Peidetud vene sõjaväe tehnika

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
v.a.k.
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 11 Dets, 2004 11:13
Kontakt:

Peidetud vene sõjaväe tehnika

Postitus Postitas v.a.k. »

Just hiljaaegu kuulsin ,et Võrumaal Nursi või Sänna sõjaväe baasist
venelane tehnikat ja relvi välja viies, jättis osa lahingutehnikat maha,
peites need kuhugi metsa.Nimelt kaevati suured kraavid aeti tehnika või
relvad sisse ja muld peale tagasi Kes on midagi kuulnud.
Kuna baasi territoorium ulatub tuhandete hektariteni on mõtetu neid niisama otsima hakata.
asjaajaja
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Võib-olla saab abi maa-ameti avaliku teenuse internetileheküljelt (http://www.maaamet.ee/index.php?lang_id ... menu_id=64), kus on võimalik vaadata Eesti territooriumi lausa katastriüksuste kaupa (mugavamaks sisselogimiseks peaksid teadma vähemalt ühe sealkandis asuva maaüksuse täpset katastrinumbrit). Maaüksused on näha aerofotodena, mis on tehtud pärast Nõukogude vägede lahkumist. Kogenud silm leiab sealt piltidelt suuremate mullatööde asukohad üles. Jõudu tööle!
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
brone
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Nov, 2004 23:52
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas brone »

Jajahh...varahvas Nursi kandis rääkis et venkud olid isegi ühe tuumalõhkepea maha jätnud :shock:
maradör
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Sept, 2004 11:01
Kontakt:

Postitus Postitas maradör »

kajuks olen ise ka olnud huvitatud selle nursi ja sänna piirkonna aerofotodest aga kuna see vene piiril nii lähedal siis siiani pole seal aerofotosid olemas ja kui on siis neid maaameti lehelt ei leia, on ainult mustvalge dussiga joonestatud kaart veneajast. küll on aga ülejäänud eesti seal kenasti kaardil ja olen selle alusel enamus eesti raketibaase aerofotode abil läbi külastanud ja ka pildistanud.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

see on see NSR teema
..naised saunas rääkisid..
Huviline
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 31 Dets, 2004 16:55
Asukoht: kuskil tuuseldamas
Kontakt:

Postitus Postitas Huviline »

sturmkommando kirjutas:see on see NSR teema
..naised saunas rääkisid..

vaidlen vastu.Ise tean ka kohta kus on maetud sõjavarustust(sellest ma esialgu kõva häälega ei kisa).Öördi rappa maeti terve last,ainuke kes täpset asukohta teadis oli tolleaegne metsavaht,kes muidugi enam elavate kirjas pole.NSR jutte sõjatehika kohta ei ole,tavaliselt vastab kõik tõele.
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

Ehh räägitakse ka et kloogal on ka kuskil.Et olid seal õppused ja kohalikud rääkisid mine sa tea neid inimesi
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2193
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Paldiski kandis mingil tankodroomil pidid künkad suures osas vanarauast koosnema. Vanad tankid aeti kuhja ja kallati mullaga üle, et siis tervete tankidega huvitav sôita oleks. Seal leiduvate roomikute jm pärast on vanarauahaide grupeeringud omavahel kakelnud. Eriti karm oli asi siis, kui hunnikutest veel alumiiniumi leidus. Ei ole ei NSR ega ka OBS (odna baba skazala) agentuuri info, üks töökaaslane olla oma jôuguga veel suvel seal vanarauda noolinud.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

:o Huviatv info, mida Heiki võiks kontrollida.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2193
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Detailides: jutt on Klooga tankodroomist, asuma pidi see Klooga aedlinna ja lasketiiru taga. Juttude järgi on seal sôjaväeosa juba eelmise vabariigi ajast ja mägesid olla kuhjanud algul juba juudid natside käsu all, hiljem veel natsid politrukkide käsu all jne. Ehk siis on hunnikud vanad ja vôivad eiteamida sisaldada. Praegu paistvat seal ehituspraht ja zil-i kabiinid. Magusamad suutäied olid tankiroomikud, mida sikutades on autodelt sildu alt tômmatud, ent neid enam eriti ei leiduvat. Praegu kaevandatavat neid hunnikuid traktorid koppadega.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Eastsider
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 20 Sept, 2005 11:11
Kontakt:

Postitus Postitas Eastsider »

Millegipärast seda ei usu, et sinna midagi peideti, kuid kõik on võimalik.
Olen ka ise selle territooriumi mitu korda läbi käinud, kuid ei tea mida otsida, sellest on ju möödas väga kaua, kui venelased lahkusid ja ei usu et jäljed sellistest asjadest enam näha on.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

arvan,et pole võimalik,et sinna võrumaale midagi maetud on.Esiteks olid need baasid väga väikesed ja piirnesid talumaadega.Kui juhtute kunagi sinna,siis veendute isegi selles.Need on suhteliselt avalikud kohad.Samas jällegi vene piirile suhteliselt lähedal kah.Milleks siis matta?Aatomi kohta võiks lisada,et seal polevat neid kunagi olnud.Mulle on tuttav sealt üks valgas elav ukrainlasest erusõjaväe kapten,kes teenis nursis.Sellekohta oman veel inffi,et see nursi olevat olnud utsebka moodi väeosa,kuhu toodi noori,kes hiljem võrru edasi viidi.Kohapeal olevat olnud üks zvood alaliselt.Nii,et see olevat olnud siis mingi doonor baas sõmerpalu ja võru jaoks.Laskmas püsse olevat käidud kuskil värska lähedal matsuri külas.See peaks siis enne koidula piiripunkti olema.Kui kedagi veel täpsemalt huvitab,siis võin asja veel uurida.Helistasin küll sellele mehele siin kirjutades,kuid tundub,et on tel nr vahetanud.Usun,et leian ta veel ülesse kui väga vaja on.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

Tuumalõhkepea jutt Sännas on õige kuna kuulsin seda ise baasi valvate kaitseliitlaste käest ja betoonsarkofaagi oli ta maetud sellel põhjusel kuna ta lekkis.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Ogre kirjutas:Tuumalõhkepea jutt Sännas on õige kuna kuulsin seda ise baasi valvate kaitseliitlaste käest ja betoonsarkofaagi oli ta maetud sellel põhjusel kuna ta lekkis.
ja kuhu see siis nüüd jäi?Mulle väideti,et seal olid mingid utsebnõe mulaazid ja päris raketid.Ja ka mingid raketid mida tangiti vedelkütusega.Mul oli nimelt seda tankimise voolikut,mis pärines sealt baasist,See sobis hästi sumbutaja sukaks.Kui seal oleks olnud ka 20 a. tagasi tuuma lõhkelaengud,siis peaks seal praegu dosimeeter tantsu lööma.Küll aga kuulsin sellist juttu,et vilaskis olevat olnud ja tehtud isegi õppe lask novaja zemlja suunas.Kahjuks tulemustest ei tea midagi.Kunagi kuulsin ka sealt sellist juttu,et sinna betooni oli isegi 2 lõhkepead valatud,kuid keegi ei suutnud tookord seda kohta leida.Kurb on see,et sinna baasi ka sisse ei saa,see on igavesti kõvasti turvatud ja isegi videovalve on.Olen seal korra väravas käinud.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

üks lihtne küsimus: mida seal siis niiväga valvata on? peaks vist vanamehelt pärima....kui üldse keegi teab, siis on tema üks neist... :roll:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist