Üks tankilegend lahendatud!

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Üks tankilegend lahendatud!

Postitus Postitas ASuur »

Täna käisime LionRati ja Juss000-ga kontrollimas ühte järjekordset tankilegendi Tartu läheduses ,soises metsas.Meie seekordne käik näitas üsna ilmekalt ühe legendi tekkemehhanismi ja tegelikke tagamaid.Legend oli siis tank soises metsas,millest torni ülaosa veel näha on.(tuletame meelde kõiki neid legende vanakeste noorpõlves nähtud järve/soo tankidest,millest veel hiljuti torni ülaosa näha oli!)
Saime kohalikel meestelt,kes ise seda torni veest välja paistmas olid näinud, väga täpsed juhised tanki asukoha suhtes.Asusime siis otsima.Teepeal piiksutasid poisid veidi ja tõepoolest - maapind oli sõjamoona täis,tundus et lahingut siin peetud oli.Ja ennäe,väikese otsimise peale leidsimegi tankitorni ülaosa maaseest välja turritamas.Vesi oli küll ümbert ära kuivanud.
Pilt

Proovisime torni maaseest välja sikutada ja selgus,et tegemist on siiski vaid tabamuse saanud T-34 komandörikupliga.Tuhnisime veel ringi ja leidsime mõned roomikulülid,kaks lääbat,soomusetükke,mootoritükke ja kõverdunud tankikuulipilduja jäänused.
Nii et tõepoolest oli siin kunagi tank pihta saanud ja ilmselt millalgi peale sõda vanarauaks ära veetud.
Nii,et selles legendis oli oma tõeiva sees.
Pilt

Metsast välja sõites leidsid poisid veel ilus miinipilduja aluse.
Pilt
Võtsime kaasa ka leitud lõhkemoona koordinaadid ning LionRat lubas need vajalikele instantsidele edasi anda.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Re: Üks tankilegend lahendatud!

Postitus Postitas juss000 »

Meeldiv näha ja lugeda, kuidas üks vaba päev sai aktiivselt sisustatud metsatuka külastamisega ja A Suur ja veel tuntud ja teised huvilised kokku said Tartu külje all ja see ei jää viimaseks.Peatse jälletegutsemiseni.

NB.Kas see nn.starter jäi veel kännu najale?
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Jah ,tore oli tõesti ja peab tunnistama,et päeva teises pooles jäi järgmiste objektide külastamine toppama,kuna nii mõnus oli juttu puhuda ning süveneda tulisesse arutellu näiteks navigaatorite,gps-ide ja palmtopide omaduste,saadavuse ning teiste nüansside üle.
Aga starter ununes tõesti kännu otsa!
Kui sinna kanti satute võtate äkki ära!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ja tänane "Tartu Postimees" suutis treida nupu, et päästeameti demineerijad tegid kahjutuks sõjahaudade kaevamisel leitud saksa mürske. Nagu hiljem selgus, tegu järjekordse ajakirjandusliku liialdusega :evil: Paraku pidin tõe väljaselgitamiseks kõvasti telefoniarvet suurendama ja oleks äärepealt Vasulasse sõitnud.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Mis pagana hauad? :shock:
Ilmselt pidasid ajakirjanikud ikka mõnda muud kohta silmas!
eikeegi
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 08 Sept, 2005 8:53
Kontakt:

Postitus Postitas eikeegi »

Vasula lähedal käisitegi?
Mul üks kamraad rääkis, et nad olevat kunagi seal ühest mülkast suure jändamisega miskisuguse suurtükitoru välja sikutanud. Ma ei tea, mis tõugu see täpselt oli aga äkki pärines sama tanki küljest. Seda enam, et mul on tema suust meelde jäänud ka jutt vene tanki ratastest.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

ASuur kirjutas:Jah ,tore oli tõesti ja peab tunnistama,et päeva teises pooles jäi järgmiste objektide külastamine toppama,kuna nii mõnus oli juttu puhuda ning süveneda tulisesse arutellu näiteks navigaatorite,gps-ide ja palmtopide omaduste,saadavuse ning teiste nüansside üle.
Aga starter ununes tõesti kännu otsa!
Kui sinna kanti satute võtate äkki ära!
Kindlasti teen sealkandis veel laiemalt uurimistööd, toon starteri ära ja mine tea, mida veel leida võib?
Kas sain õieti aru, et mürsud said demineerijate poolt kahjutuks tehtud?Kui veel leian eks siis saab ka koht ära märgitud ja annan ise andmed edasi.

Huvitavatest leidudest annan teada ja kui abi vaja , eks siis saab ka sellest mainitud.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

eikeegi kirjutas:Vasula lähedal käisitegi?
Mul üks kamraad rääkis, et nad olevat kunagi seal ühest mülkast suure jändamisega miskisuguse suurtükitoru välja sikutanud. Ma ei tea, mis tõugu see täpselt oli aga äkki pärines sama tanki küljest. Seda enam, et mul on tema suust meelde jäänud ka jutt vene tanki ratastest.
Aga kus kandis, kohas see mülgas asub???Peale toru peab veel midagi olema???Teeme ühise külastuse, kuniks veel ilmasid.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

ASuur kirjutas:Mis pagana hauad? :shock:
Ilmselt pidasid ajakirjanikud ikka mõnda muud kohta silmas!
Huvitav.AGA kui meil oleks midagi taolist juhuslikult välja tulnud,arvatavasti oleksime julgenud isegi kurja lugupeetud Arnoldit tülitada,Vasula ju Tartu maakond.

-------------------------------------------------------------------------------------
lootus on petis kes meid pidevalt tüssab
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Lugupeetud ja kuri - :lol: :lol: :lol:
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

juss000 kirjutas:
ASuur kirjutas:Mis pagana hauad? :shock:
Ilmselt pidasid ajakirjanikud ikka mõnda muud kohta silmas!
Huvitav.AGA kui meil oleks midagi taolist juhuslikult välja tulnud,arvatavasti oleksime julgenud isegi kurja lugupeetud Arnoldit tülitada,Vasula ju Tartu maakond.

-------------------------------------------------------------------------------------
lootus on petis kes meid pidevalt tüssab
Üldiselt on asi selge ja mingit erilist probleemi pole.Seal oli infoga tõesti väike segadus ja tundub,et põhiliselt tänu demineerijate veidi omamoodi vaatenurgale.See on edaspidiseks õpetuseks,et tuleb neile rohkem taustast rääkida,et nad omas peas mingeid variante ei kipuks genereerima.
eikeegi
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 08 Sept, 2005 8:53
Kontakt:

Postitus Postitas eikeegi »

juss000 kirjutas:Aga kus kandis, kohas see mülgas asub???Peale toru peab veel midagi olema???Teeme ühise külastuse, kuniks veel ilmasid.
Kui ma õigesti mäletan, siis kusagil järve lähistel. Aga kindel pole. Ma katsun meeles pidada ja uurin seda asja. Mul on seal metsas nagunii isu üks eelmisel talvel avastatud koht üle vaadata, kuhu pole viitsinud kaelani ulatuva heina tõttu ronida.
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

eikeegi kirjutas:
juss000 kirjutas:Aga kus kandis, kohas see mülgas asub???Peale toru peab veel midagi olema???Teeme ühise külastuse, kuniks veel ilmasid.
Kui ma õigesti mäletan, siis kusagil järve lähistel. Aga kindel pole. Ma katsun meeles pidada ja uurin seda asja. Mul on seal metsas nagunii isu üks eelmisel talvel avastatud koht üle vaadata, kuhu pole viitsinud kaelani ulatuva heina tõttu ronida.
Lööks kampa ja teeks retke sel nädalavahetusel ära.Või mis?
eikeegi
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 08 Sept, 2005 8:53
Kontakt:

Postitus Postitas eikeegi »

Minu mainitud torust nii palju, et T-34 ja üldse tanki küljest see ei pärine.
Kasutaja avatar
-=Mortyr=-
Liige
Postitusi: 363
Liitunud: 26 Okt, 2005 13:00
Kontakt:

Postitus Postitas -=Mortyr=- »

Tere, kas tahetakse minna siis Vasula kanti või?
Ma elan ise ka lähedal.
Minu kunagi mainitud 120mm miinipilduja miinid tulid ka sealtkandist välja.
Seal on tõesti mingi kolmnurkse kujuga Vasula järv.
Koht on hea ja veel suhteliselt avastamata.
Kas teil on juba seal käidud?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist