www.militaar.net
https://militaar.net/phpBB2/

Kas on õige rääkida natsidest?
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=58&t=35467
1. leht 1-st

Autor:  Sektor gazovoi ataki [ 29 Aug, 2015 21:35 ]
Teema pealkiri:  Kas on õige rääkida natsidest?

Olen aru saanud, et ingliskeelne läänemaailm räägib II MS Saksa vägedest kui natsivägedest. Põhimõtteliselt on ju tegu propaterminiga. Eestis kasutatakse seda ka viimasel ajal üha rohkem: natside peidik, natside kullarong, natside ründelennuk. Kas siis tunnistame ka oma Saksa sõjaväkke kuulunud sugulased, isad, vanaisad jne. natsideks? Saksa sõjaväe moodustasid ju paljud rahvused.

Autor:  ruger [ 29 Aug, 2015 22:12 ]
Teema pealkiri:  Re: Kas on õige rääkida natsidest?

Moodne(ja poliitiliselt korrektne) on pidada kõiki neid saksa ja teiste liitlasriikide vastu võidelnud mehi ja naisi natsideks. Seda nii idapiiri, kui ka lääneriikide jaoks. See, et sinna sõja vahele jäid mitmed rahvad, kelle süü seisnes selles, et nad olid vales kohas ja võitlesid valel poolel, ei tee neid sõjakurjategijateks. Enamus neist soovis ikkagi oma riiki. See, et 2 ja enamgi suurvõimu omavahel kokku läksid, tõi kaasa palju kannatusi. Enne võiks ajalugu endale veidi selgemaks teha. Natsid ehk natsionaalsotsialistid olid Hitleri poliitika (äärmuslike/fanaatiliste)poliitiliste vaadetega saksa ja austria mehed/naised, kes toetasid saksa rassipoliitikat, parteipoliitikat jne. Natsideks võiks pidada ka SA organisatsiooni liikmeid. Selle alla tahetakse panna automaatselt ka Waffen-SS üksused. SS-is selguse saamiseks tuleks endale selgeks teha Allgemeine SS ja Waffen SS-i struktuur ja ajalugu. See, et nendeks peetakse ka rindesõdureid, on väga vale. Ega selliste artiklite koostajad eriti ajaloos tugevad pole. Samas on hea reklaami saada-natsid siin ja natsid seal. Ei lähe ju peale uudis, kus on tegu tavaliste rindesõduritega. Siis on nad kohe sõjakurjategijad ja ju*tide tapjad jne... Sellised sõna-sõnalt tõlkimised kasvõi Google translatori kaudu, tekitavadki segadust, kui ei viitsita asjades põhjalikumalt selgust saada. Analoogne segadus on fašistidega, keda peaks otsima Itaaliast, mitte Saksamaalt. Lihtne on kõiki natsideks ja fašistideks nimetada. Võitjad kirjutasid ajaloo, mis ei ole nii must ja valge, nagu seda ajaloolõigus vales mundris meeste/naiste natsideks nimetamisega kirjeldada saaks.

Autor:  ivanorav [ 30 Aug, 2015 2:25 ]
Teema pealkiri:  Re: Kas on õige rääkida natsidest?

Lugesin tankikrahvi raamartut ja sogan veel vett. Hitleri SS ihukaitseteenistus käis ka veel rotatsiooni korras rindel! No ega seegi ei tähenda, et nad veel natsid olid! Neil lihtsalt polnud (ega saanudki olla) "poiliitilist vaadet"

Autor:  traatjalg [ 31 Aug, 2015 22:16 ]
Teema pealkiri:  Re: Kas on õige rääkida natsidest?

Praegu on kellegi jaoks on natsid aga las läheb aeg edasi................

Autor:  Jaanus2 [ 02 Sept, 2015 10:09 ]
Teema pealkiri:  Re: Kas on õige rääkida natsidest?

Siis peaks ka Punaarmeest rääkima kui kommunistide väest. Kommunistide väed tegid seda ja teist. Kommunistlik-bolševistlik tank ja lennuk. Statistiliselt on see tõele ka kindlasti lähemal, kindlasti oli suurem protsent punaarmeelasi parteiliselt kuuluvuselt kommunistid kui nende vastased natsionaalsotsialistid-parteipileti omanikud. Siit edasi tuleb kahjuks see, et kuna kommunistlikku ideoloogiat pole rahvusvaheliselt hukka mõistetud, siis on kommunist olla endiselt uhke ja hää, Kreekas või kus iganes, aga natsiks nimetamine välistab poliitiliste partnerite hulgast. Piisab ainult nimetamisest, ka meil Eestis, täpsemat tõestust ei olegi tarvis.

Autor:  Lemet [ 02 Sept, 2015 11:11 ]
Teema pealkiri:  Re: Kas on õige rääkida natsidest?

Tsiteeri:
kindlasti oli suurem protsent punaarmeelasi parteiliselt kuuluvuselt kommunistid kui nende vastased natsionaalsotsialistid-parteipileti omanikud. Wiki väidab 1945 aasta seisuga NSDAPi arvukuseks 8,5 miljpnit, NLKP arvukuseks 1937ndal aastal 1,45 miljonit ja märgib, et kokku võeti sõja-aastatel parteisse vastu ligi neli miljonit.

Autor:  ruger [ 29 Sept, 2015 21:48 ]
Teema pealkiri:  Re: Kas on õige rääkida natsidest?

Ülevaade natsidest, fašistidest ja nende ajaloost ning tänapäeva sildistamisest.
http://forte.delfi.ee/news/militaaria/k ... d=70962253

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/