www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Sept, 2021 18:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 2111 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 141  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Venemaa ootamatu rünnak
PostitusPostitatud: 21 Veebr, 2018 13:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 19 Juul, 2014 19:18
Postitusi: 954
Kapten Trumm kirjutas:
Soovitatav lihtne lugemine: Tom Clancy, Red Storm Rising. See pole küll mingi käsiraamat, aga kirjeldab vägagi tõetruult venelaste vastavaid tegemisi (mis kattub pea 1:1 mustriga, mida on praktikas näha olnud).


Neid raamatuid on palju..enamikus lüüakse lõpuks venelased tagasi..
üks silmajäänud erand.
The Fall of Night (Nuttall Christopher)
https://www.amazon.com/Fall-Night-Christopher-Nuttall-ebook/dp/B00IIWQSN0

Aasta 2025. Seal rakendasid venelased isegi terrorirünnakuid (lasid Londoni kohal MANPADe kasutades sõja alguses kaose külvamiseks alla reisilennukeid). Muidu analoogsed taktikad - lennuväljade kiire hõivamine, üllatusrünnakud (eriüksustest tiibraketirünnakuteni) Lääne-Euroopa NATO baaside vastu, massiivsed maa- ja õhurünnakud. Kirjeldab usutavalt ka dekadentliku Euroopa probleeme - politiseeritud sõjaväeline juhtimine (aktiivsed idioodid-mikromanagerid), alavarustatud üksused jne..

Tasuta näidisest saab ka äkki mingi pildi.. ma maksin need paar euri (hind 3,5 taala, 1 dollar 1.18 eurot) ja ostsin terve raamatu.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa ootamatu rünnak
PostitusPostitatud: 22 Veebr, 2018 15:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 33090
Clancy "Red Storm Rising" üks huvitavamaid osi on tegevus ümber Islandi. Nimelt juhtus seal selline lugu, et Euroopa suure sõja esimestel tundidel ilmus Islandi peamisse sadamasse üks suur kaubalaev. Kuna laev oli ehitatud kuskil roiskuvas läänes kasutatavad projekti järgi, siis vale sildi all õnnestus tal väljuda Leningradist, läbida tähelepanu äratamata Taani väinad (siis oli veel rahu) ja sõja H-hetkel tormas sealt Islandile välja dessantbrigaad, mis hõivas kiiresti Islandi olulised objektid. Pool tundi varem sadasid sealsesse USA lennuväebaasi siisse hunnik lennukitelt lastud tiibrakette. Päeva pealelõunal saabus aga 60 transpordilennukite lendu, mis toimetasid saarele ühe õhudessantdiviisi ülejäänud osad, õhutõrje ja koos sellega tuli ka vene hävitajate polk. Islandil endal armeed polegi ja USA väed olid endiselt rahuaja seisus, kogu USA maismaasõja võime oli üks merejalaväe kompanii, mis valvas lennuvälja.

Island oli vajalik selleks, et võidelda edukalt USA-st Euroopasse siirduvate sõjaliste veoste konvoidega. Islandi vallutamisega lõpetas töö allveelaevade vastane SOSUS võrk ning Murmanskist tulevad vene pommitajad said konvoide ründamiseks turvalise koridori üle Islandi (varem olid seal USA hävitajad). Selle tulemusena sattus NATO vastupanu Saksamaal nõuka armeele kokku kukkumise äärele, sest ühel hetkel oli alles veel viie päeva laskemoon, venelased aga surusid peale.

See operatsioon (raamatus "Polar Glory") oma lihtsuses ja elegantsuses on kui hoiatav pilt sellest, kui valvsus kaob (ja alati pole ka sellest kasu, kui üks osapool keelatud trikke kasutab).

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa ootamatu rünnak
PostitusPostitatud: 22 Veebr, 2018 20:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 9978
See Nuttalli raamat on päris huvitav ja sai ka Kindle versioon võetud lugemiseks. Paberil 25 eurot natuke paljuvõitu Ebayst tellides. Paljuski praegust poliitilist ja sõjalist olukorda näitav. Loodetavasti nii hulluks (demilitariseerituks) asi Euroopas ei lähe. Baltikumi ründamiseks on seal mõeldud igale riigile 1 diviis. Meist seal juttu pole, kuid põhitegevus toimub Poolas ja Inglismaal. Pants down situation.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 23 Veebr, 2018 17:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 19 Nov, 2015 23:38
Postitusi: 132
Asukoht: Sakala
Siin ennist oli muuhulgas juttu mööda maanteid muretult kulgevatest soomuskolonnidest ja nende takistamisest. Võhikuna küsin: ehk oleks meilgi abi taolistest tõketest nt idasuunaliste maanteede juures? (vast ei lähe liiga palju teemast mööda)

Vt galerii: https://imgur.com/a/vH0if


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2018 18:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Juul, 2015 15:17
Postitusi: 152
Tinker kirjutas:
Siin ennist oli muuhulgas juttu mööda maanteid muretult kulgevatest soomuskolonnidest ja nende takistamisest. Võhikuna küsin: ehk oleks meilgi abi taolistest tõketest nt idasuunaliste maanteede juures? (vast ei lähe liiga palju teemast mööda)

Vt galerii: https://imgur.com/a/vH0if


See oli väga huvitav galerii! Next level strateegiline mõtlemine. Kas Eesti maastik ei soosi sääraseid lahendusi?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa ootamatu rünnak
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2018 17:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 558
Edvard Lucas - "kuidas Lääs reageeriks, kui Poola territooriumile satuks «kogemata» Vene rakett?"

Arutasime stsenaariumit, mille käigus langeb Kaliningradi oblastis peetava õppuse ajal «kogemata» Poola territooriumile Vene rakett. Kuidas Lääs sellele vastaks ja peaks vastama, arutleb BNSi kolumnis Briti ajakirjanik Edward Lucas.

Piisava eelhoiatuse ja selge probleemi olemasolu korral kaitseb NATO oma liikmeid võimsalt. Oletagem aga, et allianss peab otsustama segases olukorras kiirelt. Sel juhul võib vastus olla liiga aeglane või nõrk. Me vajame muid vastuseid, mis hõlmavad heidutust suuremate võimete, otsustavuse, paindlikkuse ja kiirusega riikidelt.

See teema tõusetus hiljuti julgeolekupoliitika ekspertide lõunal Varssavis, kus me arutasime stsenaariumit, mille käigus langeb Kaliningradi oblastis peetava õppuse ajal «kogemata» Poola territooriumile Vene rakett. Kuidas Lääs sellele vastaks ja peaks vastama?

Üks võimalus on võtta vabandust puhta kullana. Vigu tuleb ette. USA merevägi tulistas 1988. aasta juulis ekslikult alla Iraani reisilennuki. Ühendriikide võimud maksid kompensatsioonina 131,8 miljonit dollarit. Viis aastat varem tulistas Nõukogude Liit alla Lõuna-Korea reisilennuki pärast seda, kui see sisenes Nõukogude õhuruumi. Hüvitist Moskva ei maksnud. Mõlemad tragöödiad juhtusid suurte poliitiliste pingete ajal, kumbki ei eskaleerunud.

Selle stsenaariumi puhul sõltuks palju sellest, mis viisil Kreml vabandab. Siirus on mõõdetav. Õppuse viivitamatu peatamine, distsiplinaarjuurdluse algatamine (ehk rahvusvaheliste vaatlejate osavõtul) selle suhtes, mis läks valesti, ning kohene ettepanek maksta kompensatsiooni kahju eest eludele ja varale – kõik see vähendaks pingeid.

Teine võimalik reageerimine
Oletagem aga, et Kreml vastab ähmastamise ja hooplemisega – öeldes näiteks, et Lääne elektroonilise sõjapidamise meetmed segasid raketi juhtimissüsteemi, põhjustades selle kursilt kõrvale kaldumise? Paljud Poolas ja mujal kalduksid arvama, et Venemaa paneb Lääne otsusekindlust proovile. Paljud teised riigid aga peaksid prioriteediks olukorra rahustamist, mitte tugeva sõnumi saatmist.

Just siin tulevad ilmsiks nõrkused Lääne sõjalistes ja poliitilistes struktuurides. On olemas oht, et NATO otsustusorgan Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) lõheneb. Oletame, et Poola taotleks artikkel 4 või isegi artikkel 5, alliansi poliitilisi ja sõjalisi vastusamme käsitlevate kollektiivkaitseklauslite rakendamist. Riik võiks tahta kiirreageerimisjõudude (VJTF), alliansi heidutuse väidetava teraviku kohale saatmist. Kujutame ette, et NAC otsustab pehmemate lõuna- ja läänepoolsete riikide survel Poola palvele vastamata jätta.

See toob esile huvide lahknevuse Poola (ja selle Venemaa piiril asuvate liitlaste) ning ülejäänud alliansi vahel.

Isegi kui NATO jõuaks kiiresti otsusele, on valikuvõimalused piiratud. VJTF ei ole heas vormis, eriti kuna Saksamaa üheksas tankibrigaad, mis peaks 2019. aastast üksuse juhtimise üle võtma, on tõsiselt kimpus varustusprobleemidega.

Igal juhul võib Venemaa piiratud ja eitatav provokatsioon tuua kaasa lõhestunud ja ebapiisava vastuse, mis annaks alliansi ühtsusele tõsise hoobi.

See toob esile huvide lahknevuse Poola (ja selle Venemaa piiril asuvate liitlaste) ning ülejäänud alliansi vahel. Võimude jaoks Varssavis, Tallinnas, Riias ja Vilniuses on oht suurem nõrgas kui tugevas vastuses. Teistes Euroopa pealinnades (ja Washington DCs) võib mõtlemine olla teistsugune. Samuti oleks Poola jaoks riskantne vastata Vene provokatsioonile ühepoolselt – ja näidata seda tehes veelgi teravamalt diplomaatilise toetuse nappust.

NATO peab selle probleemiga tööd tegema, kuid kiired muutused on ebatõenäolised. Ajutine lahendus on võimekate, kiirete ja tahtjate koalitsioon. Riigid nagu Soome ja Rootsi, kes pole küll NATO liikmed, on rohkem huvitatud kollektiivkaitsest Venemaa vastu kui kaugel asuvad riigid nagu Portugal ja Itaalia. Venemaa ohust kõrgendatud teadlikkusega riigid võivad ühiselt lubada eriti kiireid samme abijõudude saatmiseks Venemaa trikkide puhul ning avaldada Kremlile tõsist diplomaatilist ja muud survet. Põhiline on näidata, et sihitud mitmemõttelisi rünnakuid ei saa kasutada jaga-ja-valitse-taktikana.

Allikas - https://arvamus.postimees.ee/4422955/edward-lucas-kuidas-laas-reageeriks-kui-poola-territooriumile-satuks-kogemata-vene-rakett?_ga=2.28885884.118129358.1519582574-1628411085.1493382594&_gac=1.192145112.1517067780.CjwKCAiA47DTBRAUEiwA4luU2egbyd0BZEtoTa-26J2tbE7cJKlBYWM1RHgHH4L17psy73hNqunXNhoCW40QAvD_BwE


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa ootamatu rünnak
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2018 11:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Apr, 2009 10:37
Postitusi: 1261
Vene rahvas pandaks toetama ka sissetungi Baltimaadesse
https://leht.postimees.ee/4427699/vene- ... timaadesse
Tsiteeri:
Oleksi Makuhhin: Kui Venemaa Ukrainat 2014. aastal ründas, kaasnes sellega jõuline infosõda. Meie töötasime sel ajal kommunikatsioonivaldkonnas. Meid šokeeris, et kuigi Vene telekanalites kasutati ilmselgeid valesid, ei mõjutanud vale paljastamine enamasti venekeelse auditooriumi arvamust. Sel hetkel mõistsime, et valeuudiste taga peab olema midagi enamat. Selle uurimuse mõte ongi paljastada neid sügavamaid kihte. Ilmneb, et narratiiv on midagi palju keerulisemat, kui üksnes valeuudised. Narratiiv ei kaota mõju isegi siis, kui valeuudis faktidega ümber lükata.

Ljubov Tsõbulska: Saime uuringut tehes aru, kui suletud on Venemaa sisepropaganda Euroopa jaoks. Takistuseks on keelebarjäär, Euroopas ei vaadata vene programme. Teatakse Sputnikut ja RT-d, aga keegi ei aima, kuidas seal Euroopa riikide kuvand kodupubliku jaoks üles ehitatakse. Nende eesmärk on valmistada Vene ühiskonda ette selleks, et see toetaks Venemaa presidendi iga otsust. Kui Venemaa okupeeris osa Ukrainast, toetas vene elanikkond seda. Kui Venemaa otsustaks tungida tulevikus näiteks Baltimaadesse, kas vene rahvas hakkaks seda toetama? Me oleme veendunud, et hakkaks. Seepärast tulekski Vene sisepropaganda pärast muret tunda.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 05 Mär, 2018 10:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 33090
Mäletan, et pakkusin piiriteemas Narva peale Sõpruse silda taolist asja, vastuargumendid olid nagu alati :roll:
Nüüd kohe next level :roll:

Mina arvan, et meil peavad kõik piiri ületavad teed venest (ja Läti kirdenurgast) olema taoliselt ette valmistatud. Ja väljaspool teed masinatele läbimatu maastik.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa ootamatu rünnak
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2018 23:41 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Juul, 2008 20:32
Postitusi: 1535
https://m.postimees.ee/section/122/4440751

Nii võiks ju täitsa kombata :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa ootamatu rünnak
PostitusPostitatud: 16 Mär, 2018 17:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Jaan, 2007 20:21
Postitusi: 166
https://m.postimees.ee/section/1530/4440543

......Külalised tundsid huvi, kuidas saadakse raha ehitamiseks linnas. Donetski oblasti asekuberner Viktor Remskyi küsis, mida teeb linnavalitsus Venemaa kallaletungi korral Eestile. Linnavolikogu liige Toomas Varek oli sunnitud tunnistama, et sellist plaani linnavalitsusel polegi. “Võibolla peaks olema,” lisas ta.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2018 12:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5341
https://maailm.postimees.ee/4445619/ven ... avaeoppuse

Valmistatakse rohemehikesi,siis Soome lahe jaoks ette.
Hakkasin mõtlema,et miks väikesaarte vallutamist harjutatakse aga siis vaatasin kaarti ja hakkasin arvama seda,et haarates Prangli,Naissaare ja Aegna saaks kenasti Tallinna lahe kontrolli alla.
Kaasfoorumlased võiks kommenteerida aga,kas on võimalik kiire haaramise korral näiteks saartele vedada raketisüsteeme,õhutõrjet,jälgimisvõimekuse vidinaid,mis aitaks tule korrigeerimisele Tallinna pihta või näiteks erioperatsooni ketramiseks juba Tallinnas eneses(mingi pidepunkt või eriopi komandopunkt)?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2018 12:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 33090
Soomes on selleks vasturohi näiteks olemas, Upinniemi rannikubrigaad.
https://www.youtube.com/watch?v=3NpGPtvzrPE

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2018 13:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5341
Kapten Trumm kirjutas:
Soomes on selleks vasturohi näiteks olemas, Upinniemi rannikubrigaad.
https://www.youtube.com/watch?v=3NpGPtvzrPE


Seda teavad ka venelased,seega Soome saarestiku peale vaevalt,et sellised õppused on planeeritud.Mille tõttu usun,et on hakatud ette valmistama võimalikku sõjalist operatsooni Eesti vastu,milles Tallinna lahe blokeerimine väikesaarte kaudu on üks komponent.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2018 14:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Mär, 2014 22:53
Postitusi: 801
Meeldiv just ei ole aga äkki peaksime Naissaart USA-le pakkuma baasiks või siis meil see Saaremaa süvasadam seisab niisama rendime USA-le 100 aastaks?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2018 15:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Juul, 2014 12:56
Postitusi: 1000
aj1972 kirjutas:
Meeldiv just ei ole aga äkki peaksime Naissaart USA-le pakkuma baasiks või siis meil see Saaremaa süvasadam seisab niisama rendime USA-le 100 aastaks?

See on tegelikult päris huvitav idee. Kahjuks aga on mõlemal pool sadamat puhkemajad, mistap päris kindlasti leiaks suurt vastuseisu. Ka pole sadamal suurt mõtet, kui samal ajal silda mandrile ikka pole (samas ehk oleks tugev stiimul sild lõpuks ära teha).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2111 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 141  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt