1. leht 195-st

Huvitav artikkel

Postitatud: 17 Nov, 2005 10:08
Postitas Kessel
http://www.epl.ee/artikkel_305463.html

Tekkis kohe küsimus , kui jalutan metsas, metalliotsija kaenla all , kas siis olen kohe kurjategija ?

Arvan , et vennad Muinsuskaitsjad "unustavad" aeg ajalt ka midagi väärtuslikku enda taskusse.
Vabandan ette , kui see jutt ei pea paika.

Re: Huvitav artikkel

Postitatud: 17 Nov, 2005 10:58
Postitas Marissa
Kessel kirjutas: Tekkis kohe küsimus , kui jalutan metsas, metalliotsija kaenla all , kas siis olen kohe kurjategija ?
Noh, aga see sõltub metsast, kus kolad :P Ja minu teada metalliotsijat pole senini keelatud külmrelvade nimekirja kantud :roll:

Postitatud: 17 Nov, 2005 13:35
Postitas Madis22
eesti vabariigis kehtib süütuse presumptsioon. kui ei ole võimalik süüd tõestada, siis ei ole ka süüdi. ma ei ole siiani kuulnud ühestki seadusest, mis keelaks metalliotsijaga põllul liikuda järelikult süüd kui niisugust ju ei olnud. mehelt tuleks vabandust paluda ja staatus ennistada. vastasel juhul võib juhtuda, et muinsuskaitseamet peab hakkama avaliku laimu ja au haavamise pärast korralikult pappi köhima ....

Postitatud: 17 Nov, 2005 16:50
Postitas Veltu
Mis kamraad see selline on,kes sõbra peale kaebab? :twisted: Vaadake eesti politseid-seal käsi peseb kätt.

Postitatud: 17 Nov, 2005 17:11
Postitas uusmario
Mis mõttes?

Postitatud: 17 Nov, 2005 17:18
Postitas Veltu
Sõna otseses mõttes.Muidugi see altkäemaksuskandaal redutseeris seda läbisaamist-hakati üksteise peale kaebama jne.

Postitatud: 17 Nov, 2005 17:38
Postitas FW Anton
Selles artiklis on midagi olulist kirjutamata jäänud. Metalliotsijad ei ole seadustega keelatud. Ainus mõte, mis pähe tuleb on see, et mees tegeles otsimisega selleks maaomaniku luba omamata. Või on siis muinsukaitsjad omavahel eetilistel kaalutlustel kokku leppinud, et metalliotsijaid töös ei kasutata. Igatahes tundub artikkel enam kui imelik.

Postitatud: 17 Nov, 2005 17:52
Postitas Veltu
Ma vaatasin ka ,et kole lakooniline tekst.Lugejal jääb üle vaid mõistatada.

Postitatud: 17 Nov, 2005 20:26
Postitas Kapten Trumm
Madis22 kirjutas:eesti vabariigis kehtib süütuse presumptsioon. kui ei ole võimalik süüd tõestada, siis ei ole ka süüdi. ma ei ole siiani kuulnud ühestki seadusest, mis keelaks metalliotsijaga põllul liikuda järelikult süüd kui niisugust ju ei olnud. mehelt tuleks vabandust paluda ja staatus ennistada. vastasel juhul võib juhtuda, et muinsuskaitseamet peab hakkama avaliku laimu ja au haavamise pärast korralikult pappi köhima ....
Nii lihtne see kahjuks ei ole. Süüdistaja poolne süü tõendamise kohustus on vaid kriminaalmenetluses (seal ka välja arvatud rahapesu alates 2006).

Väärteomenetluses on rikkuja asi tõendada oma süütust, selle puudumisel loetakse ta süüdi. Arvatavasti lähevad sinna alla ja need sõjakohtade keelatud tuhnimised. :!:

Kas detektoriste on vaja peedistada?

Postitatud: 01 Mär, 2006 19:26
Postitas Uitaja
Ost & müük all juba oli see imelik jutt, panin siia ka

Legendiotsija koduleheküljelt:
UUDISED - veebruar 2006

Toimuvad ümarlaua kohtumised muinsuskaitseameti ja detektoristide esindajate vahel. Tänaseks on juba toimunud kuus koosviibimist.
Ümarlaua kohtumiste tulemusena selgub, kas metalliotsija kasutamine harrastajate poolt Eestis keelustatakse täielikult või lubatakse seda teatud tingimustel.
Detektoristide esindajaks on Eesti üks paremaid detektoriste Toomas Mägi, kes tema enda väitel sattus esindajaks olude sunnil ja nö poolvägisi, kuna teisi kanditaate polnud.
Muinsuskaitsjad on üldjoontes jagunenud kahte leeri. Nö vanem põlvkond toetab metalliotsijate kasutamise täielikku keelustamist ja on selleks ette valmistanud muinsuskaitseseaduse muudatuse. Nende eestvedajaks on muinsuskaitseameti peainspektor Ants Kraut.
Mõned nooremad muinsuskaitsjad on liberaalsema suuna pooldajad.
Kelle kontseptsioon peale jääb, sõltub suurel määral peagi valitava muinsuskaitseameti peadirektori isikust ja tema
Teab ehk keegi öelda, kas kusagil maailmas on piiratud metalliotsija looduses kasutamist väljaspool arheoloogilisi kaitsealasid?

Postitatud: 01 Mär, 2006 19:53
Postitas Kessel
Minu arvamus, et ei ole. Kuna Eesti inimene nagu nii stressis , aitab looduses detektoriga jalutamine kaasa suuresti stressi maandamisele.
Või oleks parem varjant , et need kes seni-ajani detektoriga metsades mässanud, hakkaksid oma pingeid alkoholi maandama. Nagu mul üks tuttav oma naisele ütles, et parem ostab detektori , kui selle raha maha joob.
Välismaal pole küll sellisest keelustamisest kuulnud.
Alles oli Discoveri pealt film, kus jälgiti ühte aarde otsijat Inglismaal. Ja selliseid amatööre pidavat olema seal tuhandeid.
Ega muidu detektorite valmistamis tööstus poleks nii suureks läinud, kui nende riistade järel nõudlust poleks.

Postitatud: 01 Mär, 2006 20:02
Postitas vdreving
Ei pea tõenäoliseks,et asi ära keelatakse - kuigi lollustel pole piiri.On ju palju suuremaid ohuallikaid,näiteks auto hulluga roolis.Kas peab ka need ära keelama? Loogiliselt võttes tuleb järgnevalt ära keelata ka labidate omamine.

Postitatud: 01 Mär, 2006 20:05
Postitas propatria
Keelamistuhinas ei maksa unustada, et lisaks elektroonilistele metallidetektoritele on laialt kasutusel ka teised abivahendid: nn "nõiavitsad", pendlid, eriväljaõppe saanud loomad ja bioindikatsioon jne. vahel ka lihtsalt inimese "hea nina"... :lol: :lol: :lol:
Idiootlike mõtete genereerijatel paluks ka need vahendid oma vahvatesse seadusemuudatustesse sisse toppida!

Tervitustega, ProPatria

Postitatud: 01 Mär, 2006 20:06
Postitas OveT.
1992 aasta andmetel (G.Semar) käis Suur-Britannias puhkepäeviti 250 tuhat inimest metalliotsijatega varanduste jahil. Tänapäeval on see number tõenäoliselt palju suurem. .
1992. aastaks oli Saksamaal müüdud umbes 2 miljonit metalliotsimisaparaati.

Postitatud: 01 Mär, 2006 20:26
Postitas ludvig
ja kui reaalselt asja vaadata siis ei vii ju keelamine kuhugi,lihtsalt asi läheb pöranda alla.