kaevamine

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Suletud
Indrek
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Mär, 2005 21:56
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

eelpool olevaid linke uurides jäi mulje, et isegi pihkva oblastis on mingid päris suured "maardlad" :o ei ole küll kuulnud et seal mingeid suuremaid lahinguid olnud oleks.
Another bites the dust
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No kui muud ei ole kuulnud, siis Velikije Luki ehk ütleb midagi? Ja teisi lahingupaiku ka külluses.
markowich
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Jaan, 2005 18:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas markowich »

olen ka ise kogemata sattunud kontide otsa, kuid olen jätnud haua puutumata ja korda seadnud. Sõrves on hakanud viimastel aastatel käima värdjad hauarüüstajatest venelased, kes spets otsivadki haudu kontide tagasipanemise asemel löövad need laiali..Vot see ajab küll sita keema!!!
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kusjuures käivad jah venelased. Ühe pundi nö. nimetus on "Vironia".
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

jah mina olen ka näinud Vironia kodulehel, et nemad seal tuhnimas käivad
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Eile kui me Sõrvest ära tulime oli tulnud seltskond eesti keelt kõnelevaid noormehi, kes olid kuulnud, et Säärel on kahuripatareid.Nad ei tulnud ajaloohuvist, vaid vaskkesti korjama, et rikkaks saada.
Esiteks pole ma Säärelt ühtegi vaskkesta leidnud.Kas I ms aegsetel Rannakaitsekahuritel üldse kestad olidki?Teiseks, kui ma peaksin mõne venna neid positsioone sonkimas leidma, tuleb tal ilmselt väga kiiresti liduda, sest piirivalvekoerad on meie lisatoidul.Seni, kuni Zereli nr 43 patareid pole ametlikult muinsuskaitse all, on sealsed kindlustised Saaremaa Muinsukaitse Seltsi kaitse all.Lisaks on tegu eramaaga.Kaks kahurialust on piirivalve maal.Vaadake ette seltsimehed aareteotsijad.
Kristjan
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 22 Mär, 2005 22:04
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan »

See poisikeste mullas pinna sondeerimine on kökimöki selle kõrval mida omal ajal tegid "rahuarmastava" NSVL võimud.Kuue-seitsmekümnendatel algas totaalne marodöörlus ja bandiititsemine(kasutame russide nende endi sõnu).Nimelt oli "suur ja võimas ning ennekõike rahuarmastav" Punamaa hädas ehitusmaterjalidega.Mindi segi niikaugele,et hakati haudu rüüstama.Spetsiaalsed mehed vaatsid hauakivid üle ja markeerisid vajaminevad rasvakriidiga.Seejärel aeti masin kohale ja tehti surnuaia plast puhtaks.Vot niimoodi nägi välja "rahuarmastava ja õilsa" Venemaa austus surnute vastu.
:wink:
Kes elab minevikuta,see elab tulevikuta.
Ps,kohtume Berliinis.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kristjan88-le

Postitus Postitas hillart »

Pealesõja ajal rüüstatud Tartu Raadi surnuaia saksa osa (taastati võimaluste piires seoses TRÜ aastapäevaga üliõpilaste jõududega 80-ndate alguses, kuna osutus, et märkimisväärne osa omaaegseid kuulsaid Tartu teadusemehi olla just sinna maetud olnud) hauaplaatidest on näiteks laotud Valga raudteejaama põrand ning sama ehitusmaterjali (hauaplaadid, kabelite kivid jne.) on kasutatud veel paljude tolle aja stalinlike uusehitiste kvaliteetosiste valmistamiseks.
Arvan, ja tõenäoliselt õigustatult, et tegu polnud toona mitte ehitusmaterjali puuduse, vaid pigem ideoloogilist laadi puudega (seda küll meie tänapäevast arusaama väljendades) ja selle sovetlikult ratsionaalse rakendusega.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

tõnuv kirjutas:Eile kui me Sõrvest ära tulime oli tulnud seltskond eesti keelt kõnelevaid noormehi, kes olid kuulnud, et Säärel on kahuripatareid.Nad ei tulnud ajaloohuvist, vaid vaskkesti korjama, et rikkaks saada.
Esiteks pole ma Säärelt ühtegi vaskkesta leidnud.Kas I ms aegsetel Rannakaitsekahuritel üldse kestad olidki?Teiseks, kui ma peaksin mõne venna neid positsioone sonkimas leidma, tuleb tal ilmselt väga kiiresti liduda, sest piirivalvekoerad on meie lisatoidul.Seni, kuni Zereli nr 43 patareid pole ametlikult muinsuskaitse all, on sealsed kindlustised Saaremaa Muinsukaitse Seltsi kaitse all.Lisaks on tegu eramaaga.Kaks kahurialust on piirivalve maal.Vaadake ette seltsimehed aareteotsijad.
Vaskkestad olid ainult väiksematel kahuritel kaliibriga kuni 120 mm.Suurematel oli laeng ja mürsk eraldi ja laeng oli riidest kotis või papist kestas.Niipalju kui mina tean oli Sõrves 1.maailmasõja ajal patarei kaliibriga 305 mm ja sellel kestad puudusid.Samuti ei ole kestasid 2.maailmasõja aegsel 180 mm tornpatareil nn.Stebeli patareil.
Kristjan
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 22 Mär, 2005 22:04
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan »

See sakslaste surnute viimse rahupaikade rüüstamine on veel kuidagi mõistetav(rõhutan sõna kuidagi).Aga baltisakslaste ja muude toonaste aristokraatide(kusjuures olid nende hauad ja hauaplaadid nii ilusad et ainult imesta) hauakivide kasutamine ehitusmaterjalina on totaalne nõmedus.Polnud mingisugust ideoloogilist vabandust sellise teo õigustamiseks.Aga mis puutub saksa soldatite haudadesse,siis jah,need aeti peale sõda kõik laiali ,laibad kaevati maa seest välja ja aeti ühishaudadesse. :shock:
Kes elab minevikuta,see elab tulevikuta.
Ps,kohtume Berliinis.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Canet´ 6" meresuurtükk peaks olema suurim unitaarpadrunit kasutav relv, mis kunagi Eestis olnud. Tea, kas suuremaid üldse ongi.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

kangelaspioneer kirjutas:Canet´ 6" meresuurtükk peaks olema suurim unitaarpadrunit kasutav relv, mis kunagi Eestis olnud. Tea, kas suuremaid üldse ongi.
sõrve ajalootoas on ka mingi 200mm vask kest.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

soadf kirjutas:
kangelaspioneer kirjutas:Canet´ 6" meresuurtükk peaks olema suurim unitaarpadrunit kasutav relv, mis kunagi Eestis olnud. Tea, kas suuremaid üldse ongi.
sõrve ajalootoas on ka mingi 200mm vask kest.
Tavaliselt ongi unitaarpadrunil kest suurem kui mürsk(põhja läbimõõt,teises otsas olev ava peaks vastama mürsu läbimõõdule).Canet oli jah unitaarpadrunuga aga katsu seda kahurit laadida kui mürsu kaal on 49kg ja lisaks veel kesta ja laengu kaal.Nendel kahuritel mingei laadimisseadmeid polnud kahur laeti käsitsi.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Olen näinud fotot,kus Sõrves Rahuste küla poisid on päris piraka rannakaitse kahuri ümber ja kaks poissi tõstavad mürsku mis on koos hülsiga(oma80-90 cm pikk),laadimismehanismi juurde.Asi toimub peale esimest Sõrve sõda 1941 aastal
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Mathias Lutz kirjutas:Olen näinud fotot,kus Sõrves Rahuste küla poisid on päris piraka rannakaitse kahuri ümber ja kaks poissi tõstavad mürsku mis on koos hülsiga(oma80-90 cm pikk),laadimismehanismi juurde.Asi toimub peale esimest Sõrve sõda 1941 aastal
Minu teada Sõrves polnud selliseid statsionaarseid rannakaitsekahureid mis oleks olnud laetavad unitaarpadruniga,180 mm tornpatarei ei olnud seda kindlasti ja samuti 130 mm patarei.Kõige lähem koht kus selliseid kahureid võis olla on Abruka kus oli 100 mm patarei.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 5 külalist