Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestustegevus

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 13139
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: Metsas / Ämbris
Kontakt:

Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestustegevus

Postitus Postitas Fucs »

Some kirjutas:Ah, mis te plärate, kogu tõde on selles FB grupis: https://www.facebook.com/groups/372965097326044
P.S. Ei ole nali, päris tõsine arutelu seal grupis.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 36#p656836

Administraatorid:
1. "Taimne Elu" (aka "Path of Truth")
2. "Camila Alvarez" (libakonto/identiteedi vargus, konto pilt ja isiku nimi virutatud sellelt isikult siit: https://www.facebook.com/camila.alvarezarteta )
3. Raivo Orgusaar
4. Hanna Ivanova (Hanna-Maria Harusoo-Ivanova)
Moderaator:
1. "Sigrid OO"

********

https://arvamus.postimees.ee/6944502/ee ... le-i-abiga

Kuku: Restart: sotsiaalmeedia on muutunud valeinfo levitamise tööriistaks
Mis ajast on sotsiaalmeedia saanud Eestis tähtsamaks kui tavaline meedia või ajakirjandus? Ilmar Raag teab vastust.

Seekord ongi saates külas filmirežissöör ja strateegilise kommunikatsiooni ekspert Ilmar Raag, kes osales Euroopa Komisjoni kõrgetasemelises ekspertgrupis, mis uuris võimalusi desinformatsiooniga võitlemiseks.

Miks Facebook on saanud tahtliku valeinfo levitamisel nii efektiivne kanal, kellele see kasulik on ja mida me tegema peaksime, sellest juttu tulebki.

Saatejuht on Hans Lõugas uudisteportaalist Geenius.ee.
https://soundcloud.com/geeniusraadio/14 ... ooriistaks
https://www.mixcloud.com/restartraadio1 ... 6riistaks/

Isegi haiglas: R-Kiosk jätkab koroona-valeinfo levitamist
https://arvamus.postimees.ee/7022548/is ... levitamist
Debates
Thursday, 18 June 2020 - Brussels

Tackling Covid-19 disinformation and the impact on freedom of expression (debate)

Marina Kaljurand (S&D). – Madam President, I would also like to thank the Council and the Commission for their statements, and I will continue in Estonian.

Desinformatsioon ei ole uus nähtus ja ometigi oleme me iga kord üllatunud, kui järjekordne desinformatsioonilaine meid tabab, puudutagu see sekkumist demokraatlikesse valimistesse või rünnakuid üksikute liikmesriikide vastu. Möönan, et koroonakriisi ajal, mis on ülemaailmne kriis, jõudis valeinfo levitamine uuele tasemele, alustades informatsioonist koroonaviiruse päritolu ja leviku kohta ning lõpetades valeravimite ja šarlatanlike ravivõtetega. Ning see laine ei ole veel lõppenud ega lõpegi, kui meie ei lõpeta imestamist ja ei hakka tegutsema. Väidan, et on olemas ideed ja kogemus, aga puudu jääb otsustavusest ja kiirusest. Tänaselgi arutelul kõlasid väga õiged mõtted – desinformatsiooniallikate paljastamine ja faktidel põhineva informatsiooni jagamine, koostöö liikmesriikide, institutsioonide ja meediaplatvormidega, ajakirjanduse vastutus ja inimeste harimine. Ma tunnustan komisjoni ja välisteenistuse algatust, mis on seotud koroonaviirusega seotud desinformatsiooni vastase võitlusega. „Tackling coronavirus desinformation, getting the facts right“ – mul on hea meel, et see kasvas välja idasuunalise strateegilise kommunikatsiooni rakkerühmast, mille algatasid viis aastat tagasi Eesti, Leedu, Taani ja Suurbritannia. Ma kordan üle, et meil on teadmised ja kogemused, kuidas valeinformatsiooniga võidelda. Aeg on otsustada ja tegutseda, see omakorda tähendab vahendeid – inimesi ja rahalisi vahendeid; ning oluline on ju informatsiooni kättesaadavus kõigis Euroopa Liidu ametlikes keeltes, mitte ainult mõnes väljavalitud keeles, nagu see kahjuks praegu on.
https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... 00_EN.html

*

Mõtlen oma peaga ja teadlasi ei usu
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/arvamus ... si-ei-usu/

EDIT

Enne ei jõudnud oma posti lõpetada.

Mis ma tahtsin selle AKF Some viidatud FB grupi kohta veel öelda...
Huvi pärast töötasin selle grupi n.ö. "läbi". Ma väga vabandan, aga no tõesti, Issanda loomaaed on suur ja kirju.
Üks asi on see, kui jagatakse igasugust jama või produtseeritakse seda lähtuvalt oma vaadetest, aga eraldi teema on nt see, et seal on võimalik tuvastada ka mõnede "libauudiste" tootmise algpunktid + mõned katsed kutsuda inimesi üles näiteks tänavatele mingitele "massirahutuste" tüüpi üritustele.

Toon välja kaks libauudise alget sealt.

Üks puudutab meeleavaldusi vangistatud katalaani räppari Pablo Haséli toetuseks ja nende välja käimist kui covid piirangute vastaseid.
Hispaania.png
Teises katses üritatakse Leedu iseseisvuspäeva üritusi maha müüa kui covid piirangute vastast üritust.
Leedu.png
Seal on üheselt tuvastatavad isikud, kes seda jama otseselt süüdimatult produtseerivad.

Üks esimene kättejuhtunud "tegudele kutsuja" ka...
Samoilov.png
Samoilov.png (182.15 KiB) Vaadatud 9011 korda
https://vk.com/id529550662
https://www.facebook.com/alex.reshetov.509/about
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !
NGolf
Liige
Postitusi: 1100
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas NGolf »

FBI most-wanted-nimekirja kuuluv Putini Kokk pani Eestis propagandakatla podisema

Kurikuulsa Wagneri palgaarmee boss ja äsja 250 000-dollarise pearahaga FBI most-wanted-nimekirja lisatud kurikuulus Vene oligarh Jevgeni Prigožin alustas infooperatsiooni Balti riikides.

Putinilt saadud hiiglaslike toitlustuslepingutega ratsa rikkaks ja Putini Koka hüüdnime saanud Jevgeni Prigožin on üks salapärasemaid Venemaa miljardäre, kelle nime ei mainita kõva häälega isegi Venemaa avalikes vestlustes. Ent tema mõjuvõim on tohutu. Just tema lõi enne 2016. aasta USA presidendivalimisi Peterburis IRA (Internet Research Agency) trollivabriku, mis hakkas süsteemselt mõjutama valimiste tulemusi. Veelgi enam – Prigožini loodud on ka Wagneri eraarmee, mida kasutatakse riikides, kus Venemaa ei soovi jätta ametlikku märki enda sõjalisest tegevusest, näiteks Ida-Ukrainas, Süürias ja Liibüas.

Eesti Päevalehe, Dossieri keskuse, The Daily Beasti, Saksamaa telekanali ARD ja Leedu uuriva ajakirjanduse väljaande Siena.lt ühine uurimine näitab, et nüüd on ühtaegu nii pehmet kui ka otseselt sõjalist jõudu kasutav Putini lähikondne sihikule võtnud Balti riigid, sealhulgas Eesti.

/edasi tasuline/
https://epl.delfi.ee/artikkel/92714003/ ... a-podisema
alax
Liige
Postitusi: 1300
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas alax »

Pealkirja võiks lisada veel juurde-kasulikud idioodid
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 13139
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: Metsas / Ämbris
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Fucs »

Haigla kinnitab: sotsiaalmeedias ringlev video tühjast koroonaosakonnast ei vasta tõele!
Sotsiaalmeedias on levimas video, mis näitab Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku tühja korrust, väites, et koroonaosakonnad seisavad tühjalt. Haigla kinnitab, et tegemist on pahatahtliku sooviga levitada moonutatud infot.

Lääne-Tallinna Keskhaigla kinnitab, et videos näidatud 2. korrusel ei viibi patsiente, sest haiglas ei ole piisavalt personali, kellega osakond mehitada.

„Oleme korduvalt rõhutanud, et patsiente ei ravi mitte palat ja voodikoht, vaid personal. Nakkuskliiniku 2. korrus on ruumide poolest valmisolekus patsiente vastu võtma, kuid korruse avamiseks peame veelgi piirama plaanilist ravitööd, et kaasata teistest osakondadest personali Covid-patsientide raviks,“ selgitas Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov.

Ta lisas: „Tegemist on kellegi pahatahtliku sooviga näidata praegust olukorda moonutatult, justkui Covid-19 haigust meie ühiskonnas poleks ja justkui haiglad seisaksid tühjana. Haiglatöötajatena soovime, et see oleks nii, kuid paraku ei vasta see tõele. Kogu Eesti meditsiinisüsteem on väga lähedal katastroofile, sest haiglaravi vajavate Covid-patsientide arv on aina suurenemas. Kui olukord ei parane, tuleb lähiajal peatada kogu plaaniline ravitöö haiglates.“

Lääne-Tallinna Keskhaigla juht kinnitab, et lähiajal avatakse Covid-patsientide raviks ka nakkuskliinikus praegu reservis olev 2. korrus, sest Covid-patsientide suure arvu tõttu on vaja haigla ravivõimekust suurendada. Osakond mehitatakse plaani kohaselt närvihaiguste kliiniku, naistekliiniku ja õendusabikliiniku personaliga.

7. märtsi hommiku seisuga viibib Lääne-Tallinna Keskhaiglas kokku 92 Covid-19 patsienti. Neist 57 viibib nakkuskliinikus, kus praegu on Covid-19 patsientide jaoks avatud 60 voodikohta. Lisaks on avatud kaks täiendavat Covid-osakonda kõrvalasuvas Meremeeste haigla hoones.

Üks video, mis sotsiaalmeedias levib ja valeinformatsiooni levitab:

https://m.facebook.com/EiUsaldaKajaKallast/
https://www.ohtuleht.ee/1027994/haigla- ... asta-toele
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !
mart2
Liige
Postitusi: 3675
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas mart2 »

Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
AndresTy
Liige
Postitusi: 696
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas AndresTy »

https://www.delfi.ee/artikkel/93069751/ ... huu-arikad
Toompeal riigikogu ees toimuvad protestid on olnud haruldased. Sellist äärmusi ühendavat jõudu kohtab harva. Mõistagi olid kohal erinevad libainfo müügimehed, kes koguvad vandenõuteooriate levitamisega kuulsust ning teevad selle erinevatel viisidel rahaks. Kohal olid ka EKRE saadikud ning kremlimeelsed aktivistid. Delfile teadaolevalt oli just viimastel märkimisväärne roll protestide korraldamisel. Teeme kirjust seltskonnast ülevaate.
Kremlilmeelsed ühingud Eesti põhiseadust kaitsmas

2016. aastal lasi ta end pildistada maailmakuulsa vandenõuteoreetiku David Icke’ga. “Ei juhtu iga päev, ent näed Trumpi ametisse astumas, Rõivast lahkumas ning saad kohtuda David Icke’iga. Tänan ingleid, et olen elus!” Samal aastal tegutses ta lastekaitseaktivistina. Erinevad Eesti väljaanded kirjutasid sellest, kuidas tema tegevus aitas kahjustada Eesti mainet venekeelses inforuumis.

Kui Anastassia Raja kuulus varem MTÜ Eesti Vanemad juhatusse, siis nüüd on sinna jäänud vaid Andrejeva. Naine kinnitas Eesti Ekspressile, et just see MTÜ alustas Eestis esimesena protestide võimendamist. 2015. aastal proovis ühing EKRE-ga koostööd teha. Näiteks kohtuti riigikogus, et arutada samu lastekaitse teemasid, mida propagandaks ära kasutati. Hiljem distantseeris partei end Raja-Andrejeva seltskonnast.

Tõdjakovi on nähtud erinevatel meeleavaldustel juba alates 2007. aasta pronksiöö-sündmustest. MTÜ Eesti Vanemad kõige hiljutisemad Facebooki-postitused näitavad Toompeal protestivat Tõdjakovi.

2007. aasta aprillirahutuste korraldamises süüdistatud Dmitri Linteri eksabikaasa. Jagab enda Facebooki-seinal hulgaliselt koroona-valeinfot, aga ka riigikogu liikmete Kalle Grünthali ja Helle-Monika Helme (EKRE) seisukohti. Ta on edukas influentser – paljud postitused saavad sadu jagamisi, mõni ka tuhandeid.

Postitab sama sisu, mis Zagladagi, ent tema mõjuulatus on kohati suuremgi. Paju vanaisa oli KGB-s. Neli viimast poliitikut, kelle sõnavõtud tema seinalt leiab: Martin Helme, Urmas Reitelmann, Kalle Grünthal, Jaak Madison (kõik EKRE). Anastassia Raja, Olga Zaglada ning Anastasi Paju jagavad regulaarselt teineteise postitusi.

EKRE riigikogulased uhhuu-nektarit mekkimas

Lävib libainfo kogukonnaga tihedalt. Grünthal jätkab flirti sama seltskonnaga, kellest tema partei end justkui lahti ütles. Siinse loo kirjutamise ajal oli tema kõige hiljutisemaks Facebooki-postituseks Olga Zaglada otse-eeter Toompealt.

Sarnaselt Grünthalile on ka Ernits on aru saanud, et temasugusel mehel võiks libauudiste sihtgrupi seas lööki olla. Midagi uut selles nähtuses ei ole: USA-s valiti viimastel valimistel kongressi mitu saadikut, kelle jaoks olid vandenõuteooriad oluliseks osaks nende platvormist. Tema miitingukõne pildi all küsitakse pahaselt: "Miks see kloun maskis on?"

Hämara taustaga müügimehed

Hiljuti tegevust alustanud libauudiste portaali vastutav väljaandja. Ta teeb enda tuntust rahaks erinevatel kahtlastel viisidel alates keelatud magusainetest kuni krüptorahani. Tema ebaõnnestunud äridest on kirjutanud pea kõik suuremad meediamajad. Oma osa tema postituste levitamisel on teinud ka Olga Zaglada. MTÜ Eesti Vanemad pildil poseerib ta Tõdjakoviga. Ühes videos teatas vabadusvõitleja rahvale suure paatosega: "Meil on vaja sind täna rohkem, kui eales varem. Rohkemgi, kui 90. aastatel, kui me end Balti ketis vabaks seisime (Balti kett toimus 1989. aastal – toim).”

Otsib kuulsust kõikvõimalike vandenõudeteooriate levitamisega. Teeb selle rahaks, promodes näiteks vandenõu-raamatuid. Neid kirjastab Tõnumaa tegevust toetav sakslane Herbert Heinz Jungwirth. Tõnumaa leidis tema näol stabiilse rahastusallika pärast seda, kui ta enda eelmistel toetajatel naha üle kõrvade tõmbas. Anastassia Raja on tema kohta öelnud: “Ta on viimase 20 aasta jooksul rääkinud rohkem tervemõistuslikku juttu, kui kõik poliitikud riigikogus.”

Koval on rääkinud sellest, kuidas ta on vedanud võlgade sissenõudjana inimesi metsa selleks, et neid hirmutada. Nüüd otsib ta kuulsust maksivastasusega, teeb selle rahaks motivatsioonikõnelemise ja enda raamatu müümisega. Zaglada ja Paju jagavad regulaarselt tema ühismeediapostitusi. Ühe Zaglada postituse all küsitakse Kovali kohta: “Kas see on Brad Pitt?” Zaglada: “See on meie William :)

Hanno Pevkur (Reformierakond), endine siseminister:
Kremli juhitud ja koordineeritud infooperatsioonide osaks on loomulikult kõik see, mis mõjutab negatiivselt Eesti riigi stabiilsust ja korda. Ka praeguse valeinfol baseeruva kampaania koordineeritus näitab, et see ei ole ühe või kahe inimese poolt saunaõhtu käigus väljamõeldud spontaanne kogunemine, vaid korralikult orkestreeritud infooperatsioon, kus esinevad nii klassikalised meetodid vale- ja ebainfo kasutamisega kui abistavad tegevused sooja tee ning plakatite valmistamisega.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 35702
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eestlaste vaktsiinieitamise taga on päris kindlasti hulgaliselt ökokaupade ja toidulisandite maaletoojaid, kelle kisa vaktsiinide vastu on motiveeritud enda sissetulekust - sestap esinetakse soovitustega, et vaktsiin on jama, ostke minult liiter MMS-i või 40 tuhat ühikut D- vitamiini, annab sama välja.
Ehk siis ebatõdede levitajad.

Seda teemat (vaktsiinivastase propa ja alternatiivmeditsiini/ökotoodete äri) pole ajakirjandus tõsiselt uurinud.

Heaks näiteks on seesama Soomes vägisi testima tassitud Merike Sirelpuu, lugede tema FB, sõprade FB, maailm paistab palju lapikum. Ametlikult tegeletakse koristusteenusega, kuid tehakse ka joogat ja firma nimi on MMS Kotipalvelu OY :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 464
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Mõmps »

Mul on viimasel ajal tekkinud küsimus, et kas (kasulike) idiootide arv rahvastikus ongi nii suur. :shock:
FB sõbralistis ( muidu täitsa normaalsed, tavalised inimesed) umbes 40% jagavad igasugust Covid teemalist vandenõupaska. Täielik hullumaja. Muidu normaalsed inimesed, nüüd täitsa ära keeranud. Ja kui nende teooriates kahelda või miskit küsida, siis lähevad täitsa hulluks. Hakkavad lõugama ja veel hullemat iba ajama. Olen vaadanud neid videoid, mis nad jagavad. Täielik pask. Vaatan ja ei saa aru, mida seal jagada on.
Ma saan aru, et ma olen naiivne aga kas sellise asjaga ei peaks lausa riigi tasandil võitlema ? Päris hardcore idioote muidugi ümber ei veena. A võibolla mingi osa võtaks mõistuse pähe, kui ikka faktid nina alla lükata. Ühele tuttavale tegin nimekirja Tallinna mäsu kõige kõvematest kisakõridest, et mis inimesed need sellised on. Ja jäigi täitsa vait 8)
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Drax
Liige
Postitusi: 989
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Drax »

Mõmps kirjutas:Mul on viimasel ajal tekkinud küsimus, et kas (kasulike) idiootide arv rahvastikus ongi nii suur. :shock:
Mulle meeldib end rahustada mõttega, et kõiksugu #5G #billgates #mürgisüst märksõnad on lihtsalt sümbolid, mille kaudu inimesed väljendavad midagi muud. Et neil kõigil on Mure, mida nad mingi märksõna all välja elavad. Muresid on mitmeid - mõni on eluga ummikus, aga mõni soovib natukenegi tähelepanu, natukenegi tunda end osana millegist enamast. See teeb nad muidugi lihtsaks saagiks kõiksugu värbajatele, kes oma agendale ja valitsemisihale kahuriliha vajavad.

Näitlikustades...

Tema: vaktsiinis on 5G!
Sina: 5G on mobiillevi standard, mis...
Tema: MIKS SA TAHAD, ET MU LAPSED PEDEDEKS TEHAKSE!?

Ongi ju mõtetu dialoog, eriti kui ta tegelikult tahab öelda seda, et naaber käis just reisimas, tema aga pole aastaid saanud puhkustki võtta.

Aga vastuseks tsiteeritud küsimusele võiks öelda, et ega inimene nüüd paari aastaga päris lolliks pole jäänud, praegu lihtsalt on ka igal heidikul väga kerge leida sarnaselt mõtlevaid inimesi ja üheskoos oma hääl kuuldavaks teha.
Roamless
Liige
Postitusi: 3449
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Roamless »

Vaktsiinivastastega vaidlemine on suht mõttetu tegevus, sest kui esitad argumendid ja neil argumente pole, siis nad kas kapselduvad oma teeside külge ja hakkavad neid kordama, korrates ise ajupestult stamplauseid, ma lihtsalt tean, uuri ise internetist, info on leitav igalt poolt või siis ekstreemsemal juhul, kui argumendid on otsas, hakatakse sind ennast ründama, et oled kas kaitsepolitsei/ravimifirmade/reformierakonna/valitsuse agent, kes sulle selle arvamuse eest maksab, kas ravimifirmad või, et oled lihtsalt ajupestud. See on sama, nagu üritaksid Jehoova tunnistajat usust taganema panna :D :D
Vaatasin ka selle põhipaarikese videosid, kes politseiga kraaklesid, mõistvamat ja leebemat suhtumist, kui politseinikud näitasid, pole varem näinud, samamoodi pseudojuriidikat ja valesid täis juttu (loe p..ka) , mida paarikene ajas, olen isegi varem näinud :D (ka ehitusvaldkonnas, kui kõik load olid korras ja mehed tahtsid koppa maasse lüüa, ilmus kohale naabermaja väikelapse emme pseudojurist, kelle lapsuke magas ja töömeeste tegevuse takistamiseks lubas kohale kutsuda meedia Delfist Reporterini, lubas aheldada ennast kopa külge ja fuuria üritas ka paar korda konkreetselt füüsiliselt rünnata, temapoolt kohale kutsutud MUPO seletus, et kõik load on olemas, teda ka ei huvitanud) Politsei oleks võinud ca 10 korda kogu selle vestluse jooksul nad maha väänata ja jaokskonda viia. Mina soovitaks kaasata lastekaitse ametnikke, kui laps ära võetakse, kuna vanemad ta heaolu ohtu panevad, siis sellele paarikesel mõjuks see nagu nõiaväel. Sommid kuuldavasti soodaeestlaste ahistamisel korra seda varianti ka on kasutanud.

Mis puudutab FB sõbralisti, siis esiteks vaktsiinivastased on usinad ja üks tegelene jõuab jagada ja toota päevas ca 10-30 postitust, et feed saab korralikult risustatud. Ühe vähemtuttavaga käitusin nii, et kirjutasin talle otse, et ma ei viitsi seda jura enam lugeda ja blokkisin ning kustutasin ta ära, ning segaseks läinud klassiõe puhul võtsin lihtsalt jälgimisi maha, et ei näeks ta postitusi.
Unforeseen consequences
AMvA
Liige
Postitusi: 2800
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas AMvA »

Mõmps kirjutas:Mul on viimasel ajal tekkinud küsimus, et kas (kasulike) idiootide arv rahvastikus ongi nii suur. :shock:
FB sõbralistis ( muidu täitsa normaalsed, tavalised inimesed) umbes 40% jagavad igasugust Covid teemalist vandenõupaska. Täielik hullumaja. Muidu normaalsed inimesed, nüüd täitsa ära keeranud. Ja kui nende teooriates kahelda või miskit küsida, siis lähevad täitsa hulluks. Hakkavad lõugama ja veel hullemat iba ajama. Olen vaadanud neid videoid, mis nad jagavad. Täielik pask. Vaatan ja ei saa aru, mida seal jagada on.
Ma saan aru, et ma olen naiivne aga kas sellise asjaga ei peaks lausa riigi tasandil võitlema ? Päris hardcore idioote muidugi ümber ei veena. A võibolla mingi osa võtaks mõistuse pähe, kui ikka faktid nina alla lükata. Ühele tuttavale tegin nimekirja Tallinna mäsu kõige kõvematest kisakõridest, et mis inimesed need sellised on. Ja jäigi täitsa vait 8)
Vali paremini tuttavaid, mul vist paarisajast üks on postitanud seda jama ja seda ka hästi ettevaatlikult.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 464
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Mõmps »

Selles ongi asi. Siiani olid täitsa tavalised inimesed. No eks mõni vandenõuteoreetik oli ka aga kõik oli kontrolli all. A võibolla on asi selles, et osad istuvad kodus ja on liiga palju aega. Osadel äkki on stress nii suureks läinud, et ei oska seda kuidagi muud moodi välja elada :dont_know:
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 29910
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Kriku »

WSJ kirjutab PM vahendusel FB algoritmimuutusest, mis soodustab trolle ja tüliõhutamist (küsimus on siis selles, mille alusel postitused kasutajate isiklikku uudistevoogu jõuavad). Probleem, mida lahendama asuti:
Facebooki koolitusvideod ja sisememod paljastavad aga veel ühe põhjuse, miks muutus sisse viidi – kasvava rahutuse kasutajate kaasatuse vähenemise pärast, mille all üldiselt mõeldakse postituste kommenteerimist või jagamist jms. Firmasiseselt võetakse kaasatust kui tähtsat näidikut ettevõtte seisundi kohta.

Kommentaare, meeldimisi ja jagamisi jäi 2017. aastal järjest vähemaks, samal ajal kui «algupäraste postituse» allakäik – ehk siis need paar sõna ja pilt, mille inimene postitab kui koer ära sureb – jätkus juba mitmendat aastat ning seda trendi ei paistnud peatavat mitte ükski trikk, selgub sisememodest. Tekkis kartus, et äkki lõpetatakse Facebooki kasutamine ajapikku üldse ära.

Üks andmeteadlane ütles ühes 2020. aasta memos, et Facebooki tiimid uurisid seda «ega saanud kunagi tegelikult aru, miks näitajad langevad.» Lõpuks ütlesid nad, et osaliselt peitus probleem ilmselt selles, et platvormil domineerisid videod ja professionaalne sisu, mitte inimeste enda asjad.

Algoritmimuutuse eesmärk oli kommentaaride ja muu kaasatuse langustrend taas tõusule pöörata, ning julgustada inimesi rohkem omaenda asju postitama. Süsteem sätiti tõstma esile postitusi, mis rohkem kommentaare ja emotikone kogusid – mida peeti tähtsamaks kui meeldimisi, näitavad dokumendid.
Lahendus siis seisnes selles, et julgustada kasutajaid teravatel ühiskondlikel teemadel rohkem sõna võtma ning anda rohkem kommentaare pälvivatele postitustele paremad võimalused (suurem kaal) levikuks.

https://wallstreetjournal.postimees.ee/ ... emaks-laks

Business as usual.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 2955
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Gideonic »

Poola poliitika aruteludes põhjustas see muutus selgelt suhtumise muutust:

https://www.twitter.com/profcarroll/sta ... 21348?s=19
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline