Soovitage metalliotsijat

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Hee - ei kavatsegi sügavamalt kui 50 cm selle sahaga otsima hakata -
pole loll, vaid psühhopaat.
Mul mõned konkreetsed kohad (pööningud, seinad, mõni koht, kust maapinnalt padruneid leitud jms) plaanis läbi käia.

Nii või naa, selle klotsi eest tundub aparaati küll ja küll olema. Algul oli plaanis üldse ise ehitada, ent lihtsam poest osta - tunduvalt töökindlam :lol: . (viimane tore katse oli tesla pooli ehitus - igavene vinge pauk käis :lol: hea, et distanstilt sisse sai lülitatud).

Aga veekindluse koha pealt - vaata seda aparaati teraselt ja kui leiad, et ei ole piisavalt vettpidav, siis tihenda käepärase materjaliga. Kaubanduses igasugust keemiat küllaga.
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Ma jätaks selle küsimuse mittemagnetilise metalli otsija kohta üles?

Legendid räägivad Rootsi kuninga kassast... :wink:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Huvitav kui palju Rootsil kuningaid kokku oli ja miks nad kõik just Eestisse maeti :shock:
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Kuningas ise sai minema,aga väe kassa jäi kuskile Narva kanti maha...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vat ma ei saa nüüd halligi aru sellest "mittemagnetilisest metallist"? Tahad Kalevipoja alumiiniumist valehambaid leida? Ja Katja! Teada saades, et oled detektorihuviline ja samas arheoloogiahuviline, siis hoiatan tõsiselt - hoia mälestistest oma aparaadiga eemale! Kunagi võib ka kõu kärgatada! Ja meil on ühte näidisohvritalle väga vaja - esimese pihkujäänu sööme ära kontideni 8) Tehniliste näitajateni tagasi tulles - 50cm on nii võimekuse piir peenemat tööd tegevatel pillidel, kui ka loogiline sügavus üldse enamuse asjade otsimisel. Ma olen tõeliselt hämmastunud lollidest legendidest, mida otsitava ja otsijate kohta levitatakse! Harimatus on ikka masendav - mis ei olegi nii paha :wink:
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Kas on olemas selline metalliotsija(kullaotsija) mis võtab 10meetri sügavuselt ja kui palju selline maksaks? KÜsin seda huvipärast.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kulla Martti! Kas Sa kujutad ette, et keegi idioot on midagi 10 meetri sügavusse sokutanud? Sellised sügavused ei ole metalliotsija rida, georadariga saaks tühikuid ja nn konkreete eristada, aga punkrid on ka siin listis juba enamvähem üles loetud! Tee omale põhiasjad selgeks, muidu uimerdad udus!
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Arnold on vist ise kuninga kassale silma peale pannud :?

Sobib väga hästi see 50 cm sügavus.
Olen detektimisega tegelenud u 3-4 tundi ainult ja võib-olla on loll küsimus muidugi...
Tahaksin teada,kas on sellist aparaati,mis ei tüütaks musta metalli prügiga (naelad,õllekorgid,killud) suheldes,aga vask,hõbe,kuld,alumiinium jms teeks piiksu?Või peab lihtsalt trenni tegema ja kogemust koguma eristamiseks.

Arheoloogiamälestisi vaatlen ainult maa pealt,vilunud silm näeb nii ka piisavalt. :wink:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ei ole ma kuhugi silma peale pannud! Ja kui leian, siis ei saa isegi leiutasu, sest seaduse järgi olen ma isik, kelle ametikohustustest tulenevalt olen sellisest privileegist ilma jäetud :( Minu White's Classic SL
mis Hollandis "turboks" tehtud, eristab otse loomulikult musta värvilisest, aga nagu kuulipilduja ei kaitse sind ründaja eest ilma sinu kaastegevuseta, nii ei saa ka lollpea metalliotsijaga midagi head/halba ära teha, sest paljalt piiksukuulamisest jääb väheks - haridust peab olema!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Minul jällegi küllaga juhuseid, kui keegi kiuslik inimene on sokutanud pool lennukit koos lenduriga ca 10 m sügavusele sohu või siis muud miliaarset kraami tulnud välja koukida vanast, kinniaetud kaevust, seda samuti ca 10 m sügavuselt.
Rääkimata veekogude jääl tehtav monitooring...
Aga selline sügavus on tõesti enamusele laiatarbe metalliotsijatele liig mis liig...

Propatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Jah,haridus on iga tegemise juures kiita asi.
Tunnetan veidi vaenulikkust? :shock:
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Vabandan provotseerimise pärast,aga pole tõesti kavas hakata mälestisi kaevama ja muudel ebaeetilistel eesmärkidel (mida ei taha väljagi öelda) tuhnima samuti.

Hariduse asjus pöördun edaspidi siis otse Arnoldi poole :)
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Õnne on muidugi vaja. Vaenulikkus? See vist minu eripära - jään siin paljudele jalgu oma jutukeerutustega. Ei saa olla vaenulik inimese suhtes, keda pole kunagi näinud! Küll võib võitlusasendi esile kutsuda teatud suhtumine selle tundmatu poolt. Me ei ole ju vaenulikud Venemaa suhtes, meile lihtsalt ei meeldi see, mida nad teevad ja ütlevad! On vahe?
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

10 m sügavuses soos oleva lennuki tuvastamiseks on vaja midagi, mida tegelikult olemas ei ole - vähemalt kättesaadavate asjapuude hulgas! Tank, ok, sellel on massi ja pinda - mingi sitane alumiiniumikängar, olgu siis piloodil kasvõi kangelase kuldtäht, vat ei usu!
Vana, kinniaetud kaevu, leian ma üles hoopis teiste vahenditega. Kusjuures kaev on üldjuhul eluhoonete lähedal ja seega totaalse metallisaaste piirkonnas. Oma metalliotsija võid sellistes tingimustes päevavarju jalaks kohandada! Veekogude jää monitooringust küsi v.a.k.-ilt - kuigi ka seal võib see masina ja inimese kokkusobimise probleem otsustavaks saada. Kokkuvõtteks - bluffid natsa! :wink:
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Arnold kirjutas:... Kas Sa kujutad ette, et keegi idioot on midagi 10 meetri sügavusse sokutanud? ...
Küllap väljendusin enne pisut ebaselgelt - tahtsin vaid juhtida tähelepanu sellele, et selline 10 m piir võib olla sageli päris reaalne otsimissügavus.

Lennuki puhul on mootor ja IL-2 soomusgondel ka sellisel sügavusel päris kena metallikogus, lisaks muidugi plekirisu, mida on täis kogu maapind.
Ja oma otsimisaparatuurist ega metoodikast ma ei ole siin pooltki sõna räkinud, nii et bluffimises ei maksa mind kahtlustada. :wink:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist