1. leht 1-st

100 aasta pärast augustis

Postitatud: 27 Aug, 2020 9:02
Postitas Kapten Trumm
Ja see on väga õige tõdemus. Mis aga mind hämmastab, on see, et väga paljud inimesed ei oska näha selget seost ühiskonna vabaduse (ja demokraatliku ülesehituse) ning majandusliku jõukuse vahel. Reegel on ikkagi lihtne - mida vabam ühiskond, seda õitsvam see ka majanduslikus mõttes on. Või teisisõnu, nagu ütles üks tuntud Valgeneve dissident (nimi ununenud) - kui ühiskonnast kaob vabadus, kaob mõne aja pärast ka vorst.
Churchill on kunagi öelnud, et demokraatial on väga palju hädasid, kuid midagi paremat pole suudetud ka välja mõelda.

Mis puudutab strateegilisi asju, ei ole pruugi demokraatlik elukorraldus aga olla see toiduahela tipp, sest vabadus ja küllus kätkevad hulgaliselt probleeme.
Näiteks sündivuse vähikäik ja sellega Hiina ning Araabiamaade mõjuvõimu kasv (täna näe ilma Hiinata me koroonaga hakkama ei saaks). Teiseks küllus ja valikuvabadus ning selle mõju kliimale - kliima pekki keeramise üks alustalasid ongi see pidev tarbimise kasv, mida vabadus võimaldab. Kolmandaks rahvatervise allakäik. Taoline diabeedi, rasvumise ja vähi võidukäik omab just seost lääneliku vabadusega enda tervist hävitada.

Pole sugugi võimatu, et 100 aasta pärast on mingi muu ühikonnakord, mis maailmas domineerib. See ilmselt ei ole juhitav demokraatia nagu Venemaal, vaid pigem midagi sellist, mis Hiinas on.

Ühiskondlikel protsessidel on nagu vorstil - 2 otsa. Nii nagu näiline edu NSVL-s kuskil maksti kinni jamaga teises otsas, makstakse ka läänelikus ilmas see vabadus ja pidev jõukusejanu kinni natuke ebameeldivate asjadega mujal. Näiteks lääne ühiskonna juhtrolli hiiliv hääbumine ja enda inimeste/rassi hävitamine.

Aga nagu Churchill ütles - paremat pole leiutatud.

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitatud: 27 Aug, 2020 9:04
Postitas Kriku
Kapten Trumm kirjutas:Näiteks sündivuse vähikäik ja sellega Hiina ning Araabiamaade mõjuvõimu kasv (täna näe ilma Hiinata me koroonaga hakkama ei saaks).
Hiina piiras sündivust väga jõuliselt ning nende fertility rate on umbes sama kui Eesti oma.

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitatud: 27 Aug, 2020 9:08
Postitas Kapten Trumm
Kui Hiina ja Araabiamaad jõuavad tehnoloogiliselt meile ohtlikult ligidale (Hiina 5G on siin suur samm) ja hakkavad valdama samasuguseid hävitusvahendeid nagu meie (eelkõige tuumarelv), siis hakkab maksma lihtsalt kvantiteet - 3 miljardit on palju rohkem kui 800 miljonit.

"Tänu" pidevale elujärje paranemise soovile (mis on ju demokraatlik ja selle järgi tehakse poliitikat) oleme juba tehnoloogia teemal pool oma eelisest ära andnud (täna valge ilm ei suudaks eksisteerida Hiina tootmisvõimsuseta) ja mis me oleme kliimaga teinud, hakkab alles selguma.

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitatud: 27 Aug, 2020 9:09
Postitas Dr.Sci
Kapten Trumm kirjutas:...
Pole sugugi võimatu, et 100 aasta pärast on mingi muu ühikonnakord, mis maailmas domineerib. See ilmselt ei ole juhitav demokraatia nagu Venemaal, vaid pigem midagi sellist, mis Hiinas on.
100 aasta pärast juhib Su elukorraldust juba arvuti kel on suht ükskõik eelnevast ajaloost ja tegutseb etteantud programmi kohaselt. Oma eluolu ja suuniseid vaatad telefonist äpist (või pigem on ajus kiip mis annab tagasiside silmanärvi või otse ajusse). Eestlaste jaoks aga tuleb omaette täiendus kus hoiatatakse kui teine eestlane satub lähemale kui 5 meetrit... (a'la HOIA)

Re: 100 aasta pärast augustis

Postitatud: 27 Aug, 2020 9:43
Postitas Health
Just hiljuti tehti üks suurem uuring sündivusest ning nö tuleviku elanikkonna prognoosist. Lisan nii BBC artikli, kui selle raporti.

https://www.bbc.com/news/health-53409521
https://www.thelancet.com/action/showPd ... %2930677-2
Kriku kirjutas:Hiina piiras sündivust väga jõuliselt ning nende fertility rate on umbes sama kui Eesti oma.
Suurusklass on jah suhteliselt sama, aga selleks et teada saada mis Hiinas ja ka Ida-Aasias üldiselt toimuma hakkab võib vaadata Jaapanit. Mitte ainult antud viimane uuring vaid ka muud uuringud annavad aluse arvata, et seal toimub elanikkonna kahanemine ca poole võrra ehk siis midagi sarnast meile.

Hiina on lähikümnenditel küll tõusev jõud, kuid nende tõusul on lagi ees. Araabia tanklakettide ning Hiina asemel oleks mõttekam 100 aastases perspektiivis vaadata Aafrika mandril tõusvaid jõude näiteks Nigeeriat.

Re: 100 aasta pärast augustis

Postitatud: 27 Aug, 2020 12:17
Postitas Väino
Kapten Trumm kirjutas:...täna näe ilma Hiinata me koroonaga hakkama ei saaks...
Ega Hiinagi päris ise seda teinud, mingist Kanada laborist olla ju sisse vehitud :D

Re: 100 aasta pärast augustis

Postitatud: 27 Aug, 2020 16:08
Postitas Lobo
Kahtlustan, et 100 aasta pärast augustis on Euroopa üle elanud kollapsi. Nagu neid ikka aegade jooksul on olnud.
Kollaps sarnanes oma põhijoontelt ja tulemustelt hilisema Lääne-Rooma riigi kokkuvarisemisega: äärmuslikes looduslikes oludes või isegi nende sunnil ründasid migreeruvad hõimud oma teele ettejäävaid paikseid tsivilisatsioone, milles neid algselt kokku sidunud sisemine solidaarsus oli juba asendumas individualismi, lõhenemise ja killustumisega.
https://et.wikipedia.org/wiki/Pronksiaja_kollaps
Loodus on muutumas äärmuslikumaks. Vahet ei ole, kas see on loomulik protsess või inimtekkeline. Pandeemia võiks kah keeruliste looduslike olude alla liigitada. Migreerivad "hõimud" on pagulaste näol juba olemas. Sisemine solidaarsus on koondunud alati tugeva keskvalitsuse ja eliidi ehk autoriteetide ümber. Eliit määrab ära mis on Tõde. Meil räägitakse "tõe järgsest maailmast", kus vanad tõed enam ei kipu kedagi kõnetama ja vana eliit on kah kadumas.

Re: 100 aasta pärast augustis

Postitatud: 27 Aug, 2020 16:12
Postitas Kapten Trumm
Väino kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:...täna näe ilma Hiinata me koroonaga hakkama ei saaks...
Ega Hiinagi päris ise seda teinud, mingist Kanada laborist olla ju sisse vehitud :D
No kust me need kaitsevahendid võtaksime ilma Hiinata?

Re: 100 aasta pärast augustis

Postitatud: 27 Aug, 2020 17:41
Postitas Väino
No kust me selle koroona võtaksime ilma Hiinata?

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitatud: 28 Aug, 2020 11:11
Postitas Poti soldat
Kapten Trumm kirjutas:Kui Hiina ja Araabiamaad jõuavad tehnoloogiliselt meile ohtlikult ligidale (Hiina 5G on siin suur samm) ja hakkavad valdama samasuguseid hävitusvahendeid nagu meie (eelkõige tuumarelv), siis hakkab maksma lihtsalt kvantiteet - 3 miljardit on palju rohkem kui 800 miljonit.
Tuumarelvade puhul kvantiteet teatud punktist alates tegelikult enam mingit tähtsust ei oma, pole mingit vahet kas suudad maailma õhku lasta 5 korda või ainult 2 korda. Või nagu Charles de Gaulle Prantsuse tuumarelva kohta ütles:

Within ten years, we shall have the means to kill 80 million Russians. I truly believe that one does not light-heartedly attack people who are able to kill 80 million Russians, even if one can kill 800 million French, that is if there were 800 million French.