Langenud Vene poole sõdurid?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Langenud Vene poole sõdurid?

Postitus Postitas oliver »

Kas mõnda ametkonda huvitavad ka Vene poolel sõdinute tähistamata hauad? Sõber kolas metsas ja leidis laskepesa servast väljapaistvat kiivrit uurides punaväelase - õigemini selle mis temast järgi oli. "Sa Otvagu" oli igatahes rinnas, selle numbri järgi saaks äkki kindlaks teha kellega tegu?
Võibolla korpuse poiss.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Selle leiuga tuleb kindlasti Eesti Sõjahaudade Hoolde Liidu poole pöörduda. Telefoni leiab kataloogist. Ise ei maksa torkima hakata!
Anton - horridoo!
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Kui medal on olemas, siis 100% võib saada teada kes see on! Nombri jargi. See on väga oluline asi. Kus kohas sõdur leitud, mis maakonas? Tallinnas ja Ida-Virumaal on olemas inimesed kes tegutsevad OFITSIAALNE sellega. Vironia, EVIK Tallinnas jah OTSING Ida-Virumaal. Olen Mõnedega tutvunud.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Tallinnas ja Ida-Virumaal on olemas inimesed kes tegutsevad OFITSIAALNE sellega. Vironia, EVIK Tallinnas jah OTSING Ida-Virumaal. Olen Mõnedega tutvunud.
Kahtlen informatsiooni õigsuses! Ametlikult on luba sellega tegeleda Sõjahaudade Hoolde Liidul, teistele eelpool mainitutele on väljastatud load kindlatele objektidele ja teatud tähtaegadeks. Alaliste lubade väljastamine nendele klubidele ei oleks seadusega kooskõlas. Võid pöörduda siin foorumis ka Arnoldi poole, ta on just selle ala mees.
Anton - horridoo!
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Jääb siis Sõjahaudade Hooldeliit. Kuigi selles organisatsioonis ma ka pisut kahtlen, kunagi (~5 aastat tagasi) sai ühe Saksa sõduri koordinaadid antud, kuid ei midagi :(
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Mina mainisin organisatisiionid kes tegelevad sellega, mind ei huvita mis lubad on olemas jah kuidas asjad käivadki. Kõigepealt vaja matma sõduri korralikult, ja kes sellega tegeleb pole oluline. Vene sõdureid mattavad 2 korda aastas kui mina tean. Sakslastest ei tea. Kui on vaja kontakt nendega, keda mina mainisin. Siis kirjutage PS
Blitz
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 07 Jaan, 2005 9:42
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Blitz »

Oleg A kirjutas:Mina mainisin organisatisiionid kes tegelevad sellega, mind ei huvita mis lubad on olemas jah kuidas asjad käivadki.
Aga võiks huvitada ! Sellisel alal, nagu langenud sõdurite mulda sängitamine, peab ikka valitsema ordnung mitte bardak ning isetegevust harrastada ei tohiks :evil:
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Kõige lihtsam oleks Oliveril pöörduda siin foorumis Arnoldi poole, tema tegeleb sõjahaudadega ja langenud sõduritega. Võib ka kohaliku muinsuskaitse inspektori poole pöörduda. Muul diskussioonil ei ole mõtet!
Anton - horridoo!
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Vaja pöörduda venekeelne organisatsioonidele... see ei ole iseseisev matmine. See on korralik ümbermatmine näiteks sinimäel. Kordan, et kui on see vene sõdur, siis venelastele lihtsam otsida kontakte Venemaal sõduri sugulastega. Jah see on reaalne, kui medal on olemas. Venekeelseotsingu organisatsioonid omavad head kontakte vene arhiviiga ja nii edasi. Kui eestlastel ka sama võimalus on. siis tehke. Mina just tahan et oleks paremini.

PS. Mina ei hakkanud kirjutama selles teemas, kui ise ei puutunud selle probleemiga isiklikult
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Eestis on riiklikul tasandil ametkonnad, mis tegelevad sõjas langenute ja sõjahaudadega ning ma ei usu, et riigil on halvemad suhted Venemaa vastavate istantsidega kui mõnel ühiskondlikul organisatsioonil. Niisugustel juhtudel nagu siin tegu on peab asi vägagi amtelik olema ja ühiskondlikud organisatsioonid seda olla ei saa kui neile riigi poolt pole vastavaid volitusi antud. Kõik muu on isetegevus ja ajaloo seisukohalt taunitav! Ja pole mõtet siin edasi vaielda. Oliver teeb õieti kui pöördub Arnoldi või kohaliku muinsuskaitse inspektori poole ning asi hakkab hargnema reeglitpidi oma radamööda. Kui aga ei, jääb see patt tema südametunnistusele.
Anton - horridoo!
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Palun autori teema kirjutada kuidas lähevad asjad selle sõduritega. Kui on võimalik
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Meil saadetud, jääme ootama.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tõsine probleem, millele ei ole hetkel ühest vastust. Esiteks puudub Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vaheline rahvusvahelistele konventsioonidele tuginev leping. Kes selles süüdi on, seda ei ole ehk siinkohal mõtekas arutada. Võrdluseks on meil vastavat tegevust reguleeriv leping Saksa Liitvabariigiga. Kuigi ka sakslastega tuleb ette probleeme, on siiski tegevusel tsiviliseeritud raamid ja konkreetne koostööpartner Saksa Sõjahaudade Hoolde Rahvaliidu kujul. Venemaal ma mingit sellelaadset aktsepteeritavat katusorganisatsiooni ei tea, küll kuuleb pidevalt mingitest metsi pidi ringi sehkendavatest jõukudest, kes endid küll kõlavate nimedega klubideks kutsuvad, aga millistel seaduslikel alustel nad tegutsevad? Ei tea. See anarhia on ka üle piiri Eestisse levinud, näiteks nn klubi Vironia, mille tegevus kuulub suuresti pigem KAPO huviorbiiti. Kahjuks on see bande saanud varemalt ka Muinsuskaitseameti poolt väljastatud uurimisloa nõukogude sõdurite matmispaikade väljaselgitamiseks. Paraku asusid vandid "kange dokustaadiga" sõdurite säilmeid nende langemiskohtadest eemaldama, kõige tipuks rüüstasid veel Saaremaal Saksa meremeeste säilmed, jättes luustikud maha vedelema. No comments, nagu inglismannid ütlevad. Paraku laekub selline info kaudselt ja on peaaegu võimatu neid vastutusele võtta, sest meie seadusandluses on lünki ja vasturääkivusi, mis võimaldavad politseivõimudel kriminaalasjade algatamisest kõrvale vingerdada. Nõukogude miilitsa moraalikarkude toel sirgunud politseipealikutelt on vist ka palju tahetud, et mingite "fašistinärude" kontide pildumine neis negatiivseid emotsioone tekitaks.
Eesti Sõjahaudade Hoolde Liidu põhikiri näeb vist midagi muud ette, kui vene ja saksa sõdurite säilmetega tegelemine (vähemalt põhitegevusena), hea oleks kui ESHL jälle aktiivsemalt hakkaks tegelema eesti sõjameeste mälestuse jäädvustamisega. Leinaaeg peaks ammu möödas olema.
Kokkuvõtvalt tulebki tunnistada, et nõukogude poolel langenute otsimine on aastaid olnud totaalselt kontrolli alt väljas. Põhjusteks kindlasti ametliku Venemaa enda traditsiooniline ükskõiksus oma alamatesse - surnud sõdur pakub ehk ainult teatavat propagandistlikku väärtust, üksikindiviidi saatus on tähtsusetu deržaava käekäigu kõrval, aga ka eesti ametivõimude ükskõiksus justkui marginaalse probleemi suhtes.
Lihtsam on konverentsidel pläägutada eetilisest poliitikast, kui seda sama poliitikat ja ühiskonda tervikuna eetilisuse poole suunata kasvõi seadusloome abil.
On kuidas on, aga ühe sõjas langenud nõukogudelase leidmisel tuleb muidugi lähtuda humanistlikest käitumisnormidest ja midagi ette võtta.
Mina soovitan pöörduda muidugi Muinsuskaitseameti poole, sest ka puuduva lepinguta on see meie lahendada - kaitseme ju seaduse jõuga kõiki sõdades langenute ja massirepressioonides hukkunute matmispaiku ( mis mõningatel õlleka - patriootidel harja punaseks ajab ). See, kas langenu on juba kaitsealusel kalmistul, või ikka lahinguväljal, omab ainult formaalset erinevust. Kõik omavoliliselt sõdurite säilmeid kaevavad nn "klubid" tegutsevad nii seaduse kui moraali seisukohalt "hämaralal".

P.S. Kas mitte Oliver ei helistanud mulle paari aasta eest murega langenud sõduri pärast, aga mure haihtus vahepeal kuhugi ära? Palun muidugi vabandust, kui eksisin!
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

võiks ju foorumi inimestest ka teha mingi ametIiku otsingukIubi.
Kasutaja avatar
Clash
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 26 Veebr, 2005 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Clash »

Neid klubisid vähe veel või? :shock:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist