militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Tminoff
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 15 Nov, 2004 15:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

välipostist veel

Postitus Postitas Tminoff »

Välipost ei ole siiski vaid filatelistide pärusmaa. Et väliposti kollektsioneerida, peavad olema väga head teadmised väeosadest, nende struktuurist, alluvusest jne, jne.

Näiteks, et uurida Punaarmee väeosade posti 1940-1941.aastal Eestist ja Hankost. Ma peaaegu ei tea kirjandust (eesti keeles vist üldsegi mitte), kus oleks midagi Punaarmee ja Balti laevastiku üksuste kohta Eestis 1940-1941. Lisaks veel väeosade kummalised liikumised mais-juunis 1941.

Võibolla peaks 1941.aasta selle teema kohta eraldi peatüki avama. Aga on üldse huvilisi ja teadjaid?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Külalistest...

Postitus Postitas propatria »

Kaasvõitlejad!

See kiri küll peamiselt adresseeritud meie foorumi Administraatorile, kuid ootaks ka teiste arvamusi.

Kuna foorumisse on viimasel ajal hakanud "Külalised" saatma sobimatuid, arusaamatuid või pahatahtlikke postitusi, siis soovin, et Administraator leiaks endas vajalikku sõjamehelikku karmust ja otsekohesust, et selline saast kiiremas korras kustutada.

Teine võimalus on muidugi lubada postitada vaid registreeritud kasutajatel, seega oleks piiratud spämmivate "Külaliste" verbaalne kõhulahtisus...

Edasi fantaseerides võiks ju foorumis olla ka omalaadne "häbipost" (meil kannaks nime: "kartser" või "trahvirood"), kus oleks kirjas karistatu tegelikud andmed ja eksimus. Serveri omanikul selliste andmete hankimine pole ju eriline probleem. :lol:

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kuna küsimus eelkõige minule, siis ka vastan esimesena :wink:

Vabandan, et tõesti pole ehk kõige kiiremas korras mõningaid sobimatuid poste ära korjanud. Selleks on peamiseks põhjuseks olnud minu (viimasel ajal) suht liikuv eluviis - lihtsalt olen jõudnud arvuti taha ning foorumit lugema mõned päevad peale sellise posti tegemist. Siiski olen neid kustutanud ning kustutan ka edaspidi.

Nende võitlemiseks oleks tõesti 2 abinõud - foorumi sulgemine külalisena postitamiseks ning suurema hulga moderaatorite määramine/valimine, kes siis regulaarsemalt asjal silma peal hoiaks.

Kuna teema oli kord ka varem üleval, siis sai isegi tehtud üks hääletusega teema foorumi kinnise(ma)ks tegemise kohta, aga sinna tuli vaid 9 häält - 7 sulgemise poolt ning 2 vastu. Näis et probleemi pole ning ega tegelikult päris pikalt siin polegi erilisi probleeme olnud.

Praegu on foorumi osaliste arv juba oluliselt suurem ning ka postitusi tuleb üha rohkem ning rohkem. Seega oleks vist aeg teema uuesti üles võtta ning mingeid samme ka astuda.

Tõstan uuesti üles ning panen kleepsuks selle hääletuse - kas foorum teha kinniseks või jätta postitamise võimalus ka külalistele.

Kutsun kõiki foorumi osalisi pakkuma välja moderaatori kandidaate, kes võiksid sobimatuid poste kustutada ning muidu postitusi sobivamate teemade alla nihutada, jne jne

Ning pakuks siis ise ka välja ühe moderaatori kandidaadi - ProPatria.

Sest eks iga initsiatiiv saab ka omal moel karistatud :lol:
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Esmalt tänan Administraator'it tunnustuse eest!

Moderaatoriks olemine eeldab:

1. Piisavat vaba aega ja muidugi soovi asjaga tegeleda
2. Põhjalikke teadmisi modereeritava valdkonna kohta
3. Inimeselt ootaks kindlasti konfidentsiaalsust ja diskreetsust.

Moderaatoriks olemisega kaasneb seega väga suur vastutus.

Loomulikult olen usalduse korral nõus foorumi hüvanguks vastavalt oma võimetele ja oskustele tegudega kaasa aitama.

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ostius »

Kuna registreerimine on lihtne ja erilisi vaimuandeid ei nõua, pole vähimatki põhjust, miks külalised peaksid anonüümselt kommenteerida saama. Paljud toredad algatused (näiteks Minut) on ajapikku Delfiks muutunud. Pealegi vaadake, kui paljud "külalised" on hiljem pidanud vabandama, et näed: ununes sisse logimata.

Kokkuvõtvalt: pooldan külalistelt kommenteerimise õiguse äravõtmist. Toetan propatria kandidatuuri moderaatorina.
benedict
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 06 Mär, 2004 22:58
Asukoht: IV
Kontakt:

Postitus Postitas benedict »

ProPatria sobib moderaatoriks küll.
Kohese kustutamise asemel võiks sellised kohtlased teated esialgu suunata kasvõi Test kataloogi.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kuna kõik arvamused on seni olnud ühte suunda. Ning eeldades et vaikimine on nõusolek...

1. Nüüdsest alates on kõik alamfoorumid (peale Testi) külalistele postitamiseks suletud. Testis võivad ka külalised kätt harjutada ning läbustada kuni küpsevad otsuseni ennast liikmeks registreerida. Registreerimine on endiselt vaba.

2. Foorumil on esimene moderaator - ProPatria. Modereerimise õigus on tal kõigil alamfoorumeil.

Jätkuvat mõnusat lugemist ning kirjutamist.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Et nüüd nende kahe muudatusega teemat kohe lõpetatuks ei peetaks :wink:

Samas Teemas veidi eespool oli juttu, et lugupeetud foorumi liige Tminoff võiks olla moderaatoriks Väliposti teemas. Kuna Väliposti teema (ka tema enda arvamuste kohaselt) on tihedalt seotud väeosade nende struktuuri jms, siis lisaksin ta hea meelega ka Väeosade teema moderaatoriks.

Loodetavasti pole tal (ega kellelgi teisel) selles osas vastuväiteid...

Ning endiselt on oodatud ka uued moderaatorite kandidaadid.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Arvestades inimesest tekkinud muljet (märksõnad: tasakaalukus, väärikus jne.), peamiselt aga ta postituste sisukust (ja hulka)... näeks ma alafoorumi II Maailmasõda moderaatorina Arensburger'it.

Muidugi on vajalik esmalt inimese enda nõusolek selle vastutusrikka kohustuse vastuvõtmiseks... lisaks võiks kuulata ka teiste foorumikasutajate arvamusi.

Ühtlasi on Administraatorile selline pisike palve, et moderaatorite määramisel alafoorumitesse ei tekiks olukorda, kus 5 moderaatorit jälgivad pingsalt ühe postitaja iga liigutust... või kõik postitajad ongi moderaatorid :oops:

Otse öeldes: alafoorumites, kuhu leitakse minust pädevam moderaator, ma hea meelega tagandaks ennast, kuna eeldan, et moderaator peaks omama modereeritavas valdkonnas süvateadmisi, olema teiste jaoks nagu Suur Juht ja Õpetaja...

Töö maht pole praegu üheski alafoorumis nii suur, et seal peaks olema mitu moderaatorit.
Eelnev jutt pole ajendatud minu sobimatusest meeskonnatööks, ka pole mul isiklikku vimma ühegi kaaslase vastu. Seega ärge mind vääriti mõistke!

Lugupidamisega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
PATRIOOT
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 17 Mai, 2004 10:10
Asukoht: Mannermaal Tallinna küle all...
Kontakt:

Postitus Postitas PATRIOOT »

nõustun propartia-ga et arensburger-ist saaks hea moderaator II maailmasõja alamfoorumile
Sõjas ja armastuses on kõik lubatud....( muidugi seda kõikke genfi konvensiooni piires)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

propatria kirjutas: Ühtlasi on Administraatorile selline pisike palve, et moderaatorite määramisel alafoorumitesse ei tekiks olukorda, kus 5 moderaatorit jälgivad pingsalt ühe postitaja iga liigutust... või kõik postitajad ongi moderaatorid :oops:
Nii hulluks vast asjal ikka minna ei lase :wink:

Mõte oli, et keskelt läbi võiks ühes alamfoorumis olla ikka 2 moderaatorit. Siis ikka selliste kohta, kus reaalselt inimesi liigub ning postitusi tehakse. Üks inimene võib haigeks jääda, oma arvuti ära lõhkuda või hoopis ametivõimudega pahuksisse minna ning ennast soos ning rabas peita :?

Kui ikka mitmel mehel õigused on, siis peaks suutma asjad korras ning kontrolli all hoida.

Ilmselt tuleb moderaatoreil ka omavahel kokku leppida, kes kus ja millal rohkem toimetab, kes vähem. Pean tunnistama, et seni on modereerimise tarve suhteliselt väike olnud - seisnenud üksikute tõesti täiesti sobimatute postide kustutamises ning mõne teema teise alamfoorumisse liigutamises. Aga ehk on olnud selle põhjuseks minu laisk loomus ning vähene sekkumine :roll:

Kui aga uued moderaatorid tõesti arvavad, et esialgu pole ühte alamfoorumisse rohkem vaja kui ühte meest - eks ma võin neid siis seal vähemaks võtta...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ja Arensburger on II M-s foorumil moderaator.
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Tülitan nüüd jällegi vana teemaga. Nimelt piltide postitamisega. Mulle on paar inimest piltide postitamise küll lahti seletanud, aga kuna minu zone.ee kodukaga see ei tööta siis arvan, et piltide postitamine on võimalik ainult hoti kodukaga.
Praegu on see tülikas, et saab panna ainult lingi, aga see pole see. Pildi otse nägemine võimaldab koheselt saada teemast paremat ülevaadet.
Kas oleks võimalik kuidagi see asi lahendada?
Ette tänades :wink:
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Printversioonist

Postitus Postitas Kapral Karu »

Selline küsimus: kas ei saaks lisada foorumile iga teema päisesse käsu (nupu) "Trükiversioon", mis avaks vastava teema tekstisisu (ja kui võimalik, siis ka lisatud pildid) järjestikku ühel lehel, ilma kilinate-kulinateta? Segane jutt, aga asja selgituseks näide Venemaa dessantnikute foorumist:

Teema:

http://desantura.ru/forums/index.php?showtopic=2801

Ja selle printversioon:

http://desantura.ru/forums/index.php?ac ... f=3&t=2801
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

UnterKroon kirjutas:Tülitan nüüd jällegi vana teemaga. Nimelt piltide postitamisega. Mulle on paar inimest piltide postitamise küll lahti seletanud, aga kuna minu zone.ee kodukaga see ei tööta siis arvan, et piltide postitamine on võimalik ainult hoti kodukaga.
Praegu on see tülikas, et saab panna ainult lingi, aga see pole see. Pildi otse nägemine võimaldab koheselt saada teemast paremat ülevaadet.
Kas oleks võimalik kuidagi see asi lahendada?
Ette tänades :wink:
Ilmselt on seda asja võimalik kuidagi lahendada :wink:

Sry, kõik suuremad tööd on seisnud minu ajapuuduse taga. Tõesti ei hakka enam isegi mingeid tärmineid välja pakkuma, aga asja peaks millalgi ikka tööle saama...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist