Foorum läheb mölaks kätte

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Mmm.. kui ikka segaseks jäi (no äkki) siis see, et kontrollimatust parempoolsest mölast võib jama tulla. Ei maksa alahinnata inimesi, kelle ainsaks tööks on poliitiliste ebakorreksuste tegijate denuntseerimine.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Lollist mölast võib ka jama tulla.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Eks ta oleks ideaalne,kui jäädaks militaarteema juurde ja oma poliitilisi, usulisi,rassilisi ja soolisi eelistusi ei hakataks üleliia esile tõstma.Paraku militaaria puhul on vähemalt esimese punktiga tõesti raskusi. Hea on, kui suudame ka teistsuguseid vaateid vähemalt ära kannatada.Või siis anname hinnangu vaatele,mitte sedavõrd vaate esindajale. Vast tõesti moderaatorid kaaluksid "erimärgistatud" tsooni loomist poliitilisteks ja muudeks vaidlusteks, kui neid siia foorumisse üldse vaja on. Tsooni siseneja teab siis, et "kõrtsis" võib ka kismaks minna... :twisted: Mina isiklikult näägelda ei tahaks, temaatiline foorum ju ikka, jäägem normaalseteks. Militaariahuvi juurde võiks ju kuuluda ka lõigukesi rüütli- või ohvitseri aukoodeksist. Näiteks seegi, et rapiire ristavad aumehed reeglite kohaselt, kummati ei sobi selle auväärt sõjariistaga eeslit vemmeldada.. :P Olgu ka see foorum kohaks, kus algaja saab tulla küsima, ilma et talle kohe diagnoos a la Delfi pannakse.
Ad finitum: Roomal on konsulid, nemad otsustagu! Meil on moderaatorid.
Kasutaja avatar
Reinhold
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Juun, 2005 10:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Reinhold »

Poliitika võiks kõrvale jätta küll, sest selle teema saab ju väga lühidalt lahti seletada.
Nimelt hakkavad militaristid tegutsema siis, kui poliitikutel on jäänud kodutöö tegemata.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Et võiks jääda militaarteemade peale ja tõmbaks kõrtsi-ideele vee peale...


Idee oleks hea, foorum delfimölast lage ja akadeemiline ja puha, aga...

Sellel on üks konks küljes: oletame, et ma saan punktis x teise foorumiliikmega kokku. Mis ma temaga räägin, kui ma ei tea, millist õlut talle välja teha, kas talle meeldivad blondid või brünetid jne. Siin ju sellistel teemadel rääkida nagu ei tohi? Kõrtsis (või delfinaariumis või peldikus - kuidas keegi nimetab) saaksid foorumiliikmed omavahel tuttavamaks.

Tegelikult selline vaba kõrtsinurk oleks ikka eeskätt forumiliikmete tutvumiskohaks mitte materdamis- ja ropendamiskoht. Muide, ma tean vähemalt üht foorumit, kus kõrtsinurga asemel on reaalaja jututuba.

Muidugi võib arvata, et sellises jutukas läheks kõva poliitikamöla lahti.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Kas siis üldse postitusi tehakse, kui on jutukas :?:
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Jutt siis akvaristikafoorumist.
Vähemalt seal küll igasugune ost-müük-vahetus, tehnilised lahendused, nõuanded jm käib foorumis, aga jutukas vaid suvaline möla, vahest harva räägitakse seal akvaariumitest.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Soobel kirjutas:... Kõrtsis (või delfinaariumis või peldikus - kuidas keegi nimetab) saaksid foorumiliikmed omavahel tuttavamaks.

Tegelikult selline vaba kõrtsinurk oleks ikka eeskätt forumiliikmete tutvumiskohaks mitte materdamis- ja ropendamiskoht.
Kirjutaja pole ilmselt märganud, et alafoorumis "Et juttu jätkuks" on selline teema, kus saab kogu maailmale (ja peamiselt muidugi foorumikaaslastele) ennast tutvustada.

http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=132

Edasine kontakti otsimine koos eelnevate läbirääkimistega tuleks läbi viia privas, sest vaevalt selle tegevuse üksikasjad kogu ilma huvitavad? :lol:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Saades arvutirikete ja halvenenud tervise kiuste mahti seda teemat veelkordselt süvenenult lugeda, peab ütlema:

1. Kes soovib, et kõik tema vestluskaaslased on (temaga) sama arengutaseme, huvide, koduse kasvatuse, hariduse ja HARITUSEGA... see võib ju luua omaette privaatfoorumi, kuhu pahad, lollid ja matsid ei pääse. Meiegi foorumis vist selline võimalus Kasutajagrupi'na võimalik?

2. Teemasid, mis ennast ei huvita või mis ärritavad, EI PEA LUGEMA, kui just pole amet selline.

3. Valdavalt on tulek ja lahkumine foorumist vabatahtlik.

4. Kuidas käituda solvavate postituste korral, on kirjas foorumi kasutusreeglites.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

aga kes meist on erialalt ajaloolane?

mina pooldaks piiratud ligipääsuga nn punanurka,
kel on tõsine huvi, mölligu end seal ja kribagu.
aga et teised saaksid lugeda vähemasti mis seal
jutustatakse, muidu pole huvitav.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Minu arvates ei peaks me kartma üldpoliitilisi, ideoloogilisi jmt diskussioone. Selge see, et meie siin ei ole mingid poliitika tegijad, ega suuda oma jutuga ka mingeid riike pöörata (isegi kui tahaks!). Aga ajaloo ja tänapäeva sündmuste põhjuste ja tagajärgede mõistmiseks tuleb käsitleda ka n-ö üldisi taustsündmusi.

Militaaria mõistmiseks tuleb tunda ka "tsiviiliat", s.t ka seda meid ümbritsevast, mis "ei tule relvaga kallale". Raske on otsustada selle üle, mis seondub militaariaga ja mis mitte. Mina näiteks ei oska paugupealt nimetada ühtki eset, mida ei saaks mingil moel kasutada relvana. Isegi kui selliseid asju leidub, saab neid kuidagi sõja eest kaitsta -- niisiis ikkagi saab neist rääkida ka militaaria kontekstis.

Seda segast juttu kirja panema ajendas mind üks rekordkiirusega suletud, "eos lämmatatud" teema -- "Kommunism!!!!" (http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=1479).

Tuleb välja, et kommunismist rääkimine on tabu, natsismist rääkimine aga mitte? Miks? Kas pole kommunismi osa militaarajaloos vähemalt sama suur kui natsismil?
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

tegelikult on meie maal asi hoopis teistpidi.
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Toetudes Kapral Karu sellele viimasele osale, kus juttu kommunismist. Siis t6esti ei saanud aru, miks see teema suleti. Hiljem pyydsin aru saada aga vastus oli nagu ta oli. Minu arust samuti on kommunism jätnud Eesti ajalukku suure jälje ja olgem ausad, see on suhteliselt palju k6igi nende s6dade tagajärg. Aga ma pyyan foorumile truuks jääda - kui moderaator ytleb, siis ta ka ytleb! :wink:
Kasutaja avatar
Reinhold
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Juun, 2005 10:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Reinhold »

Ja loodame, et siin foorumis ei ole selliseid, kes on komparteile pugedes hüvesid saanud. 8)
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Kuulge ma ei taha midagi halba öelda. Aga lõpetage see jutt siin ära. Muidu varsti saabki sellest siin nn " peldik" . Jutt kakub juba mingi vihjamise jms. peale ära. Viidates viimasele postitusele. See teema tehti selle jaoks, et arutada seda, mis meie foorumiga toimub, mitte arutada seda, kes kellelt mingeid hüvesid sai.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist