Puhka rahus,Metallidetektor...

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Olen ennast sellest teemast eemal hoidnud... Valesti tegin.
Westland riputas üles "Eelnõu"...
(2) Käesolevat seadust rakendatakse ... kasutajale, kes teostab seda harrastuse eesmärgil.
(3) Käesolev seadus ei reguleeri metallidetektori kasutamist selleks ettenähtud töö- või kutseteenistusest tulenevate ülesannete täitmisks, kuid kehtestab neile nõuded.
Kas allajoonitud osa ei ole väikses vastuolus?

terv
o
Horst
Liige
Postitusi: 363
Liitunud: 12 Veebr, 2005 0:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Horst »

oleeg kirjutas:Kas allajoonitud osa ei ole väikses vastuolus?
Meile tuntud isikud igatahes toetavad seda eelnõud. Ju siis ikka kõik korralikult läbi mõeldud, millega välja mindi? Soliidsed inimesed ei toetaks midagi, millega ise põhjalikult tutvunud ei ole. Viidatud eelnõu autor kuulub ka Eesti Detektoristide Liidu juhatusse (nagu Äriregister näitab).
Me kõik oleme võhikud, ainult erinevates valdkondades.
Siga
Liige
Postitusi: 502
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Siga »

Minule meeldib üllitise lauseehituslik ja grammatiline pool. Kui inimestel ikka on midagi olulist õelda, siis tuleb seda ka teha. Isegi siis, kui sõnum õigekirjaliste apsuste tõttu arusaamatuks jääb.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Minule meeldib üllitise lauseehituslik ja grammatiline pool. Kui inimestel ikka on midagi olulist õelda, siis tuleb seda ka teha. Isegi siis, kui sõnum õigekirjaliste apsuste tõttu arusaamatuks jääb.
:lol:

Vabandust, kuid mõte jäi mulle tõepoolest mmm.... hoomamatuks :roll:

terv
o
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

Mis teid Eesti Detektoristide Klubi liikmeid on järjekordselt mingi putukas hammustanud või hakkate kollektiivselt lolliks minema ja seda kogunisti mitmes foorumis korraga? Militaarneti kasutajast "Siga" saab veel kuidagimoodi aru, kuna minevikupatud ei lase mehel lihtsalt rahulikult uinuda, aga et...Võtke no rahulikumalt seltsimehed, muidu tõmmate endale äkki veel mingi jama kaela ja pärast ei saagi enam riigiametilt iga-aastast jõulupirukat ja õlalepatsutust koos tunnuskirjaga. Ja oh seda õnnetust ning hala, mis veel siis järgneks...

Nagu mingi lastead tõesõna :shock:

P.S. Eelnev ei puudutanud loomulikult "Oleegi"...
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas Westland »

Panin selle kollektiivselt lolliks ajava eelnõu lugemiseks välja,muidu mõni ei saa aru ,mis põhjustas Arheoloogi ootamatu taasilmumise.
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

Westland kirjutas:Panin selle kollektiivselt lolliks ajava eelnõu lugemiseks välja,muidu mõni ei saa aru ,mis põhjustas Arheoloogi ootamatu taasilmumise.
Sa oled minu jaoks tühipaljas õhk, nagu kogu EDK ja ära loodagi, et siin sinu labiilsetele mõtteavaldustele edaspidi reageerima hakkan. Olen seda ka varem maininud. Astusite reha otsa...Minu hetkelise taasilmumine põhjuseks oli aga valimatu sopalaviin, mis on tabanud viimasel ajal midagigi ära teha püüdvaid detektoriste sinu ja su klubikaaslaste poolt. EDK - aus organisatsioon? Liikmeskonda vaadates, siis kahjuks mitte. Teid ei kannusta mitte kadedus, vaid hirm tuleviku ees :wink:
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Siga
Liige
Postitusi: 502
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Siga »

.Minu hetkelise taasilmumine põhjuseks oli aga valimatu sopalaviin
Vabanda, aga kus sa seda sopalaviini näed? Ainuke kriitika, mis on siin tehtud, puudutas grammatikat ja õigekirja.
Ja see on tõepoolest kohutav. Ilma naljata.
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

See seadusepunkt on sellepärast nii segane, et tulevikus saaks seda kasutades kohtulahinguid võita või kaotada. Seda sõna "nõuded" ei saa antud seaduse seest hetkel üheselt välja lugeda. Need nõuded tuleks kas seaduse eraldi punkti panna või parem kehtestada ministri määrusega ning sellel seaduses viidata.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Eee ...Kas see 20x20m pole mitte reha, et mitte öelda looreha?
Miks meie foorumis keegi ei räägi sellest, et otsimisriistaga võib juhuslikult lisaks mündiaaretele leida ka sõjahaudu ja lõhkekehi?
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Eelnevast kirjavahetusest on kustutatud Westlandi postitus eelnõu tekstiga. Seda autori(te) soovil kui kontekstist väljakistud ning autoritele/koostamise asjaoludele viideteta.

Eelnõu tekst koos autoriviidetega saadaval siin:
http://www.detektorist.ee/Eelnou.pdf

Kui uskuda mulle saadetud kirju - tegemist on osaga diplomitööst, mis ei ole (veel?) seadusloome protsessi sisenenudki...
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

Ma tahtsin öelda, et segaduste vältimiseks annaks antud eelnõuga veel paljutki ära teha. Corvus loeb NÕUDED välja aga mina neid otseselt ei loe. Ongi juba fifty-fifty, kohtus oleneb, kelle paksem rahakott on seega. Millegi pärast on viimase aja riik vs vargad peale jäänud just vargad aga minu arvates ongi selle põhjuseks riigipoolsete juristide kehv tase(või tasemel juristide osaluse puudumine mõningate seaduste loomes). Eks aeg annab arututust selle eelnõu edasise elukäigu osas, võimalik, et rakenduslikult ka mõnes kaasuses.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kohtus ei ole midagi fifty-fifty. Sixty-fifty jääb, sellele kes julgeb astuda auliku kohtu ette jutuga, et ta ei näe nõuet seal, kus nad must-valgelt kirjas.
Ei tea just öelda, et kuidas kusagil, kuid isiklikult olen küll eriarvamusel. Kohut saavad käia vaid need, kes jõuab maksta ja tavakodanikust detektoristil, kel tengelpunga puuga selgas pole, pole sinna küll asja. Või kui, siis vaid selleks, et oma viimasedki veeringud ära anda ja veel võlgugi jääda. Protsessi võitmisest ma parem ei räägigi. :cry:

Nii, et oleks kangesti kena, kui me siin sellistest lihtinimesele kättesaamatutest institutsioonidest, nagu kohtud, juttu ei teeks.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

Miks minna leili mingi tühise "kloss ei saa aru, kus asuvad viidatud nõuded" kommentaari peale ? Kui Kloss on dumbass, siis peaks ju seadusetegija õnnelik olema, kindlasti õnnestub teda kohtus võita ja riigieelarvesse mõningi euro kasseerida. hea ju ka pärast kaagutada foorumites, et säädus töötab.
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas Westland »

Ega see eelnõu pole tehtud selleks,et sind süüdi mõista vaid ikka selleks,et kõigil parem saaks. :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist