Kuulujutt tankist

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Kuulujutt tankist

Postitus Postitas Pahandus »

on see tõsi , et lääne virumaal äntu järvedes pidavat saksa tank sees vedelema, aga millises ei oska ütelda, vastab see tõele on keegi kursis asjaga. ettte tänades , austusega Pahandus
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

Olen ka ise sellest kuulnud nii möndagi :lol: näiteks on sellest juttu raamatus "matk eesti järvedele" kus on kirjas järgmist : Nist on Sinijärv (2,4ha) oma kahe suure ja üheväikesepoolsaarega köige maalilisem Taon ka kahtlemata köige sinisema veega järv Eestis, pöhi ja kalad sellel on ka köige sügavamates kohtades selgesti nähtav .Varem olevat näha olnud ka söjapäevil järve uppunud saksa tank. Kui midagi leiad vöi otsima lähed vöiksid teada annda tuleks ka kaasa ja koos varustusega :D aga muidugi on ju vöimalus et on juba läinud ,liiga hea nähtavus
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Tank

Postitus Postitas ivalo »

Olen seda juttu Äntu järve tankist kuulnud juba seitsmekümnendatel. Ka siis pakuti ,et tegu saksa tankiga. Jutuvestja isiklikult ei olnud seda näinud , vaid vahendas omakorda kuuldut! Seega kuulub see jutt juba eesti tankilegendide raudvarasse!
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Legende on palju, tundub et igas Eesti soos, järves ja jões on tank või lennuk :) Mere ääres on veel eriti huvitav - Saaremaal Kahtla majaka tipust pidavat nägema uppunud lennukit ja Sääre majaka tipust tanki.
Aga alati võib midagi olla...
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:) aga samas vöib ju mönes kohas olla , vöi olnud midagi . enne kui ju ärgi pole vaadatud ei saa ju üelda kah et vale jutt . aga jah enamus jutte on küll valed . ja nii mönigi asi kadunud vöi välja tömmatud . vöi lihtsalt jäänused . nii nagu oleme ka leidnud http://www.hot.ee/legendiotsija/ugandi.html
Kasutaja avatar
7,62
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 05 Dets, 2004 21:01
Asukoht: Siin ja vahest ka seal
Kontakt:

Postitus Postitas 7,62 »

:mrgreen:
Kes vähegi teemaga kokku on puutunud, teab, et pea igas eest järves on vähemalt kaks tanki ja kolm lennukit. Siiski leidub lihtsameelseid, kes lähevad ja kontrollivad ja vahest leiavadki... Mis puutub Äntu järve siis selle on lustisukeldujad risti-põik viiskümmend korda läbi ujunud.
Siiski olen mina üks nendest lihtsameelsetest, kes on nõus teatuid fakte kontrollima. Niisiis, kui kellelgi miskit konkreetsemat teada raskesti ligipääsetavates kohtades, siis andke teada. NB! Kui asi pole järjekordne mull, siis on võimalik kasutada parimat otsimistehnikat eestis!
Aga nohh...Äntu sinijärve ma küll ei tule!
Kasutaja avatar
7,62
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 05 Dets, 2004 21:01
Asukoht: Siin ja vahest ka seal
Kontakt:

Postitus Postitas 7,62 »

Krt?! Aga võibolla me mõtleme erinevaid kohti. Neid äntu järvi on vist rohkem?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Mõiste "Äntu järv" on tõesti küllaltki mitmeti mõistetav - kirjanduse järgi asub seal ümbruses seitse järve...

Esimene kättesattunud raamat ütleb:

"... Umbes 13 km pärast Vägevat tuleb vana tee viivuks uuesti lääne poole raudteed ja möödub kolmest paremale jäävast Nõmme järvest (Liiva-, Turba- ja Veskijärvest). Varsti ületab vana maantee jälle raudtee, umbes 2 km pärast seda jõuame Prillapatsi metsavahikohani. Olemegi tähtsamate Äntu järvede juures (üldse asub ümbruses seitse järvekest)."

Vaadates gloobusele, saab teada ka järvede nimed:

Kaanjärv
Umbjärv
Mäetaguse järv
Moora järv
Valgjärv
Vahejärv
Sinijärv

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Mis häda nüüd selle tankiga siis nüüd lahti on ?
Olen ise poisikesena küsitud liiklusvahendit "justkui" näinud. Tegelikult on sinna juba hea hulk aega tagasi ja ka rohi oli siis rohelisem ... Mine sa tea, mida ma seal nägin.
Korra olla sedasinast tehnikaimet isegi välja püütud tõsta.
õpetaja
Viimati muutis Õpetaja, 08 Dets, 2004 9:15, muudetud 1 kord kokku.
PATRIOOT
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 17 Mai, 2004 10:10
Asukoht: Mannermaal Tallinna küle all...
Kontakt:

Postitus Postitas PATRIOOT »

rahvasuu räägib et harjumaal leva rabas olla 42 aastal üks tank talvel läbi järvejää vajunud ja et hästi kuivadel ja põuastel suvedel olla veel torugi paista...
niisiis kui 7.62 midagi selle vastu pole ja hea varustus olemas on siis olen nõus giidiks tulema... kohtki on suht ligipääsmatu.....
seda muidugi suvisel ajal.... :D

Tervitades: PATRIOOT
Sõjas ja armastuses on kõik lubatud....( muidugi seda kõikke genfi konvensiooni piires)
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kui minekuks läeb siis andke aga teada. Tõde on mind alati huvitanud.
riburabu
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 16 Veebr, 2004 13:15
Asukoht: viimsi
Kontakt:

Postitus Postitas riburabu »

sealtsamast Äntu järvest tõi keegi harrastus-sukelduja paar suve tagasi välje hunniku laskemoona, millega täpselt tegemist oli ei mäleta aga see teema käis ka meediast läbi!
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

mina oleks ka tulija sinna tanki otsimis seiklusele 8)
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
7,62
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 05 Dets, 2004 21:01
Asukoht: Siin ja vahest ka seal
Kontakt:

Postitus Postitas 7,62 »

Eks võtame siis kliima soojenedes tema uuesti üles.
Miks mitte korraldada nn. ühis ekspeditsioon!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Mõte igati tervitatav. Jääb üle vaid omalt poolt soovida sukeldujatele, et pinnaletõusmisi oleks sukeldumise arvust ühe võrra rohkem... (midagi sellist sooviti ka allveelaevnikele). :lol:

Aga nüüd mõelge sellisele võimalusele, et leiategi midagi sellist, mida lootsite.
Tirite selle ca 20-30 tonni kaaluva kolaka ööpimeduses musklite jõul kaldale. Edasi leiab juba riik, et asi kuulub temale.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist