www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 01 Aug, 2021 13:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MUPO
PostitusPostitatud: 23 Mai, 2014 20:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 9771
Mis "kaitseüksus" see MUPO-s küll on?
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... xt8DP5X27T

Ise küsin ja ise vastan: Korrakaitseüksus :roll: Pole nende "roheliste" mehikestega tegemist tulnud ja väljapoolt Tallinna elanikuna neid struktuure ei teagi.

Siin võiks ka MUPO(munitsipaalpolitsei) teema kui sellise arutusele võtta, kui kellegil teemat arendada soovi.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 24 Mai, 2014 19:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Veebr, 2012 14:49
Postitusi: 2192
Asukoht: Harjumaa
MUPO on Savisaare eraarmee.
Tegu suht mõtetu bandega, kelle peamine ülesanne on terroriseerida maksumaksjat ja kiusata linnakodanike. 8)
Enamik kaadrist on keskerakonnaga tihedalt seotud ja tundub, et tegu suht sotsiaalsete töökohtadega (umbes nagu reisisaatja).
Tegelevad aktiivselt Kesknädala ja Stolitcha nimeliste moskvameelsete sopalehtede levitamisega. :evil:
Hetkest mil kesikud kaotavad Tallinnas võimu, saadetakse see bande laiali. Ja suletakse Tallinna TV.

_________________
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 14 Juun, 2014 17:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Apr, 2014 15:13
Postitusi: 359
See on suht lai teema. Pikemat aega jälginuna jätab Eesti politsei mulle küll suht mannetu mulje. Pohhuism, käegalöömine ja absoluutne "rohujuure tasandi" ignoreerimine. Veel mannetum on ehk kohtusüsteem.
Samas, igsuguste uute bürokraatlike struktuuride juurdetekitamine suurt ei lahenda (ok, Tallinn on suht suur linn ja seal vist see ongi võimalik [pole isiklikult mupoga kokku puutunud], kuid muu Eesti?). Võiks kaaluda variante, mil munitsipaalvõimud teevad lepinguid juba eksisteerivate turvafirmadega oma haldusalal korra hoidmiseks. Just selle "rohujuure tasandi" töö tegemiseks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 11 Apr, 2016 18:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Apr, 2014 15:13
Postitusi: 359
Tundub, et teemal on arenguruumi. Või lihtsalt politsei tunnistab enda jõuvarude ammendumist.


Tsiteeri:
Siseministeerium: avaliku korra tagamine võiks olla ka omavalitsuste ja turvafirmade pärusmaa.

Et teha omavalitsustele lihtsamaks turvaettevõtete kasutamist avaliku korra tagamisel, plaanib riik anda turvatöötajatele rohkem õigusi. Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul aga peaks avaliku korra tagamine jääma siiski politsei pärusmaaks.

Pärast neljandat märtsi, mil Tartus Küüni tänaval peksid noored kurjategijad läbi neid korrale kutsunud pereisa, patrullib kolmel õhtul nädalas kesklinnas lisaks politseile ja abipolitseile ka turvafirma, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Ühtlasi plaanib linn läinud aasta eeskujul teha turvahanke ka kogu suveperioodiks. Kokku kulub linnal tänavu turvaettevõtetele ligi 24 000 eurot.
Siseministeeriumis on aga sündinud kavatsus muuta turvaseadust. Muuhulgas soovitakse laiendada turvaettevõtjate õigusi, et kaasata neid senisest enam politsei ülesannete täitmisse just avaliku korra tagamisel.

Siseministeeriumi korrakaitse ja kriminaalpoliitika osakonna nõuniku Eimar Veldre sõnul ongi avaliku korra tagamine mitte ainult politsei vaid ka kohaliku omavalitsuse töö. Küll aga pole paika pandud piiri, kes täpselt vastutab.

"Jäme joon jookseb sealt, kust maalt on inimeses elu ja tervis ohus. See peaks olema politsei ülesanne. Teised sellised avaliku korra rikkumised võiksid olla kohaliku omavalitsuse ja turvafirmade haldusalas," ütles Veldre.


http://uudised.err.ee/v/eesti/953cbbe3- ... e-parusmaa


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 11 Apr, 2016 21:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Jaan, 2016 23:51
Postitusi: 246
Jääpurikate ja koerajunnide vastu võitlemiseks on mupo laadne moodustis suht ok, poleks seal seda Keskerakonna maiku juures, oleks asjal vb isegi rohkemaks jumet.
Politsei jõuvarudest väike näide eelmise aasta suvest. Lasnamäe kesklinna poolne nurk, puumaja. Tulen siis hilisõhtul töölt, teen maja ees suitsu, nurga tagant ilmub korraliku ergutava toimega kraami mõju all tüüp, kes tahtis trepikotta pääseda ja maja põlema panna (tema sõnad).
112 kõnest kuni patrulli saabumiseni läks 19 minutit, njah, kui selline kõne pole ka teab mis prioriteetne, siis on asi ikka päris hõre küll.
Oleksoloogiline järeldus oleks lähima poe akna sisse viskamine, küllap tuleb keegi rutem appi kui päris mudrikandja.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 11 Apr, 2016 21:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2007 23:18
Postitusi: 1504
Asukoht: tallinn
samas mu naine oli paar kuud tagasi liinibussis kus tagaistmel ´lõbus´ seltskond hakkas juba suisa lollusi tegema, bussijuht pani pidurid peale ja helistas kuhu vaja, naise jutu järgi 4 min. hiljem oli (lasnamäe kanali tagumises pooles vist) 90-ga politsei kohal ja 3 ´üüratut kappi´* astusid vaikseks jäänud bussi, seltskond voolas kikivarvul politseibussi kamorkasse

* abikaasa sõnul :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 11 Apr, 2016 22:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Jaan, 2016 23:51
Postitusi: 246
Minu värgi puhul ilmselt olidki ressursid mujal.
Plekimõlkimise vaidluste puhul turvafirmasid kasutada, see mõte on ka päris mitu aastat ringluses olnud. Miks mitte?
Sõideti kõveraks liiklusmärk, selle puhul peab patrulli kohale ajama. Olukorra erapooletuks fikseerimiseks ehk piisaks ka pehmemast jõust?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 12 Apr, 2016 11:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3044
MUPO ülesannetega ametkond on linnale kindlasti väga vajalik organisatsioon, kuid on küsimus, kas just sellisel kujul (rohelised vormid ja oranžide vilkuritega autod). MUPO-t ellu kutsudes oli Savisaarel ikkagi silma ees Riia munitsipaalpolitsei koos kõikide sinnajuurde kuuluvate õigustega. Ehk linnas valitsev võimupartei on mitmeid kordi proovinud MUPO haldusalasse saada ka nn riigipolitseile kuuluvaid ülesandeid sh õigust teha ka mingis ulatuses liiklustrahve (muude asjade, kui parkimine eest) ja täita sellega linnakassat. Tegelikult saakski MUPO ülesandeid täita erariides munitsipaalamet, ei pea olema vorme ja erimärgistusega autosid. Tean, et MUPO on soovinud ka relvakandmisõigust ja kuuliveste. MUPO suurimaks veaks ongi see, et tegu pole tavalise linna munitsipaalametiga, vaid algselt on üritatud luua nn erapolitseid (vormid, vilkuritega autod jne), mis ei alluks otse riigile, kus soojadel kohtadel istuvad vaid ühe partei esindajad, kopeeriks riigipolitsei ülesandeid, kuid vastutaks ainult ühe erakonna esindajate ees. Õnneks pole selline asi täisulatuses läbi läinud ja MUPO suurimad "politseioperatsioonid" on piirdnud Savisaare privaat- ja parteiürituste turvamisega (asi, millele linna raha üldse raista ei tohiks). Kui poliitiline osa kõrvale jätta, on MUPO tänuväärne asendus tavapolitseile osas, mis vabastab riigipolitseid tüütutest ja aeganõudvatest haldusmentlustest ja tegeleb muude linnale vajalike asjadega, ala tänavate puhtus ja ehitusjärelvalve jne. Erinevalt hiilgelsummasid neelavast Tallinna propagandameediast, on MUPO-st linlastele ka abi, kuigi näiteks võitluses taksopiraatlusega jäävad nende käed lühikeseks.

NB! Minu hinnangul pole MUPO-l militaarteemadega midagi pistmist ja tema üle arutamine kipub minema alati sinna poliitikateema poole, mida meie foorum ei käsitle või siis ainult möödaminnes.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 12 Apr, 2016 12:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Sept, 2015 15:15
Postitusi: 112
Ärge unustage MuPo juuri: kuigi juba varem (2003) junni- ja purikapatrullidena loodud, laienesid nad plahvatuslikult ja ilmusid märgatavalt linnapilti 2008 pärast riigikohtu pretsedenti, kus leiti, et erafirmal (Ühisteenused) ei olnud õigust bussijäneseid püüda. Samuti tuli mingi seadusepügala alt esile vormiriietuse nõue. See oli asja algus ja ükskõik, milline erakond parasjagu linnavõimu juures oleks olnud, oleks tal tulnud olukorrale, kus lepinguline erafirma oli võimetu ja politsei kasutamine selge overkill, mingi vahepealne lahendus leida.

Kui armee juba loodud, leiti talle hiljem ka muid rakendusi. Eriti nüüd, kui bussijäneste probleem seoses "tasuta" transpordiga suures osas ära langenud on. Džinni enam pudelisse naljalt tagasi ei topi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: MUPO
PostitusPostitatud: 12 Apr, 2016 15:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 32722
Siinkohal tuleks ka ära mainida ametliku politsei teovõime pidevat ja süsteemset langust - minu kogemuste põhja on täna nt pahatahtlike parkijatega reaalne reageerimisaeg tund pluss ja see ei näita paranemist. Leian, et kui pead taoliste politseid mitte huvitavate ning olmeliste case'dega kokku puutuda, on Mupo tegelikult täiesti asja ette. Meil suutis ka ühe parkimisprobleemi väga efektiivselt lahendada, samas kui sinine politsei käis kohal ja seletas, miks nad ei pea sellega tegelema.

Mind panevad irooniliselt muigama aeg-ajalt meedias ilmuvad eduraportid kuritegevusega võitlemise suurest edust, kui uurijal võib olla korraga käes 100 pisemat asja, siis inimesed lihtsalt ei tee enam väiksemate asjadega (nt automaki vargus, väike jõukatsumine tänavanurgal) avaldust (kuigi põhjust oleks) ja viib ka ühe põhjusena kuritegevust alla.
Sellises ressursinappuse olukorras on täiesti loomulik mitte Mupo olemasolu, vaid ka nende laienemine.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt