EKV välivormi arengud

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1304
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mongol »

mart2 kirjutas:
mongol kirjutas:1999 käis ajateenija Saksamaal ja kolmnurkne lipp anti esiteks,...
Pead silmas BALTBAT-i ajal kasutusele võetud embleemi?
https://pt.wikipedia.org/wiki/For%C3%A7 ... -00619.jpg

Õige.
professional retard
BFMtudeng
Liige
Postitusi: 87
Liitunud: 26 Veebr, 2021 17:55
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas BFMtudeng »

Kui juba küsimiseks läks,nagu ma olen arusaanud siis “pardilaskja” jakid tulid vähemalt kahes versioonis ja püksid kolmes.
Siit küsimus,et kas algselt mõeldi “kaitsevägi”kirja kandvad vormid ainult kaitseväele?
Kas keegi sai uue vormi Kaitseliidu laost ja kas se ei kandnud rinnas kirja”kaitsevägi”?
Kas 1996 sai laost püksid millel oli sääres hall tugevndus ja tavalised,kas esmased tulid nööbi kinnitusega või metallist “haagiga “?
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas tambovski volk »

BFMtudeng kirjutas:Kui juba küsimiseks läks,nagu ma olen arusaanud siis “pardilaskja” jakid tulid vähemalt kahes versioonis ja püksid kolmes.
Siit küsimus,et kas algselt mõeldi “kaitsevägi”kirja kandvad vormid ainult kaitseväele?
Kas keegi sai uue vormi Kaitseliidu laost ja kas se ei kandnud rinnas kirja”kaitsevägi”?
Kas 1996 sai laost püksid millel oli sääres hall tugevndus ja tavalised,kas esmased tulid nööbi kinnitusega või metallist “haagiga “?

Kuperjanovi pataljonis sai selliseid pükse juba 1995 aastal.
numeros stultorum infinitus est
BFMtudeng
Liige
Postitusi: 87
Liitunud: 26 Veebr, 2021 17:55
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas BFMtudeng »

tambovski volk kirjutas:
BFMtudeng kirjutas:Kui juba küsimiseks läks,nagu ma olen arusaanud siis “pardilaskja” jakid tulid vähemalt kahes versioonis ja püksid kolmes.
Siit küsimus,et kas algselt mõeldi “kaitsevägi”kirja kandvad vormid ainult kaitseväele?
Kas keegi sai uue vormi Kaitseliidu laost ja kas se ei kandnud rinnas kirja”kaitsevägi”?
Kas 1996 sai laost püksid millel oli sääres hall tugevndus ja tavalised,kas esmased tulid nööbi kinnitusega või metallist “haagiga “?

Kuperjanovi pataljonis sai selliseid pükse juba 1995 aastal.


Jälle uus info,mäletad kas püksid tulid halli või laigulise säärisega ja kas 1995 olid rinnas juba Eestis Kaitsevägi?
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas tambovski volk »

BFMtudeng kirjutas:
tambovski volk kirjutas:
BFMtudeng kirjutas:Kui juba küsimiseks läks,nagu ma olen arusaanud siis “pardilaskja” jakid tulid vähemalt kahes versioonis ja püksid kolmes.
Siit küsimus,et kas algselt mõeldi “kaitsevägi”kirja kandvad vormid ainult kaitseväele?
Kas keegi sai uue vormi Kaitseliidu laost ja kas se ei kandnud rinnas kirja”kaitsevägi”?
Kas 1996 sai laost püksid millel oli sääres hall tugevndus ja tavalised,kas esmased tulid nööbi kinnitusega või metallist “haagiga “?

Kuperjanovi pataljonis sai selliseid pükse juba 1995 aastal.


Jälle uus info,mäletad kas püksid tulid halli või laigulise säärisega ja kas 1995 olid rinnas juba Eestis Kaitsevägi?

Tulid halli säärisega, rinnas Eesti Kaitsevägi kirja ei olnud.
numeros stultorum infinitus est
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Dr.Sci »

tolkkk kirjutas:
Porutšik kirjutas:
Kaitseväe auvahtkond kannab edaspidi paraadvormi asemel laigulist.

Kui varem kandsid auvahtkonna kaitseväelased Kadriorus presidendi kantselei hoone ees tavavormi ehk rahvakeeli paraadvormi, siis suve algusest on neil seljas välivormid ehk laigulised vormid.

Kaitseväe peastaabi pressijaoskonna ülem Taavi Karotamm selgitas ERR-ile, et muudatus sai teoks 1. juunist kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremi korraldusel.

"Välivormi kasutusele võtmine auvahtkonnas ei ole seotud rahalise kokkuhoiuga ning sellega tegeletud juba rohkem kui aasta jooksul. Auvahtkonna vorm asendati laigulise vormiga eesmärgiga vähendada administratiivkoormust ja keskenduda väljaõppe ning lahinguvalmiduse arendamisele," selgitas Karotamm.

Pilt
https://www.err.ee/1608302004/kaitsevae ... -laigulist


Sõdurid oleks lahingvarustuses (kiiver, kuulivest, rakmed/lahingvest, automaatrelv) palju mõjuvama olekuga.
vorm.PNG
KategorieC
Liige
Postitusi: 731
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas KategorieC »

Suurepärane, sinelis näevad väga head välja.
mongol
Liige
Postitusi: 1304
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mongol »

Ja kui tekikski vaid vahtkond, kes kannab maaväevormi viigipükste ja kingadega, oleks asi korras ja vahtkond oma nime väärt. See mureväe/õhuväe vormidega triangel on suht mõttetu "võrdõiguslikkus", me kaitseväe tugevus väljendub siiski jalaväelastes, mitte pseudoväeliikides.
professional retard
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas A4 »

Nii palju kui mina kuulnud olen, siis edaspidi hakkab auvahtkond ja -kompanii kandma vaid seda n-ö maaväe pruuni vormi. Aga ega see „ajateenijatest auvahtkonna paraadvorm“ pole minu arvates olemuslikult nendest õhuväe ja mereväe vormidest, sest ega sellist osaliselt 1930. aastate ja osaliselt 1990. aastate tavavormist tuletatud asja kuskil mujal Kaitseväes ei eksisteeri. Aga see selleks. Viigipüksid ja kingad ei teeks asja eriti paremaks, seda enam, et suviste kingadega talviste pakastega 2 tundi postil seistes on tagajärjeks ilmselt tõsised külmakahjustused. Selles mõttes on välivormi saabas ikka suti parem variant.

Ja kui nüüd jõuda välja selleni, kas sõdurid ikka näevad sinelis väga head välja, siis kui otsustati „paraadvormide“ juurde tagasi minna, siis võiks seda asja teha n-ö korralikult. Näiteks minu treenitud silma riivab viimastel lingitud piltidel see, et mõlemal tunnimehel on sinelikrae haagid jäänud kinni panemata. Ja sineli alla pandud frentši varrukad ulatuvad sinelivarrukatest välja. Ja et õlakute otsad „turritavad“ ülessepoole – asi, mida veebel või vahtkonna ülem u 20 aastat tagasi saatis enne tunnimeeste väeosast väljumist kohe triikrauga „korrigeerima“. Ärge saage valesti aru – ma tegelikult ei arva, et Vahipataljoni võitlejate argipäevi peaks sisustama pidevate kontrollimiste ja korrigeerimistega selle kohta, kas vorm on laost ikka õige suurusega valitud, kas õlakute otsad, rinnaesine ja sall on triigitud, kas frentšile on õmmeldud puhas aluskrae, kas kraehaagid on kinni pandud jne jne. Vaid kui juba aastaid-aastaid enne Kaljulaidi ja Heremit praktiliselt loobuti aukompanii komplekteerimisest spetsiaalselt valitud pikakasvuliste ajateenijatega ja kõigi eelpool kirjeldatud vormikandmise nüansside rangest kontrollimisest, siis oleksidki võinud need sõna parimas mõttes „keskmised ajateenijad“ kanda seda vormi, mida igapäevases teenistuses kannab praktiliselt kogu Kaitsevägi, sh kõik ajateenijad – laiguline välivorm. Aga nagu ütleb vanasõna – ilu on vaataja silmades.
mongol
Liige
Postitusi: 1304
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mongol »

Nuuuh, kingade "kasuks" räägib see, et soojendavad plaadid on neil seismise all. Iseasi, kas nad töötavad. Minu 10 aasta jooksul kurtis vahtkond sageli, et plated ei toimi.
Teine asi - laiguline välivorm ei ole kuskilt otsast esinduslik, sest lõige on ebardlik ja absoluutselt ebapraktiline, eriti jakil ehk "frentšil". Ebapraktiline tegelikult ka välivormina, aga vastab siiski tasemele "käib kah" ehk siis 3-11 kuud sobib põrkamiseks küll.
professional retard
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Markko »

mongol kirjutas:Teine asi - laiguline välivorm ei ole kuskilt otsast esinduslik, sest lõige on ebardlik ja absoluutselt ebapraktiline, eriti jakil ehk "frentšil". Ebapraktiline tegelikult ka välivormina, aga vastab siiski tasemele "käib kah" ehk siis 3-11 kuud sobib põrkamiseks küll.


Puht uudishimust - milles ebapraktilisus täpsemalt väljendub?
mongol
Liige
Postitusi: 1304
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mongol »

Markko kirjutas:Puht uudishimust - milles ebapraktilisus täpsemalt väljendub?
Alumised taskud kui sellised; rinnapealsete taskute lukk (kuuli/killu)vesti all; varrukakinnituste nööbid (takjapael toimiks paremini); fakt, et "põrkamiseks" peab frentši "püksi panema"; küünarnukikaitsmete taskud puudu.
Jah, kuulivestialused särgid vaikselt levivad, aga ma ei ole kunagi aru saanud, miks ei võiks välivormijakk olla sõduripluusi loogikas. Normaalse kehaehitusega inimese jaoks kas lühike või kotisarnane.
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle näiteks ei jõua siiani kohale, miks meil ei väljastata ajateenijale kahe frentsi asemel üks frents (pidulikum) ja üks vestialune lahingsärk (taktika).
See särk maksab umbes samapalju, kuid muudaks meeste elu palju mugavamaks, jääks ära ka see frentsi püksi toppimine.
Kandsin ka vanasti kuulivesti all frentsi, no elu haudumine oli, kui lasin endale vestialuse särgi õmmelda.
Kanada digilaik on muidu Eesti omaga sarnane, need särgid maksavad üksikuna ostes 40 euri tükist ja tuhandete kaupa ostes veel odavamad.

Ainuke tõsine argument, mis ma välja mõtlesin, et selle dressipluusimaterjali (millest on valmistatud särgi alumine osa) vastupidavus pole nii hea kui frentsi materjalil ja mingit 5 ajateenija taktikavormina see vast välja ei vea (kulub enne läbi). Muidu meil makstakse selle frentsi eest piisavalt heldelt tootjale - et see särk pole tegelikult kallim kah.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas:Muidu meil makstakse selle frentsi eest piisavalt heldelt tootjale - et see särk pole tegelikult kallim kah.

Kas tead midagi köögipoolelt või lihtsalt arvad? :) Võin sind lohutada et meil ei maksta "heldelt" tootjatele juba aastaid mitte midagi - seda olukorras, kus hangetel on peamiseks kriteeriumiks ainult hind.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist