Lennuvahendid EKV-le ehk õhuväe oleksoloogia

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas hummel »

Mõistlikum ja lihtsam oleks minu arust meil sel juhul neid lennukeid endal omada. Näiteks rentida või liisida. Praktiliselt nagu tehakse täna L-39-tega. Küsimus on elu aeg olnud poliitilises tahtes, mitte niivõrd rahahunnikus. Leedus istuvate hävitajate eest peame minu teada ka nagunii maksma... :P
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Küsimus on elu aeg olnud poliitilises tahtes, mitte niivõrd rahahunnikus
??? Kas jälle mingid a la kapten Trumm stiilis arvutused, et lennukid midagi ei maksa ning nende ülalpidamine on tasuta. Et oleks meil lennukid ja allveelaevad, kui seda metsa ainult ees ei oleks ...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Kapten Trumm »

??? Kas jälle mingid a la kapten Trumm stiilis arvutused, et lennukid midagi ei maksa ning nende ülalpidamine on tasuta. Et oleks meil lennukid ja allveelaevad, kui seda metsa ainult ees ei oleks ...
Miks sa plärised sedasi?
Mina olen siin muide ainus, kes on rääkinud summadest aastas.
Aaviksoo kaitseministrina rääkis üsna samadest arvudest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9134
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:...Mina olen siin muide ainus, kes on rääkinud summadest aastas...
Ära nüüd kogu au endale korja. Ka mina olen siin mitmeid numbreid välja toonud.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas tommy »

Kilo Tango kirjutas: Ära nüüd kogu au endale korja. Ka mina olen siin mitmeid numbreid välja toonud.
Seda küll... :)
Hävitajad 12 tk. ca. 700 mil EEK tk. koos relvastusega. Hanke kulude hajutamisega üle 15 aasta = 400 mil. EEK aastas.
Paraku oled valuutaga eksinud...
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Lemet »

Teise ringi F-16 hinnad on olnud NATO riikidest välja müüduna 10 miljoni dollari juures....pole selle valuutaga nii väga midagi metsa pandud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas tommy »

Ma arvasin, et jutt on lahinguvõimelise lennuväeüksuse moodustamise maksumusest, mitte airframe toimetamisest Meose muuseumisse.

Keda reaalne asi huvitab, siis rumeenlaste tehing on heaks orjentiiriks....
Teatavasti tegid rumeenlased otsuse hankida endale Portugalist 12 F-16 hävitajat, nii ca. 700 mln. EURi eest.
Millest ca. 120.mln. olid lennukid ise ja ülejäänu muud kulud.
Nn. "toetuspakett" sai osaliselt lahti kirjutatud...

"The Government of Romania has requested a possible sale of weapons, equipment, and support for 12 F-16 MLU Block 15 aircraft that will be procured through a third party transfer from Portugal. Articles and services will include:

13 Embedded Global Positioning Systems/Inertial Navigation Systems (EGPS/INS) with GPS Security Devices, Airborne
3 AN/ALQ-131 Electronic Countermeasure Pods
30 AIM-120C Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM)
5 AIM-120C Captive Air Training Missiles (CATMs)
60 AIM-9M Sidewinder Missiles
4 AIM-9M CATMs
48 LAU-129 Launchers
10 GBU-12 Enhanced Guided Bomb Units
18 AGM-65H/KB Maverick Missiles
4 AGM-65 CATMs
15 Multifunctional Information Distribution System/Low Volume Terminals
2 Multifunctional Information Distribution System Ground Support Systems

Also included are spare and repair parts, support equipment, tanker support, ferry services, repair and return services, software development/integration, test and equipment, supply support, personnel training and training equipment, publications and technical data, U.S. Government and contractor technical services, and other related elements of logistics and program support. The estimated cost is $457 million"


Taaniel Tina
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Nov, 2012 9:54
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Taaniel Tina »

tommy kirjutas:Ma arvasin, et jutt on lahinguvõimelise lennuväeüksuse moodustamise maksumusest, mitte airframe toimetamisest Meose muuseumisse.

Keda reaalne asi huvitab, siis rumeenlaste tehing on heaks orjentiiriks....
Teatavasti tegid rumeenlased otsuse hankida endale Portugalist 12 F-16 hävitajat, nii ca. 700 mln. EURi eest.
Millest ca. 120.mln. olid lennukid ise ja ülejäänu muud kulud.
Nn. "toetuspakett" sai osaliselt lahti kirjutatud...

"The Government of Romania has requested a possible sale of weapons, equipment, and support for 12 F-16 MLU Block 15 aircraft that will be procured through a third party transfer from Portugal. Articles and services will include:

13 Embedded Global Positioning Systems/Inertial Navigation Systems (EGPS/INS) with GPS Security Devices, Airborne
3 AN/ALQ-131 Electronic Countermeasure Pods
30 AIM-120C Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM)
5 AIM-120C Captive Air Training Missiles (CATMs)
60 AIM-9M Sidewinder Missiles
4 AIM-9M CATMs
48 LAU-129 Launchers
10 GBU-12 Enhanced Guided Bomb Units
18 AGM-65H/KB Maverick Missiles
4 AGM-65 CATMs
15 Multifunctional Information Distribution System/Low Volume Terminals
2 Multifunctional Information Distribution System Ground Support Systems

Also included are spare and repair parts, support equipment, tanker support, ferry services, repair and return services, software development/integration, test and equipment, supply support, personnel training and training equipment, publications and technical data, U.S. Government and contractor technical services, and other related elements of logistics and program support. The estimated cost is $457 million"


15 aasta peale jagades veidi alla 50 milli aastas, e. umbes 15% kaitse-eelarvest.

Praegu oleks täpselt paras aeg taguda tulist rauda ja hakata arutama kaitsekulutuste tõstmist.
Arvan, et vastaspoolel oleks üpris keeruline veenvalt argumenteerida, et puudub igasugune oht ja vajadus.

Kurat, olen vist liiga optimist. :D
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9134
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Kilo Tango »

tommy kirjutas:
Kilo Tango kirjutas: Ära nüüd kogu au endale korja. Ka mina olen siin mitmeid numbreid välja toonud.
Seda küll... :)
Hävitajad 12 tk. ca. 700 mil EEK tk. koos relvastusega. Hanke kulude hajutamisega üle 15 aasta = 400 mil. EEK aastas.
Paraku oled valuutaga eksinud...
Mis valemiga? Muide lähtusin sellestsamast Rumeenia hankest.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas tommy »

Kilo Tango kirjutas: Mis valemiga? Muide lähtusin sellestsamast Rumeenia hankest.
Kuidas kurat sa seda 2008 aastal teada võisid...?? :)

Ok.
Loomulikult pole mulle selge, mida sa toona tegelikult mõtlesid.
Kas peeti silmas uusi või kasutatud masinaid.?
Milline relvastus/varustuspakett jne.?
Kas sellega toona üldse arvestada osati..?

Lihtsalt torkas silma see kummaline numbrite kokkusattumus siin ja seal.
Valuutakursist tuleneva korraliku vahega.

Aga jah, nagu öeldud, on see Rumeenia diil siin hea orjentiir. Rumeenlaste tehing on kogu ulatuses suhteliselt minimistlik.
Enam vähemaga suurt ei saa.

Pealegi, tasub arvestada, et Rumeenial on õhujõudude omamises/opereerimises siiski aastakümnete pikkune kogemus.
Sarnane diil läheks meile kui algajatele tõenäoliselt kallimaks. Nagu see tavaliselt nii on.
Ka igihea "aga palgad on meil väiksemad" ei päde.
Pigem vastupidi.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas tommy »

Taaniel Tina kirjutas: 15 aasta peale jagades veidi alla 50 milli aastas, e. umbes 15% kaitse-eelarvest.
Kaks asja.
Kõrvutada tuleks mitte kogu kaitseeelarvega vaid selle hangetele mineva osaga.
Ja teiseks....
Ega sa endale korterit ei osta, et kogu aeg räägime "15-20 aasta peale jagamisest."
Asi on lihtne.
Tasumine toimub hankelepingu jooksul.
Hollandi Paside näide.
Leping 2010(kui ma nüüd ei eksi), masinad kätte 2011-15.
Tasumine samal ajaperioodil.
Küll on aga riigil(mitte KM eraldi)võimalik muidugi tasumiseks võtta laenu ja kasutada muid finantsvõimalusi.
Jägala teemaga paraku ei läinud läbi...
Praegu oleks täpselt paras aeg taguda tulist rauda ja hakata arutama kaitsekulutuste tõstmist.
Arvan ka et see on liiga optimistlik. :)
Küll aga usun, et viimase aja sündmused on kindlaks abiks hoida ära kaitsekulude võimalik langetamine tulevikus.
Mida ei saanud siiani ju sugugi välistada.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9134
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Kilo Tango »

tommy kirjutas:...
Kuidas kurat sa seda 2008 aastal teada võisid...?? :)

...
Sattusin otsa mingile põhjalikule eelanalüüsile, mis kusagil USA ülikoolis tehtud sellesama Rumeenia hanke ettevalmistamise käigus.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Lemet »

Kaks asja.
Kõrvutada tuleks mitte kogu kaitseeelarvega vaid selle hangetele mineva osaga.
Ei viitsi otsida, aga mitmest kohast on meelde jäänud, et teistes riikides peetakse kaitse-eelarvest õhuvägedele minevat 30% normaalseks ja õigeks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Taaniel Tina
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Nov, 2012 9:54
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas Taaniel Tina »

Küll on aga riigil(mitte KM eraldi)võimalik muidugi tasumiseks võtta laenu ja kasutada muid finantsvõimalusi.
Sinna poole ma rõhungi.
Kõiki neid suuri tee-ehitushankeid vaadates - on ju selge, et need ei ehitatud ju ainult Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi rahade eest, kasutati määravalt muid finantseerimisvahendeid. Miks siis kaitse valdkonna puhul seda teha ei või. :dont_know:
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Rootsi hävitajad Eestile

Postitus Postitas hummel »

Meeldetuletus närvilisematele foorumlastele, et rääkisin enne mitte ostmisest, vaid rentimisest või liisimisest! Postituste lugemisel kasutage esmalt oma aju nagu on alla kirjutanud kamraad hillart.
Me ei ole teada olevatel andmetel olnud juba tänagi sellest lahendusest liiga kaugel. Ei saa otseselt välistada, et näiteks järgmisena ei renditagi meile mitte L-39, vaid näiteks Gripen. Sõltub kõik hanke korraldamisest... Ülalpidamiskuludes ebamõistlikult suurt vahet ei pidavat olema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 12 külalist