Venemaa ootamatu rünnak

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kriku »

Ei, kõik ei ole HÄSTE. Aga meil ei ole mitte kuskilt võtta kõike seda, mida oleks vaja Eesti ilma liitlasteta kaitsmiseks.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas nimetu »

Et kõik on HÄSTE ?

Seda pole keegi väitnud. Küll aga võime leida piisavalt vastuväiteid sinu eelnevale arvamusele, et otsustavad on minutid või tunnid.
Päris elus käivad asjad teistmoodi.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas mart2 »

Ootan suure huviga, kuidas von Kaerahelves ISE asja lahendaks.
Mida teeks teisiti ja millised praegused tegevused jätaks ära, et tema enda poolt pakutavat ellu viia? Raha juurde ei tule...
Ühekordseid oste, mis ei arvesta personali-, väljaõppe- ja hoolduskuludega, palun mitte pakkuda - nii see asi ei tööta!

Head ettepanekud kuluvad kõigile marjaks ära, sest mõni saab targemaks ja äkki kasutab ideid endid.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
von Kaerahelves
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 12 Apr, 2018 13:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas von Kaerahelves »

nimetu kirjutas:
Et kõik on HÄSTE ?

Seda pole keegi väitnud. Küll aga võime leida piisavalt vastuväiteid sinu eelnevale arvamusele, et otsustavad on minutid või tunnid.
Päris elus käivad asjad teistmoodi.


Huvitav teada, mis siis päriselus teistmoodi käib?
Holland vaatamata Belgia, Prantsusmaa ja UK lähedusele ja Hollandi armee heale relvastusel vallutati mitme päevaga?
Kaua kulus Kuveidi vallutamiseks aega ?
Kõik need toredad Läne suurrikide sõjaväeakadeemiates saadud teadmised kõlbavad ehk nende riike puhul, kel olemas strateegiline sügavaus ja 60 milj rahvaarvu puhul on vast mõeldavad ka suured inimkaotuse, pikk reageerimisaeg.
Pea olematu ÕT, valmidusväeosade puudumine, valdavalt võimekuslünkadest koosnev kaitsevõimetus- need lausa ju panevad idanaambril näpud sügelema
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Chupacabra »

Krt, EKRE propaganda kah ei paranda kaitsevõimet... :scratch:
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas mart2 »

mart2 kirjutas:Ootan suure huviga, kuidas von Kaerahelves ISE asja lahendaks.
Mida teeks teisiti ja millised praegused tegevused jätaks ära, et tema enda poolt pakutavat ellu viia? Raha juurde ei tule...
Ühekordseid oste, mis ei arvesta personali-, väljaõppe- ja hoolduskuludega, palun mitte pakkuda - nii see asi ei tööta!

Head ettepanekud kuluvad kõigile marjaks ära, sest mõni saab targemaks ja äkki kasutab ideid endid.
Ootan ikka veel! :evil:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
von Kaerahelves
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 12 Apr, 2018 13:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas von Kaerahelves »

mart2 kirjutas:
mart2 kirjutas:Ootan suure huviga, kuidas von Kaerahelves ISE asja lahendaks.
Mida teeks teisiti ja millised praegused tegevused jätaks ära, et tema enda poolt pakutavat ellu viia? Raha juurde ei tule...
Ühekordseid oste, mis ei arvesta personali-, väljaõppe- ja hoolduskuludega, palun mitte pakkuda - nii see asi ei tööta!

Head ettepanekud kuluvad kõigile marjaks ära, sest mõni saab targemaks ja äkki kasutab ideid endid.
Ootan ikka veel! :evil:


Lugege veidi kõrgemalt, ka ühes teises käesoleva foorumi alateema käsitluses puudutasin ka seda küsimust, kuid olen nõus selle teema juurde ka tagasi tulema.
Kellegi tegemata töö või ideedepuudus vajab ju ometigi lünkade täitmist ;-)
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas mart2 »

von Kaerahelves kirjutas:
mart2 kirjutas:
mart2 kirjutas:Ootan suure huviga, kuidas von Kaerahelves ISE asja lahendaks.
Mida teeks teisiti ja millised praegused tegevused jätaks ära, et tema enda poolt pakutavat ellu viia? Raha juurde ei tule...
Ühekordseid oste, mis ei arvesta personali-, väljaõppe- ja hoolduskuludega, palun mitte pakkuda - nii see asi ei tööta!..
Lugege veidi kõrgemalt, ka ühes teises käesoleva foorumi alateema käsitluses puudutasin ka seda küsimust, kuid olen nõus selle teema juurde ka tagasi tulema.
Kellegi tegemata töö või ideedepuudus vajab ju ometigi lünkade täitmist ;-)
Vaatasin selles lõimes kuni jaanuarini tagasi - nägin akf-lt ainult mõnda etteheidet, kuid mitte ühtegi ettepanekut. Äkki teeks vihje konkreetsele postile?
Õhutõrje ja eelarve juures ka pole midagi peale mingi hüpoteetilise laenuraha ... :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Avatar »

Kriku kirjutas:Ei, kõik ei ole HÄSTE. Aga meil ei ole mitte kuskilt võtta kõike seda, mida oleks vaja Eesti ilma liitlasteta kaitsmiseks.
Tead, minumeelest on mingis kontekstis sellist suhtumist nimetatud defektsionismiks, aga ma ei ole ka guru, hm.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:
Kriku kirjutas:Ei, kõik ei ole HÄSTE. Aga meil ei ole mitte kuskilt võtta kõike seda, mida oleks vaja Eesti ilma liitlasteta kaitsmiseks.
Tead, minumeelest on mingis kontekstis sellist suhtumist nimetatud defektsionismiks, aga ma ei ole ka guru, hm.
Sellest ei saanud nüüd üldse midagi aru :dont_know:

Või pidas akf silmas defetismi?

---

Kelbas eemaldatud.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Avatar »

Absoluutselt :D defetism. Vabandan ründamast. Emotsioonaalse purtsutamise seletuseks. Mulle lihtsalt mõnikord tundub, et akf Kriku tahab kehtestada sõjalisi paradigmasid. Antud kontekstis siis tähenduses, et Eesti ei ole võimeline isesesisvalt ennast kaitsma. Ma põhimõtteliselt selle vastu ei vaidle, aga.... psühholoogiliselt - see sõnum tekitab jubeda kiusatuse kaitsjatele leida 10+ põhjust, miks ei saa, või ei saanud, ja vastasele jubeda kiusatuse luua illusiooni - teil ei ole kellegi tuge/lootustki. Ja ma tahaks, et Eesti kaitsjate kaitsevõimekus ei rippuks sellest kiusatusest/illusioonist. Ma ei oma isiklike kogemusi, aga ma olen süviti torkinud kahte ajaloolist heitlust - Velikiije-Luki ja Donetski lennujaam. Ja ülla -ülla mõlemast leiab kangelaslugusid ja vabandusi ja soove tagada sugulate staatus, ja lihtsalt kaitsta normaalsete kuttide au ja vabandusi enda nõrkadele hetkedele jne jne. See on täiesti möödapääsmatu, et tõehetke tulles hakkab valdav osa Eesti kaitseväelasi oma tegevuses lähtuma samadest motiividest/argumentidest/vms. A´la meil ei olnud võimalust, meil ei olnud käske, meil ei olnud infot, meil ei olnud varustust/moona vms, meil ei olnud kaudtule tuge, meil ei olnud luureandmeid jne jne.
Minu meelest taandub kaitsevõimekus lõppeks ikkagi summa summarum üksikisikute otsustele - ma kas võitlen, või ma leian endale vabandusi. Ja minu meelest annad sa säärase paradigmaga lihtalt liiga hea kargu.
Ma olen tegelt mõelnud sinu habemenugade jne teemal. Tundub ikkagi lõpuks mängib inimeste peronaalne kogemuslik baas. Sina tegeled ajalooga. Pole mingit vajadust otsustada, kas midagi oli kunagi 1000 aasta eest nii või naa. Iga järgnev aasta või anda täiendavat infot - seega ootame ja vaatame.
Mina pean oma töös pidevalt tegema otsuseid puuduliku info baasil, piiratud ajahorisondiga - reeglina annab otustamine parema tulemuse, kui otsustamisega venitamine. Teed hulgim sittasid otsuseid ja hulgim häid otsuseid. Kogemus, õnn, kõhutunne. Ja sinu headus on see, kui teed häid otsuseid rohkem, kui halbu.

Eedit - türadetüra ja pühajüri, selles seasilmas teksti redigeerimine on täietsi piiks. Tõsiselt ka - võib-olla nüüd on õige. Võib-olla ei ole. See kuidas inimesed on kirjutanud militaarneti brauseris postituse, mis seejärel sisestamise käigus õhku haihtub - sellest võiks bõliina kirjutada. Fakit
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:Mulle lihtsalt mõnikord tundub, et akf Kriku tahab kehtestada sõjalisi paradigmasid. Antud kontekstis siis tähenduses, et Eesti ei ole võimeline isesesisvalt ennast kaitsma. Ma põhimõtteliselt selle vastu ei vaidle, aga.... psühholoogiliselt - see sõnum tekitab jubeda kiusatuse kaitsjatele leida 10+ põhjust, miks ei saa, või ei saanud, ja vastasele jubeda kiusatuse luua illusiooni - teil ei ole kellegi tuge/lootustki.
Ega mina seda ei kehtestanud - see lihtsalt on ju nii :dont_know: Vabadussõda võideti ka tänu liitlaste abile. EKV võib iseseisvalt hakkama saada mässu või mingi Venemaa lagunemisel tekkinud avantüristi üksustega (nagu Bermondt-Avalov), mitte teemakohase sündmusega.

Minu arvates tasub seda meeles pidada mitte selleks, et leida vabandusi mitte vastu hakata, vaid selleks, et olulisi liitlassuhteid hoida (ja neid mineerida üritavaid poliitikuid maha hääletada). Ning muidugi on teemakohase sündmuse hetkel EKV üksi ja peab mõnd aega üksi sõdima. Kui pikk see aeg on - kas seda loetakse tundide või päevade või nädalatega - seda me ei tea ning selle prognoos võib ajas väga kiiresti muutuda, nagu sa õigesti puuduliku info põhjal otsustamisest kirjutasid.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Avatar »

Tjah. No onju papist-kiisudel õhku ajaloos varemgi välja lastud. Tavaliselt küll seetõttu, et üritatakse tulla mütsiga lööma. Teisalt - reeglina on kaitsval poolel selle taga hulk tiba nihkes arusaamaga tölle, keda ei huvita vastase tehnika ja isikkoosseisu numbrid, või paberitel kalkuleeritud ülemvõim.
Ma mõnikord mõtlen, et kui Eesti panused on sellel, et rünnakut üldse ei toimu, siis oleks loomulikult parim paista välja võimalikult okkaline. Kui aga tõenäoliselt ei õnnestu järeleproovimist vältida, siis parim oleks, et vastane alahindab. Viimane variant loomulikult ei möödu ohvriteta.
Ah sellest ilmselt siin palju räägitud. Loodetavasti on riskijuhtimine läbi mõeldud.
See on muidugi jälle järjekordsel mu hetke seisukoht, aga näiteks Donetski lennuväljal hakseldati jaanuar 2015 ca 15 päeva jooksul läbi 81.Br ja 93.Br kokku 3 pataljoni, kes olid seejärel võimelised üksnes suht ebakindlaks passiivseks kaitseks. Toetusena saabunud kahe lisabrigaadi (95.Br ja 25.Br) 2 RTG ( Roodu Taktialist Gruppi) suutsid pärast nädalast ründetegevust suht kindlalt oma hõivatud positsioonidele jääda. Ja neil oli kaitseks arvestatavad soomus ja kaudtule reservid. Ühest küljest nagu kogu see draama tundub taanduvat mingi kahe hoone kaitsmisele/hõivamisele (Ut ja Torn). Laiemalt vahest ca 10-15 km laiusele rindelõigule. Hukkunute arv ei ole tegelikult isegi suur - Ukrainal alla 100 mehe. Aga võitlusvõimeliste isikute hulk sulab kui kevadine lumi. Ja tegelikult sealse lahingutegevuse koordineeritus ja juhtimine oli mõlemal poolel üsna kehval tasemel. Ning ei mingit õhutegevust. Niisiis - kui tõesti peaks Eesti laupkokkupõrkele mängima mingi x ruut-km -ide peal (a´la Narva sillad vms), siis mulle tundub, et Eesti kogu kaitsevõimekus kaoks seal vääga kiirelt. Et jah - loodan assümmeetrilistele vastustele. Nii et jah - selles kontekstis absoluutselt nõus - ilma toeta VF massile vastu ei pane.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas mart2 »

OT algab.

DAP-i ei saa hinnata ainult kaotataud inimeste ja pindala järgi. See muutus ukrainlastele vastupanu sümboliks ja paljudele venelastele siiani valusaks meeldetuletuseks.
Tegemist on psühholoogilise väärtusega, mille mõju andis ennast tunda näiteks Debaltsevo kaitsel ülekaalukate jõudude vastu ning hilisemates lahingutes Peskis ja Marinkas.

OT lõpeb.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Avatar »

Jah -OT. Minu viga. Panen edasi. Usu mind akf mart2 Donetski madin omas psühholoogiliselt pea 0-väärtust ukrainlaste jaoks 2015 talvekampaanias (ei jõua propa igale poole), ja kui, siis pigem negatiivset, sest see lõppes taandumisega, ja mõnes mõttes oli selle lõpp ca 21.01.2015 Ukraina miilitaarse organiseerimatuse kliimaks. No tegelikult püsis seal rinne ikka väga loetud meest fanaatilisusel/pohhuismil ja vastase suutmatusel. Juba 22.01.2015 1 Slovjanski Brigaadi RTG hävitamine Zeniidi all oli põhimõtteliselt pöördepunkt. Aga see oli väga noateral. Ja mis iganes keegi räägib, siis summa-summarum oli Debaltsevo lahing Ukraina tõrjevõit. Seal löödi vante ikka tõsiselt palju kasti. Väga palju, külalised ja kohalikud nutsid pikalt. Kui poleks löödud - kas tõesti arvad, et oleks sellega naaber piirdunud. Mida tahan öelda - mehed kellel on mune, et teha oma TT kahurist (kui pole muud) viimast laksu , mehed kes tule all ei kaota lootust, mehed kelle tegevus ei määra üksi jäämine stiilis - "meid on staabis unustatud" - sellised inimesed otsustavad lahingute saatuse. Ja kurb küll, aga mingi osa neist hukkub. Aga need inimesed otsustavad. Ja seal oli pagan palju põhimõtetega mehi, aga palju oli ka neid, kes otsustasid ennast säästa. Viimaseid oli kindlasti rohkem. Ja nii saab olema mis iganes konflikti korral ka Eestis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist