Keegi otsib tanki?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2200
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Tiblakiivrid jne...
Leian, et enamvähem kõik, mis vanem kui 50aastat, väärib ladustamist kuiva kohta edaspidise säilimise pärast.
Asi lihtsalt selles, et paljude asjade (jalgrataste ja muude liikurite juppidega) on olnud nii: näitan seda mõnele vanemale mehele, et teada saada, mis see on ja kust pärit jne. Ja siis kuulen, et oh, meie ajal olid neid kõik kohad täis, tegime nendega seda ja toda ja lõhkusime... Aga praeguseks ajaks otsid neid tikutulega või vanaraualaadalt hingehinnaga.
Muide - praegu paistab olevat sedatüüpi kaup, mida praegu massiliselt lõhutakse ja paariteise aasta pärast taga nutetakse - elektriliini isolaatorid, eeskätt tsaariaegsed ja klaasist eestiaegsed (Lorup. Meleski, Eko) Liinid pannakse kõik kaablitesse ja kas riputatakse üles või kaevatakse maha. Raudtraaversid lähvad vanarauda ja isolaatotid pekstakse nende küljest mõistagi haamritega maha.
Tekkis lihtsalt selline mõte, vaadates USA isolaatorikogujate saite ja kuuldes mingi soome või rootsi vanamehe ahhetusi, kui nägid meie isolaatoritega õhuliine - nende maal olla kõik kaablitesse pandud ja isolaatoreid pole kusagil.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

a kas need venelaste kiivrid, mis mu vanaema metsas vedelevad, kas need on ka kultuuriväärtused ??? võix ju arvele võtta ja kes teab, äkki ei tohi metsaski enam liikuda?? ok, see sellex, a kas te tõesti arvate, et kui tõesti sealt Tiger välja tõmmatakse, et see jääb meile, eestlastele kusagil siin vaadata? sittagi..... küll härrad kusagil mäe otsas leiavad, et ikka tulex kuhugi usasse/saksa jne maha müüa, sest "neil-ju-ei-ole." ok, leidja saab midagi ÄKKI.... musta mersuga vahendaja palju-palju ja lihtrahvas, kes iludust kasvõi katsuda-vaadata tahavad...........vot niipalju............
Eks igal kiivril ole oma ajalooline (kultuuri) väärtus aga muidugi on nende rahaline väärtus tühine ja masstoodanguna üldiselt muinsuskaitset ei huvita. Kuid sellegi poolest tasub säilitada nagu Soobel eelnevalt siin mainis. Mis aga puutub Tiigri või mõne teise tanki väljatõmbamisse ja edasise saatuse otsustamisse, siis see ei kuulu mäehärrade kompetentsi. Muinsuskaisteamet ei ole loodud selleks, et kellegile lihtsalt palka maksta ilusate silmade eest. Ja vaevalt, et ükski poliitik teeks rahva jaoks ebapopulaarseid otsuseid, see tooks nende karjäärile lõpu :lol:
Anton - horridoo!
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »


Ja vaevalt, et ükski poliitik teeks rahva jaoks ebapopulaarseid otsuseid, see tooks nende karjäärile lõpu :lol:

[palju on "Tiigri" väärtus..??? mina pakux, et läheneb hindamatule :lol: palju neid maailmas järel on? 5-6-7? suuremad muuseumid tapax selle eest. targemad inimesed võivad täpsemalt rääkida, aga jutud olid mingi aeg tagasi, et meie armsa kodumaa pinnast välja tõmmatud tank (marki ei mäleta, a meenub midagi panzer V kohta) rändas vanaraualaeval ja vanaraua nime all läbi tollide jne ja teenis sellele inimesele tema algkapitali, kes ta maha parseldas. ja see inimene oli minu mälu järgi sis 1 ministritest. (kunagistest) kellel rohkem teavet selle kohta, sis tahax ise ka teada.


minu jutu point... kui tiiger vms meil välja sikutatakse, sis meile ta vaatamiseks ei jää :!: ennegi asju ära kadunud ja kaotatud.
kas ei ole mingit varianti sis, et see, kelle maa pealt sihuke asi välja tuleb, saab selle endale jätta? leiud peax ju leidja omad olema?

seega, kui keegi meis kaevab välja mõne rüütliristi jne, sis ei saa ta seda mitte endale, vaid ta peab selle loovutama???
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

no see see T-34 läks ka öppelaskmiseks,sellel ka ajalooline väärtus.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

FW Antonile:
Kui suur oli Sedunovi tanki väärtus väljatõmbamisel?No nii umbkaudu?

Selliste suurte asjadega võiks jah ametimehed järeleandmisi teha,kui ikka leidja on kulutanud aega,raha ja närve,ning tal olemas head hoiutingimused,siis jäägu leid leidja valdusesse ,et teda ka vahest eksponeeritakse.Riigist kraami väljavedijatele paneks küll kaks korda ja serviti.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

FW Antonile:
Kui suur oli Sedunovi tanki väärtus väljatõmbamisel?No nii umbkaudu?
Jään momendil vastuse võlgu. Selleks, et väärtust hinnata tuleb lähtuda paljudest faktoritest ja see võtab üksjagu aega. Aga unikaalne on see masin küll. T-34/76, mida on säilinud vähem kui T-34/85 ja on Eestis ainuke säilinud 76. Lisaks sellele oli tank nii Eesti Laskurkorpuse kui sakslaste käes. Tuleb uurida tolleaegseid turuhindasid ka.
Anton - horridoo!
Maximus
Liige
Postitusi: 301
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:06
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Maximus »

Tanki saab välja tõmmata küll ,üks piirivalvur organiseeris 2002a vene t-34 väljatõmbamise,muidugi eks neil kahel tankil on kaaluvahe tigeri kasuks aga põlevkivi kaevanduses on võimsamaidki masinaid,mida vastava summa eest kasutada saab.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Tekkisid väikesed küsimused,seoses leiutasu maksmisega riigi poolt.Juhul,kui ma nüüd homme suudaksin ühe tanki moodi asja leida,mis siis edasi saab?Kuidas edasine protseduur välja näeb ja millised on minu,kui leidja garantiid,et riik tünka ei keera?Juhul,kui selle rauakolaka nüüd vaikselt omale kuuri vean,kuidas keegi tõendab,et see seal juba sõjast saati seisnud pole?Kui ei suudeta tõendada,et ma selle ikka kusagilt välja tõin,ei saa seda ju ka riigistada.Peaks vist antud viimast varianti katsetama.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Ka mul oli samasugune idee. :D
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Protseduuridest on siin foorumis mitmel pool juttu olnud. Leidja garantiisid peab küsima otse muinsuskaitseametnikelt (muinsuskaitseseadus § 30, asjaõigusseadus § 105) ja ei maksaks unustada, et leidjal on õigused aga ka kohustused. Ja analüüside abil on alati võimalik kindlaks teha kas tank seisis sõja ajast kuuri all või kuskil mujal.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
stuka
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 29 Mär, 2005 10:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas stuka »

Kas on sellel vahet, on tank kuuri all seisnud või tõmbasin selle välja mülkast?
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Kas on sellel vahet, on tank kuuri all seisnud või tõmbasin selle välja mülkast?
Seadusest lähtuvalt ei ole. Leid pole ainult see, mis soos või järves mädaneb.
Anton - horridoo!
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Nii,et ikkagi leida vist midagi ei tasu?Müstilise Tiigri koha pealt veel niipalju:Äkki tuleb minna Kurtna laagri juurest Kirjaku kraavini.Tuleb vastu Riia soo mille äärt mööda ülalnimetatud kraav läheb.4.km. järel lõpeb Riia soo.Enne kõrgendikku 31,8 ristub kirjaku kraav ja selle kaldal olev talitee Lauka soost tuleva taliteega.Ristumiskolmnurgas Lauka soo poole on kolmnurkne väga soine ala.Rauakolaka kohal tilgakujuline veesilm,läheduses kaks sõjaaegset kütusevaati.Paraku pean ütlema,et tegemist ei ole Tiigriga.Ka ei paistnud 20 a. tagasi sealt välja mingit toru.
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Hakka või terve Eesti soid kammima, et leida midagi põnevat :lol:

Ma mõtlesin naiivsusest, et kui lotoõnn naeratab, siis palju läheb uue Tiger'i tegemine maksma? :D Ma mõtlen elusuuruses ja puha, laskesüsteem jne :twisted: (asi raudselt küündib mitmekümne miljoni sekka?).

Ma ei jõua hetkel otsida, kuid palju Tiigreid üldse Aadu lasi valmistada? Mitu neist Eestisse jõudis ning nende ajalugu?.. Kindlasti tuleb puudujääke ja nii saaks umbkaudu teada palju neid soodes/metsades kükitab 8)
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Raamatus "Sinimäed 1944" kirjutab 23 -st Tiigrist mis meie maale jõudis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist