www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 06 Dets, 2021 17:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 181 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Mai, 2006 23:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 29 Nov, 2005 20:55
Postitusi: 164
Sasha kirjutas:

Lihtsalt on kasvanud uus noor ja harimatu põlvkond, kellele ei kehti nõukoguaegsed tabuud, kes ei saa aru sõnavabaduse väärtusest ning siiralt ei tunne piinlikust olles sallimatu teiste suhtes.


Väga tore ju, et selliseid inimesi on. Kes ei ole seda nõukogude pläma kuulnud.

_________________
Iialgi ei kohta me rebast, kellel oleksid humaansed kavatsused hane suhtes, nii nagu ka kassi, kes sõbrustaks hiirtega.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Mai, 2006 23:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Veebr, 2006 15:06
Postitusi: 301
Asukoht: Raplamaa
Pigem on kasvanud selliseid noori,kes kuulevad tihti kuidas keegi jälle EV kritiseerib ja süüdistab asjadega,mida ei eksisteeri,näeb telekast,kuidas tema rahvust mõnitatakse ja teab,et peamine ja suurim sigatseja Eesti rahva kallal on olnud venemaa ja venelastest käskude täideviiad-Mõtlen sigatsemise all venestamis poliitikat,pikka okupatsiooni,küüditamist jms akte.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Juun, 2006 11:44 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Dets, 2003 12:32
Postitusi: 5208
Kuna eilse kiire ning karmi otsuse peale olen saanud mitmeid personaalsõnumeid ning emaile, siis selgitan selle põhjuseid ka foorumiüldsusele. Kuna see mõneti haakub ka minu suhtumisse sellesse Tõnismäe janti, siis postitan selle siia teemasse.

Minu arust on kurb, et sellist asja peab üldse selgitama. Kas kõik on tõesti nii noored inimesed, kes pole ühtegi lähedast kaotanud ning ei tea mis on lein? Tundub küll nii...

Minu käest on küsitud ja ka otse viidatud, et ega ma äkki mingi nats ei ole. Ei ole. Minu maailmavaade väljendub minu erakondlikus kuuluvuses. Eesti vabariigis on erakondade nimekirjad avalikud. Otsige, ja te leiate.

Inimene, kes selles leinale pühendatud teemas täiesti sobimatu arutelu avas, sai oma veast aru ning vabandas. See ei olnud nn "õigetele" veel piisav. Vaja oli veel vastasele viimane hoop anda ja seda loomulikult samas teemas.

Ma tõesti loodan, et kõik foorumiliikmed elavad õnneliku elu ning surevad kõrges vanuses oma kodus omaste keskel. Ning samuti ma loodan, et siis ei tule tema peietele mõni "poliitikamees" presidendi valimiste kampaaniat tegema. Ükskõik kas "õige" või "vale" kandidaadi poolt...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2006 21:06 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Dets, 2003 12:32
Postitusi: 5208
Üks postitus veel seoses viimasel ajal kirgi kütva Narva pataljoni ja Izjumi teemaga...

Nagu öeldud foorumi reeglites - tegu on SÕJAAJALOO FOORUMIGA, mitte mingi rahvusliku kasvatuse ega poliitikategemise foorumiga.

Ajaloo uurimine eeldab erinevatest allikatest informatsiooni hankimist, selle võrdlemist, selgelt vale info kõrvaleheitmist (kui võimalik, siis eksituse või teadliku vale vahel vahe tegemist ning vajadusel vastavatele asjaoludele ka viitamist), erineva info põhjal võimalusel mingi tervikliku pildi loomist ning SIC! oma infoallikate äratoomist. Et järgmine teemasse postitaja saaks allikaid kontrollida ning kui tal on oma teooria, siis neist algallikatest selle tõestuseks mingit lisainfot leida...

Siin käib järjekordselt mingi jutustamine, et valesid allikaid kasutate, poisid. Ja üldse olete punased. Ja õiged mehed loevad 1943. a. "Eesti Sõna" ning kogu tõde on seal...

Ei ole!

Proteste on ka olnud selles vaidluses olnud keelekasutuse ning teistesse foorumillikmetesse suhtumise osas. Ei ole selles teemas veel kedagi karistanud. Olen korduvalt juhtinud tähelepanu, et vaidlus liiguks sisuliseks, mitte ei kasutataks teema lahendamiseks mingeid formaalseid ettekäändeid.

Edaspidi hakkavad teemast kustuma postid, mis ei lisa vaidlusesse uut informatsiooni ega viita selle info allikatele. Kui poste on kustutatud juba korduvalt ning kasu pole olnud - järgnevad karistused.

Loomulikult ei ole lubatud ka mingid otsesed solvangud foorumikaaslaste aadressil :evil: Posti kustutamisel ning liikme karistamisel on siiski primaarne see, kas see sisaldab ka mingit muud informatsiooni või mitte :twisted:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2006 3:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Aug, 2005 21:30
Postitusi: 1355
Asukoht: järvamaa
Pühapäevast alates on foorumisse lisandunud suurel hulgal "huvitavat" infi, millega nagu midagi asist peale ei oska hakata.Militaarfoorum võiks ikka olla koht kus räägitakse sõjandusest, mitte ei lihvita oma kehva demagoogilist oskust.Igaüht, kes nõus ei ole, ei saa kohe kommunistiks, t**a/s***apeaks jne nimetada.Tundub, et mingi mees on raskelt "Veltustunud", olles omandanud isegi Veltust kõrgema astme.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2006 10:40 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 14 Dets, 2004 14:44
Postitusi: 1133
Oleg A kirjutas:
varsti kõik surevad

Tsitaat nüüd juba prügikasti rännanud teemast, millele järgnesid järjekordsed "t!blad", "vägistamised" ja muud "head-paremat" meie nn? rahvuslaste poolt. Ja siis läks vastastikku andmiseks.

Aga iseendast oli see ju õige märkus, tõepoolest kõik surevad :cry: . Miks oli seda vaja ähvarduse või mõnitusena võtta?

Seepärast võiksite parem siin pasakeerutamise asemel koguda nende meeste mälestusi, kes veel elus on, sest varsti neid enam pole. Digimakid pole eriti kallid, nii et küsimus on peamiselt ajas ja kättevõtmises. Tehke midagi kasulikku!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2006 11:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Mär, 2005 0:15
Postitusi: 1192
Asukoht: Kuressaare
Seda lauset saab kahte moodi v7tta.Kas muret v8i heameelt.Ja see oleneb inimese tasemest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2006 12:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Dets, 2005 20:30
Postitusi: 422
Asukoht: France
Jah ,saab küll kahtepidi mõista. Kõik oleneb toonist ,intonatsioonist ,millega selline lause kuuldavale tuuakse. Foorumis tooni ei kuule. Nii võib igaüks tõlgendada loetut vastavalt oma rikutuse astmele.
Tehke ise proovi ja näete ,kuidas muutub "varsti kõik surevad" sisu ,kui seda erinevate intonatsioonidega välja öelda.
Mida ja kuidas Oleg mõtles ,me ei saagi teada.
Ühe lause pärast neljakesi avalikus teemas autori vastu pori loopima hakata on tõeliselt lapsik ,mida ka Oleg ühes vastuses ära märkis. Tõsi ,vene keeles aga soliidsemalt kui neli "kanget rahvuslast".

_________________
Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2006 13:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Sept, 2005 16:39
Postitusi: 578
Vot just selline enesekontrolli kaotamine ilma mõjuva põhjuseta,näitabki inimese vaimset nõrkust.Nooremad kasutajad paistab,et naudivad sellist asja-peaasi,et ennast näidata saaks ja võibolla veel ennast legendiks muuta,ükskõik mis moel. Siit tuleb ka soovitus:Rahu,ainult rahu! 8)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2006 20:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Juul, 2005 10:12
Postitusi: 635
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Mina ütlen oma isikliku arvamuse, pole näinud paremaid eestlasi omavahel kiskuma ajavaid postitusi kui sinise kirjaga tekstid.
Miks?
Meid ei aja ju tülli veltu taoline humorist, see võtab muigama. Me ei lähe põlema oleg a peale, sest ta mõtleb nagu venelane, samas tundudes suhtumiselt normaalsem kui see "kõige kõige õigem eestlane"
Ma ütlen miks see mõjub
Seda teeb inimene kes peaks olema rahvuslane ja kui ta nimetab sind kommariks, et sa julgesid ta jutus kahelda, siis see vihastab ja teeb haiget. Ja see neetud suurte hüümärkide toppimine oma jutu ainuõigsuse kinnituseks.
Kui päris paranoiat tekitada kas mitte sinise tekstiga mees ei ole venemaa eriteenistuse käpa all, sest paremat sitakeerutajat eestlaste vahel annab otsida

_________________
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2006 10:11 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2004 12:39
Postitusi: 3772
Tapper kirjutas:
Seda teeb inimene kes peaks olema rahvuslane
tuli välja. et suur rahvuslane on tavaline pisike suli, kes 2 kasutajanime alt iseendaga vestleb ja keelatud sõna kasutamisest mõne tähe mingi muu märgiga asendamise teel üritab mööda hiilida.
Tsiteeri:
mitte sinise tekstiga mees ei ole venemaa eriteenistuse käpa all, sest paremat sitakeerutajat eestlaste vahel annab otsida
rumalad ja pimesi usklikud on iga segadust tekitada üritava seltskonna jaoks tänuväärne materjal, samamoodi ka kui narkaritest kujueemaldajad, kelle vabandused hiljem on stiilis, et näe teised tõmbasid ka ;)

ps.
teen veelkord ettepaneku - sõjakuriteod eraldi teema all ja mujal keelata, lisaks võiks see toimida samamoodi nagu test teema - aja jooksul postitused kustutatakse, et inimesed saaksid hiljem uuesti üksteisele lajatada samade äraleierdatud argumentidega.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2006 12:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Jaan, 2006 15:10
Postitusi: 2936
Asukoht: Kodutares
Foorumit lugedes on kogu aeg tunne, et siin on kolm seltskonda:
- tõsised huvilised / spetsialistid / asjaarmastajad (keda iseloomustab asjalik suhtumine ja huvi)
- pahatahtlikud isikud (iseloomulik on kõikvõimalike vaenude õhutamine, demagoogia jne jne)
- naljavennad, keda leidub netiavarustes piisavalt

Nagu rusikas silmaauku sobib kogu foorumi motoks järmine tsitaat :

Tsiteeri:
ütle raamat ja numbrid või ole lihtsalt vait, siiber juba sellest tühjast mulast.


tervitades
o


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2006 14:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 14 Juun, 2005 0:55
Postitusi: 1733
Minu jaoks on ebameeldiv ka see, mismoodi mõned kaasfoorumlased hakkavad teisi solvama mitte niivõrd nende seisukohtade-postituste pärast, vaid nende rahvusliku kuuluvuse tõttu. Näide: denis23 algatas iseenesest huvitava teema soomlaste (väidetavate) sõjakuritegude kohta Teise maailmasõja ajal. Selle peale tabas teda sõimulaviin stiilis: mida sina venelane üldsed tuled meile soomlaste kuritegude kohta targutama, vaata, millega sa ise oled hakkama saanud - Katõn, Tšetšeenia jne. Kõik lihtsalt selle pärast, et teema algataja on vene rahvusest.

Mis puudutab Veltut, siis kuigi tegemist oli ikka paraja klouni ja provokaatoriga, ei häirinud mind kunagi tema postitused sedavõrd, kui sinise-teksti-meeste üleskutsed Veltu "peldiku taga maha lasta" või "sitahargiga maa sisse kinni lüüa". Iseenesest olid Veltul ju täiesti korralikud (kuigi vildakad) teadmised Teise maailmasõja ajaloost ja ta algatas suure hulga teemasid, mis tagantjärele ei olnudki väga sisutühjad. Samuti ei sõimanud ta kõiki, kes temaga ühel nõul ei olnud, automaatselt venelasteks, juutideks, kommariteks, reeturiteks ja rahvavaenlasteks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2006 16:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 31 Jaan, 2005 20:45
Postitusi: 1378
Asukoht: Planeet Maa
Ja üldse, Veltuta on kuidagi igav .... :roll:

_________________
TÕDEONAJATÜTAR


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2006 17:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Sept, 2005 1:35
Postitusi: 1003
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Jajah. Militaarfoorum kuulutab:
Vahetada "kaks-ühes", Wiking ja Einherjer, ühe Veltu vastu.
Kas nii?
:D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 181 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt