tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas TangoViktor »

Annaks ühe kondi teile siia järada.
Kujuta ette CG moona, aga siia juurde tehtud oma juhtimissüsteem+booster rocket, gps positsioneerimine ja servomootori kontrolliga.
Kahjuks vist ei ole väga võimalik tsiviilkasutuses olevad booster rocketeid (A-G klass) kasutada sellisel eesmärgil, kuna neil jääb lihtsalt võimsust väheks.
On siin keegi kes suudaks fantaseerida, mida peaks tegema, et CG moon lennutada nt 5km kaugusele.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9067
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas Kilo Tango »

TangoViktor kirjutas:Annaks ühe kondi teile siia järada.
Kujuta ette CG moona, aga siia juurde tehtud oma juhtimissüsteem+booster rocket, gps positsioneerimine ja servomootori kontrolliga.
Kahjuks vist ei ole väga võimalik tsiviilkasutuses olevad booster rocketeid (A-G klass) kasutada sellisel eesmärgil, kuna neil jääb lihtsalt võimsust väheks.
On siin keegi kes suudaks fantaseerida, mida peaks tegema, et CG moon lennutada nt 5km kaugusele.
Kui keegi hangib mulle CG või selle moona joonised, siis ma joonistan sellise asja valmis. Pmst on midagi sellist ammu kuklas mõlkunud. 5km kaugusele laskmiseks pole raketti vajagi, sest moon väljub rauast u. sama kiirusega, mis 81mm miinipildujal. Gun-hardened GPS/INS on hangitav. Servodega on nats keerulisem aga saab panna juhtima ka CO2, NOS vms.-ga.
Viimati muutis Kilo Tango, 09 Jaan, 2014 13:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas TangoViktor »

Mind tegelikult huvitab see, et kas selline asi oleks üldse tehtav? Sisuliselt saaks sellest maa-maa tüüpi raketid või siis maa-õhk tüüpi raketid, millega suuremaid/aeglasemai õhusihtmärke saaks häirida.
võiks ju see välja näha, et sul on kas n-ö tag system, millega sa maapealt jälgid lennukit, ja trigonomeetria abil teab rakett kus lennuk hetkel asub, sihtmärgi asukoht muutub, rakett oskab teha korrektuure ja tabab sihtmärki.
Seda juhtimissüssteemi teha ei ole keeruline, piisab GPS positsiooniandurist ja kontrollerist mis real-times kontrollib kõrgust ning hetkepositsiooni, mispeale teeb ernevad korrektuurid sihtmärgini jõudmiseks. Maapealseks juhtimiseks piisaks nt moditud laserkaugusmõõdikust


http://www.turbosquid.com/3d-models/gre ... fbx/662859 Ole hea, saad siit digitaalse faili.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9067
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas Kilo Tango »

TangoViktor kirjutas: http://www.turbosquid.com/3d-models/gre ... fbx/662859 Ole hea, saad siit digitaalse faili.
See on ainult väliskuju ja kuna tehtud Sketchup8 -ga, siis ma kahtlustan, et mitte eriti täpne. Devil's in the details.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas TangoViktor »

Kui keegi hangib mulle CG või selle moona joonised, siis ma joonistan sellise asja valmis. Pmst on midagi sellist ammu kuklas mõlkunud. 5km kaugusele laskmiseks pole raketti vajagi, sest moon väljub rauast u. sama kiirusega, mis 81mm miinipildujal. Gun-hardened GPS/INS on hangitav. Servodega on nats keerulisem aga saab panna juhtima ka CO2, NOS vms.-ga.
Pigem ma kujutaks seda ette, et CG moon toimib ainult lõhkepeana, seal oleks ka juures lööknõel mis initseeriks selle vahetult enne sihtmärki, nt kildmoona puhul. Aga 5 km oleks miinimum, võiks ju mõelda kaugemate sihtmärkide peale? Nt juba kasvõi mogi kastis veetav raketipatarei? ristmike saaks julgestada kasutades luuret. Seismograafiline andur+ kaamera juurde, muidu on hibernatis, aga kui signaal tuleb, siis on videofeed olemas sellest mis toimub, maapealne operaator kontrollib sihtmärke, kusagil metsaääres on low-cost drone mis tõuseb lendu, kinnitab sihtmärgid (loe:seob raketile oma sihtmärgi), kui soomikid nt maapeal liiguvad annab pidevalt feedbacki rakettidele mis oskavad oma POI asukohta korrigeerida.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9067
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas Kilo Tango »

TangoViktor kirjutas:
Pigem ma kujutaks seda ette, et CG moon toimib ainult lõhkepeana, seal oleks ka juures lööknõel mis initseeriks selle vahetult enne sihtmärki, nt kildmoona puhul. Aga 5 km oleks miinimum, võiks ju mõelda kaugemate sihtmärkide peale? Nt juba kasvõi mogi kastis veetav raketipatarei? ristmike saaks julgestada kasutades luuret. Seismograafiline andur+ kaamera juurde, muidu on hibernatis, aga kui signaal tuleb, siis on videofeed olemas sellest mis toimub, maapealne operaator kontrollib sihtmärke, kusagil metsaääres on low-cost drone mis tõuseb lendu, kinnitab sihtmärgid (loe:seob raketile oma sihtmärgi), kui soomikid nt maapeal liiguvad annab pidevalt feedbacki rakettidele mis oskavad oma POI asukohta korrigeerida.
Pean'd hoogu mees. Selle jaoks on juba teised tööriistad. See, mida sa enne kirjeldasid on väga hea poolsissi lahendus vastase kriitiliste objektide/isikute hävitamiseks ise varju jäädes. See, mida sa nüüd kirjeldad on juba märksa keerulisem teema.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas TangoViktor »

Olgu, ma vist tõesti sattusin veidikene hoogu. Aga noh, see võiks olla see n-ö next step.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas Actual »

vaatasin youtubest milline see CG välja näeb ja kui ma õiget asja vaatasin siis selle raketiheitja torul tundus olevat vintsoon sees. Mulle tundub, et vintsoone abil keerlema pandud moona juhtimine olgu tiibade-servode või juht düüsidega üsna keeruline. Kõigepealt tuleks saada tulemus, kus välja lendav rakett ei keerleks :) siis saaks edasi mõelda.
Vabandan ette, kui mööda panin või valet relva kirjeldasin.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas TangoViktor »

tegelikult oli mõte selles, et gusti moona ei lase välja mitte gustavist endast, vaid täiesti uuest torust(torudest), mis moodustavad nt 64 toruga patareisüsteemi.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas maanus »

Gusti moonast maa-maa rakett! Vot see on jalgratta leiutamine ükskõik kas ta on juhitav või mitte. Lollmoonaga ristmike tuleall hoidmiseks kaltsud kasutavad 107mm rakette. Iga jobu oskab lasta ka ilma laskeseadmeta. Laskeseadmega patareid aga miski kerge, vana mosse ratastega käru mida jaksab ka sõiduauto haakes vedada. Mogi kasti mahuks neid mitu tükki korraga.
lagrange
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 16 Mär, 2014 16:17
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas lagrange »

Mõndades Prantsusmaa tehnikaülikoolides on klubid, kus ehitatakse ülikoolide ja klubide vahelisteks võistlusteks rakette, mille eesmärgiks on tabada võimalikult täpselt etteprogrammeeritud sihtmärki. Ehk sellise asja ise tegemine väga ulmeline mõte pole, aga ma arvan et Eestis on vajalike oskustega inimesi väga vähe.
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas maanus »

Sellise leiutamise juures ei saa ma aru miks peaks maa-maa tüüpi rakett üldse rakett olema? Kui ajada miskit low-end asja siis tuleks ehitada hunnik lihtsaid uav-sid ja nende kasulik kandevõime täita lõhkeaine jne vajalike materjalidega. Või millised oleksid tehnilised (taktikalised) puudused sellisel "tiibraketil" päris raketi ees? Saaks ju sellised kasvõi Tütarsaartele lendama saata.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas mutionu »

Palju asju saaks teha.
Vaatlusvahendite(need ei pea tõesti olema Predatorid) tegemine on suhteliselt lihtne. Peamine probleem on, minu arvates infotöötlus ja/või selle edastamine, kuid ka need probleemid on lahendatavad.
Ründavate asjakeste tegemine on tiba keerukam, rolli hakkavad mängima vajalikud nõuded(pauku tegeva aine kogus, paugu tegemise moodus jne jne), milledest pole mul aimugi. Samas, nö "diagonaalis lugedes", tundub asi olevat tehtav ka suhteliselt "põlve otsas".
Peamine probleem on arendusrahas ja -ajas. Viis päeva nädalas ja 8 - 10 tundi päevas töötav inimene seda endale lubada ei saa. Raha võibolla isegi oleks kuid aega pole. Ettevõtetel on laias laastus sama probleem(ehk siis kes maksab). Isiklikult arvan ma, et Kaitsevägi peaks pidama mingit seltskonda, kes tegeleksid arendustegevusega KV vajadusteks, just arendusega, mitte aga tootmisega. Suhteliselt lihtsate vahenditega ning odavalt saaks tegelikult üsna palju ära teha.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9067
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas Kilo Tango »

maanus kirjutas:Sellise leiutamise juures ei saa ma aru miks peaks maa-maa tüüpi rakett üldse rakett olema? Kui ajada miskit low-end asja siis tuleks ehitada hunnik lihtsaid uav-sid ja nende kasulik kandevõime täita lõhkeaine jne vajalike materjalidega. Või millised oleksid tehnilised (taktikalised) puudused sellisel "tiibraketil" päris raketi ees? Saaks ju sellised kasvõi Tütarsaartele lendama saata.
Rakett on odavam ja kiirem. Aeglaselt lendavat UAV-d tõrjuda on mitme suurusjärgu võrra lihtsam kui taktikalist raketti.
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Re: tee ise : Maa-maa tüüpi kaugjuhitav rakett.

Postitus Postitas maanus »

Selles se mõte ju ongi. Näeb se värdjakari uav-d madalalt lendamas, kogunevad troppi kokku ja hakkavad selle pihta automaatidest märki laskma. Aga se lendav raip on hoopis suund-kildmiin :twisted: peale mõne sellisega kohtumist jooksevad nagu jänesed metsa laiali!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist