Narva, 1944 ja 2005

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas valdo »

Karuke kirjutas:See koht 50 m lõunapool on siin...
Ivangorodi linnust vaadates on tõepoolest nüüd sama koht (minu kullipilk ei saa pildivõrdluses eksida). Huvipärast küsin et kas oli 50 m kõrval või panin selle kaugusega mööda?
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

valdo kirjutas:
Karuke kirjutas:See koht 50 m lõunapool on siin...
Ivangorodi linnust vaadates on tõepoolest nüüd sama koht (minu kullipilk ei saa pildivõrdluses eksida). Huvipärast küsin et kas oli 50 m kõrval või panin selle kaugusega mööda?
Lugedes "postivahe" järgi on teil õigus.
Umbes 50 m
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Frundsberg ; Arnold kirjutas:Tõepoolest põnev teema, kuid kas teile ei tundu, et tegemist on ikkagi lavastusega peale lahingut? Kahtlane, kas keset lahingumöllu keegi nii julgelt automaat käes pea püsti seisaks kui pildil kõige parempoolsem sõdur?
Seda lavastuslikku momenti ma nö paljastada üritangi.

Esiteks jätsid venelased Narva 1941.a minuteada ilma suurema lahinguta maha.

Teiseks kuhu sihib kuulipildur? Kui vastaskaldalt osutataks vastupanu siis kindlalt kasutaks vastane tulepositsioonina Ivangorodi kindlust - selle kõrgetest tornidest võiks anda tuld ka Narva bastionil asuvate sihtmärkide pihta?
Mis hulljulged saksa sõjamehed?
Vene snaiper näeks neid palja silmaga nii:

Pilt

Pisut kehva kvaliteediga foto - tehtud lähimast Ivangorodi tornist...
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas valdo »

Karuke kirjutas:Vene snaiper näeks neid palja silmaga nii...
[...]
Pisut kehva kvaliteediga foto - tehtud lähimast Ivangorodi tornist...
Olen rabatud - napi 12 tunni jooksul esiteks uus foto Narva poolelt ning siis takkapihta kohe järgi veel foto Vene poolelt? Ja mina mõtlesin, et kusagil aasta jooksul ehk satun jälle Narva, mitte varem... (kui nt midagi mõisatega seoses vaja täpsustada).

Vene poolele ei lase mind aga keegi - ilma kehtiva viisata saadetakse mind otsejoones sillalt tagasi ka siis, kui mu ainus soov on Narva ajaloolisi ehitisi sealtpoolt pildistada ja nt neid fotosid raamatutes/netis publitseerida... Näiteks ühele Rootsi keskaegsete kindluste asjatundjale pidin pool aastat tagasi meilis otse vastama, et Eesti poolelt tehtud fotosid Narva linnusest võin teha ja saata/näidata nii palju kui kulub, Vene poolt aga kahjuks ei saa fotosid teha, sest pääsu sinna pole (ta soovis selliseid fotosid minult).

Ivangorodi linnuse kolasin viimati põhjalikult läbi 1987...
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

valdo kirjutas:
Karuke kirjutas:Vene snaiper näeks neid palja silmaga nii...
[...]
Pisut kehva kvaliteediga foto - tehtud lähimast Ivangorodi tornist...
Olen rabatud - napi 12 tunni jooksul esiteks uus foto Narva poolelt ning siis takkapihta kohe järgi veel foto Vene poolelt? Ja mina mõtlesin, et kusagil aasta jooksul ehk satun jälle Narva, mitte varem... (kui nt midagi mõisatega seoses vaja täpsustada).

Vene poolele ei lase mind aga keegi - ilma kehtiva viisata saadetakse mind otsejoones sillalt tagasi ka siis, kui mu ainus soov on Narva ajaloolisi ehitisi sealtpoolt pildistada ja nt neid fotosid raamatutes/netis publitseerida... Näiteks ühele Rootsi keskaegsete kindluste asjatundjale pidin pool aastat tagasi meilis otse vastama, et Eesti poolelt tehtud fotosid Narva linnusest võin teha ja saata/näidata nii palju kui kulub, Vene poolt aga kahjuks ei saa fotosid teha, sest pääsu sinna pole (ta soovis selliseid fotosid minult).

Ivangorodi linnuse kolasin viimati põhjalikult läbi 1987...
Midagi erilist siin ei ole lugupeetud kaasvõitleja. :D :D :D

Otsides õiget kohta tegin pilte mitmelt positsioonilt - ja see 50 meetri versioon tekkis ka minu karupeakeses sealsamas kohapeal.
Fotod Ivangorodi tornist on aga tehtud eelmise aasta suvel - sebisin viisa Peterburi ja tagasitee korraldasin nii, et sain ka Ivangorodis turnimas käidud. :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist