Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: UKRAINA. Palun aita propagandasõjas Ukraina patrioote.

Postitus Postitas Fucs »

panen siia siis ka need eriversioonid eesti sõnadest mis mul on.

Untsakate versioon:

Seal metsaserval väikses majas,
Kus elasid mu vanemad.
Seal metsaserval väikses majas,
On pesa teinud punased.

Ai tsihh ai tsahh ai tsahh ai velle,
Me metsavennad oleme.
Ai tsihh ai tsahh ai tsahh ai velle,
Me metsavennad eestlased.

Ja meil ei ole senti raha ,
Me peame metsas elama.
Ja me ei saa, ei või , ei taha,
Ei taha t.iblat teenida.

Ref:

Ja oma lippu sinimustavalget,
Me ikka au sees hoiame.
Ja koidikul siis selgitame,
Kes meist on õige eestlane.

Ref:

Mu isa,ema nad lasti maha,
Ja naine viidi siberi.
Nüüd kõnnin mööda metsaradu,
Ja tapan vene sigasid.

Ref:

Ja sinu sõstra mustad silmad,
Ei iial, iial unune.
Sest sinu sõstra mustad silmad ,
On võitnud minu südame.

Ref:

Seal metsaserval väikses majas,
Kus elasid mu vanemad.
Seal metsaserval väikses majas,
On pesa teinud punased.

Ref:


Mul on maleva ajast laulikus:

Seal metsaserval väikses majas,
Seal elavad mu vanemad.
Seal metsaserval väikses majas,
Kus elavad mu vanemad.

Ai tsihh ai tsahh ai tsahh ai velled,
Me metsavennad oleme.
Ai tsihh ai tsahh ai tsahh ai velled,
Me metsavennad eestlased.

Mu isa, ema lasti maha,
Ja kallim viidi Siberi.
Nüüd kõnnin mööda metsaradu,
Ja tapan vene t.iblasi.

Ref:

Ja meil ei ole senti raha ,
Me peame metsas elama.
Ja me ei saa, ei või , ei taha,
Ei taha t.iblat teenida.

Ref:

Ja oma lippu sinimustavalget,
Me ikka au sees hoiame.
Ja lahingutes selgitame,
Kes meist on õige eestlane.

Ref:

Ja sinu sõstra mustad silmad,
Ei iial, iial unune.
Sest sinu sõstra mustad silmad ,
Need võitsid minu südame.

Ref:

Seal metsaserval väikses majas,
Kus elasid mu vanemad.
Seal metsaserval väikses majas,
On pesa teinud punased.

Ref:


3 variant on seal Metsatöll foorumis
Harnland
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 16 Mär, 2013 0:15
Kontakt:

Re: UKRAINA. Palun aita propagandasõjas Ukraina patrioote.

Postitus Postitas Harnland »

Tea, kes neile selliseid sõnu õpetas???
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: UKRAINA. Palun aita propagandasõjas Ukraina patrioote.

Postitus Postitas Kriku »

Vene õiguslasi häirib metsavendade laulu fraas «tapan vene tiblasid».
Venekeelsete õiguste kaitsega tegelev keskus Kitež küsib kaitseministeeriumilt kaitseväes kasutatava rivilaulu kohta, milles räägitakse venelaste tapmisest.

«Õiguskaitsekeskusesse Kitež laekus teave selle kohta, et ühes kaitseväe üksuses kasutatakse rivilauluna «Metsavendade laulu», milles on read «Nüüd hulgun mööda soid ja radu ja tapan vene tiblasid». Selline tekst põhjustas venelastest ajateenijate seas pahameelt,» teatas Kiteži direktor Mstislav Russakov esmaspäeval.

Kitež saatis sellekohase pöördumise kaitseministeeriumile ja koopiad õiguskantslerile ning soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinikule. Pöördumises küsitakse kaitseministeeriumi seisukohta, kas ministeerium peab õigeks kasutada rivilauluna üleskutset tappa venelasi, märkis Kitež.

Keskuse direktor Russakov on ka Eestimaa Ühendatud Vasakpartei juhatuse esimehe asetäitja.

Metsavendade laulu viimane, viies salm kõlab:

"Mu ema, isa lasti maha
Ja kallim viidi Siberi.
Nüüd hulgun mööda soid ja radu
Ja tapan vene tiblasid."
Nagu ma aru saan, on KV-s just selliste jaoks poliitkorrektsed sõnad välja töötatud. "Untsakad" on ka paraku kõnealusest salmist loobunud.

Mina olen küll viimast rida teadnud kujul "tapan vene sigasid" ja mitte viimase salmina.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: UKRAINA. Palun aita propagandasõjas Ukraina patrioote.

Postitus Postitas Kriku »

Ja lähebki lahti: Vene meedia: Eesti sõdurid keelduvad laulmast rivilaulu venelaste tapmisest.
Vene meedias kajastatakse laialdaselt Tallinnas tegutseva „õiguskaitsekeskuse Kitež” teadet, et neile on saabunud informatsioon selle kohta, et Eesti kaitseväe ühes väeosas kasutatakse rivilauluna „Metsavendade laulu”, milles räägitakse vene venelaste tapmisest.

Kitež teatab, et laulu tekst on kutsunud vene ajateenijates esile nördimust.

Kitež teatab ka, et saatis eile selle kohta järelepärimise Eesti kaitseministeeriumile ning koopiad õiguskantslerile ja võrdõiguslikkusvolinikule.

Järelepärimises küsitakse, kas see informatsioon vastab tegelikkusele ja kui vastab, kas kaitseministeerium peab õigeks kasutada rivilauluna laulu, kus kutsutakse üles tapma venelasi.

Suurematest Vene uudistekanalitest ja väljaannetest on uudise avaldanud näiteks. RBK, Lenta.ru, Komsomolskaja Pravda, RIA Novosti, REN TV, NTV, Ehho Moskvõ ja Rossiiskaja Gazeta. Teatatakse, et Eesti sõdurid on keeldunud laulmast laulu venelaste tapmisest, ning märgitakse, et metsavennad võitlesid Balti riikides nõukogude võimu vastu ja neid on hakatud viimasel ajal ülistama.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas Kriku »

Trollikiunu anatoomia:
1) pressikas mingi kohaliku "inimõiguslaste grupi" või "õiguskaitsekeskuse" poolt;
2) "Spuntiku" uudis;
3) kopeeritakse ülejäänud Vene ajakirjandusse;
4) ...

Nimekiri täieneb jooksvalt, kõigil on voli lisada.

Borja, mis su sõber Vaselinov kirjutab?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19502
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas ruger »

Õigete sõnadega tuleb laulda. Poliitiline korrektsus my ass. Laulu lauldi ja lauldakse nende sõnadega, mis nad olid.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

EV 100

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Narva putinoidide sait (millel siin foorumis PROPAGANDA all lausa omaette teema on) jm tundmatud kohalikud t_blad on siis ka neileomaselt VR juubelit "vääriliselt" tähistanud ning sedapuhku ühe Eesti kaitseväevastase ässitava hüsteeria valla päästnud:

http://www.stena.ee/blog/sily-oborony-s ... ent-135513

http://www.stena.ee/blog/pro-estonskie- ... ah-oborony

..mis kõik mind loomulikult ei üllatanud - ootasingi sealt mingit sarnast VR aastapäevale ajastatud haisu :lol:
Üllatab mind (pisut) see, et ma eesti meedias sellest keissist midagi kuulnud pole.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Roamless
Liige
Postitusi: 3808
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas Roamless »

Aaa see Vene meedias kedratava metsavendade laulu teema. Löövad lokku hirmsasti, kuid eestikeelsest meediast ju ainult tubli, et pole seda puhast propagandamöla võimendama hakanud, et siis igatsorti võrdõiguslased ja muud sedasorti tegelased saaksid jälle kilomeetrite pikkuseid taunivaid lugusid leheveergudele kirjutada ja vestlussaadetes õhata.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas Kriku »

Oli küll nupp "Delfis" (vt. ülal). Peale selle kõige informeeritumas, tasakaalukamas ning objektiivsemas meediakanalis milnetis isegi oma teema ja puha.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas Kriku »

Vastuolu rivilaulu kasutamisel rakendati Venemaa propagandavankri ette.
Alates 22. veebruarist levib sotsiaalmeedias valeväide, mille kohaselt esitasid 1. jalaväebrigaadis teenivad venekeelsed ajateenijad ühispöördumise protesteerimaks selle vastu, et neid sunnitakse laulma solvavana tunduvat "Metsavendade laulu", milles räägitakse vene venelaste tapmisest. Kuigi rivilaulu valimisel tekkis vastuolu, ei avaldunud see sellisel kujul, nagu väidab Vene meedia.

Kaitseväe peastaabi pressijaoskonna ülema major Arvo Jõesalu sõnul said Tapal asuva 1. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ajateenijad endale 21. veebruaril ülesandeks valida kompaniile laul. "Ajateenijatest nooremseersandid valisid välja "Metsavendade laulu", mis osadele ajateenijatele ei meeldinud. Igal ajateenijal on õigus pöörduda oma kõrgemate ülemate poole ja seda üks kompanii ajateenijatest ka tegi. 22. veebruaril otsustas kompanii ülem, et "Metsavendade laulu“ sellises sõnastuses kasutusele ei võeta. Sellega oli allüksuse jaoks teema lõppenud," kinnitas Jõesalu. Ta ei täpsustanud, millises sõnastuses laulu kasutada sooviti. Nimelt on selle laulu ühes versioonis read venelaste tapmisest.

Kuigi "Metsavendade laulu" otsustati mitte kasutada, hakkas alates 22. veebruarist levima sotsiaalmeedias väide, mille kohaselt 1. jalaväebrigaadis sunnitavat venekeelseid ajateenijaid laulma neid solvavana tunduvat "Metsavendade laulu" ja mille vastu protesteerimiseks olevat koostatud ühispöördumine. Jõesalu kinnitab, et tegemist on valeväitega ja ühtegi ühispöördumist ei koostatud.

Sellegipoolest jätkas teema üleskütmist nn õiguskaitsekeskus Kitež, mis teatas, et saatis esmaspäeval selle kohta järelepärimise Eesti kaitseministeeriumile ning koopiad õiguskantslerile ja võrdõiguslikkusvolinikule. Sellest haarasid kinni suuremad Vene meediaväljaanded. Uudiste pealkirjades andis tooni peamiselt see, kuidas Eesti kaitseväes lauldakse rivilaulu venelaste tapmisest. Teema on laia kõlapinna saavutanud ka Eesti venekeelses meedias.

Jõesalu sõnul kinnitab üksuste rivilaulud 1. jalaväebrigaadis brigaadi ülem. ""Metsavendade laul" ajaloolises sõnastuses ei ole 1. jalaväebrigaadis kinnitatud laulude seas. Allüksuse laulude eesmärk on suurendada üksuse ühtekuuluvustunnet ja edendada isamaa-armastust. Eesti Kaitseväes seisavad õlg õla kõrval Eestile lojaalsed kodanikud, rahvusest sõltumata. Seetõttu on ka näiteks 2005. aastal välja antud Sõdurilaulikus samast laulust kaasaegne versioon, mille sõnum on sama ehk Eesti vabaduse eest seismine ja vastupanu okupatsioonile."

Pressijaoskonna ülem rõhutas, et kaitsevägi väärtustab Eesti vabadusvõitlust läbi aegade ning okupatsioonivõimu vastase relvastatud võitluse pärandit. "Käesoleval nädalal käivitunud Venemaa Föderatsiooni propagandakampaania üritab valeväidetele tuginedes manipuleerida meediaga ja lüüa kiilu inimeste vahele kaitseväes ja Eesti ühiskonnas laiemalt," lisas Jõesalu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas Kriku »

Ja mälestuskild IV noorte laulupeost 1977:
Laulupeo kõige võimsamaks osaks oli finaal, kui kõik lauljad ühendkoori laulude laulmiseks laulukaare alla jõudsid. Esitati Issaak Dunajevski “Laul kodumaast” (sõnad V. Lebedev-Kumatš) ning Gustav Ernesaksa “Mu isamaa on minu arm”, mida lauldi püsti seisva publikuga kaks korda. Kava viimaseks lauluks oli Arkadi Ostrovski “Olgu jääv meile päike” (sõnad L. Ošanin), mida kõik laulsid oma emakeeles – eestlased eesti, venelased vene ning külla sõitnud Läti, Leedu ja Saksamaa koorid oma emakeeles.

Raamatus “Noorte laulu- ja tantspeod” meenutab akordionistide ansambli liige Anneli Rõigas, kuidas laul ei tahtnud lõppeda ka pärast “Olgu jääv meile päike” kõlamist. Ilma dirigentita lauldi erinevaid kavas olnud laule, aga ühes nurgas võeti üles ka keelatud metsavendade laul. Valgetes pluusides korravalvurid moodustasid laulukaare all aheliku. “Üks dirigentidest tõusis lõpuks pulti ja kui olime järjekordse laulu lõpetanud, hakkas meiega läbi mikrofoni sõbralikult rääkima. Dirigendi pöördumine oli väga inimlik. Ta ütles umbes nii, et ma saan aru, lapsed, miks te siin laulate, aga kui te tahate, et meil tuleks veel laulupidusid, siis lõpetame selle peo nüüd parem ära. Peagi hakkasidki esimesed lauljad lahkuma, neile järgnesid ülejäänud.”
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas isakene »

Kriku kirjutas:Ja mälestuskild IV noorte laulupeost 1977:

...kuidas laul ei tahtnud lõppeda ka pärast “Olgu jääv meile päike” kõlamist. Ilma dirigentita lauldi erinevaid kavas olnud laule, aga ühes nurgas võeti üles ka keelatud metsavendade laul. Valgetes pluusides korravalvurid moodustasid laulukaare all aheliku. “Üks dirigentidest tõusis lõpuks pulti ja kui olime järjekordse laulu lõpetanud, hakkas meiega läbi mikrofoni sõbralikult rääkima. Dirigendi pöördumine oli väga inimlik. Ta ütles umbes nii, et ma saan aru, lapsed, miks te siin laulate, aga kui te tahate, et meil tuleks veel laulupidusid, siis lõpetame selle peo nüüd parem ära. Peagi hakkasidki esimesed lauljad lahkuma, neile järgnesid ülejäänud.”
Oli endal au sel üritusel lauljate hulgas osaleda, tegelikult oli see päris sünge ja ähvardav jõudemonstratsioon. Kui suurtele šiškadele kohale jõudis, et nüüd tuleb pidu ära lõpetada, löödi kõlaritest suure sotsialistliku parimate heliloojate marsimuusika volüüm põhja ja kummaltki poolt lava marssis mundrimeeste ahelik laululava ette, näoga lauljate poole. Dirigendipuldist ülevas meeleolus rahvahulga rahustamine ei aidanud, kõik see dirigentide koosseis sibas ise laululavale ja hakkas kohapeal rahvast manitsema, et oldagu head ja lõpetatagu viisakalt ära, kui me veel siin laval kunagi koos laulda tahame. Näha oli, et lauluisadel südamed värisesid sees, eks päris palju oli mängus... Tahtmine laulda oli suur, aga dirigentide sõna ja olek mõjus kainestavalt ja nii sealt lavalt lõpuks laulujoru ajades minema marssisime...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metsavendade laul - ai tšihh, ai tšahh...

Postitus Postitas Kriku »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline