Eesti tank

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
KASTNER
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 01 Jaan, 2008 13:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Eesti tank

Postitus Postitas KASTNER »

Terekest!:D

Mul tekkis selline küsimus, et kas keegi teist või mõni muu eestis elav inimene on kunagi disaininud tanki või ehitanud mingi väiksema versiooni oma disainitud tankist Eesti sõjaväele või niisama ilu pärast?
Kui on, äkki mõni saab pilte ka üles laadida!
qwerty009
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 17 Mai, 2006 14:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti tank

Postitus Postitas qwerty009 »

KASTNER kirjutas:Terekest!:D

Mul tekkis selline küsimus, et kas keegi teist või mõni muu eestis elav inimene on kunagi disaininud tanki või ehitanud mingi väiksema versiooni oma disainitud tankist Eesti sõjaväele või niisama ilu pärast?
Kui on, äkki mõni saab pilte ka üles laadida!
Mina ikka disainin pidevalt ning saadan kaitseministeeriumisse jooniseid kuid senini pole mu pingutused vilja kandnud. Viimane vers mu tankist on selline (pöörake tähelepanu 200mm torule):
Pilt
Mis võib mu ebaedu põhjuseks olla, et kaitsevägi seda tapariista juba tootmisesse pole paisanud :?:
(loodan, et siinsel rahval on ka huumorisoont ;)
O: Vanemat mil tehnikat
Kasutaja avatar
KASTNER
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 01 Jaan, 2008 13:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas KASTNER »

Ha has... ma arvan, et sa pead rohkem vaeva nägema ja eesti riik ei suuda ühte tankiki osta! LOL XD
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Eesti tank

Postitus Postitas hummel »

qwerty009 kirjutas:Mina ikka disainin pidevalt ning saadan kaitseministeeriumisse jooniseid kuid senini pole mu pingutused vilja kandnud. Viimane vers mu tankist on selline (pöörake tähelepanu 200mm torule):
Pilt
Mis võib mu ebaedu põhjuseks olla, et kaitsevägi seda tapariista juba tootmisesse pole paisanud :?:
(loodan, et siinsel rahval on ka huumorisoont ;)
Natuke isegi Jaan Tatika ainetel! Päris hea! :lol: :lol: 8)

Aga mis muidu asjasse puutub, siis minu mäletamist mööda aretasid kas Kuressaare miskised tehnikaõpilased EW ajal mingist roomiktraktorist soomuskattega monstrumi, mida ka kodukootud tankiks sai nimetada. Keegi teab lähemalt või omab pilti?
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti tank

Postitus Postitas A4 »

hummel kirjutas:
qwerty009 kirjutas:Mina ikka disainin pidevalt ning saadan kaitseministeeriumisse jooniseid kuid senini pole mu pingutused vilja kandnud. Viimane vers mu tankist on selline (pöörake tähelepanu 200mm torule):
Pilt
Mis võib mu ebaedu põhjuseks olla, et kaitsevägi seda tapariista juba tootmisesse pole paisanud :?:
(loodan, et siinsel rahval on ka huumorisoont ;)
Natuke isegi Jaan Tatika ainetel! Päris hea! :lol: :lol: 8)

Aga mis muidu asjasse puutub, siis minu mäletamist mööda aretasid kas Kuressaare miskised tehnikaõpilased EW ajal mingist roomiktraktorist soomuskattega monstrumi, mida ka kodukootud tankiks sai nimetada. Keegi teab lähemalt või omab pilti?
Nägin selle tank-traktori fotot mingis ENSV ajal välja antud propagandaraamatus, aga kui ma õigesti mäletan, siis ei ehitatud seda masinat mitte Eesti Vabariigi ajal, vaid juba 1941. aastal, kui käepäraste vahenditega valmistuti Saaremaad Saksa vägede eest kaitsma.
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Tank tankiks

Postitus Postitas Toddie »

Nagu varemgi olen öelnud, siis enne seda kui tanki treima hakata võiks kodumaine rudimentaarne relvatööstus liikuda paukmoona tegemiselt lahingmoona tegemisele, kõigepealt ikka automaatidele/kuulipildujatele. Siis äkki kunagi suudaksime teha ka mõne miinipildujamiini või suisa tanki- või jalaväemiini, ehk isegi meremiini. JA SIIS: kui kõik need tehnoloogiad on sisse töötatud ja rafineeritud, alles siis võiks proovida vot just samamoodi traktori, kombaini või rehepeksumasina baasil mõnda soomukit (koos relvastusega) ehitada.
Tanke võivad igasugused külasepikodade osavkäpad ju proovida teha, aga nende vastu tunneks huvi ilmselt ainult J.Tõrs Lagedi vabadusvõitluse muuseumist. Oma varjust üle ikka ei hüppa...
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Postitus Postitas maanus »

Ei saa ma aru mis moodi on pauk või lahingmoona ja igast miinide tootmine seotud sõitva tehnika tootmisega? Kas tankimiinil on midagi ühist tanki endaga (MÕNI DETAIL) peale sõna "tank"?
Minuteada laske ja lõhkemoona tootmine ja sõitva tehnika tootmine toimub täiesti erinevates tehastes. Seega ei ole miinide ja laskemoona loomisel-tootmisel saadud kogemused ja töövahendid näiteks soomuki loomise-tootmisele kuidagi abiks! (peale selle soomuki testimise samale moonale vastupidavuses).
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

ma mõtlesin pigem ressursside jaotamist ja kogemusi. laskemoona tootmiseks on vaja tunduvalt väiksemaid ressursse ja ka kogemusi kui tankide vorpimiseks. see kas asi toimub erinevates tehastes on täiesti ebaoluline. see, et kummikuid ja traktoreid ei tehta samas tehases, ei tähenda, et neid oleks sama lihtne valmistada. pealegi oleks ühel kodumaisel tankil (sic!) kohutavalt raske valmida, kui puuduks eelnev kogemus sellest, kuidas ehitada soomukeid või muid suvalisi relvi, mille jaoks pole vaja pelgalt siledat toru ja tugevat vedrut. ärgem vaielgem kohe pimesi vastu, vaid MÕELGEM enne asjade üle järele. ja soomuki tootmisel saadud kogemused on kohe kindlasti olulised tanki tootmisel.
Leegion
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Mär, 2009 20:35
Kontakt:

Postitus Postitas Leegion »

Jah. Peale tuleks hakata siiski jõukohasemate ülesannetega, esimene asi pärast edukat lahingmoona tootmist võiks olla näiteks oma eesti kodukootud automaat. Nii et otsime parem kedagi kes tunneks luku ja päästikusüsteeme piisavalt hästi et moni ise välja moelda.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

süsteemid võivad selged olla, aga kui ikka kvaliteetmaterjali ja tööriistu napib, siis ei taha keegi endal lõusta natuke rohelisemaks teha.

püstolkuulipildujaga võiks alustada, kuna mängus on väiksemad rõhud ja vähem põrumisvõimalust. ja siis püstoli peale areneda vahest.
Saareprints
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Juun, 2007 1:38
Kontakt:

Re: Eesti tank

Postitus Postitas Saareprints »

hummel kirjutas:
qwerty009 kirjutas:Mina ikka disainin pidevalt ning saadan kaitseministeeriumisse jooniseid kuid senini pole mu pingutused vilja kandnud. Viimane vers mu tankist on selline (pöörake tähelepanu 200mm torule):
Pilt
Mis võib mu ebaedu põhjuseks olla, et kaitsevägi seda tapariista juba tootmisesse pole paisanud :?:
(loodan, et siinsel rahval on ka huumorisoont ;)
Natuke isegi Jaan Tatika ainetel! Päris hea! :lol: :lol: 8)

Aga mis muidu asjasse puutub, siis minu mäletamist mööda aretasid kas Kuressaare miskised tehnikaõpilased EW ajal mingist roomiktraktorist soomuskattega monstrumi, mida ka kodukootud tankiks sai nimetada. Keegi teab lähemalt või omab pilti?
Nendest 1941. aastal Kuressaares valmistatud "Saaremaa tankidest" on juttu ka Enn Kreemi raamatus "Kaks rütmi" (lk158) https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?25413.
Tekst (pdf): https://docs.com/15K5U
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Re: Eesti tank

Postitus Postitas Mamba »

Poleks vaja mingeid tanke ehitada.
Ja neid torumehe õudusunenägude moodi püstolkuulipildujaid toodeti ka 50ndatel lademes igas riigis ja ega nendega pole ka eriti midagi peale hakata.
Sadu erinevaid pps-i ja steni tjuuninguid on tehtud.
Tuleks valida midagi sellist mille tootmiseks kulub vähe materjali aga samas lõpphind on väga kallis.
Mingit rasketööstust on mõtetu arendada.
Pigem elektroonika ja muu selline keerukam täppisteema.
Õlalt lastavad TT ja AT raketisüsteemid oleks teema.
Itimehi meil ju on, ettevõtteid kes vajaliku kvaliteediga detaile koostada suudavad meil on.
Puhtalt poliitika taha jääb asi, ega vahet ei ole kas arendad tankitõrje raketti, sateliiti või roboteid.
Isegi lihtlabast miinipildujat ei suudetud tootma hakata.
Seal pole ju muud kui ainult trei ja keevita.
See asi jääb ikka ainult tahtmise taha.
Tsiviilteemades lendavad meie taibud tippu ja ülessanded mida nad lahendavad on kordades keerulisemad kui Igla suguse raketsiku tegemine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: blueant ja 3 külalist