www.militaar.net
https://militaar.net/phpBB2/

Venemaa ootamatu rünnak
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=54&t=35564
1. leht 141-st

Autor:  Timsi [ 29 Juul, 2006 13:45 ]
Teema pealkiri:  Sõjaolukord

Olen mõelnud sellele, et kui Eestis peaks sõda hakkama siis milline hakkaks välja nägema sõda meie aladel. Kindel on see, et otsene rindejoon puuduks. Küsimus on ainult selles kaua me suudaks abi oodata ning mis määral vastu hakata.

Autor:  kala [ 29 Juul, 2006 17:03 ]
Teema pealkiri: 

Rindejoont võib olla tõesti poleks, aga päris niimodi ka ei saa ju et lihtsalt ainult metsast,võsast ründame vaenlast.

Autor:  LoCo [ 29 Juul, 2006 18:35 ]
Teema pealkiri: 

Vaenlasele nr.1 suudaks me ilma välisabita vastu hakata kuu, võibolla kaks... ja kurb asi on see, et NATO liitumislepingu järgi oleme kohustatud vähemalt kuuskümmend päeva rünnakule ise vastu seisma. Ja kuidas võiks olematu lennuväe, soomustehnika jt. varustuseta meie mõnetuhandelisel sõjaväel võimalik võidelda riigiga kelle sõjaline eelarve kasvab 15-20% aastas ning toimub relvastuse moderniseerimine, aeglaselt aga ikkagi... Sõda näeks välja selline, et esimese laksu saavad ajateenijad ja strateegilised punktid. Kui suudame siis veel mobilisatsiooni läbi viia siis tuleks mõelda sellele, et vaenlase esmaülessandeks on hävitada meie relvastus ja muu varustus.. ehk siis mobiliseeritule ei ole enam midagi anda. Mina näen ainsaks võimaluseks vaenlasele vastu hakata linnalahingu näol... oeh, kurb aga tõsi.. mina oleks vist kah see mees kes lolli näoga läheb relva ja muud varustust küsima :twisted:

Autor:  hugo1 [ 29 Juul, 2006 18:48 ]
Teema pealkiri: 

Ole optimistlikum LoCo sõjad ei alga üleöö.
Tänapäeval ootamatult rünnata on peaaegu võimatu.
Mobi jõuame vabalt ära teha :wink:
Lennukeid Eesti tahab osta, see on suur asi.
Tahtmisest saab asi alguse.

Autor:  Timsi [ 30 Juul, 2006 14:00 ]
Teema pealkiri: 

Mõne lennukiga ei teeks me suure välisohu vastu midagi. See oleks mõttetu raha raiskamine. Parem ostame uusi relvi ja kahureid.

Autor:  kala [ 30 Juul, 2006 14:26 ]
Teema pealkiri: 

Miks ei tee? Las Kapten Trumm sulle räägib kuda mõne lennukiga asi käib.

Autor:  Lennart [ 30 Juul, 2006 15:00 ]
Teema pealkiri: 

Võta asja loogiliselt-Ilma õhuvaatluseta pole tänapäevane sõjategevus võimalik.Isegi ühest luurelennukist oleks suur kasu.Kuid kui sa mõtled tulelöögi suhtes,siis jah ega ühega nüüd suurt kahju ei tee.

Autor:  kala [ 30 Juul, 2006 16:02 ]
Teema pealkiri: 

Ühte sul keegi ei osta.Lennukeid ostetakse vast eskadrillide kaupa.?

Autor:  Timsi [ 30 Juul, 2006 16:37 ]
Teema pealkiri: 

Mis viga oleks venelastel need lennukid esimese rünnakulainega juba maha võtta. Me ei suuda oma lennukeid ju maapealtki kaitsta. Oleks siis vähemalt korralik õhutõre. Ja arvan, et kui algaks sõda siis mina lähen küll metsa. Linnasiss on küll mõttetu olla sest siis kujuneks välja enamvähem sama tsenaarium mis praegu Iisraelis või Iraagis.

Autor:  kala [ 30 Juul, 2006 17:15 ]
Teema pealkiri: 

Ise läheks linna, surm on küll kindlam tulema seal. Kuid Tartus, Annelinnas saaks küll Tanki polgu magama panna, loomulikult kui on vahendid.

Autor:  Lennart [ 30 Juul, 2006 18:45 ]
Teema pealkiri: 

Timsi kirjutas:
Linnasiss on küll mõttetu olla sest .


Arvestades tänapäevast tehnikat ei saaks kohemitte metsas olla.Soojusandurid jne.. Linnas ehk on lihtsamgi rahvaseas liikuda.
Suvel liigud küll tõesti metsas ringi,kuid arvestada tuleb talvepunkriga,kust moodsa tehnigaga su asukoht välja selgitatake.

Autor:  vdreving [ 30 Juul, 2006 20:29 ]
Teema pealkiri: 

Kõigepealt tuleb üks korralik raketilöök sõjaväeosade pihta.Meri pannakse kinni.Lennuvägi võtab õhuruumi.Spetznaz tuleb kopteritega siia sinna.Elektrijaamad ja muud sõlmed tehakse maatasa.Valitsus putkab juba enne eksiili. Dozor tulistab selja tagant.Endised punased,kes praegu on sinimustvalged hakkavad jälle punasteks. Kaitseliitlased,kes selles kõiges veel midagi aru saavad haaravad oma 20 - ne padruniga AK 4 ja üritavad metsa minna.Ei leia metsa üles pool maha põlenud ülejäänud maha müüdud.Vist kuidagi nii see asi toimiks.

Autor:  Timsi [ 30 Juul, 2006 20:58 ]
Teema pealkiri: 

Linnas võib küll kergem varjatult liikuda olla. Kuid arvestades venelaste viha meie vastu , siis arvan et seda aega kui sa rahva seas varjatult liikuda saaksid lihtsalt ei tule. Metsas olles tuleks luua metsavendade vahel võrgustik, mis peaks suutma teatud aja pärast kiiresti kontrolli riigis enda kätte võtma. Lõigates vaenlase ära nende tagalast ning tehes hävitusrünnakuid vaenlase rühmadele vms. suudaksime teatud aja pärast tekitada uuesti ka rindejoone ning ajada lahingutegevuse maalt välja.

Autor:  Lennart [ 30 Juul, 2006 21:01 ]
Teema pealkiri: 

Soovitan sul läbi võtta A.Käärmanni "Metsavenna käsiraamat" :wink:

Autor:  kala [ 30 Juul, 2006 21:01 ]
Teema pealkiri: 

hmm, ma kujutangi ette et rahhvast oleks elamutes plats puhas, kobiks siis kompaniiga erinevatsse majadesse, kust saaks igat pidi raskelt tuld anda ja ka kaela loopida.

1. leht 141-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/