põhimõtteliselt on võimalik, et pikas metsaolekus võib inimene peast-sassi minna. Ja esitasin ka küsimuse - kuna mina ühtegi taolist juhtumit ei tea, siis palun mulle teada anda (sündmus, nimed, koht, aeg). Kokkuvõte - mitte ühtegi taolist juhtumit, kus metsavend oleks sooritanud arusaamatult ja lihtsalt kriminaalseid tegusid, mitte ükski foorumikamraad ei tea. Järelikult teema "metsavendade kuritööd" on eksitav ja vale ja ei midagi muud, kui mõne tollase punase järeltulija möla. Mis ei tähenda muidugi seda, et vastava teema võiks sulgeda. Üldsegi mitte, mina olen avatud ikka ja alati teemakohasele infole!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Tony kirjutas:Aegviidu-Lehtse kandis varjas end sõjajärgsel ajal keegi Kents, "metsavend",tegelikult röövel ja mõrvar.Pole kuskil sõjaväes olnud,varjas end ka Saksa ajal. Ühe mehe uputas kord Soodla jõkke,olles tugev mees,hoidis teist maadlusvõttes uppumiseni. Ühe maja põletas maha ja tõmbas vindist tule peale,kui tuletõrje saabus. Ümbruskonnas kõik teda kartsid.Lõpuks jõi, jootja oli ka ta varjaja, viinaga koos unerohu sisse.Seoti kinni ja anti võimudele. Keegi ei julgend näpuga näidata,et mõrvar ja saadeti Siberisse,kust tuli tagasi 10a. pärast v. varemgi.
Seejärel töötas elektrikuna ja sai surma elektrilöögist..... olgu öeldud et samas kohas töötasid ka kaks venda,kelle isa oli Kents ära tapnud 8) . Ametlik surma põhjus jäigi minuarust tööõnnetus :)
Tony kirjutas siin "metsavend" jutumärkides ja nii ongi. Küll tuhnisin dokumentides, mitte kui midagi ei leidnud. Siis konsulteerisin endast targematega ja valgustus saabus. Kents oli kriminaalkurjategija, sellisena üldse mitte julgeoleku huvisfääris ja temaga tegeles miilits. PS kui juba tsekistid teda metsavennaks ei pidanud-arvestanud, siis oleks ikka eriliselt mage lugu, kui nüüd keegi jutustaks, missugune kaabakas oli see "metsavend".
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist