EW kaitseväe munder

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: EW kaitseväe munder

Postitus Postitas vaoinas »

Tere,

Olen taas jõudnud kohta, kus on asja tülitada kaasfoorumlasi, kes EW kaitseväe vormirõivaste kohta ehk rohkem teavad.

Härra alloleval pildil. Foto on üles võetud 28. juunil 1939.
Kas ma saan õigesti aru, et pildil oleval härral on lisaks pükstele, säärsaabastele ja vormimütsile seljas suvipluus ning paistab vist ka ka kaelaside?
Kas suvipluus võib olla valge, või oligi khakivärvi pluusiriie märgatavalt heledam muudest vormirõivastest? Kaelaside on vist samuti khakivärvi?

Lisaks jääb härrale käe varju kaarditasku laadne asi. Mismoodi need kaitseväes tollal välja võisid näha?

Ja siis veel üks mõistatus - mis tal vasakus käes näpus ripub? Alguses tundus mõni suvaline traadijupp olevat, kuid mida rohkem ma seda vaatan, seda enam tundub, et tegu on mingi kindla otstarbega riistapuuga.

Pilt


Tänan abi eest,
Kristjan
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: EW kaitseväe munder

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hooletu foorumilugija oled, Kristjan..
Sest täpselt sinupandud teema kohale jäävas kleepsus on link KV vormikirjeldusele AD 1936 - mis vastab ära enamuse sinuküsitud küsimustest..

Samas sinu viimane küsimus (mis võitlejal vasakus käes ripub) on tõesti huvitav - mulle meenutab see näit enim nõiavitsa :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: EW kaitseväe munder

Postitus Postitas vaoinas »

Borja kirjutas:Hooletu foorumilugija oled, Kristjan..
Sest täpselt sinupandud teema kohale jäävas kleepsus on link KV vormikirjeldusele AD 1936 - mis vastab ära enamuse sinuküsitud küsimustest..
Eks ma ikka olen hooletu ja loomu poolest ka väga laisk. See 36.ndama aasta vormikirjeldus on mul olemas ja - mis puudutab pildimaterjali ning mõningaid tekstilisi kirjeldusi - ka paar korda läbi lapatud. Sellepärast ongi küsimus vormistatud "kas ma saan õigesti aru" stiilis. Need küsimused, mis sellele veel järgnesid, neile ühest vastust ma sellest kirjeldusest ei leidnud - tõsi, kaanest kaaneni seda läbi lugenud ei ole.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: EW kaitseväe munder

Postitus Postitas Walter2 »

Kas käes võiks olla mingi ohvitseri vile - kas kasutati selliseid EW armees?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: EW kaitseväe munder

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud kõigile vastajaile.

Nüüd on olnud paar kuud aega fotot uurida ja mõtiskleda.
Käes olev riistapuu, tundub lähemal vaatlusel olevat hoopis miskine käsitöönduslikku päritolu saag.

Sai mu ponnistus lõpuks selline.

Pilt
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: EW kaitseväe munder

Postitus Postitas LoCo »

vaoinas kirjutas:Tänud kõigile vastajaile.
Nüüd on olnud paar kuud aega fotot uurida ja mõtiskleda.
Käes olev riistapuu, tundub lähemal vaatlusel olevat hoopis miskine käsitöönduslikku päritolu saag.
Aga uuri siis parema kvaliteediga pilti ka ;) Foto on seeriast, kus tutvutakse ja testitakse TKS-tankette. Ilmselt seda käeshoitavat riistapuud kasutati ka selles protsessis.
img284.jpg
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: EW kaitseväe munder

Postitus Postitas vaoinas »

Tänan väga,

no kahtlemata oleks ma parema kvaliteediga pilti uurinud, kui mul see olemas oleks olnud.
nüüd on aga küll nii, et seda parema kvaliteediga pilti oleks hiljemalt paar nädalat tagasi vaja läinud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist