Poola kullarong

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas wyrd »

http://maailm.postimees.ee/3813143/aard ... 1472077223
See lugu hakkab vist lõppema. Vestlesin täna töö juures poolakaga ja uurisin, et mida tema teab. Ta lihtsalt naeris mu välja ja ütles, et seal ei ole mitte kui midagi.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Satakas »

No kui poolakas ise ütleb, küllap ta siis ikka täpselt teab, mida räägib :mrgreen:
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Black »

No see puurimine on vist ikkagi veel ees? AK teatas juba üleeile õhtul, et kõik on läbi. Nad (ERR uudisteagentuur)ei jõudnud ilmselt ära oodata, et saaks selle asja lõpuks tehtud.

Fakt on, et kui ka miskit ei leita, on tagantjärele parastada ja naeruvääristada lihtne, kui aga keegi poleks seda tööd ette võtnud, oleks asi igaveseks kripeldama jäänud (et rong ju olemas, miks siis nüüd keegi välja kaevama ei hakka?).

Kriku siinne reportaaž on ka väga tänuväärne. Ma pole küll varem kordagi siin teemas piiksatanud, aga alati õhinal uurinud, kui teema jälle kerkinud on.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Kurjam »

See puurimine käib juba meeleheitest. Suured rahad kulutatud, nende eest peab ju midagi leidma.
Tegelikult oleks enne pidanud veidi mõtlema. Kasvõi seda miks see rong seal üldse peaks olema
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Kriku »

Jah, minu arvates oleks võinud alustada puuraukudest ja seismiliste lainete mõõtmisest. Maapõue selline uurimine on aastakümneid lihvitud teadusharu ja tänapäeval ei ole vaja koppa peale tellida, et kontrollida tühimiku olemasolu.

Lisaks, kui tunnel rajati kalju läbimise meetodil, siis on ju loogiline, et kopamees jõuab täiesti loodusliku geoloogilise aluspinnani, olgu kuskil sügavamal siis tunnel või ei. Kopaga kaevates saab leida vaid sissekäiku; selleks aga peaks minu tagasihoidliku arvamuse järgi praeguse raudtee ääres nõlva pikemalt lahti kaevama. Mida muidugi keegi neil teha ei lase.

Üldiselt, ega ma kogu sellest kaevamise afäärist eriti aru ei saa. Kui siin on mõni ehitusgeoloog, siis võib-olla oskab midagi targemat öelda?

LISATUD: Säutsutakse, et arhiivist olla leitud midagi raudtee harutee ehituse kohta ning seismiliste lainete uuring toimub septembris.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas plekkpea »

Teema pealkiri: Re: Poola kullarongPostitusPostitatud: 23 Sept, 2015 22:12


Teadjameestel Poolamaal pole ju raske puurida piisavalt jäme auk tunneli keskosa lakke ja sond sisse surada. Kõik see talletatud info organitega kooskõlastada ja ilmanäitusele anda, kuid seda pole siiani tehtud, ega vast tule kah.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Black »

Mul oli ka juba eelmisel sügisel, kui trall lahti läks, mõte, et alustavad puuriga sondeerimisest, aga eks puurimine ole ka natuke ohtlik. Kui võlv peaks olema kas siis õhkimise või ajahamba tõttu sisse langenud ja tühimikku rongi ümber enam poleks, oleks pärast nuttu kui palju, et miks merevaigutuba julmalt läbi puuriti.

Tõenäoliselt on neil ikkagi teadlikud valikud tehtud. Aega ju oli.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Kriku »

Linnapea arust on linn kogu kärast umbes 200 M USA dollari väärtuses kasu saanud. Turism on kasvanud 44%.
“The publicity the town has gotten in the global media is worth roughly around $200 million,” Arkadiusz Grudzien, spokesman for the mayor of Walbrzych and head of the City Promotion Office, told the New York Times.

“Our annual budget for promotion is $380,000, so think about that. Whether the explorers find anything or not, that gold train has already arrived.”
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Satakas »

Mulle justkui hakkaks kuskilt meenuma, et mu maakodu kõrvale metsa oleks Templirüütlite kuld ja Püha Graal ja Saatuse Oda ja Tõeline Jeebuse Surilina peidetud. Ise kaevata ei viitsi aga soovijatele müün kaarte, kus X märgistab kohta ja janustele on avatud kõrts.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Kurjam »

Eks selleks ka seda Loch Nessi järvepeletist elus hoitakse. Kõrvaline kant, turiste muidu vähevõitu.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Roamless »

Kullarong siis lõpuks leitud, kuid hoopis teisest kohast :D
http://video.postimees.ee/v2/3858771/vi ... 1438002618
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Kriku »

Säutsutakse, et uus uurimisala tuleb 2 ha suur ja uuritakse 14 m sügavuselt:
Pilt
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poola kullarong

Postitus Postitas Kriku »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist