EKV välivormi arengud

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Postitus Postitas UR »

Kuulge kas see teema on alanud aastal 2006?

Ma olen selle asja juba ammu puu otsa saatnud ja varustand ennast piisava flecktarni kogusega igaks elu juhtumiks.
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas BackInAction »

Tere! Võtaks ka sõna uue eesti kaitseväe digilaigulise vormi kohta(kõige uuem versioon). Nimelt mulle digilaik meeldib, lõiked head, parem maskeerivus ja mittenähtavus metsas. Probleem seisneb materjalis. Nimelt tavaline digilaik(niinimetatud suvevorm) on liiga paks suvetingimustes opeerimiseks ja tekitab tunde, et praed omas mahlas, kuid sügisel on sellega parem "põllul põrgata". Talvevorm on seevastu õhukesest materjalist, et talvel on sellega liiga külm ringi liikuda. Lahenduseks kampsun ja soble alla, aga kaua see ikka aitab probleemi vastu. Materjalid on segamini aetud. Mida küll härrad staabis mõtlesid, kui andsid rohelise tule selliste materjalide kasutusele võtuks Kaitseväes ? :x :dont_know:
[i]"The best form of defense is attack."[/i](Karl von Clausewitz)
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Vasakpoolne võitleja kannab mingit uut varianti vana laiguga vormist?
https://picasaweb.google.com/1130103413 ... 9323156434
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Kasutaja avatar
taifunk
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 13 Juun, 2006 9:12
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas taifunk »

oscha kirjutas:Vasakpoolne võitleja kannab mingit uut varianti vana laiguga vormist?
https://picasaweb.google.com/1130103413 ... 9323156434
Mingi jutt oli, et KL sai eraldi eelarverea endale vormide õmblemiseks. Nagu näha siis lõige on ongi kõige uuem (sama mis digilaiguga vormidel) kuid materjal ise peaks olema miski laoülejääk.
romps
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 06 Aug, 2008 19:33
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas romps »

See Kaitseliidu uue lõikega "uus" vorm on ikka tippude tipp. Kuskilt laost leitud mingi vana voodimadratsi riie ja keegi on head lobby-tööd teinud, et õmbleme sellest nüüd vormid. Pole sellel ei nägu ega tegu. Märjaks see vorm saab, on ühtlane tume kogu.
Niigi on Kaitseliidu riietus kirju. Kümneid erinevaid lõiked ja laike.
Huvitav kes küll sellise geniaalse ideega välja tuli, et selliseid vorme tellida :shock: :wall:
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas alban »

Vorme polnud - halb. Vorme anti - ikka on halb. Kord on maa külmunud, kord on kärss kärnas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Kapten Trumm »

oscha kirjutas:Vasakpoolne võitleja kannab mingit uut varianti vana laiguga vormist?
https://picasaweb.google.com/1130103413 ... 9323156434
See riie oli kasutusel ikka üsna ammu ning 2000ndate hakul õmmeldi sellest madratsikatteid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Ja pole üldse halb idee. Uus digivorm tehtuna vanast riidest oleks päris söödav. Kui enne oli lõige ja kohati funktsionaalsus vigane, siis nüüd tehti need asjad korda, et aga vastavate asjameeste töö otsas ei oleks ning vorme ikka edasi saaks arendada, tehti uus vorm mingist veoauto tendimaterjalist (paks, raske ja mittehingav).
KategorieC
Liige
Postitusi: 733
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas KategorieC »

Kapten Trumm kirjutas:See riie oli kasutusel ikka üsna ammu ning 2000ndate hakul õmmeldi sellest madratsikatteid.
Tegemist ei ole madratsiriidega, vaid lihtsalt väga tumedates toonides nö vahvelriie. Ei tea miks ja kus ja kuidas neid asju jagati, aga kandjad olid minuteada suht rahul materjaliga. Väga väike partii oli.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas marksman »

UR kirjutas: miskit leeg - helisummuti oleks kahh asi..

:dont_know: Millest sa räägid? Täiesti tavaline, paukpadrunitega laskmise otsik ju galilil...
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

laiendan teemat camo arengu kohta

Postitus Postitas setu »

Lisan camost tehnikal varia näidised (mitte EKV kontekstis) ja küsin, millal hakkame nägema oma BV206-tel ja Gelandewagenitel ning Unimogidel printkleebiseid. Kui, siis millele tasub mõelda ja kui suures osas.

Pilt
Pilt
Pilt

Lisaks leian, et EKV digicamo võiks saada sõsarvärvilahenduse KEVAD/SÜGIS variandile, elik talveriietel sama camo, kuid teine värviskeem.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
Grimrate
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 01 Juul, 2010 1:32
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Grimrate »

Vaadates, millal teema alustatud on ... Ma sain ka endale hiljuti selle uue digivormi. Vahepealsest valgepõhjalisest ma hoidsin ennast kaarega kaugemale. Sai seda vormi nädalake suht kasarmutingimustes kantud. Riiet ei hakka enne väga laitma, kui pole teda mõned korrad läbi pesnud, aga esmamulje oli küll kilekotist. Pükste lõige on äärmiselt õnnestunud, saab isegi hargivahet lõhki rebimata kükitada. Frentš on ehitatud mingile ufonaudile. Ma pole ise ka just väga standardmõõdus, aga see konkreetne isend, kuhu minu käed varrukasse ja õlad-rind keresse mahtusid, ripub poolde põlve. Saame aru, et alumised taskud võiks vesti alt kättesaadavad olla, aga rakmed on peal ja kaob see vormi pikaksvenitamise mõte jälle ära. Tolle kraekökatsi ma oleks tõks kõrgemagi teinud. Müts mulle väga ei meeldi, aga peab uurima, äkki ta siiski saab vähese triikimise ja õmblemisega millegiks mütsisarnaseks.
See madratsiriie, mis siin ülevalpool pildil ära näidati on praegu täiesti tõsiseks alternatiiviks digilaigule (loe - tagalaülemal pole muud anda). Vahepeal oli päris suur partii talvevorme selles laigus (uue lõikega). Suvevormi olen näinud vist isegi kolme eri lõiget. Kandjad teda kiruvad - raske, ei hinga, ei kuiva. Märjana läheb sisuliselt lillakasmustaks. Ka kuludes tuleb selline imelik sinine toon manu, nagu oleks tilk tinti pessu juurde visatud. Ning olen spetsiaalselt näpuga torkides võrrelnud - minu näpp ei teinud vahet vormiriidel ja madratsikattel.
KVLK SP 98/99
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas hillart »

Frentš on ehitatud mingile ufonaudile. Ma pole ise ka just väga standardmõõdus, aga see konkreetne isend, kuhu minu käed varrukasse ja õlad-rind keresse mahtusid, ripub poolde põlve. Saame aru, et alumised taskud võiks vesti alt kättesaadavad olla, aga rakmed on peal ja kaob see vormi pikaksvenitamise mõte jälle ära.
Juhin tähelepanu tõsiasjale, et praegu antakse võrmiriietust välja mitte püksid-frents komplektina, vaid eraldi. Seega võetakse need 2 elementi erinevatest kuhjadest ning vastavalt kandja personaalstele mõõtudele. Varem, jah, oli selline probleem - isegi pidin alati pükse kokku õmblema sest kui ülemine osa oli paras, siis püksid võis jõehobusele jalga anda. Praeguse eraldi väljastamisega on see probleem kadunud.

Mis aga materjali puudutab, siis - jätke ometi kord järele! Sellist materjali pole veel maailmas loodud, mis meie kõrgetele nõudmistele vastaks. Mis oleks suvel kuumaga n.ö. hästi hingav, sügisvihmaga vetthülgav, talvise külmaga soe ja samas kulumiskindel ning vastupidav. Lisaks veel heade maskeerimisomadustega erinevas niiskusastmes, jne., jne.
Nagu pole olemas ka meie nõudmistele vastavaid jalanõusid sõduritele olemas. Samad saapad, missuguses suvel n.ö. hingavad, sügisel veekindlad, talvel soojad, vastupidavad, kerged jjne., jne. oleks.

Ainuke asi, mida kohendada annaks on lõike erinevad pisidetailid.
Selles osas ütleks kah sõna sekka. Rinnapealsed 2 taskut ei peaks olema selliselt sisemised, vaid pealeõmmeldavad (nagu alumisedki), kuna siis on nisse võimalik ka miskit panna. Praegu pole see võimalik. Pealegi läheksid pealeõmmeldud ruumilised taskud ka stiilselt ülejäänud vormikomplekti teostusega kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Grimrate
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 01 Juul, 2010 1:32
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Grimrate »

Siin tekkis väike möödarääkimine nüüd. Püksid said igati parajad. Frentš sai ka paras, lihtsalt näeb seljas tobedalt pikk välja. Riiet ma (veel) ei kirunud, aga tutikana (ja ilma põõsa vahel müttamiseta) tundus jube umbne. See, et ta peale kolme pesu enam vett ei pea, on siililegi selge. Kirjeldasin enda esmaseid kogemusi.
Riigi poolt antud saapaid olen viimase 13 aasta jooksul umbes kolm korda kandnud (riik ühed andis, pole viitsinud sisse käia). Kiidan kodumaiseid Alpi saapaid ja jään neile ka edaspidi truuks. Mõned innovatsiooni-ideed mul neile oleks, aga las too väikefirma tootearendus jääda.
Meenub elavalt üks Orkaan, kus mul suisa kaks varustuselementi ühest riigist olid - Nokia kummikud (kirjaga Eesti Kaitsevägi) ja kiivrikate. Ülejäänu oli kõik isiklike õrnade roosade käekeste töö eest teenit rahaga poest ostetud omale. Kaitse Kodu fotograaf mind igatahes 10 meetri kauguselt täies pikkuses (kopikas alla kahe meetri) puu kõrval seismas ei näinud, järelikult maskeeris küll. Püksid olid vufloo flecktarn (tumedam kui vana eestlane ja tappes ka heledaks ei lähe), kuub Horvaatias tehtud USA woodland camoga M85 kloon, rakmed L-Aafrika mudel Milteci toodangust heleda (originaalilähedase) flecktarn camoga. Aastaaeg hilissügis, nõks enne lund. Kogu kraam tumedalt läbi vettinud. Kuna tüüp vaatas otse minu poole, kõnetasin teda. Võpatas, tegi hämmeldunud näo ja alles siis fokusseeris silmad minule. Mitte kuidagi ei varjanud ennast. Valge põhjaga digi (mitmest õppusest ja mõnest pesust läbi käinud), oleks sama koha peal säranud nagu neoonsilt. Uue variandi koha pealt see kogemus veel puudub.
KVLK SP 98/99
Kasutaja avatar
taifunk
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 13 Juun, 2006 9:12
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas taifunk »

hillart kirjutas:
/.../
Mis aga materjali puudutab, siis - jätke ometi kord järele! Sellist materjali pole veel maailmas loodud, mis meie kõrgetele nõudmistele vastaks. Mis oleks suvel kuumaga n.ö. hästi hingav, sügisvihmaga vetthülgav, talvise külmaga soe ja samas kulumiskindel ning vastupidav. Lisaks veel heade maskeerimisomadustega erinevas niiskusastmes, jne., jne.
Nagu pole olemas ka meie nõudmistele vastavaid jalanõusid sõduritele olemas. Samad saapad, missuguses suvel n.ö. hingavad, sügisel veekindlad, talvel soojad, vastupidavad, kerged jjne., jne. oleks.
/.../
On küll olemas! Aga mitte kõik-ühes variandina.
Ükski saabas ei saa toimida mugavalt nii -30 kraadiga kui +30 kraadiga. Samamoodi ei saa ka üks vormijakk olla soojapidav -30 kraadi juures kui õhku läbilaskev +30 kraadi juures.

Aga see lahendus on olemas teistel riikidel ja suudaksime ka meie seda endale lubada. Nimelt lahenduseks on ikkagi sooja ja külma ilma komplektide väljastamine.
Vaadates äsjast uudist kus näidati KV viimase saapahanke võitnud Samelini saabast, siis selle sama raha eest olen letilt ostnud endale suvesaapa. Kui anda sõdurile üks riidest hingav suvesaabas, voodriga soojapidav külma ilma saabas ja lisaks veel kummik, siis kohe kindlasti saaks selle komplektiga aastaringselt hakkama.
Vormidest rääkides, siis kel oli õnne, sai mõni aasta tagasi endale laost välja sebida katsepartii, mis oli hingavast vahvelriidest digilaiguga ja uuema lõikega (mõnede puudustega kui M11 lõige). Juba 2007/2008 Kup ajateenijad said endale valhvliriidest digi vormi taktikavormiks; sellal kui see patendijama Kanadaga hakkas. Ehk siis kõik on juba olemas, kuid erinevatel põhjustel pole põllu peale jõudnud veel. Krt seda teab kas jõuabki...

Ühesõnaga, kui vaja siis saab küll. Ei ole sellise süsteemi loomine midagi ületamatut nii rahalises mõttes kui ka logistilise jälje paisumise mõttes. Vaja on ainult ühe mehe käsku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist