Kuhu jäid kõik Nõukogude sõdurid?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
brone
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Nov, 2004 23:52
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas brone »

Mina leiaksin ka mõned vabad päevad suvel , et üritusel labidamehena kaasa lüüa:)) Niiet kui kampa komplekteerima hakkad, siis röögata!!
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Kuule Arnold !
Ja kui suvel vabu mehi on, siis võite ju labidameestena kampa lüüa - teen teist esmaklassilised uusajaarheoloogid!
Tundub, et oled õige mees. Aga küsimus sulle - kui legaalne see sinu üritus on ? Võiks ju vaatama tulla ja mine tea ...

Ega sa ometi näidiskaevamisi korralda ?

õpetaja
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No ikka nii legaalne, kui üldse olla saab :lol: Aastate jooksul on ka mõned artiklid minu tegemistest ajakirjanduses olnud (Maaleht, Tartu Postimees).
Sel kevadel-suvel-sügisel on peamised plaanid seotud Tartumaaga. Eks siin foorumis tekib mingi pilt liikmetest ja sümpaatsetele huvilistele olen aja saabudes nõus "privas" kohti ja aegu teatama. Asja mõte oleks ehk siis selles, et teooria on küll hea, aga praktiliselt näha sõja kõige jõhkramaid tummasid tunnistajaid - langenud sõjamehi - tekitaks ehk soovitava respekti ja nähes kuidas neid töid õieti tehakse, välistab ehk juhuslikul sattumisel langenu säilmetele kõige tüüpilisemaid vigu. Iga oskus on relv ja seega tuleb muidugi vältida juhuslike või lausa vale suunitlusega inimeste kampasattumist, aga sellest saab ehk ühiste jõududega üle? Vabas õhus muidu ka hea vestelda ja kui huviline veel labida kaasa võtab ja ei põlga veidi tööd teha, siis minul kah kasud sees :wink:
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

Õpetaja kirjutas:
... ja veel Sinimägedest.. on mõni korralik eestikeelne uurimus selle lahingu kohta? siiamaani mida mina näinud olen, on kõik põhinenud suuremal või vähemal määral "Eesti riik ja rahvas IIMSs" kirjutatule ja mälestustele.
Täna ei ole, kuid ootan - tuuleke sosistas, et peagi võikstrükikojast tulla ...
saab äkki täpsustada kes ja kus ja mille põhjal ? ma saaks äkki materjalidega aidata...
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

võtaks ka labida kätte kui abi vaja on
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Tuuleke sosistab seda, et Laar loeb dokumente oma 1944-aasta raamatu uutrükiks? Või seda, et Toomas Hiio seltskonnal on raamat (ingliskeelne) tulemas?
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Küsimus Estoloogile:
Toomas Hiio seltskonnal on raamat (ingliskeelne) tulemas
Millega tegemist ?

Minu tuuline unenägu on kudagi hõre selles kontekstis ...

õpetaja
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Elame-näeme :-) , enam pole kaua oodata. Midagi sellega seoses Hiio vist EÜSi konverentsil ka rääkis, kui siinses foorumis olnud kava õigesti mäletan.
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Et kuhu kadusid Nõukogude sõdurid? Tehumardi lahingus langes ka korpuslane Arnold Kull ,nimigi mälestussambal kirjas.Tegelikkuses aga mees elab,on täie tervise juures ja käib aegajalt oma hauale lilli viimas,FAKT.
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

rahvaluule

Postitus Postitas napoleon »

Üks legend pajatab veel järgmist. Peale sõda Sinimägede ümbruses elanud talumeestele anti ülesanne kokku korjata lahingutes langenute säilmed (kondid polnud olulised olnud, arvestus käis pealuudes). Igal leibkonnal olnud oma "norm" mis pidi teatud aja jooksul täis saama.Nende jäänuste valve olla puudulik olnud ja kohalikud olid käinud oma koormaid öösiti tagasi virutamas,et neid uuesti hiljem normi täiteks viia.Kui tõsi see on? Ei tea. Küll tean aga seda, et peale uue Vabariigi välja kuulutamist käis seal mägede ümbrustes hoolikas tuhnimine. Olen ise näinud ja käinud. Seal vedeles lahti kaevatud kaeviku liinide ümber ja sees palju sääre ja ribikonte ,kohe tõesti palju segiläbi sõjavarustuse jäänustega (leidsin ka lõhkemata miine ja mürske). Kummaline küll aga pealuid, mis teatavasti kõige paremini säilivad, ei olnud mitte ainustki.
P.S. Olime seal kolamas ja käisime ühest majast vett küsimas. Majast astus meile vastu Vene armee täies välivormis lipnik (praportšik). Vabariik oli ikka mõne aasta siis juba püsinud;)
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Seda pealuude kogumist ja vedu olen samuti kuulnud . Ainus ,mis ei koida on aeg -millal see toimus ? Pakun ise kuuekümnendad ?!
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Minu isa oli viiekümnendatel ühe suve Sinimägedes sapööriks.
Sõdurid olid leitud pealuud pannud kildude poolt mahalõigatud puude tüvede ja okste otsa (nii parasjagu rinna kõrgusele). Õhtul, tagasitulles oli kogu metsaalune valendanud kolpadest.
See ei ole muidugi vastus eelnevale küsimusele, aga midagi siiski...
2H
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 11 Veebr, 2005 7:57
Kontakt:

Postitus Postitas 2H »

Seitsmekümnendate lõpus tehti Sinimägede ümbruses kõvasti maaparandustöid.Naise isa rääkis ,et kopameestel see töö kuigi lõbus ei olnud.Tuli nii konte,lõhkemata moona ja isegi tanki toru olid välja tõmmanud.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Olen minagi sellest kolpade korjamisest kuulnud, ainult et mitte Sinimägedest vaid Permisküla saarelt. Ilmselt miski tõepõhi on juttudel all.
Aga huvitav mismoodi Nõukogude võim tegi kindlaks kas talumehe toodud kolp kuulus Ivanile, Jürile või hoopis Helmutile
:roll:
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

no ivani kolpa on kerge kindlaks teha - erinevalt inimeste omast on sellel lauba osa hämmastavalt väike :shock: ... silmadest juba ca. 1,5 cm üleval lõppeb laup ja keerab pealaeks ära :wink:
ja isegi peale mitukümmet maapõues veedetud aastat on kolbal juures päris kõva piirituse lõhn 8)
foorum.rindeleht.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist