Eesti Kaitseväe eraldusmärgid

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Meelis
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:28
Kontakt:

Eesti Kaitseväe eraldusmärgid

Postitus Postitas Meelis »

Kas kellegil on huvi kaasaegsete Eesti Kaitseväe märkide vastu?
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Jaa, on ikka! Täpsemalt huvitaksid mind:

Kalevi ÜJP varrukamärgid ( sinimustvalge; samast tänapäevane roheline modifikatsioon; roheline Kalevlaste Maleva sümboolikaga (käsi mõõgaga, päike jne.))

Sideüksuste varrukamärk (mul omal see kollase välguga mustal taustal; sellist tahaks veel ühte ja kui on liikvel mingeid modifikatsioone, siis neid ka)

Sideüksuste mütsimärki (omal oli kunagi metallist välk; sellist tahaks ja modifikatsioone)

Viru ÜJP varrukamärki

Sidepataljoni varrukamärki



mengele@loits.org
Гив Ми Мани
Meelis
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:28
Kontakt:

Postitus Postitas Meelis »

Eesti kaitsevägi on küll väike, kuid peale taasloomist on tehtud tohutult igasuguseid eraldusmärke. Minul endal on teadaolevatest kogujatest suuruselt 2. kogu. Seda arvu, kui palju erinevaid asju olemas on, ei oska mina täpselt öelda. Kuid neil andmetel, mida mina tean, on olemas kuskil veidi üle tuhande erineva eraldusmärgi. Minul endal on neist olemas kuskil 800. Algusaastatel toodetud asju on juba praegusel hetkel suht raske kätte saada. muidugi kõik oleneb ka tutvustest. Lihtsam on muidugi neil inimestel, kes on ise kaitseväes tööl. Nii imelik kui see ka poleks, liigub ringi ka uute eraldusmärkide koopiaid. Näiteks on olemas ainult üks uus metallist langevarjuri märk (mõeldud on siinjuures uue süsteemi järgi, kus riidest märkidel on neli järku.) Märk on ise kuldne. Kuid kogujate kokkutulekul olen näinud kuldset kui ka hõbedast märki, mida üldse ametlikult olemas ei ole. Märk iseenesest on originaaliga peaaegu sarnane. Kes asja ei tunne, siis seda on suht lihtne ära petta. Muidugi on ka omaalgatuslikult lastud teha märke, mõnes teises firmas ja originaali järgi.
Iseenesest on mul vahetusasju hulga ja on ka mõni suht haruldane asi topelt. Minu käest võib eraldusmärke saada küll, kuid oleneb, mida vastu pakutakse.
border
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 28 Veebr, 2005 21:00
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas border »

kui kellegil on pakkuda siis olen ka mina ekv embleemidest huvitatud.Ostan-vahetan.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Kalevi ÜJP varrukamärgid ( sinimustvalge; samast tänapäevane roheline modifikatsioon;
Seda sinimustvalget on ka "tänapäeval" kasutatud:
http://www.mil.ee/kevadtorm/gallery/vie ... 6_3647_IMG
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Sellel "Kevadtormil" nägite kahjuks seda embleemi viimast korda avalikkuse ees, sest kontrollõppusel osalenud pataljon saadeti Kalevi ÜJP nime all koos kogu oma atripuutikaga (k.a lipp) reservi.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
sten15
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Mär, 2005 16:37
Kontakt:

Postitus Postitas sten15 »

sooviks osta eesti lippu varuka märki
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Neid on praegu müüa Kroonu aidas 65eeku tükk.Näevad välja sellised nagu avataride galeriil võib näha.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
sten15
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Mär, 2005 16:37
Kontakt:

Postitus Postitas sten15 »

ma ei viitsiks taalinnase tull akas siis kelegil oleks pakkuda elan pärnus
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Ettevaatust sealt ostmisel - meil ajateenijad endale millegipärast soetasid hiliskevadel ja aidakaup on selline .... eee... valge äärega.
Kasutaja avatar
noorsõdur
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 27 Mär, 2005 16:08
Kontakt:

Postitus Postitas noorsõdur »

:D aga ma mul oleks huvi Eesti Kaitseväe embleemide vastu nimelt tahaks saada eesti lippu ja scoutpataljoni märki ostan kellel nimelt see olemas paluks minuga kontakteeruda privaatsõnumite ja saata see minu postkasti või siis siin alamfoorumis märku anda
Hastuf
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Juul, 2004 14:58
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe eraldusmärgid

Postitus Postitas Hastuf »

Meelis kirjutas:Kas kellegil on huvi kaasaegsete Eesti Kaitseväe märkide vastu?


On ikka! Katsu Hastuf`ile pakkuda midagi. Võib ka vastukaupa leida, kui ise huviline.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist