militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Z03 »

Kummaline, et peaaegu kõik need, kes siin näitasid üles nii suurt solvumist ja raevu, on olnud eravestlustes privaatkirjavahetustes minuga väga meeldivad inimesed. Üks on pakkunud mulle koroonakriisi alguses isikukaitsevahendeid, mitmedki soovinud mulle head ja vastupidamist oma töös, mõni tundnud huvi, kuidas mul läheb jne.

Mida see Teie kohta õieti räägib, härrased militaarnetlased?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas vtl »

Z03 kirjutas:Kummaline, et peaaegu kõik need, kes siin näitasid üles nii suurt solvumist ja raevu, on olnud eravestlustes privaatkirjavahetustes minuga väga meeldivad inimesed. Üks on pakkunud mulle koroonakriisi alguses isikukaitsevahendeid, mitmedki soovinud mulle head ja vastupidamist oma töös, mõni tundnud huvi, kuidas mul läheb jne.

Mida see Teie kohta õieti räägib, härrased militaarnetlased?
Kas ma ei näe kõiki postitusi ja/või näidatakse mulle neid valikuliselt? Võiksid Sa viidata mõnele postitusele "siin", kus "näidati üles suurt solvumist ja raevu"? Täiesti tõsiselt, sooviks teada. Sest mina ei näe ühtegi sellist kirja. Keegi on ära kustutanud?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Madis Reivik »

Vtl, sa ei oska kaasaegset retoorikat ;)

Zoomi sisse-välja (üldiselt üksikule ja üksikult üldisele), ründa-taandu, ägestu-patsuta.
Viita olematutele faktidele. Kui küsitakse, lälla miskit ja räägi millestki muust. Kasuta alternatiivseid fakte.
Ja põhiline. Ära vasta kunagi ühelegi küsimusele. Äärmisel juhul võid vastata "kel vaja see teab"

Z03, sa oled säästlik inimene, ei raiska palju aega vaid solvad suuri masse korraga.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Z03 »

Lisaksin veel, et kui luua mingi sotsiaalmeedia platvorm, kus inimesed kommenteerimas käivad, siis on kohustus ka hoolitseda, et keskkond ei muutuks läbinisti toksiliseks.

Ekraanide taga on päris inimesed, kes solvuvad, saavad haiget, kui neid koheldakse halvasti. Internetis on seda muidugi lihtne unustada. Ma mõistan neid psühholoogilisi mehhanisme, mis paneb teid siin foorumis niiviisi käituma. Ja ma ei süüdista siinseid kommenteerijaid, vaid üleüldist keskkonda ja fooni, mis sellist tegutsemist võimaldab.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Manurhin »

Z03 kirjutas: Ekraanide taga on päris inimesed, kes solvuvad, saavad haiget, kui neid koheldakse halvasti.
Vist üks parimaid asju, mis siin foorumis kunagi öeldud on. 8)
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas wudu »

Z03 kirjutas:Kummaline, et peaaegu kõik need, kes siin näitasid üles nii suurt solvumist ja raevu, on olnud eravestlustes privaatkirjavahetustes minuga väga meeldivad inimesed. Üks on pakkunud mulle koroonakriisi alguses isikukaitsevahendeid, mitmedki soovinud mulle head ja vastupidamist oma töös, mõni tundnud huvi, kuidas mul läheb jne.

Mida see Teie kohta õieti räägib, härrased militaarnetlased?
See räägib seda, et tegemist on inimestega. Lõhesid ei ole inimeste vahel. Lõhed tekivad siis, kui mängu tulevad maailmavaade, ideoloogia, religioon. Kui sellised nähtused mängu tulevad, siis kaob inimene. Vähemalt minu jaoks kaob inimene ja ma näen ainult mingit anonüümset ja näotut maailmavaate, ideoloogia, religiooni esindajat ja, et see, minu mätta otsast vaadates, vaenulik maailmavaade endast, mis iganes põhjusel eemal hoida, siis ka reageerin agressiivselt ja ongi jälle sõda lahti. Kuid see sõda ei ole inimeste vahel vaid ainult maailmavaadete vahel.
Kindlasti oli kas või II maailmasõja ajal olukordi, kus Nõukogude sõdur ja Saksa sõdur ei näinud teises kommunisti või fašisti vaid nähti üksteises inimest, kelle vastu tunti lihtsat inimliku hoolivust ja sümpaatiat.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas vtl »

Ma näen, et AKF "Z03" on käinud vahepeal foorumit lugemas. Võib-olla siis oled nii kena ja vastad minu täiesti viisakalt esitatud küsimusele:
vtl kirjutas:Kas ma ei näe kõiki postitusi ja/või näidatakse mulle neid valikuliselt? Võiksid Sa viidata mõnele postitusele "siin", kus "näidati üles suurt solvumist ja raevu"? Täiesti tõsiselt, sooviks teada. Sest mina ei näe ühtegi sellist kirja. Keegi on ära kustutanud?
Sooviksin tõesti teada, millist kirja peab lugupeetav "suure solvumise ja raevu" väljanäitamiseks.
Z03 kirjutas:Lisaksin veel, et kui luua mingi sotsiaalmeedia platvorm, kus inimesed kommenteerimas käivad, siis on kohustus ka hoolitseda, et keskkond ei muutuks läbinisti toksiliseks.
Kellel on kohustus hoolitseda? Omanikul/administraatoril? Kes talle sellise kohustuse pani? Millises seaduses see kirjas on?
Isegi, kui selline kohustus (hoida foorumit mittetoksilisena) oleks, siis kes on pädev hindama toksilisust? Kas iga lumehelbeke, kes suvalise asja peale solvub ja/või "haiget saab", võib öelda, et foorum on toksiline ja seda tuleks kasima hakata?
Kui Sa ei ole suutnud isegi üheainsa küsimuse peale viidata, milline post sisaldab SUURT solvumist ja raevu, siis millest me räägime üldse...
Z03 kirjutas:Ja ma ei süüdista siinseid kommenteerijaid, vaid üleüldist keskkonda ja fooni, mis sellist tegutsemist võimaldab.
Jah, netisuhtlus soodustab mölakluse kasvu ning sotsiaalmeedia võimendab seda. Täiesti nõus ja seda on teaduslikul tasandil piisavalt lahatud. Nagu ma juba enne vihjasin, kui vaimne tervis ei pea vastu, siis kõige lihtsam on taanduda nendest kohtadest, mis haiget teevad. Mulle jällegi meeldib elada vabal maal ja kasutada vaba netti, mis EI ole veel täieliku poliitkorrektsuseni ära kohitsetud, ära pudipõllestatud ja kõigile ühtmoodi tülgastavalt malbeks tehtud.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2375
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Martin Herem »

Samuti ilmuvad kahe foorumis oma nime all esineva kindrali postituste pääle aegajalt sellised lahedad kaasahüüdvad sisuta lühipostid a la "õiige-õiige" :mrgreen: no kõikse ehedam pugemine ju..
See pole midagi.
Üks mu austaja pidas ühte mu kommentaari poliitiliselt nii tundlikuks ja minu karjäärile nii kahjulikuks, et kirjutas minuga koordineerimata ise modele ja palus selle maha võtta ... et ärme laseme Heremil endale jama keerata noh ... mul temaga tegelikult räägitud ka, et võtame maha ...
:lol:
Kommentaar hiljem küll taastati ja ... :lol:
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Dr.Sci »

vtl kirjutas:Ma näen, et AKF "Z03" on käinud vahepeal foorumit lugemas. Võib-olla siis oled nii kena ja vastad minu täiesti viisakalt esitatud küsimusele:
vtl kirjutas:Kas ma ei näe kõiki postitusi ja/või näidatakse mulle neid valikuliselt? Võiksid Sa viidata mõnele postitusele "siin", kus "näidati üles suurt solvumist ja raevu"? Täiesti tõsiselt, sooviks teada. Sest mina ei näe ühtegi sellist kirja. Keegi on ära kustutanud?
Sooviksin tõesti teada, millist kirja peab lugupeetav "suure solvumise ja raevu" väljanäitamiseks.
Eks neid piiripealseid juhtumeid on silma hakanud aga mitte selliseid et kohe sügavalt peaks solvuma ja kuhugi kaeblema minema
Z03 kirjutas:Lisaksin veel, et kui luua mingi sotsiaalmeedia platvorm, kus inimesed kommenteerimas käivad, siis on kohustus ka hoolitseda, et keskkond ei muutuks läbinisti toksiliseks.
Kellel on kohustus hoolitseda? Omanikul/administraatoril? Kes talle sellise kohustuse pani? Millises seaduses see kirjas on?
Isegi, kui selline kohustus (hoida foorumit mittetoksilisena) oleks, siis kes on pädev hindama toksilisust? Kas iga lumehelbeke, kes suvalise asja peale solvub ja/või "haiget saab", võib öelda, et foorum on toksiline ja seda tuleks kasima hakata?
Kui Sa ei ole suutnud isegi üheainsa küsimuse peale viidata, milline post sisaldab SUURT solvumist ja raevu, siis millest me räägime üldse...
Mingi seadus on isegi, ei tea, aga keskkonna omanik peab kõik postiused koos metaandmetega säilitama ja organite seaduslikul nõudmisel need edastama. Näiteks juhul kui mitteanonüümne kodanik tunneb end räigelt solvatuna ja need andmed tuntud staaradvokaadi abil välja nõuab. Aga anonüümse kodaniku võib otse ahju saata ja tal puudub igasugune apelleerimisvõimalus, isegi kui juhtub välja tulema et juhuslikult juut on.
Z03 kirjutas:Ja ma ei süüdista siinseid kommenteerijaid, vaid üleüldist keskkonda ja fooni, mis sellist tegutsemist võimaldab.
Jah, netisuhtlus soodustab mölakluse kasvu ning sotsiaalmeedia võimendab seda. Täiesti nõus ja seda on teaduslikul tasandil piisavalt lahatud. Nagu ma juba enne vihjasin, kui vaimne tervis ei pea vastu, siis kõige lihtsam on taanduda nendest kohtadest, mis haiget teevad. Mulle jällegi meeldib elada vabal maal ja kasutada vaba netti, mis EI ole veel täieliku poliitkorrektsuseni ära kohitsetud, ära pudipõllestatud ja kõigile ühtmoodi tülgastavalt malbeks tehtud.
Ja see pole hiljuti tekkinud probleem. Kohe kui tekkis e-kirjavahetus, ilmusid sinna ka sellised kes oma sõnumeid varem kuuri taha või plankudele või peldiku seintele kratsisid, ma ei tea kahjuks kuidas oli Fidonetis, sest kui ma oma esimese isikliku arvuti sain ja 1200-se modemi, oli too keskkond juba hääbumas ja populaarseks muutusid maililistid - tollal olid mailiaadressid ka suht anonüümsed (erinevalt eratelefoni numbritest). Kuna ka maililistides läks üksteisele ütlemine lõpuks liiga tuliseks, loodi näiteks neile kes ee.jututuba listis tagasi ei suutnud hoida list ee.bullshit... natuke ehk aitas, aga samas, keskkonnas mis spetsiaalselt loodud ropendamiseks, ei kippunudki keegi eriti ropendama. Ja mingit takkajärgi modereerimist tollal polnud, oli variant et õpetad listi tellimise.
Ja au neile kes siinses foorumis otse oma nime all esinevad, või kes muul viisil oma identiteeti saladuses ei hoia. Mina pole kunagi teinud sellest probleemi kui keegi otse on küsinud et kes ma selline olen, ise tagasihoidlikuna pole väga uurimisaldis.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas vtl »

Dr.Sci kirjutas:
vtl kirjutas:Sooviksin tõesti teada, millist kirja peab lugupeetav "suure solvumise ja raevu" väljanäitamiseks.
Eks neid piiripealseid juhtumeid on silma hakanud aga mitte selliseid et kohe sügavalt peaks solvuma ja kuhugi kaeblema minema
Ma ei räägi nendest miljonitest teemadest, mis mööda foorumit laiali, vaid konkreetselt sellest teemast siin.
Dr.Sci kirjutas:
vtl kirjutas:Kellel on kohustus hoolitseda? Omanikul/administraatoril? Kes talle sellise kohustuse pani? Millises seaduses see kirjas on?
Mingi seadus on isegi, ei tea, aga keskkonna omanik peab kõik postiused koos metaandmetega säilitama ja organite seaduslikul nõudmisel need edastama.
See on absoluutselt teine teema. Jah, seaduslikul nõudmisel peab edastama. Aga jällegi, praegu esitati väide, nagu keskkonna omanik peaks mingit foorumi meelsust või lumehelbekese-sõbralikkust valvama. Ei pea!
Dr.Sci kirjutas:...Ja au neile kes siinses foorumis otse oma nime all esinevad, või kes muul viisil oma identiteeti saladuses ei hoia. Mina pole kunagi teinud sellest probleemi kui keegi otse on küsinud et kes ma selline olen, ise tagasihoidlikuna pole väga uurimisaldis.
Ka minu nimi ja identiteet ei ole saladus. Olen sama akronüümi all 90-test kirjutanud ja pärisnimi tuleb elementaarse netiotsingu peale välja. Täisnime ei ole ainult sellepärast kirjutanud, kuna ei soovi, et Google hakkaks minu relva(seaduse)teemalisi postitusi indekseerima ja väljaspool foorumit välja tooma.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1698
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Ma arvan et nüüd aitab. Tänan tähelepanu eest.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas toomas tyrk »

Foorumi päises on täiesti kirjas, millest siin juttu on.
Militaarteemad minevikust kaasaega
Kuniks jutt puutub foorumi temaatikat, siis pole ka vaja karta, et postitusi kustutatakse, teemasid lukku pannakse või bänni antakse.

Aga tundub, et osa postitajaid ei ole seda sloganitki lugenud. Foorumi reeglitest rääkimata.
alax
Liige
Postitusi: 1531
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas alax »

Kuna siin on enamus läbinud NA, siis vahest tundub et siin on nii vanakesi kui salaagasid, keda siis ohvitserid korrale kutsuvad.
Aga üldiselt on see tore portaal. FB-s on ka militaargrupp, kuid see kipub rohkem militaarsete näopiltide hindamiseks.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Avatar »

toomas tyrk kirjutas:Mis puutub minu ...
Ahh...arvasin et nimekaim. Nojah, mis seals ikka.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas alari »

alax kirjutas:Kuna siin on enamus läbinud NA, siis vahest tundub et siin on nii vanakesi kui salaagasid, keda siis ohvitserid korrale kutsuvad.
Ei usu, et siin enamik inimesi on üle 50a vanad, pigem on vähemus neid, kes on NA-s teeninud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist