www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 03 Aug, 2021 10:25

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 39 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2015 23:19 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Aug, 2011 21:09
Postitusi: 29
Mind ajendas seda postitust kirjutama iseseisvuspäeva EKRE tõrvikurongkäik: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=70870337

Mis arvate sellisest valimiskampaaniast, mis žonglöörib Eesti iseseisvuspäeval ja praeguse Vene propagandarünnakute tingimustes teatud ajalooliste assotsiatsioonidega ning loosungitega "Eestlaste Eesti eest" ja "Sinitaeva palge eest, mustal mullal valge mees".

Kas usute, et EKRE tahtis siiralt seostada oma ürituse üksnes üliõpilaste traditsiooniliste rongkäikudega või sooviti meelega provotseerida tähelepanu? Ja viimase puhul, kas selline tegevus on eetiline etniliselt mitte-eestlaste suhtes, või praeguses rahvusvahelises kliimas, kus Venemaa otsib tikutulega mõjusaid visuaalseid kujundeid, et diskrediteerida naaberriikide iseseisvust ja rahvuslust.

Küsimus puudutab ilmselt üldse Eesti parteide ajaloopropagandat. Ilmselt on EKRE soovinud luua ka mingeid assotsiatsioone vapside liikumisega.

Nagu vast aimasite, oli minu meelest tegu üpris maitsetu üritusega ja arvan, et Helmede välja-vabandused olid ebasiirad. Meenub Keskerakonna kunagine loosung "No pasaran!" Lasnamäel, mis vihjas, justkui on kõik mitte-Keskerakondlikud parteid fašistid. Sotsid olid oma ajaloo-propagandaga (Tammsaare kui sotsiaaldemokraat) veidi tagasihoidlikumad ja püüdsid üksnes endid upitada, aga said ka kõva koosa.

Mäletan ka lugu, kus Oranži revolutsiooni aegu maksti Ukrainas kohalik neo-natsipartei kinni, et nad nad vannuksid Viktor Juštšenkole Hitleri-stiilis truudust ja määriksid kogu patriootlik-demokraatliku liikumise natsi-imagoga. Viimase aasta Ukraina-sündmuste puhul oleme ilmselt näinud korduvalt kuidas Svoboda tõrvikurongkäigud on pälvinud Vene ja Lääne meedia tähelepanu ja teinud üpris olulist kahju Ukraina kuvandile, nii oma idapiirkondade kui lääne avalikkuse silmis. Mis sest, et tegu oli marginaalse parteiga nagu meie EKRE.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2015 23:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2005 16:52
Postitusi: 1398
Asukoht: Pärnu
1. muidugi on tegu meelega korraldatud propagandaüritusega;
2. Venemaa ees koogutamise("... eetiline etniliselt mitte-eestlaste suhtes, või praeguses rahvusvahelises kliimas ...") võiks kah millalgi ära lõpetada. Eesti on iseseisev riik.

Nagu siin foorumis on korduvalt sõnatud, väikesed vastikud fashistid oleme me nagunii, kama, mida me teeme või ei tee.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2015 23:44 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Aug, 2011 21:09
Postitusi: 29
Sul on õigus Vene propaganda koha pealt. Aga probleem on ikka selles, kas selline provotseerimine ja paljude jaoks solvavate assotsiatsioonide loomine on kohane. Mõnitatakse ümber nurga kohalikke vähemusi ja määritakse Eesti riigi mainet. See nagu rohkem poliitilise kultuuri(tuse) küsimus või nii...

Aga ma tahtsin lükata teemat ka rohkem erakondliku mälupoliitika rajale. Mõistagi imiteerib EKRE lääne parempopulistide võtteid. Aga mul on tunne, et püütakse luua ka seoseid vapslusega...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2015 1:07 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2007 23:18
Postitusi: 1504
Asukoht: tallinn
EKRE puhul on juba teist korda järjest* selline ....no...idiootlik liigutus. vist on teinud sellise analüüsi, et kohti eriti ei saa niikuinii, nagu ka kohalikel valimistel. parem siis juba välja jääda, sõimata kõiki ja järgmine kord uuesti proovida. saab jääda ´´sõltumatuks´´ ja ´´sirgeseljaliseks´´. ehk järgmine kord on suurte parteide olukord hullem, siis saab retoorikat paar detsibelli alla tõmmata, esitleda oma uut, täiskasvanulikku imagot, olla ´´parketikõlbulik´´ ja võibolla isegi sisse saada. miks aga seda on vaja teha sellises, meelega kõige provokatiivsemas võtmes, ei tea. üldiselt ma vihkan vandenõuteooriaid, kuid praegusestes oludes ei välista, et teenitakse venemaa huve. kas suisa palgalisena või ajutise liitlasena või keskerakonna ´´jäämurdjana´´, on juba omaette teema. igatahes on nende ´´riigimehelikkus´´ küll puhas opoturnism ...


* noorhelme meelega, kalkuleeritud ´´kui on must, siis näita ust´´.teadlik häälte kaotamine. pmst. meelega kaugushüppes joonest üle astumine, või enne lahingut omale kuuli varbasse laskmine jne.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2015 17:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Veebr, 2015 11:19
Postitusi: 34
Eeldades, et Eesti on demokraatlik riik ja et ka siin foorumis kehtib mingil määral sõnavabadus vastavalt moderaatorite tõekspidamistele, julgen mitte nõustuda eelnevate postitustega ja oman isiklikku arvamust, et EKRE populaarsuses on süüdi RE ja KE, esimene rahva arvamusest teerulliga ülesõitmisega ja teine avaliku puutinikummardamisega. Analoogia on Soome perussuomalaisetega.
Eriti RE populismiga ja muu jamaga olen viimasel ajal kokku puutunud väga tihti.
Noh, kesikud on väljapool igasugu kommenteerimise taset.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2015 20:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 9778
tuviolitihane kirjutas:
Mind ajendas seda postitust kirjutama iseseisvuspäeva EKRE tõrvikurongkäik: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=70870337

Mis sest, et tegu oli marginaalse parteiga nagu meie EKRE.

Peale valimisi vaatame, kui marginaalne ta siis on. Sellist äratust oli ka meie põhivoolu erakondadele vaja. Eesti vabariiki on juhitud nagu AS-i, kus võimul olijal on kõik võimalused riigi ja musta raha eest endale vajalike seadusi ja eelnõusid läbi suruda. Elukutse poliitik on juba üsna ropp sõna tänapäeval. Riigipoolne erakondade rahastamine peab kaduma. Praegusel hetkel alanud kisa EKRE suhtes on näha, et teda võetakse valimiste ühe üllatajana. Laseme EKRE-l ka tegutseda. Muutust on vaja. Vabandust aga liigselt politiseeritud ametikohti on riigi struktuurid täis. Erakonnad jagavad oma liikmetele ametikohti vastavalt erakondlikule kuuluvusele, mitte aga pädevusele ja elukogemusele.

Palun mitte segada EKRE-t nende poolt liidetud Rahvaliidu poliitikute ja arvamustega. EKRE on uus parempoolne ja (rahvuslik)erakond siiski. Rahvaliidu poliitikast ei ole seal enam sisuliselt midagi alles. Peale on kasvanud noorem ja rahvuslikum(ägedam ja praeguste poliitikute pornole vastanduv) valijate hulk. IRL on enda margi täis teinud elamislubade skandaaliga ja EVPS'le ning Tartu Rahule sülitamisega. See koht on vaja nüüd täita. Iseseisvuslaste liikumine ei ole siiani saanud jalgu alla ning on (kahjuks) väga marginaliseeritud. Ega need kes EKRE't valivad, ei ole ju kohe EKRE liikmeteks.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2015 21:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3045
ruger rahustamiseks, mitmed mu sõbrad mäletavad nooremat Helmet sellest ajast, kui ta koolis õpetaja oli. Klassiekskursioonidel ja pidudel õpilastega "väidetav tina panemine" (juriidiliselt korrektne termin) ei ole vist just kõige intelligentsem tegevus ühele õpetajale (hilisemaid tema väljaütlemisi ei hakka isegi mitte kommenteerima). Lisame sinna juurde vana Helme vahepealse läbinähtava koostöö Edgariga ja nii kahju kui see ka pole, saame sinupoolt nimetatud nn AS Eesti Vabariigi seltskonnale lisaks kaks võltspaatosest pungil tegelast, kes suudavad oma plämaga ära lollitada mõningaid käredameelsemaid valijaid. Tegelikult vana Helme on lihtsalt odav populist ja ei erine ning pole oluliselt parem teistest, keda sa maha teed. Täiesti reformarite ja kesikute masti mees, leidnud lihtsalt oma nišši :D. Tuletaks meelde, et soovis ta ju leivad ühte kappi panna ühe reformarite kauaaegse eurobroileriga, kes nüüd mehe rahade toel oma uut ja mitte kõige õnnestumat parteiprojekti veab. Isa ja poeg teevad kõik selleks, et vähemalt üks neist saaks soojale kohale mõnulema, kust siis ajakirjanduse rõõmuks (eriti Vene meedia) aeg ajalt Zirinovski stiilis marurahvuslike avaldusi teha, näitamaks kuidas tema oma valijate huve kaitseb. Mingit muutust oleks oodata naiivne, aga tsirkust hakkab nägema kindlasti. Äkki siirduvad ka Hiiumaale ühe teise kandidaadiga naftat otsima, saaks vähemalt Hiiumaa majandusprobleemid lahendatud. Pigem on küsimus, kas tulevikus jätkavad reformarid on debiilselt kivistunud viie vaeseima euroriigi kursil või äkki saab pukki tuntud korruptant ja Vene raudtee kohalik mitteametlik esindaja Edgar I. Siis võib oodata ka lasnamäe venelastest munitsipaalkaitseväe tegemist. Vot sulle Eestimaa äratust.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2015 22:01 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Aug, 2011 21:09
Postitusi: 29
Meh. Kisub ikka tühjaks lemmikpartei kaitsmiseks. EKRE *on* hetkel marginaalne partei; tõesti, eks pärast valimisi näeb, kas ta selleks ka jääb. Ja respekt niivõrd, et erinevalt Iseseisvuspartei liidrist (või mitmest Euroopa parempopulistlikust parteist) pole Helmed muutunud Ukraina sündmuste taustal kohalikeks Putini-õigustajateks.

Teema pidi olema aga siiski tõrvikurongkäik ja ajaloo ning ajaloolise provokatsiooni kaustamine poliitilises propagandas.

P.S. Mõistagi on EKRE võrreldes Rahvaliiduga midagi uut. Ei teagi palju neil tegelikult on kattuvaid liikmeid endise kolhoosiesimeeste agraarparteiga. Samas on küll päris irooniline, et EKRE auesimees on vist endiselt Arnold Rüütel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2015 0:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 9778
Praegusel hetkel oli see rongkäik rohkem meenutamas Ukrainas Parema Sektori ja Azovi pataljoni rongkäike, mis on tihti ikka väga rahvarohked. Nendega on mälestatud ka näiteks ukraina kirjaniku Shevchenkot, UPA liidreid Stepan Banderat ja Roman Shukhevychit jne...
Samas rahvuslust ei tasu alati ei alahinnata ega maha teha. Vaatame mida valimised toovad siis oskame rohkem kommenteerida.
Nagu eelnevalt mainitud siis fashistideks ja natsideks jääme me nagunii oma idanaabri jaoks. Selle muutumist ei ole küll praegu toimuvas propagandasõjas näha lähimate inimpõlvede jooksul.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2015 2:02 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Aug, 2011 21:09
Postitusi: 29
Sa võid ilmselt neid seoseid luua, aga EKRE neid minu teada küll ei maininud. Räägiti nõuka-aegsetest tudengiparaadidest ja ürgsetest eesti kommetest. Venemaa muidugi süüdistab meid alati fašismis, küll aga võiks meie poliitiline kultuur olla sellisel tasemel, et mõtleme ka oma kaaskodanikele ja lääneliitlastele.

Paraadi kajastust vaadates oli üpris nukker näha kõigi nende Vene kanalite kohalolu, justkui oleks see paraad korraldatud ainuüksi neile. Ei tasu unustada, et Vene kanalid müüvad seda pilti ka lääne publikule (LifeTV, RT), rääkimata Wiesenthali keskusest, kellel on mõistagi oma agenda.

Olen üpris kindel, et Helmed teadsid väga hästi, mis saab olema sellise ürituse vastukaja ja kuidas seda tõlgendatakse. Seda näitab kas või see, et nad palusid politseil tugevamat kohalolu. Nii et minu meelest oli tegu tahtliku provokatsiooniga valimiste eel, et võita tähelepanu. Koos ülal mainitud loosungite ja Rootsi neonatside kohaloluga pole ehk selle ürituse "valesti" tõlgendamine või "natsismi-malakaga" lajatamine isegi nii vale.

Igatahes on nii või teisiti päris rõlge, et üks partei tähistab iseseisvuspäeva loosungi all "eestlaste Eesti eest". Iseseisvusmanifest oli adresseeritud teatavasti ikka kõigile Eestimaa rahvastele.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2015 21:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2007 23:18
Postitusi: 1504
Asukoht: tallinn
ruger kirjutas:
Praegusel hetkel oli see rongkäik rohkem meenutamas Ukrainas Parema Sektori ja Azovi pataljoni rongkäike, mis on tihti ikka väga rahvarohked. Nendega on mälestatud ka näiteks ukraina kirjaniku Shevchenkot, UPA liidreid Stepan Banderat ja Roman Shukhevychit jne...
Samas rahvuslust ei tasu alati ei alahinnata ega maha teha. Vaatame mida valimised toovad siis oskame rohkem kommenteerida.
Nagu eelnevalt mainitud siis fashistideks ja natsideks jääme me nagunii oma idanaabri jaoks. Selle muutumist ei ole küll praegu toimuvas propagandasõjas näha lähimate inimpõlvede jooksul.

mul sügavalt pohhui mida venemaal inimestele kõrvade vahele sisse kallatakse, kuid hakata oma liitlaste silmis siin idikaid mängima - tramaieivõi. oleks normaalne rahvuslus... loen ennast ka rahvuslikuks konservatiiviks, aga need on ju populistid-opoturnistid.... oleks tõesti siin uus, parempoolne , puhas partei, mida siin Männik kunagi lubas, siis oleks minu hääl ka neil - oleks mingitki uut verd ja vahetust vaja, aga need dolbajoobid ....


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2015 22:18 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18306
Servapidi teemasse- vaatan praegu ETV2 pealt venekeelset valimisstuudiot ja juuksed tõusevad püsti...propaganda parimates vene telekanalite stiilis. Ukrainas käib lääne mahitatud sõda, lääs süüdistab alusetult Venemaad, sanktsioonid on ebaõiglased, nälgivad lapsed etc, etc...soovitan enne valimaminekut vaadata...

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2015 5:53 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Aug, 2011 21:09
Postitusi: 29
Nii.


Manused:
D602D8306920B2EE169BB35900F1A2AD8742AA6F2D890FD7B6C7424165F9CB2A.jpeg
D602D8306920B2EE169BB35900F1A2AD8742AA6F2D890FD7B6C7424165F9CB2A.jpeg [ 345.3 KB | Vaadatud 9200 korda ]
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2015 13:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Apr, 2008 19:19
Postitusi: 1408
Asukoht: Soome
Madison kirjutab valesti miks Stalin hakkas asendama natsionaalsotsialsm fascism-sõnaga.

Tsiteeri:
fašist = laiemalt vaenlase kuju, kitsamalt natsionaalsotsialist (kuna Stalin ei soovinud vastandumist terminiga sotsialist, asendas ta selle fašistiga, mille tähendust nõukogude inimene ei teadnud)


http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsi ... -09-01-22/

Olen selleasjast mujalgi lugenud aga nüüd leidsin ainult selle allikas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti erakondade ajaloopropaganda
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2015 22:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1763
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kui te tähelepanelikult loete, siis panete tähele, et Eesti skandaalihimuline meedia paneb ise valitud materjalidele natsismi ülistava varjundi. Selline on kord juba meie skandaalihimulise meedia tase. Keeratakse vint üle ja pannakse loodud müüdid oma elu eluma. Kui selline mull on juba veerema pandud, läheb see aina suuremaks ja hakkab oma elu elama. Peatada on seda võimatu. Lõpuks unustatakse allikmaterjaliks olnud süütu aines sootuks.
Nii just tehti ka EKRE-ga. Kahjuks mängib meie skandaalihimuline meedia ja tema suunajad nii trumbid kätte Venemaale. Sisuliselt teeb Venemaa eest viimase tööd ära. Kas selle eest makstakse ka veel, ma tõesti ei tea.
Mind teeks palju ärevamaks see, kuidas meie pealinna abilinnapea käis Naši laagris, kus president Ilvest kujutav nukk teibasse aeti. Kuidas koolilapsed käivad Venemaal sõjalistes-ideoloogilistes lagrites jms. Üldse meie poliitikute sidemed agressiivse Venemaaga. Selle asemel on peamiseks ohuks mingi poisikese naiivne mõttelõng totalitaarsete režiimide teemal. :wall:

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 39 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt