EKV välivormi arengud

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
sokkmiis
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 16 Mär, 2006 9:47
Asukoht: Pärnu on staap
Kontakt:

Postitus Postitas sokkmiis »

Taanlastel on päris laheda mustriga vorm. Ja kui see eesti mees oleks metsas laskeasendis, siis oleks asi märgatavalt edulisem ma arvan.
Pilt
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

taani laik on hea südasuvel, muidu liiga hele äkki. kevadel on meil pikalt ilma roheluseta aega ja sügisel samuti teised värvid. Rootsis näiteks on laiku mitmes versioonis, lõuna pool heledam, erksam ja põhja pool tumedam, tuhmim. Kõige universaalsem asi, nagu märganud olen, on saksa ss-i tammetõrumustriga müts, suvine ühelt poolt, roheline - teiselt poolt jälle pruunim, tuhmim.
JaanEst
Liige
Postitusi: 90
Liitunud: 07 Veebr, 2006 21:14
Kontakt:

Postitus Postitas JaanEst »

Võite mind laimata ja vasturääkida, kuid ma pole kindel, et Jüüti meestele ja tollele loodusele, keskkonnale sobiv laik meie metsadesse ja põldudele sobib?

Pilt
pildil näha, et küll sobib uus laik puudega kokku, kuid eesti rakmed mõjuvad kontrastina neile(sobituvad rohkem loodusega).

Pilt
nagu näha, osutub pildil olev eesti kodune laik vähemmärgatavaks .Tean, et tegelikult nii päris ei saa hinnata, loodus on mitmekülgne.See, et mina eesti vana laiku pooldan, on ainult minu arvamus. Rohkem mul midagi öelda pole, kuni pole uut laiku oma silmaga näinud. :D (looduses, või sõjaolukorras)

ja muuseas, tahaks teada saada, kes on autor, kes laike katsetab ja välja mõtleb? :?:
siss
Liige
Postitusi: 287
Liitunud: 09 Mai, 2005 23:56
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas siss »

see ikka kjps ohvitseride töö :lol:
KategorieC
Liige
Postitusi: 731
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Meie vana (praegune) laik on jah suurepärane. Tada-tuntud reegel ju et ära remondi asju mis töötavad. Teha uus laik ainult seepärast et ta on digi? Kasutajate käest ka midagi head kuulnud ei ole.
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

laik laiguks kuid see on jälle üks saast muud ei midagi.Materjal peab olema ka ikka kvaliteetne.Kuid meil tehaks ikka nii et tundub kena ja ilus kuid sees seal olla on midagi muud.Igatahes scoutis neid katsetatakse ja kuid kõik lubasid vaid ühe suure miinuse anda.Aga arvan et see ei muuda midagi vast.Meil omn üks kõige halvaemaid varustusi.Mõtlen vorme ja saapaid jne
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

selle laiguga on ikka nii olnud ,et mönda kohta sobib uus ja teise vana.aga las katsetavad ju siis paista. :roll:
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

vana laik on jah minumeelest väga ilus ja efektiivne. Miinus on see et materjal on väga sitt, see kulub ruttu ning märjaks minnes läheb vahest liiga tumedaks ning ei kuiva ära
Kasutaja avatar
kala
Liige
Postitusi: 497
Liitunud: 25 Apr, 2005 16:50
Kontakt:

Postitus Postitas kala »

Kas mitte kõige uuem varjant meie vormist pole GoreTexist?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

skaut kirjutas:...Meil omn üks kõige halvaemaid varustusi.Mõtlen vorme ja saapaid jne
Loll jutt suhu tagasi.
JaanEst
Liige
Postitusi: 90
Liitunud: 07 Veebr, 2006 21:14
Kontakt:

Postitus Postitas JaanEst »

Ei tea jah, miks selliseid asju tehakse.Ehk tuldi lagedale uue vormiga seepärast, et vormide leiduril oli palka vaja? vms. Ja see kõik toimub kärata- ajalehes pole ma märganud uudist selle kohta :evil: .


Kuid saabaste väljavahetamisest saaks ma küll täiesti aru.
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

kuule borja ma olen juba pea 10 aastat sõjaväes nii et ära tule seletama kui oma raha eest paremat ei osta siis kas üldse tead mida ajateenijatele antakse.Kui olid need rootsi saapad raudninadega.Mis lõhkusid jalgu jne.See üks näide ainult.Sa pole head varustust vist näinudki nii et ära seleta.Tean et pole raha niipalju et siin mingeid tipp asju saada.Aga palju palju puudusi on ja ei saa aru mille eest mõned seal peastaabis palka saavad
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

skaut kirjutas:kuule borja ma olen juba pea 10 aastat sõjaväes nii et ära tule seletama kui oma raha eest paremat ei osta siis kas üldse tead mida ajateenijatele antakse.Kui olid need rootsi saapad raudninadega.Mis lõhkusid jalgu jne.See üks näide ainult.Sa pole head varustust vist näinudki nii et ära seleta.Tean et pole raha niipalju et siin mingeid tipp asju saada.Aga palju palju puudusi on ja ei saa aru mille eest mõned seal peastaabis palka saavad
Ütlesin tundmatu skaudi nutulaulu kohta, mida vajalikuks pidasin.

Kellelgi pole õigust halvustada EST vormi ja varustust kõige viletsamaks. Olen üksjagu selle maamuna peal ringi hulkunud ja võin täiega väita, et pagana vähe on neid riike, kus ajateenijal oleks nii jõukas tabelvarustus kui täna Eestis.
Enamgi veel, olen korduvalt vaielnud teemal, et näit meie rakmed ja seljakott võiksid olla oluliselt prostamad-odavamad, mitte nii ülitäiuslikuks (ja ka hinnalt kalliks) aetud.
Vormide osas tuleb knowledge tasapisi aga kindlalt. Senine woodland kamo käib ju laias laastus küll aga on liiga tume ja sellisena muudab silueti tihtipeale ilusaks mustaks märklauaks. Digivormi aretusel oligi kaks eesmärki - esiteks, minna üle paremate maskeerimisomadustega digitaallaigule; teiseks, lisada mustrisse heledamaid toone ja seeläbi hakata (lõpuks ometi) siluetti hajutama. Lisaks on siitki foorumist läbi käinud, et sama digivormi kõrbevariant juba rahvusvahelist tähelepanu äratab ja seda taga aetakse.
Igikestva virina asemel võiks ära märkida ka näit uut talivormi, mille lõige ja tehnoloogia on lihtsalt eeskujulikud (ja üle Euroopa kadedustäratavad).

Puudutavalt saapaid: see, et meie pisiriigis lihtsalt puudub kaasaegse sõjaväesaapa/matkasaapa tootmise traditsioon (ja vastav know-how), ei ole mitte kuidagi KV logistika süü - haritud inimene peaks sellest aru saama. Ja üldse, kas keegi on näinud isegi mõnda suurriigi sõjaväelast, kes oma (tabel)saabaste kohta hea sõna ütleks?

Once more - selle matsliku ruigamise asemel võiks vahest lihtsalt ausalt tunnistada seda, mida sõdurivarustuse osas selles pisiriigis tänaseks juba ära on tehtud. Arvestades ka seda, et 15 aastat tagasi alustati kõigis kaubaartiklites punktist zero.

PS - ma ei ole teenistuse osas kuidagi logistikaga seotud

PPS - tundmatu skaut, sinu pea 10 teenistusaastat pole minu jaoks mingi näitaja
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

jaa selles asi ongi et oled logistik aga pane see selga ja mine tee söösthüppeid nendega paar km kui on väljas veel 30kraadi.Vaatame mis juttu sa siis ajad.Ja ma nagu mainisin et saan aru et raha on vähe.Ja ära räägi mulle kui kaugele me oleme jõudnud jne.Ma räägin fakti et mida sõdur peab seal sees tundma.Üks näide Leedukas toodab juba endale ise Gore texi.Miks ei suudeta meilseda teha.Meil on sellised ilmad lihtsalt et enamus ajast oled märg.Saab asju paremini teha.Ja teiseks olen ka käinud missidel ja näinud ja mitte vähe.Ma ei salli seda asja nagu sina logistik tuled rääkima mis on hea mis halb.Ela kõigepealt sita sees paar nädalat õppusi panna ja siis arvusta.Hea veel sa kuskilt Peastaabist ei ole kes istub oma tavavormis seal laua taga ja hakkab rääkima varustusest mis on hea ja mis halb.Miks siis kui nii hea on ostetakse ikka missidel olles teisi saapaid jne.Lihtsalt see on eesti vorm ja midagi pole teha seda peab kandma.Kuid jah selle maha tegemine ei puutu minu isamaa armastusse ja uhke olla et oma lipuvärve saab õlal kanda.Kuid see mille peale lipp õmmeldakse võiks vähe kvaliteetsem olla.
Kasutaja avatar
kala
Liige
Postitusi: 497
Liitunud: 25 Apr, 2005 16:50
Kontakt:

Postitus Postitas kala »

Nagu ma juba eelpool küsisin, kas mitte uued Eesti vormid(laiguga ma mõtlen) pole GoreTexist.?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist