militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Aga miks sina pärast korduvat bännimist ikka siia tagasi ronid, kui sulle siin ei meeldi?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Madis Reivik »

Väga julge järeldus mis vist faktidel ennast segada ei lase ;)
Riigikaitseteemades on siin mõned akfid Kaitseväega ikka päris tihedalt seotud ning annavad ka päris korrektseid ja põhjalikke vastuseid-selgitusi.

"Selgeks vaielda" saab asju ainult siis kui vastaspooled kasutavad päris argumente ja loogikat. Kui üks pool paneb tuimalt mingit väljamõeldud jama, siis diskussiooni ei teki.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aeg on vist sealmaal, et akf dixcie peab oma tõsiseltvõetavuse taastamiseks laduma letti selle, mille põhjal ta siis kõvasid väljaütlemisi teeb.
On näiteks taktika asjatundja akadeemias, majori auastmes ja käinud kahel missioonil. Mille põhjal peab end sõja-asjanduse asjatundjaks.
Teaks vähemalt häbenedagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Madis Reivik kirjutas:Sõjaväe filosoofia, kui see sisaldab "preisi korda" vms on pask..

..sügavalt ekslik (ja halvustav) väide muuseas - aga tänapäevase "tsiviilintellektuaali" puhul mõistetav :|

Igasugune "sõjaväe filosoofia" tantsibki muuseas nn "preisi korrast"..
Ja "preisi korral" baseerub ka enamus tänase maailma sõjalisest väljaõppest..
Ning ka meil kultiveeritava ülesandekeskse juhtimise leiutasid(-loe: juurutasid :twisted: ) ikka needsamad "preisi kordnikud" - Scharnhorst & Co veel 200a tagasi..

Üldselt saabki alati nalla, kui täiesti asjatundmatu tsiviilintellektuaal kukub lahmima // sõjaväekorrale "hinnanguid" andma :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Fucs »

Borja, siis kui mode olid, oli asi täitsa puuks, sest modereeris inimene, kes ei jaga militaariast ööd ega mütsi :mrgreen:

dixci on rääkinud
Aamen

See oli Borjale selgituseks....

A mismul on teistele vingujatele öelda on see, et te tootke virisemise ja vingumise asemel foorumisse asjalikku militaarset SISU ..... paraku tundub teie jaoks olevat ainsaks magnetiks "et juttu jätkuks" stiilis niisama vabaaja suhtlemise jutututeemad, kus teistesse teemadesse muuhulgas ka militaarset sisu tootvad foorumlased, käivad vahelduseks ainult n.ö. jalga puhkamas :mrgreen:

Aga muidu .... kõikidele võimalikele mittemeeldimistele ja vähestele rahulolematutele momentidele (milliseid ilmselt kõigil vahel mõni ikka on) vaatamata - HEA FOORUM ON SEE !
Teist sama head annab otsida, sest neid on meil ainult käputäis.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Madis Reivik »

Borja, see oleks ehk huvitav diskussiooniteema eraldi topicus ?

Näiteks nii et sa tood välja Preisi korra head kohad ja mina oponeerin sulle.

Selle asemel et mind lolliks tembeldada ja eeldada et ma ei tea mitte midagi kuna pole metsas hernesuppi söönud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..metsa // hernesupiga siin seoseid polegi.. rohkem iks nagu genstube teema // ei ole sulle jõukohane..

Päälegi, sinu pakut sõnastuses ma peaksin umbes nagu tõestama hakkama, et korrutustabel pädeb - no ta pädeb ju nagunii, eks ole...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Madis Reivik »

Eks ma sellist vastust kartsingi ;)
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Walter2 »

Vedas et ainult sildi külge said...
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas mart2 »

Lihtsalt lühike täpsustus -
"Preisi kord" ei tähendanud (ega ole ka praegu!) midagi sellist, mis oleks seotud väljendiga "lõuad pidada ja edasi teenida". See viimane on rohkem midagi Hašeki loomingust.

Preisi koolkonna väljaõppes ei pandud sugugi pahaks seda, kui ülesande täitmisel kalduti kõrvale antud juhtnööridest - vaja oli lihtsalt arusaadavalt selgitada kõrvalekalde põhjuseid ning omapoolset lahendust etteantud eesmärgi saavutamiseks. Tänapäeval muidugi piirab seda veel tuletoetuse kooskõlastamise ning ajastamise olulisus.
Oluline oli juhi, staabi ja allüksuste omavaheline koostöö. Staabi sõjamäng tänapäevases mõistes oli ka osa väljaõppest ehk "korrast" - vajalik tööriist ennem otsustamist.
Madalamal tasemel olid üliolulised üksiksõduri ja allüksuste drillid. Ei saa kuidagi ilma nendeta (lihasmälu!) ka praegu.

Interneedumis on palju head lugemist, nii et eraldi teemat ei ole vaja. Vist. :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas toomas tyrk »

dixci kirjutas:Poliitikateemad on samuti kõige otsesemalt julgeolekuga seotud aga millegipärast nendel teemadel siin ei arutleta?
Tüliõuna-teemasid ei tuleks mitte alatiseks sulgeda vaid need teemad tuleks foorumis selgeks vaielda, selles foorumi tegelik eesmärk peakski seisnema, et oleks millegi üle arutleda, mitte kuulutada mingi seltskonna meelest ainuõiget poliitkorrektset tõde?
Miks militaarfoorum peab olema erapoolik ja ideoloogiliselt määratletud?
Kas riigikaitse teemad on Eestis mingi ideoloogiliselt määratletud kindla seltskonna monopol?
Selline suhtumine tegelikult välistab riigikaitse teemadel laiema diskussiooni või see ongi eesmärk teemasid kellegi huvides kunstlikult killustada?
Militaarneti tegelik probleem peitub hoopis selles, et foorumi administraatorid-moderaatorid tunduvad ise olema militaarkauged inimesed kes tegelikult teemasid sügavuti ei jaga ja see on ka võimaldanud siin mõningatel tegelastel kellegi huvides edukalt riigikaitse teemadel aastaid süüdimatult väärarusaamu ja väljamõeldisi levitada.

/ja liskas juba ühest kustutunud postitusest/
Mul on aeg-ajalt tekkinud tunne, et see Toomas siiski päris täpselt ei tea milleks ta foorumi lõi või millisena seda näha tahab. Kui Toomas võimaldab vabalt mingisugusel elemendil enda foorumis riigikaitset kahjustavaid väljamõeldisi ja väärarusaamu levitada siis see foorum tuleks riigi julgeoleku võimaliku kahjustamise seisukohalt lihtsalt sulgeda.


Esimese punkti osas olen endise kasutaja dixci seisukohaga nõus - loomulikult ongi foorum see koht, kus tuleks vaieldavad seisukohad selgeks vaielda. Praktika on kahjuks teine. Foorumi piiratud administratiivne võimekus (vaid vabatahtlikul alusel toimiv administreerimine ja modereerimine) ei suuda käia üle poliitiliselt või mõnel muul moel kallutatud "usukuulutajate" massist. Sestap on ka käsitlevate teemade hulka tulnud kärpida kitsamaks. Sestap saavad mõned "usukuulutajad" ka kiiremini oma bännid kätte.

Aga - keelatud on vaid üldpoliitilised arutelud. Kõik, mis puutub riigikaitsepoliitikat on endiselt lubatud.

Riigikaitse teemad ei ole siin foorumis kuidagi kellegi poolt määratletud ideoloogiliselt. Vastupidi - olen korduvalt väitnud, et riigikaitse on parteide ülene ja üldrahvalik teema. Samuti ei ole see foorum kuidagi ideoloogiliselt määratletud. Mina ütlen, et see väide on vale ja pahatahtlik. Ideoloogilistel põhjustel pole siit veel kedagi bännitud.

Kui riigikaitse teema on üldrahvalik ja kõigile oluline teema, siis ei saa ka kuidagi väita, et siin foorumis diskussiooniks pakutavad teemad oleks kuidagi "riigikaitset kahjustavad väljamõeldised ja väärarusaamu levitavad". Kõike võib lauale käia, iseasi, mis teised foorumikaaslased sellest arvavad. Ma ei ole kindlasti kohe nõus kõigi seisukohtadega, mis siin foorumis avaldatakse. Aga nende seisukohtade pärast pole ka keegi veel bänni saanud. Ainult poliitteemadel sõna võtnuid vahest välja arvates.

Mina olen paksu nahaga inimene ja mul on suht kama, mis igasugu anonüümsed tüübid siin foorumis minu kohta kirjutavad. Ei morjenda. Kõik inimesed ei ole nii paksu nahaga. Mõned inimesed, kes teevad omast heast tahtest siin moderaatori tööd tunnevad ennast seda-sorti süüdistusest vägagi puudutatult. Seega - trollid nagu dixci (ja kõik tema eelmised karnatsioonid) saavadki siit samuti ära bännitud. Ma ei näe mingit põhjust, miks oma ülesandeid täitvad moderaatorid peaksid taluma täiesti alusetuid ja mõtetuid süüdistusi. Kui on küsimusi või probleeme modereerimise osas - aitab ainult isiklik sõnum. Moderaatorile või administraatorile.

Ja - viimases punktis olen taas dixciga osaliselt nõus - ma tean küll miks ma selle foorumi lõin, aga ma pole sugugi kindel kuhu see kunagi välja jõuab. Millisena näha tahan - no enam-vähem sellisena nagu see praegu on. Arutelu koht, kus räägitakse Eesti riigikaitse küsimusest vabalt aga argumenteeritult. Mina foorumit luues sihtisin küll rohkem sõjaajaloo ning kogu selle militaarse kultuuripärandi järjepidevuse peale. Kuumemaks läinud olukord on teemasid oluliselt rohkem tänapäeva toonud.

Sellegi poolest - minu arust täitsa OK koht ülal pidada.

Tänud kõigile, kes viitsivad sisulisi postitusi teha ja vaidlustes argumenteerida.

Erilised tänud moderaatoritele, kes omast vabast tahtest ja vabast ajast viitsivad neid vaidlusi modereerida. Ja trolle korrale kutsuda.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Omage nüüd ikka julgust ja bännige see vaktsiinivastaste meediatroll mart69x siit ära, see vaktsiinivastaste jõledate valede levitamine ja pidev trollimine ("näe näe teie vaktsiinid ei toimi") hakkab juba üle viskama :rip:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Mudakoon »

Aga härrad võivad teha Toomasele avalduse mode staatuse omandamiseks ja siis saab julguse põhiselt ja omakäeliselt toimendama ja tühjendama hakata.(Aega peaks Teil , mu härra, olema kamaluga ja veel rohkemgi....)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Alexy
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 25 Nov, 2009 14:22
Asukoht: Kõrgel kaldal
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Alexy »

Kas foorumi haldajad pole mõelnud piirata postituste kogust persooni kohta: päev?nädal?kuu? Tunnistan, et olen mõned aastad lugenud foorumit, aga grafomaanide vastu ei saa....isegi "mõttes" vastates. Postitusi ignoreerides kannatas pikalt olla, aga tekstid-postitused mis huvitavad, lagunesid .Kas üks "troll" on parem kui üks "lugeja"?
Koostöös Churchilliga:
Inimene komistab aegajalt tõe otsa aga ajab ennast jälle püsti ning rühib edasi lolluse lipu all.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Alexy kirjutas:Kas foorumi haldajad pole mõelnud piirata postituste kogust persooni kohta: päev?nädal?kuu? Tunnistan, et olen mõned aastad lugenud foorumit, aga grafomaanide vastu ei saa....isegi "mõttes" vastates. Postitusi ignoreerides kannatas pikalt olla, aga tekstid-postitused mis huvitavad, lagunesid .Kas üks "troll" on parem kui üks "lugeja"?

..trakuioriginaalne idee :shock: kaine pääga sellist küll välla ei mõtle :lol:

Kõigepäält lõi (isegi) minus välla too mõisatallis pekstud eestlase mentaliteet - hakkasin häbenema oma viiekohalist postide arvu :oops:

Siis aga sain aru - kisub ju hoopis sinna vihakõneseaduse kanti // veel üks (tunnustuseta) foorumipolitseinik :twisted: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline