Merelennuvägi Tartus

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Merelennuvägi Tartus

Postitus Postitas AMvA »

OK, võtame teadmiseks.
Ma hästi ei saanud aru, kas Borja vaidles sellele vastu, et ENSV-s oli merelennuvägi või et merelennuväe ohvitserid võisid Tartus paraadil olla.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Merelennuvägi Tartus

Postitus Postitas retti »

See minu poolt algatatud teema puudutab - paraadi Tartus ja sellel osalevaid eri väeosade esindajaid - mitte sõjaväevormiriietuse või mundrite spetsiifilisi erinevusi.
See teema läheb lugupeetud adminid oma algsesse kohta tagasi või prügikasti.
CARLOS
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 06 Jaan, 2013 13:24
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Merelennuvägi Tartus

Postitus Postitas CARLOS »

Viljandi maakonnas Suislepas oli Merelennuväe tagavara lennuväli,kus olen kordusõppusel käinud, kuskil 86 või 87 aastal.Põhiväeosa oli vist Ostrovis.Kordusõppus toimus ainult pool päeva,kus räägiti lennuvälja teenindavatest masinatest,et kui läheb sõjaks siis kes mis masina peal tööle hakkab.(tankurid,lumekoristus masinad,lennuki käivitajad jne) Riietus oli must mereväe vorm.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Merelennuvägi Tartus

Postitus Postitas Hydrazine »

Kas Ämarit juba mainis keegi, seal käis mingi segane ümberformeerimine ja ringinimetamine aga merelennuväe alla nad kuulusid, mitte kõik seal baseerunud relvatüübid ja kaader ja kogu aeg. Aga küsimus oli Tartu kohta, vot sellest pole küll midagi kuulnud. Seal olid ju raskepommitajad või kaugpommitajad, kuidas õigem oleks.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Merelennuvägi Tartus

Postitus Postitas Haugas »

CARLOS kirjutas:Viljandi maakonnas Suislepas oli Merelennuväe tagavara lennuväli,kus olen kordusõppusel käinud...
Sama ka Koigis, Paide külje all. Olin seal 88-ndal 2 nädalat kordusõppustel (joomas). Seal ei räägitud küll mingitestki tekipealsetest ega -alustest lennuvahenditest. Oletan, et vajadusel olid need sealtstartivad - maanduvad lennuvahendid suutelised ka merel tiire-lollusi tegema. St., et vahe tavalennuväega... :dont_know:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist