Lastenurk.

Reeglid, arvamused, ettepanekud
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Moderaatoritelt ootaks rohkem konkreetsust - kui ikka postitus on arulage ja kubiseb kirjavigadest siis teema lukku.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ei noh, kuulge nüüd!

Vatleme asja pisut lähemalt.
1) On probleem. Õigemini mitmetahuline probleem.
2) Probleem on oma erinevates ilmingutes ka varem foorumil esile kerkinud. Vaatamata mõningasele arutelule pole universaalset ja igikestvat lahendit seni leitud.
3) Käesolev arutelu on algatatud igati teretulnud soovist asja paremaks muuta.

4) Ükskõik millisele osusele - ideele - lahendusele ka ei jõutaks, pole sellel jõudu.



Eeltoodud loetelu võiks jätkata, kuid see on ...

Sisuliselt on OveT. saavutanud juba oma soovi - pööranud meie kõigi tähelepanu probleemile.

Senised pakutud lahendused kahjuks ei välistaks netiavaruste risustamist.
Kellelegi ei meeldi lugeda sisuliselt küündimatuid ja diletantlikke mõtteavaldusi, mis on täis laene, lühendeid ja õigekirjavigu.

Tunnistan, et minul näiteks ei ole lihtsalt aega nende parandamisega tegeleda.

Loodetavasti ollakse nõus väitega, et pelgalt emotsioonidega ei muuda probleemi olematuks.

Eraldi tahuks probleemi juures on "aus ärimees". Tõenäoliselt päädib sellesuunaline arutelu "ost-müük" rubriigi päisesse "foorumi ärireeglite" koostamisega. Koostajateks võiks olla reaalmaailmas sellega leibateenivad ja kogemustega inimesed.
Iseenesest "foorumi ärireeglite" koostamine veel maailma ei muuda, need tuleb ka foorumi jumalatele (eelkõige peajumalale :wink: ) edukalt maha müüa !


konstruktiivsele arutelule lootes
terv
o
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

oliver kirjutas:kui ikka postitus on arulage ja kubiseb kirjavigadest siis teema lukku.
mida kuradit ? ülejäänud antud teemas vestlejad kannatagu selle pärast, et üks tohman tuleb sinna möga ajama ? Õige lahendus oleks ikka antud postituse ja soovitavalt ka postitaja saatmine prügikasti.
Ma ei saa üldse aru, miks teemad lukku pannakse ? Korduvast teemast võiks näiteks infot sisaldavad postitused tõsta esialgse teema juurde ja muud lihtsalt maha lasta, muudest teemadest lihtsalt loba kustutada. Ainuke seletus lukustamisele on minu arvates praegu see, et moderaatorid on laisad ja ei viitsi tööd teha :)
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Postitus Postitas xawa »

Idee autoril on kindlasti yllad m6tted antud teema postitamisel, kuid samas igasugune 6iguste piiramine ei vii kuhugi. Vanuse kirjapanemine - mis keelaks 10 aastasel lapsel enda vanuseks 50 panna? Isegi ID-kaardiga sisselogimisel ei suudetaks tagada 100% turvalisust. Yldist elu jälgides tehakse meil pidevalt piiranguid: selle asemel et t6sta rahva teadlikust alkoholist hoopis piiratakse myygiaegu - mis ei ole mingeid tulemusi andnud, samas tahetakse aina uusi piiranguid juurde lisada; selle asemel et t6sta inimeste teadlikust liiklusohutuses t6stetakse mitu korda aastas trahvisummasid - samuti ei anna mingit positiivset tulemust, pigem negatiivset - kui trahv on juba nii suur mida maksta ei j6uta siis tehaksegi surmas6ite. Jutt venis veidi pikaks ja muutus juba mölaks, aga minu arvamus on, et siia ei ole kyll eraldi lastenurka vaja. Lapsed need on meie tulevik :)
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

andrus kirjutas: Ma ei saa üldse aru, miks teemad lukku pannakse ? Korduvast teemast võiks näiteks infot sisaldavad postitused tõsta esialgse teema juurde ja muud lihtsalt maha lasta, muudest teemadest lihtsalt loba kustutada. Ainuke seletus lukustamisele on minu arvates praegu see, et moderaatorid on laisad ja ei viitsi tööd teha :)
Natuke võiks asjast ka aimu olla, enne kui niimoodi lahmima tullakse! Kõigile teadmiseks - selle foorumi tarkvara EI VÕIMALDA moderaatoril üksikuid postitusi ühest teemast teise tõsta! Neid on võimalik ainult kustutada või redigeerida. Ka pole võimalik kahte teemat kokku liita, võimalik on ainult ühte teemat poolitada. Mõne teise aktiivse foorumiga võrreldes on meil siin niigi üsna range kord ja läbustamist piiratakse rangelt. Aga alati leidub mõni ... , kelle arust on korda vähe ja kes nõuab teiste kasutajate suhtes repressioone.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

Troll kirjutas:Kõigile teadmiseks - selle foorumi tarkvara EI VÕIMALDA moderaatoril üksikuid postitusi ühest teemast teise tõsta! Neid on võimalik ainult kustutada või redigeerida.
ma ei küsinud midagi võimatut - näiteks axishistory foorumil tehakse nii, et postitus tuleb moderaatori nime alt, aga tsiteeritakse originaalpostitust, lisaks juures modereerimismärkus. Ka siin suutis üks moderaator sellise asjaga hakkama saada: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 874#124874
Aga alati leidub mõni ... , kelle arust on korda vähe ja kes nõuab teiste kasutajate suhtes repressioone.
esiteks, ma kavatsen alati nõuda selliste tegelaste represseerimist, kes minupoolse soovi peale oma väidete allikad esitada käsivad mul neid ise otsida. Kui mõnele moderaatorile on foorumi administraatori seisukoht teadmata, siis võin valgustada: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 6127#16127 mina loen sealt välja, et väidete allikaid tohib küsida ja järelikult peaks ka vastuse saama, mitte soovituse kuradile kerida.

teiseks, ma eeldan, et minu represseerimissooviga moderaatorile saadetud privaatne kiri saab argumenteeritud vastuse, mitte ei kao kuhugi musta auku.

ja kolmandaks, lisaks sellele, et sõnumitoojat süüdistama hakata ja tema ebakompetentsi paljastada, on olemas ka võimalus raskest moderaatoriametist loobuda, kui jõud kohustusest üle ei käi.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Esiteks. Kui Te juba niimoodi reeglites näpuga järge ajate, ehk värskendaksite oma mälu ka selle punkti suhtes:
toomas tyrk kirjutas: Modereerimine

...Isemodereerimine (teiste foorumi liikmete postituste sobilikkuse üle arutelu avamine) ning moderaatorite tegevuse avalik arutelu on keelatud.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=903

Teiseks.
andrus kirjutas:Kui mõnele moderaatorile on foorumi administraatori seisukoht teadmata, siis võin valgustada: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 6127#16127 mina loen sealt välja, et väidete allikaid tohib küsida ja järelikult peaks ka vastuse saama, mitte soovituse kuradile kerida.
Siis soovitan Teid veelkord Teie enda toodud lingis adminstraatori postitust lugeda! Oma väidetele allikate või linkide lisamine on SOOVITAV, aga seda ei ole kahjuks alati võimalik NÕUDA! Ja veel vähem on Teil õigust nõuda kellegi karistamist ainult sellepärast, et alati pole iga postituse juures vastavat linki või muud viidet.

Kolmandaks
andrus kirjutas:...ma eeldan, et minu represseerimissooviga moderaatorile saadetud privaatne kiri saab argumenteeritud vastuse, mitte ei kao kuhugi musta auku.
Vastuseks teie privasõnumile avasin ma administratiivfoorumis eraldi teema, kus ma palusin teistel moderaatoritel ja adminnil asja uurida, kuna tõesti sel momendil ei olnud endal aega sellega tegeleda. On tõesti minu süü, et Teie privasõnumile ei vastanud, selle eest ma vabandan. See ei olnud mõeldud Teie ignoreerimiseks või muidu solvamiseks, vaid tõesti oli nendel päevadel väga kiire ja ma palusin selle probleemiga teistel tegeleda. Aga kuna mingit reaktsiooni nähtavasti ei järgnenud, siis tõenäoliselt ei leitud "kuritegu" nii ränk olevat.

Neljandaks
andrus kirjutas:...lisaks sellele, et sõnumitoojat süüdistama hakata ja tema ebakompetentsi paljastada, on olemas ka võimalus raskest moderaatoriametist loobuda, kui jõud kohustusest üle ei käi.
Vaadake palun uuesti punkt ühte! Moderaatori tegevust hindab foorumi juhatus, mitte mõni kibestunud foorumikülastaja. Enda poolt ütlen veelkord, et foorumikeskkonda ei saa sõjaväestada, ehkki sellel on militaarneti nimi. Foorumikasutajate tase on väga erinev, nii oma teadmistelt, hariduselt kui ka käitumisnormidelt. Ei ole võimalik saavutada kõigi suhtes ühetaolisust, siin pole siiski teadustempel, vaid veidi vabam arutelu.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Yamamoto
Liige
Postitusi: 135
Liitunud: 27 Dets, 2007 12:19
Kontakt:

Postitus Postitas Yamamoto »

Pooldan moderaatori reageerimist vastavalt olukorrale. Iga asjadekäigu kohta ei saagi reegleid teha. Moderaatoril on võimalused - kustutada postitus, teha kasutajale hoiatus, anda bänn. Las valib siis nende hulgast sobiva.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist