Militaar.net backup ?

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
lant
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 05 Apr, 2005 22:28
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Militaar.net backup ?

Postitus Postitas lant »

Täna tuli äkki selline mõte, et kui foorumiga midagi juhtuma peaks ja kõik vastu taevast lendab ja andmed kaovad, kas selleks juhtumiks ka mingi backup on tehtud.
Alles see oli, kui Torufoorum hingusele läks ja nüüd kõike otsast peale alustasid.Mis või kes selle põhjustas on siiani segane.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Kõik võivad olla suhteliselt rahulikud - varukoopiaid tehakse ja neid hoitakse kindlas kohas.
Kindlasti saab mingi tõsisema äparduse korral toimuma pisike häving (viimase mõne tunni kuni päeva postitused), kuid siiski ei pea kõike otsast alustama.

Üldse on kõigest hea teha varukoopiaid - "Full Backup of the Internet"... :lol:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas lamjak »

Viimati oli see foorum majutatud Elkdata serverisse, kes peaks sarnaselt teiste veebimajutuse pakkujatega oma andmeid perioodiliselt lintidele varundama. Lisaks muidugi RAIDi kasutamine, milles ühe ketta surm ei tähenda andmete kadu.
Kas administratsioon teeb ka täiendavaid koopiaid, ei tea. Arvatavasti teeb, kuna majutusteenuse pakkuja tagab kaitse tehnilise rikke eest, mitte aga kuritahtliku ründe puhul.

Torufoorum on aga teatavatel põhjustel hoopis teine teema ja probleemiks ei olnud ilmselt vana foorumi andmete (mitte)olemasolu, vaid nende andmete iseloom ja legaalsus. Ei maksa unustada, millega kõnealuses foorumis tegeleti ja kelle serveris see nähtus pesitses. Selline jama kestis isegi uskumatult kaua.
Kasutaja avatar
lant
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 05 Apr, 2005 22:28
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas lant »

propatria kirjutas:Kõik võivad olla suhteliselt rahulikud - varukoopiaid tehakse ja neid hoitakse kindlas kohas.

Üldse on kõigest hea teha varukoopiaid - "Full Backup of the Internet"... :lol:

ProPatria
Siis on kõik Ok.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Oh, mis te pabistate - meie admin on taibu ja ma usun et tema juba ei juba oskab valitseda raudse käega
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Marissa kirjutas: ...ma usun et tema juba ei juba oskab valitseda raudse käega
:write:
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Estoloog kirjutas:
Marissa kirjutas: ...ma usun et tema juba ei juba oskab valitseda raudse käega
:write:
:evil:
OSKAB VALITSEDA


Ma lähen kohe ja löön selle inimese maha, kes suvel mu tööarvutisse selle kuramuse linuxi nimelise saasta installeeris ... üks aps teise järel. :evil: Aga admini võimetes seda foorumit raudse käega kontrolli all hoida ma ei kahtlegi. :D
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Marissa kirjutas:...
Ma lähen kohe ja löön selle inimese maha, kes suvel mu tööarvutisse selle kuramuse linuxi nimelise saasta installeeris ... :D
Karm värk...

Loodan, et Sa oled ikka sõnapidaja inimene?

:rip:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

TEHTUD :rip:
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist