www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Jaan, 2022 17:36

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 703 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 18 Dets, 2015 8:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Jaan, 2010 19:32
Postitusi: 3758
Asukoht: Põllul
Värske küsitlus - kolm viiendikku venemaalastest ei usu, mida telekast tuleb:

59% россия внезапно перестали верить телевизоу
http://rusjev.net/2015/12/16/59-rossiya ... televizou/
Tsiteeri:
Так, согласно результатам исследования, телевизору верит лишь 41% опрошенных (в 2009 году таковых насчитывалось 79%). При этом продолжают черпать информацию о происходящем в мире и стране 85% респондентов.

Меньше стали доверять граждане России интернет-изданиям (с 20% в 2009 году до 18%), газетам (с 14% до 12%), радио (с 13% до 11%).


Также социологи сообщают, что новостные программы по ТВ чаще смотрят респонденты с невысоким уровнем доходов (90%), а также те, кто не пользуется Интернетом (95%)

Kui 2009 aastal oli uskujaid veel 4/5, siis nüüdseks on neid jäänud kaks korda vähemaks.
Enim usuvad ja kügelevad zombikastide ees madalapalgalised ja internetikauged kodanikud

_________________
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 13:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10957
Asukoht: Metsas / Ämbris
Urmas Sutrop: Kremli ajupesu eesmärk on panna eestlased ja venelased ühiselt valitsust kukutama
23. jaanuar 2016 10:58
Tsiteeri:
Kui heita pilk venekeelsetele portaalidele Eestis, siis paistavad need kuidagi kulunud ja väsinud. Paljud tuntud propagandistide (Margarita Kornõševa, Margarita Tšernogorova, Sergei Seredenko ja Mihhail Stalnuhhini) esiküljelood on neis olnud üleva juba kuid, kui mitte rohkem. Värskemad on Dimitri Klenski kirjutised ja uudised „lastekaitsest“ või sellest, kui tubli on olnud MTÜ Vene kool Eestis.

Et kõik saaksid aru, kui üldrahvaliku ettevõtmisega on tegemist, siis on ära toodud ka kuueteistkümne MTÜ juhatuse liikme ametid. Nagu omal ajal ENSV või NSVLi ülemnõukogus, on MTÜs esindatud väga erinevate elukutsetega inimesed: infotehnoloog, jurist, autoinsener, näitleja, logistik, õpetaja, sotsiaaltöötaja, kaubatundja, venekeelse väitlusklubi koordinaator, elektrik, ettevõtja, õiguskaitsekeskuse Kitež direktor, mänedžer, Tartu ülikooli doktorant ning erinevalt nõukogude ajast ka välismaise ülikooli professor. Mõned neist inimestest on eriti tuntud oma eestisõbralikkuse poolest.

Liikumine MGPR (Mõ Govorim Po-Russki) korraldab parajasti aasta russofoobi valimist. Nagu sellisele väärt ettevõtmisele kohane, on kandidaadid üles seatud mitmes kategoorias. Mitteäriliste asutuste kategoorias kandideerivad sellele austavale nimetusele justiitsministeerium, keeleinspektsioon ning kogu valitsus. Teenuseid pakkuvate äriettevõtete kategoorias kandideerivad aga venekeelne Delfi, Hesburger ja Rademar. Ma ei saa jätta märkimata, et mina hoian pöialt Delfile.

MGPR annab samuti teada MTÜ Vene kool Eestis töötulemustest ja juhatusest, aga ka seda, missuguseid töövõite nn õiguskaitsekeskus Kitež on eelmisel aastal saavutanud. Samuti võib sealt lugeda Margarita Kornõševa tolmunud ingliskeelset blogi.

Tundub, et rahavood neisse väljaannetesse on peatunud. Propagandat tehakse mujal ja efektiivsemalt. Pealegi on nende keskkondade mõju eestlastele olematu. Venelaste tümitamine käib aga täie hooga televisioonis. Vaatasin paari päeva eest õhtul venekeelseid telekanaleid. Näiteks meie oma Orsent TVst tuli räigemat propagandat kui Tallinna televisioonist. Kõik-kõik oli kogu riigis nii paha-paha. Seda vaatasid murelikult Tallinna abilinnapead eesotsas Kõlvartiga. Too kurtis, et nemad teeks kohe kõik heaks, aga riik ei taha millegipärast raha anda. Nii eesti kui ka vene töörahvas on töötud ja vaat et sõbralikult koos näljas. Absurdimaiguliseks jandiks muutis selle saate järgnev lugu Lasnamäe uudistes sellest, kuidas Lasnamäe uus Maxima kauplus annab tööd väga paljudele inimestele. Seejärel näidati nälgivale töörahvale toidukaupadest lookas ja külluslikke poeriiuleid.

Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) Eesti uudised olid veidi tagasihoidlikumad. Aga uudiste üldine toon sisendas ikkagi, et Eesti riik on mäda ja korrumpeerunud, et siin on väga halb elada. Üllatuslikult aitasid sellele kaasa kaks vabaerakondlast, Artur Talvik ja Jüri Adams, kes mõlemad sulaselges vene keeles rääkisid, kui korruptiivne siin kõik on.

Ilmselt on Kremli-meelne propaganda muutunud eestikeelsemaks. Selleks kasutatakse mitmeid organisatsioone ja liikumisi. Ilmselt ei saa kõik ise arugi, kui nad Venemaa eesmärkide eest seisvad. Aga põhiline on umbusalduse tekitamine kogu Eesti riigi ja valitsuse ning poliitilise eliidi vastu. Kremli ajupesu eesmärk on ka panna inimesed uskuma, et tõde ei olegi, et kõik on suhteline. Lisaks püütakse luua hirmu õhkkonda: appi! pagulased, samasoolised, pedofiilid, sotsiaaltöötajatest lasteröövlid.

Kui me tuleme tagasi venekeelsete portaalide juurde, siis on neis viimasel ajal sagenenud pildid pisarates lastest (mille algallikad on pildiotsinguga kliiresti leitavad) koos üleskutsetega kaitsta lapsi miitingul või muidu sotsiaaltöötajate terrori eest. Selline jamps pärineb MTÜlt Roditeli Estonii/Eesti Vanemad. Nende lähimaks sõsarorganisatsiooniks on „rahvusvaheline“ ühiskondlik organisatsioon Russkie Materi. Millegipärast ei tööta enamus selle räige propagandaorganisatsiooni internetilehekülgi. Vene Emade propagandateatri ja selle Eesti filiaali kohta võib põhjalikumalt lugeda Eesti Päevalehest.

Nii Roditeli Estonii kui ka Eestile suunatud venekeelsete telekanalite ja infoportaalide üheks eesmärgiks näib olevat panna venekeelsed inimesed uskuma, et ühiselt kannatavad nii nemad kui ka eestlased ja et koos tuleks valitsus kukutada ning loobuda nii Euroopa Liidust kui ka NATOst ja Ameerika Ühendriikide sõprusest.


Aga seda kõike oleme kuulnud sulaselges eesti keeles ka poole jalaga mehe suust, kes tahab nüüd äkki presidendiks saada ja kuulutab, et „Lääs on sügavas kriisis – materiaalses ja ideelises.“ Ta tahab hüljata kõik senised väärtused ning partnerid ning usub Eestisse Venemaa rüpes. Veel otsesemalt kui poole jalaga mees ütleb sellised mõtted välja EKRE mees, kes ütleb: „Tegusid, mitte narratiive,“ ning tahab Eesti Läänest isoleerida. Kaua Läänest täiesti sõltumatu Eesti Venemaa külje all vastu peaks?

http://epl.delfi.ee/a/73494663

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 14:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 2051
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Fucs - ette jõudsid :D

Aga eilsest on mul ikkagi kaks asja hingel. Need on infooperatsioonid. Ühe taga tunduvad olema riigi struktuurid ja teise taga võib neid kõrvu näha. Ma ei tahtnud "pagulaste" teema all seda arendada, kuid siin toon uuesti välja.
Esiteks Berliinis vägistatud vene päritolu 13 aastane Lisa (viewtopic.php?f=66&t=35481&start=3210)
Küsimus polegi sellesse lõksu minekus. Ma isegi olen läinud. Imetlusväärne on aga see, kuidas veerevat palli enam ei peata. Ei Saksamaal, ega Eestis ... Militaar.neits :oops:
Siin selgitab Ukraina spetsialist kogu operatsiooni käiku:
http://sprotyv.info/ru/news/kiev/raspya ... -dialektom.
Tunnistan, et ega me veel kogu tõde ei tea, kuid tundub, et vägistamist pole toimunud ja kogu teema keerasid üles Vene eriteenistused (Kanal 1 kasutus viitab sellele).

Teiseks üks link youtube - https://www.youtube.com/watch?v=XR-D6Km3m7g . Ka see link tuli militaar.neti. Ma ei tea mida Westland mõtles, kuid ... mina läksin esimeste kaadritega kohe haneks. Ma ei tea mitu sekundit vahtisin ja ... siis hakkas tulema kaadreid, mis näitasid, et vist pole tegemist sellega mida pealkiri ütleb. Täpselt nii nagu youtube kommentaarides, nii ka militaar.netis, ei peetud enam tähtsaks, mis riigiga tegelikult tegemist on - tuld anti edasi. Kuid kelle pihta? Sõimata ei saagi hetkel mitte mustad, moslemid, pagulased, põgenikud, vaid meie oma riikide esindajad ja valitsejad. Meid ennast keeratakse üles teineteise vastu. Ja hästi keeravad.

Kahjuks on youtube link militaarnetist kustutatud. Mis ei ole hea, sest kogu propaganda mõju näide läks kaduma. Ja see ole moderaatorite süüdistamine. Ma saan aru, et sõnnikust tuleb puhastada. Aga siis jõudu tööle. :)


Viimati muutis Martin Herem, 23 Jaan, 2016 19:50, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 15:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5780
Aasta russofoobi tiiteli jagamine käib ühes rütmis Venes kedratava plaadiga, mille pealkiri on " Kõik on meie vastu". Poola tarkpead näitavad ära, et juba ammu võeti see trikk kasutusele.

http://www.osw.waw.pl/en/publikacje/poi ... estruction

"Vene emad" on üks asi, kuid Vene vanemate kongress 2013. aastal on täiesti omaette tase. Dirigendi rollis Kurginjan ja aukülaliseks Putin. 5h vaatamist oleks tervist kahjustav, kuid piisab ka viimasest Kurginjani kõnest, mida püsti kuulatakse.

https://m.youtube.com/watch?v=sZz3fM8hyUE


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 18:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3200
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=73495531
Noh, Öine Vahtkond on nagu üks mees kõik lastekaitsjateks asunud. Tuttav sünnimärgiga šhovinist hoiab kahekeelset plakatit, kohal on ka Vene parimad propagandakanalid ning samuti Tallinna iga ürituse maskotiks saanud Neeme Lall, rinnas märk toetamaks vaimse puudega inimesi.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 18:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 2051
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Mnjaaa, tundub, et Norra ja Eesti laste saatus ühendab kõik jõud. Lastekaitsjate üritusel seisavad kõrvuti keskerakond, öine vahtkond, rahvuslane ... Tõesti: "... viljakandvat mulda, on küllalt igal pool ..." :wink:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 19:25 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Dets, 2007 0:21
Postitusi: 974
Tsiteeri:
Ma ei tea mida Westland mõtles, kuid ...


Westland jälgis,kuidas arutelu venelasest tütarlapse väidetava vägistamise ümber muudkui kees ja mühises.
Ja siis Westland tahtis vaadata,kas on tegu Pavlovi refleksiga aga näädsa...polnudki. :wink:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 21:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Dets, 2008 4:07
Postitusi: 608
Asukoht: Tartu
Kaasvõitleja Fucs: Urmas Sutropi näol on tegu reformierakonna otsese propagandisti ja räige demagoogiga. Pole mingit tarvidust teda siin tsiteerida, liiatigi täies mahus. Säärastele on Tartus Emajõe ääres äsja ühte asutust laiendatud...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 22:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 2051
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Rügaja kas sa kommenteeriksid siis ka, kuidas avaldavad Toompeal meelt kõrvuti öine vahtkondlane ja rahvuslane?
Ja kui see MTÜ Eesti Vanemad tõesti on VF rahastatud organisatsioon, kas siis pole silmakirjalik koos nendega Eesti ja Norra laste õigusi kaitsta?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 23:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Apr, 2006 14:49
Postitusi: 439
Asukoht: Eesti
Eks öise vahtkonna tegelased näitasid endast elumärkki,mingid x plakatid,x üritus paarikümne osavõtjaga.Kuidagi lahja,see ongi kõik milleks nad on võimelised.Nad ei käi isegi oma pidzaamadega Sinimägedes,peremehed nägid,et see on mõtetu ja bensuraha enam ei anta.Mina vähemalt ei ole pannud tähele,et nad esitleks oma vana ulgu- holokaust ja eestlased.Kui mulisevad siis eestlaste kõrvu (ajudesse) selline kirvetöö ei jõua.Ega me sellest ajupesust siis kaitstud pole,selleks on teised inimesed.Üks selline teema on holokausti tragöödia (sellele ei väitle keegi vastu),kui sinna artiklisse pookida A.Rebane ja teisigi eestlasi,artikli autor samuti eestlane,kohe teine tera,paljudele ja paljudele vastuvõetav.Mis on selliste artiklite mõte? Esimene lahing ikka võidetakse kõrvade vahel,maastikul siis palju lihtsam.Üks näide,ligi kümme missidel olnut vaatasid H.Nugiseksi pilti,nägid mundrit ja siis kõige "targem " pakkus välja et vist oli mingi luuraja ja närakas :shock:

Veel Sutropilt lugemist : http://arvamus.postimees.ee/1118016/urm ... us-ja-meie

_________________
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 23:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Kui nüüd uuest lastekaitseseadusest enesest rääkida, siis tegelikult see kitsendab kohaliku omavalituse volitusi lapsi peredest eraldada võrreldes varem kehtinud regulatsiooniga. Perest eraldamise õiguste osas kopeerib Eesti pigem Saksamaa vastavat regulatsiooni, mitte Põhjamaade oma. Lapse üle 72 tunni perest eraldamiseks on vajalik kohtu nõusolek. Varasemalt pidi omavalitsus lapse perest eraldamisel viivitamatult kohtusse pöörduma, mis on ka praegu nõnda, aga nüüd lisandus nõue, et 72 tunni jooksul alates lapse äravõtmisest peab kohus andma esialgse õiguskaitsevahendi rakendamise korras oma määruse lapse eraldamiseks. Kui ei anna, siis tuleb laps vanematele tagasi anda.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2016 23:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Apr, 2006 14:49
Postitusi: 439
Asukoht: Eesti
Martin Herem kirjutas:
Rügaja kas sa kommenteeriksid siis ka, kuidas avaldavad Toompeal meelt kõrvuti öine vahtkondlane ja rahvuslane?
Ja kui see MTÜ Eesti Vanemad tõesti on VF rahastatud organisatsioon, kas siis pole silmakirjalik koos nendega Eesti ja Norra laste õigusi kaitsta?Jälle kõrvuti inimesed : http://nagi.ee/photos/ego14/14347937/in-set/92163/
muideks Sutrop nimetab seda ajakirja,kus pilt võetud natslikuks.

_________________
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2016 3:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10957
Asukoht: Metsas / Ämbris
Rügaja kirjutas:
Kaasvõitleja Fucs: Urmas Sutropi näol on tegu reformierakonna otsese propagandisti ja räige demagoogiga. Pole mingit tarvidust teda siin tsiteerida, liiatigi täies mahus. Säärastele on Tartus Emajõe ääres äsja ühte asutust laiendatud...


Ma tean, mida Te tunnete :D

No kui kirjutatakse midagi, mis on pädev ja millele tuleks TÕEPOOLEST tähelepanu pöörata, siis mul suht savi, kas on see Leeenin, Puutin, Edgar, Lobjakas (minu eriline lemmik! 8) ) või Urmas Sutrop.

Antud juhul tuleks meil tõesti tähelepanelikumalt jälgida, kuhu meid suunata püütakse, kes seda teeb ja miks. Kui sellele võimalikule manipulatsioonile juhib tähelepanu Sutrop, siis juhib. Kui Lobjakase suust ka miskit asist tuleks..... noo.... ma teeks südame kõvaks ja tsiteeriks-jagaks ikka.
Mis sest, et Lobjakas..... :mrgreen:

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2016 15:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10957
Asukoht: Metsas / Ämbris
URMET KOOK: Hulkade psühholoogia
01. aprill 2003 00:00
Tsiteeri:
Viktor Suvorov kirjutas raamatus “M-päev”, et Stalini laual olevat omal ajal olnud tähtsal kohal üks raamat – prantsuse psühholoogi ja sotsioloogi Gustave Le Boni 1895 ilmunud teos “Hulkade psühholoogia”.

Prantslase raamatu vastu olevat suurt huvi tundnud ka Hitler. Mõlemad eelmise sajandi diktaatorid õppisid Le Boni raamatust massi käitumise hingeelu ning selle suunamist ja juhtimist.

Le Bon kirjutas, et kollektiivses hinges kaovad inimeste intellektuaalsed võimed – hulgas ei kuhju mõistus, vaid ühetaolisus. Hulk on intellektuaalselt madalamal üksikisikutest, sest üksikisik allutab oma arvamuse hulga arvamusele. Seetõttu on hulki ka lihtne manipuleerida ja suunata. Hulgad on anonüümsed, hulgal puudub vastutus, vaatlemisvõime ja ka kriitiline meel. Hulgad väljuvad tihti kontrolli alt.

Ei, ma ei hakka siunama interneti kommentaatoreid, kuigi Le Boni teooriat annab ka selle fenomeni kirjeldamiseks kasutada. Le Boni “Hulkade psühholoogia” sobib hästi selgitama pühapäeval Tallinnas toimunud sõjavastast meeleavaldust, mis kasvas ühel hetkel üle selliseks märuliks, mida taasiseseisvas Eestis pole varem nähtud.

Mulle meenutas üleeile toimunu mõneti kuue aasta tagust meeleavaldust Tartus, kus tudengid ja kooliõpilased avaldasid meelt sõidusoodustuste uue korra vastu ning kus algselt rahumeelne üritus kasvas Tartu maaliinide bussijaamas üle parajaks laamendamiseks – noored ronisid busside katustele, kõigutasid neid ja lõid puruks paari bussi tuled. Parafraseerides Le Boni, vaevalt et igaüks eraldi neist kunagi nii oleks käitunud, aga massis olles kadus oma mina ja asendus kollektiivse kirega.

Sõjavastaseid meeleavaldusi toimub praegu Euroopa suuremates linnades iga päev, mistõttu polnud Tallinnas toimunu mingi erand. Pigem võinuks küsida, miks meil midagi pühapäevani toimunud polnud. Seletada seda mingi rahvusliku eripäraga, nagu mõned seda teevad, minu arvates ei saa – Soomes on meeleavaldused üpris tavalised.

Erandlikuks tegi märuli see, et meeleavaldajate põhimassi moodustasid Ida-Virust pärit vene keelt kõnelevad noorukid. Kuuldavasti olnud märuli ninameeste seas varem küll varastamiste, küll narkomaaniaga politseile vahele jäänud tegelasi. Kuigi selle, kas meeleavaldus kasvas üle märuliks spontaanselt või kellegi teadlikul suunamisel, selgitab kapo, on üpris selge, et märulis kanaliseerusid märksa sügavamad probleemid kui vene noorukitele teismelise eas omane agressiivsus ja Le Boni kirjeldatud karjamentaliteet.

Üks põhjus on kindlasti see, et meelt avaldanud vene noorukid elavad hoopis teises meediaväljas kui nende eestlastest eakaaslased. Nad saavad oma teadmised ja info SAT-i vahendusel levivatest arvukatest Vene telekanalitest, mis on näiteks Iraagi sõja kriitikas sama objektiivsed kui CNN jänkide saavutusi kiites.

Aga ühest asjast ma selle meeleavalduse puhul küll aru ei saanud. Sellest, kus olid pühapäeval meie suured rahuvõitlejad eesotsas Jaan Kaplinskiga? Miks nemad ei läinud välja ega juhatanud vägesid nii, et meeleavaldus oleks jäänud RAHUmeelseks.

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/urmet- ... d=50951000

Sõjavastased märatsesid USA saatkonna ees (0)
Allar Viivik, 31. märts 2003
http://www.ohtuleht.ee/137862/sojavasta ... tkonna-ees

Gustave Le Bon - Hulkade psühholoogia 1936

* * * * * * * * * *

Põnev intervjuu: Vene-Ukraina konfliktist psühholoogi vaatenurgast
Esmaspäev, 29. september 2014 kell 15:34
Tsiteeri:
Aleksandr Asmolov: Psühholoogiateaduses eksisteerib niisugune fenomen, millel on huvitav nimetus – “Hanloni habemenuga“ ehk “Ockhami habemenuga“: “Ära kunagi pane pahatahtlikkuse arvele seda, millele rumalus on piisavaks seletuseks.“ Umbes sama väitis ameerika ulmekirjanik Robert A. Heinlein oma novellis “Logic of Empire“: “Te üritate seletada kurja kavatsusena seda, mis on tavalise rumaluse tagajärg.“ Margaret Thatcheri pressisekretär Bernard Ingham väljendas seda kord veelgi lihtsamalt: “Ämber, aga mitte vandenõu.“ Lõpuks kirjeldas seda üsna täpselt vene kirjanik Viktor Pelevin: “Maailma ei valitse mitte salajane loož, vaid selge lollus.“ Tänases olukorras viibivatel inimestel soovitaksin pidada meeles vähemalt üht neist tsitaatidest, sest muidu näeme viimasel ajal kõikjal ainult vandenõuteooriaid. Psühholoogilise reaktsioonina nendele teooriatele käivituvadki teadustamata psühholoogilised mehhanismid – projektsioon, ratsionaliseerimine, alaväärsuskompleksi kompensatsioon jms nähtused nii isiksuse kui ka rahvusvahelise poliitika tasandil. Lisaks tuleb mõista ka neid kaitsemehhanisme, mida tänapäeva psühholoogilised sõjad meile ilmekalt demonstreerivad. Nende mehhanismide vabanemisele alateadvuse sügavustest ongi rajatud psühholoogiline sõda.

Ratsionaliseerimine on projektsiooni järel teine kaitsemehhanism. Vana hea Sigmund Freud selgitas seda nii, et viinamarjad on ikka hapud, kui me nendeni ei ulatu. Meie ratsionaliseerime võimsalt Lääne käitumist, Lääs aga Venemaa käitumist. Lääs ei suuda saavutada oma eesmärke Venemaa ja Ukraina vahel kujunenud olukorras. Venemaa ei suuda saavutada oma eesmärke vastasseisus Ukrainaga… Ja seal, nagu selgub, ongi viinamarjad hapud. Adleri klassikaliselt kirjeldatud kolmas mehhanism on kõigile tuntud alaväärsuskompleksi kompensatsiooni mehhanism. Seda mehhanismi on paljud teadlased illustreerinud Hitleri tegevuse ja käitumisega: võitluses omaenese kompleksidega üritas ta võita kogu maailma. Kõik kolm kaitsemehhanismi – projektsioon, ratsionaliseerimine ja kompensatsioon – on prisma, mille kaudu saab vaadelda nii poliitikuid kui mistahes teisi psühholoogilise sõja ohvreid.

Tsiteeri:
Tuletan seda kõike meelde selleks, et oleks arusaadav – me kõik, igaüks meist, oleme juba mingil määral psühholoogilise sõja ohvriks langenud. Meil tuleks esitada küsimus – kuivõrd on igaüks meist valmis sattuma psühholoogilise nakkuse ja psühholoogilise kaitse võimusesse. Sinu enda depressioon on tõeliselt raske olukorra tagajärg. Kuid see on ka olukord, mil oled ka ise muutunud kõige erinevamate jõudude poolt manipuleeritavaks.

Tänapäeval on psühholoogilised mõõgaristamised omandanud väga suure ulatuse. Seda on märgata keelenditest, sest pange tähele, kuidas keel hakkab just nagu proletkulti aegadel järsult uuesti lühenema. “Ukrid“, “vatnikud“, “koloraadod“ – nii on inimesed hakanud üksteist ristima. See on hõõguva viha keelepruuk ja killerite keel – psühholoogiline tulevahetus.

Tsiteeri:
Grigori Asmolov: Tuleks arendada mingeid personaalseid tehnikaid distantseerumiseks ja teadvustamiseks, et ei tohi lasta end kaasa vedada, muutudes sisuliselt instrumendiks kellegi kätes. Tuleb arendada informatsioonilist immuunsust, mis ei luba kellegi manipulatsioonidel sinu isiklikku ruumi tungida.

Tsiteeri:
Aleksandr Asmolov: Meie vaktsiiniks on arendada igas inimeses kriitilist mõtlemist ja pädevust, refleksiooni. See on suurepärane psühhotehnika – enese eest seismine selles maailmas. Kui ma olukorda ei reflekteeri, muutun ma zombiks. Zombistumine aga tähendab alati vastutustundetut käitumist. Varem või hiljem saabub tund, mil inimene väljub nakkuse ruumist, nagu Strugatskite “Asustatud saares“, ja hakkab küsima: “Kas see olen tõesti mina? Mis minuga toimus? Kas mina sandistasin ja alandasin inimesi?“

Allatulistatud Boeing seadis kahtluse alla müüdi, et Venemaal on sündimas kodanikuühiskond. Me muutusime kollektiivse afekti ohvriteks. Praegu kõlab hingekell Venemaa kodanikuühiskonna lootele.

http://www.telegram.ee/maailm/ponev-int ... atenurgast


* * * * * * * *

Tsiteeri:
Специалисты по манипулированию психикой используют множество различных технологий, позволяющих им управлять людьми. Знать такие методы необходимо в т.ч. и в целях противодействия подобного рода манипуляциям. Знания — сила. Именно знание о механизмах манипулирования психикой человека позволяет противостоять незаконным вторжениям в психику (в подсознание человека), а значит и обезопасить себя таким образом.

Следует отметить, что приемов психологического воздействия (манипулирования) очень большое количество......

http://psyfactor.org/lib/zelinski2-11.htm


* * * * * * * *

C. A. Зелинский 2008
Информационно-психологическое воздействие на массовое сознание
http://www.mediagram.ru/netcat_files/10 ... d712f9b13c

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2016 22:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Dets, 2007 0:21
Postitusi: 974
https://www.youtube.com/watch?v=6uCCyVP-DVY


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 703 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt