soomuk

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Seni kui me siin heietame paari aasta taguseid mälestusi (rääkimata veelgi varasemast ajaloost), on see kraam metsast ammu minema veetud.
Kuna igasugu nänni hakkab tasapisi metsades vähemaks jääma, samuti on vanametalli kokkuostuhinnad piisavalt kõrged, siis võib juba asjade käiku aimata.
Ja kui arvata, et raskem metallikola on kuhugi vedelema jäänud lihtsalt oma liigse kaalu ja väljaveoteede puudumise tõttu... siis antud teemaga tegelevatel grupeeringutel on olemas vajalik varustus (isegi õhuluure tegemiseks kasutatav deltaplaan) ning kogemus.
Kuna tehnika armetutele jäänustele makasujõuline kodumaine turg puudub, siis ongi kiireim lahendus EMEX, kust toimub raha laekumine pangaarvele loetud tundide jooksul.
Kindlasti leiduks arvestatavaid huvilisi välismaal, kuid eks proovige kasvõi mõnda üksikut roomikulüli rahvusvahelise postipakiga kuhugi Ameerikasse saata ... :oops:

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

:!: Lagedil on MTÜna tegutsev sõjamuuseum, kus sihakene kraam on alati teretulnud. Seal on kask T-34 ka töökorda seatud, üks on nendest pioneertank, sellega saab igasugu padajänni välja tõmmata. Andke aga ainult poistele teada! Võin uurida ka telefoni välja. :)
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2196
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

ôpetaja!

Olen vist noor ja loll, aga ikkagi - miks läheb metsas roostetava tankijäänuse vaatamiseks liivapaberit vaja? Ja kohe nii, et 10 korda poes järel vaja käia?
Muidu äratavad siinsed jutud Poruni-sirgala piirkonna vastu huvi. Poest pigem vaja korraliukku matkavarustust ja teemoona...
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Kui ma veel väga noor ja ikka päris loll olin ... :oops:

No oli ka minul unistus ... :roll: :roll: :roll:

Pärast seda kui mulle sai selgeks, et metsast poekaupa ei leia ... :( :( :(

Ühesõnaga, mis seal vanu aegu ikka meenutada. Olin noor ja roheline. Raha kulus liivapaberile ja keemiale, tulemus null.

Ei tea, kas olen enam huvitatud :?

Õpetaja
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2196
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Miks nii pessimistlikult?

Kunagi leidsin pruudi isatalu tagant pôôsast ratta, mis polnud palju parem, kui metsast leitud kiiver. Roosteauke küll ei olnud, aga laagrid olid kôik kinni ja lausroostes.

Mina oma tulemuses eriti ei pettunud: http://album.ee/?o=300127778
Muidugi liigub vanu ja uusi rattajuppe veidi lahedamalt kui tanki vidinaid. Aga oma 15aastase roostepoleerimise kogemuse juures vôin väita, et päris ilma lootuseta iga metsaskäik ei ole.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas plekkpea »

Õpetaja kirjutas:Kui ma veel väga noor ja ikka päris loll olin ... :oops:

No oli ka minul unistus ... :roll: :roll: :roll:

Pärast seda kui mulle sai selgeks, et metsast poekaupa ei leia ... :( :( :(

Ühesõnaga, mis seal vanu aegu ikka meenutada. Olin noor ja roheline. Raha kulus liivapaberile ja keemiale, tulemus null.

Ei tea, kas olen enam huvitatud :?

Õpetaja
Hästi öeldud.
Huvitun maisest rasketehnikast.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: soomuk

Postitus Postitas jackpuuk »

Nädalat paar tagasi tulid Riisipere-Vasalemma tee äärest (pmst. Laitse risti vastas) kahe PPS-i ja ühe PPsH jäänukid välja, täiesti lambist. Pistsin selle roostepuru põka ratta alla ja sõtkusin maasse. Kui keegi tahab otsima minna, siis võtke ühendust. Aga selles kohas on maapind niimoodi rauda täis, et sügavat mõtet sellel pole.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist