Uusi trende kohalikust propagandast

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Lemet »

• Olete Eesti riigi korraldusega rahul, aga samal ajal mingite ideede kaitse nimel te siiski pingutate.

Eesti üldsuse maailmapilt on paljuski üles ehitatud valedele. Ka hulga eestlaste ajaloonägemus on valedest läbi imbunud.

•• Mis need suuremad valed siis on?

Väga suur osa neist on seotud Teise maailmasõjaga. Noh, et need noormehed, kes võitlesid Eesti leegionis, olid vabadusvõitlejad. Sealt tuleneb ka toon, nagu oleks natsism kuidagi positiivne asi või asi, mis oleks kuidagi kaasa aidanud Eesti vabadusvõitlusele.

•• Mis te siis arvate, miks nad Sinimägedes võitlesid? Selle pärast, et nad olid natsid?

Nad olidki selle ajaloolise situatsiooni ohvrid ja propaganda ohvrid. Jah, nad olidki ohvrid, kes panid oma elu kaalule ja surid mõttetult ja pigem halbade kui heade eesmärkide nimel. See oli kuritegelik selliste inimeste – nagu Hjalmar Mäe – poolt, kes neid sinna agiteerisid. Mina ei ole kuidagi see, kes stalinismi kaitseb, aga kui me vaatame, mis režiim tekkis Ida-Euroopas natsismi asemele, kas või Poolas, siis Punaarmee saabumine oli positiivsem sündmus. Ma ei ütle, et midagi poleks juhtunud, sellest võib lõpmatuseni rääkida. Mu enda vanaisa oli ka Armia Krajowas, mis oli poolakate vastupanuarmee. Hiljem sundis NKVD neid astuma rahvavabariigi armeesse ja need, kes sinna ei astunud, arreteeriti.

Kuid natsism oli kõige kurjem ideoloogia.
http://www.epl.ee/artikkel/582102

Et siis isant Trubetsky väidab Punaarmee saabumise asendamaks ''...natsismi asemele Ida-Euroopasse tekkinud režiime...'' igati positiivseks, siis tekkis mul küsimus, et milliseid režiime seltsimees nimelt silmas pidas. Oskab keegi lolli harida?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Hästi kirjutab sihukeste anarhistide maailmavaate kohta Kunnas "Sõdurjumala teenri" alguses. Kes pole lugenud, soovitan seda teha :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Satakas »

Lemet kirjutas:Et siis isant Trubetsky väidab Punaarmee saabumise asendamaks ''...natsismi asemele Ida-Euroopasse tekkinud režiime...'' igati positiivseks, siis tekkis mul küsimus, et milliseid režiime seltsimees nimelt silmas pidas. Oskab keegi lolli harida?
no ma sis püüan korra harida. truba ütleb ju selgelt, et "Punaarmee saabumine oli [natsirežiimist] positiivsem sündmus." mitte kuskilt ei loe välja sinu poolt hüütud "igati positiivset sündmust". meile mõlemale ei meeldi ilmselgelt truba poliitilised vaated (isiklikult tean juba pikki aastaid, et ta on vasakäärmuslane - ta on seda ise avalikult tunnistanud, ehkki on võibolla vahepeal piisavalt leebemaks läinud, et kesikute punti mahtuda) aga see ei tohi meid panna tema sõna-sõnaliselt olemasolevaid tsitaate väänama ja tegelikust negatiivsemalt tõlgendama.

see, kas punaarmee saabumine ka tõepoolest natsirežiimist positiivsem oli, on juba omaette teema. isiklikult arvan, et mitmes kohas maamunal oli see tõesti positiivsem. võibolla ka poolas, kust pärinedes truba ka oma väärtushinnagu kaasa võttis.

aga nagu öeldud - see on teine teema sest vähemalt mulle tundus, et lemet lõi lokku selle peale, justkui oleks truba seda va punaarmeed taevani ülistanud, mida ta aga ilmselgelt ei teinud. lühidalt, ma loodan, et lemeti-härra aru saab, mida ma öelda tahtsin.
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas mangust »

Kõige peamine on asja juures,et antifašistlik seltskond sai värsket verd.Uus sõdur ikkagi muusik,kirjanik,filmilavastaja (allikas:Vikipeedia).Oldigi mures selle seltskonna maha tümitatud maine pärast,ka mede foorumis (enam ei leia,kus kirjas oli :dont_know: Rotid viisid kapsaraua,mis neil paar postitustki ära hekseldada).
Mõni päev tagasi ajalehti diagonaalis läbi lugedes,jäi meelde mõlkuma Trubetsky selline ütelus,mis nüüd sai uuesti üles otsitud.Tsiteerin:"Mart Laari raamatud (ma küll ei tahaks teda kritiseerida) on viinud selleni,et tuleks mõelda Eesti lipu ümber vahetamisele-see on omandanud natsisõbraliku varjundi....." http://www.disneylandparis.com//est/uudised?id=15158
Mõni aasta tagasi võtsid anarhistid-antifašistid osa vanalinnas vikerkaare trallist,niiet see seltskond imestama enam ei tohiks panna.
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Sai nüüd veidi selgemaks küll, sest esmasel lugemisel jäi mulje, nagu väidaks trubetsky Kolmanda Riigi ja Punaarmee vahel veel mingi korra olemasolu (nagu meil siin oli Uluotsa valitsus) ja Punaarmee määratut paremust selle ees. Segane ja mitmetimõistetav sõnaseadmine minu jaoks ühesõnaga. :evil:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Nõustun Trubetsky vaadetega selles osas, et kõik võitlused, mida pidasid maha eestlased Saksa armees 1941-1943 ja 1945 ning väljaspool Eestit, ei aidanud kuidagi kaasa Eesti kaitsmisele punasest diktatuurist, vaid kaitsesid ainult pruuni diktatuuri ja pruuni terrori jätkumist. Minu meelest olid kõige õigemad üldse Soomepoisid ja rahvuslik vastupanuliikumine, mis asus Saksa okupantidega alles 1944 alguses koostööle
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

harri13 kirjutas:Nõustun Trubetsky vaadetega selles osas, et kõik võitlused, mida pidasid maha eestlased Saksa armees 1941-1943 ja 1945 ning väljaspool Eestit, ei aidanud kuidagi kaasa Eesti kaitsmisele punasest diktatuurist, vaid kaitsesid ainult pruuni diktatuuri ja pruuni terrori jätkumist.
ma olen kah sellega peaaegu nõus (peaaegu seepärast, et ehkki lõpuks punane jama ikka sisse valgus, hoidis nende tegevus seda siiski mõnda aega eemal). aga seda muidugi retrospektiivis. ehk maakeeli tagantjäreletarkuses. paraku pole küsimus aga selles, kuidas välja kukkus ja mis tegelikult juhtus vaid selles, mida need mehed ise soovisid korda saata ja millised olid nende eesmärgid.
Tegelane5
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Postitus Postitas Tegelane5 »

Ja vaprad punaarmeelased, eriti häivituspataljonlased surid üllaste ideede nimel :shock: Kogenematule maakale võis küll mulje jääda et jalgrattad ja (kuld)uurid ning jalanõud aga jah.
Niipalju kui mina aru saan siis Eesti Leegioni värvatute "ideoloogiline" mõjutaja oli kättemaks 40 ja 41 aasta eest. Ning Uluotsa kihutustöö.
Ma saaks aru kui see osa oleks võetud 87 aasta Noorusest, aga tänapäeval :scratch: Jaan Kross oma Wikmani poisteski käsitles seda teemat ENSV ajaloo kursuse kursist erinevamalt kui praegu Truba :idea:
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Tegelane5 kirjutas: Niipalju kui mina aru saan siis Eesti Leegioni värvatute "ideoloogiline" mõjutaja oli kättemaks 40 ja 41 aasta eest. Ning Uluotsa kihutustöö.
Juhiks tähelepanu asjaolule, et leegioni värvatute hulk oli vähemalt suurusjärk väiksem võrreldes sinna mobiliseeritute omaga. Rõhuva enamuse mõjutaja polnud mitte kättemaks, vaid tõenäosus seinaäärde sattuda ilma tapmisele vastuhakkamise võimaluseta. [/OT]
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Suur jagu oli lihtsalt seaduskuulekaid kodanikke, kes lasid ennast mobiliseerida - nii venelaste kui sakslaste poolt. Polnud neil mingit ideoloogiat enamusel, võim käsib, järelikult tuleb minna (eestlane ju ogaruseni seaduskuulekas). 1941.a. ei olnud enda varjamine kuigi keeruline (soovi korral), ometi lasi hulk mehi end mobiliseerida. 1944.a. ei olnud palju teisiti. Minu isa (sünd. 1926) näiteks oli jäänud Tallinna pommitamise alla ja käsi oli veel kaelas. Läks mobilisatsioonipunkti, et nagunii ei võeta. Seal vaadati üle ja öeldi - teise käega lased. Saigi käsi terveks ja jõudis küll sõjast osa võtta. Polnd poisil mingit ideoloogiat.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Tegelane5 kirjutas:Ja vaprad punaarmeelased, eriti häivituspataljonlased surid üllaste ideede nimel :shock: Kogenematule maakale võis küll mulje jääda et jalgrattad ja (kuld)uurid ning jalanõud aga jah.
Niipalju kui mina aru saan siis Eesti Leegioni värvatute "ideoloogiline" mõjutaja oli kättemaks 40 ja 41 aasta eest. Ning Uluotsa kihutustöö.
Ma saaks aru kui see osa oleks võetud 87 aasta Noorusest, aga tänapäeval :scratch: Jaan Kross oma Wikmani poisteski käsitles seda teemat ENSV ajaloo kursuse kursist erinevamalt kui praegu Truba :idea:
Punaarmeelasi ja hävituspataljonlasi ma ei kiida üldse heaks, samamoodi ei mõista hukka(v.a. kommisare, ideelisi kommuniste, kahtlaseid tegusid teinud vms tegelasi). Ma ei mõista hukka ka Saksa poolel olnuid(v.a. kahtlaseid tegusid-nt. Ain-Ervin Mere), aga samas kiidan heaks 1944 vastutegevuses osalenud. Soomepoisid on ainsad keda ma täielikult heaks kiidan(v.a. kahtlased tegelased).

Leegionisse tikkujaid oli jah vähe. Vabatahtlikud olid juba Ida- ja Politseipataljonides. Hiljem võeti juba mopiga. 1943 lõpus tehtud mop 1924. aasta omadele tõi ainult 900 meest kokku... suurem osa läksid Soome, mis viis omakorda JR200-ni. Ega toona ka, 1942-1943, hakati mõistma, et Saksamaa ja Hitleri asi see õigem asi pole.
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
karrvik
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Antifasist ja antifasist..............no misasja ometi jälle nende spagettimeestega pistmist on?
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Postitus Postitas ants431 »

Madis22 kirjutas:
Tegelane5 kirjutas: Niipalju kui mina aru saan siis Eesti Leegioni värvatute "ideoloogiline" mõjutaja oli kättemaks 40 ja 41 aasta eest. Ning Uluotsa kihutustöö.
Juhiks tähelepanu asjaolule, et leegioni värvatute hulk oli vähemalt suurusjärk väiksem võrreldes sinna mobiliseeritute omaga. Rõhuva enamuse mõjutaja polnud mitte kättemaks, vaid tõenäosus seinaäärde sattuda ilma tapmisele vastuhakkamise võimaluseta. [/OT]
Nii nagu siis saksa ja vene vene pool püüdis selgeks teha, et kes meie poolt ei ole on vastase poolt tahavad ka praegu mitmed seltskonnad panna inimesi uskuma, et kõik sõtta sattunud olid vastavalt kommunistid või fašistid.Mitte ei meeldi neile variant, et inimene lihtsalt mobiliseeriti.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

karrvik kirjutas:Antifasist ja antifasist..............no misasja ometi jälle nende spagettimeestega pistmist on?
No neil oli valik, kas astuda liitu mõrvariga või mitte(paraleelstenaariumid oli Soome armee, varjamine või põgenemine Rootsi). Jah, põhiosa eestlastega olid sakslased viisakad ja toredad, aga vaata mida nad Venemaal, Leedus, Poolas, Kreekas, Tshehhis jne tegid? Mis 6 miljoni juudiga sai? Näljutatud Benjamin võeti 29 kaaslasega, pandi ruumi, kus ta 5 minutiga surnuks gaasitati! Nad tapsid 5000 eestlast, kellest mitte kõik ei olnud punased ja nende kaasajooksikud.

Ainult 1941, kui punased maalt välja peksti, ja 1944, kui punane terror taas meie maale püüdis tungida, oli see liit õigustatud, sest vaenlane nr 1 oli Nõukogude Venemaa.
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Harri13, kas Sa nagu mõttest said üldse aru? Sakslastel oli fašismiga samapalju pistmist kui lehmakoogil Trabantiga.

Minu isiklik tunne on selline, et kogu see 6 miljoni juudi, puhaku nad rahus, teema on sarnane kommunistliku partei headusega - kes selles kahtles, pandi kinni või magama.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist