Täpsuslaskuri jaoülema taktika

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Härra
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Veebr, 2011 11:33
Asukoht: Võru
Kontakt:

Täpsuslaskuri jaoülema taktika

Postitus Postitas Härra »

Tervist! Kevadtorm 2011 on tulekul ning huvipärast tahaks kõrvataha panna, millega täpsuslaskuri jaoülem peab kevadtormil tegelema.
---------------
[b][size=150]First in last out[/size][/b]
Härra
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Veebr, 2011 11:33
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Härra »

ootan arutelu ja vastuseid!
---------------
[b][size=150]First in last out[/size][/b]
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Siin neid kindlasti ei saa... Hea kui selleks ajaks relvadki käes on.
Härra
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Veebr, 2011 11:33
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Härra »

palju on neid mehi, kes saavad kevadtormiks m 14 kätte
---------------
[b][size=150]First in last out[/size][/b]
Bokser
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 26 Mär, 2011 19:53
Kontakt:

Re: Täpsuslaskuri jaoülema taktika

Postitus Postitas Bokser »

Härra kirjutas:Tervist! Kevadtorm 2011 on tulekul ning huvipärast tahaks kõrvataha panna, millega täpsuslaskuri jaoülem peab kevadtormil tegelema.
Kevadtormil on täpsuslaskuritel üldse suht vähe teha. Täpsuslaskurite jaoülemal on muidu üldse suht vähe teha, sest lahingute ajal jaotatakse täpsuslaskurid laiali. Seega, suht tavalised täpsuslaskuri ülesanded, lisaks adminkohustused jao ees. Mõnikord kasutatakse täpsuslaskureid ka varitsustes või vaatlusülesannetes. Siis võib jaoülem olla määratud seda operatsiooni juhtima.
Tegelikult olen ma pisut imestunud, et meil on kusagil struktuuris täpsuslaskurite jagu...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina ka arvasin kunagi, et TL-l on vähe teha. Pärast väikest koolitust snaipriinstruktori poolt enam nii ei arva ja peale seda on TL-d vägagi hõivatud seltskond, kel pole tihti aega süüagi. 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Bokser
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 26 Mär, 2011 19:53
Kontakt:

Postitus Postitas Bokser »

Kapten Trumm kirjutas:Mina ka arvasin kunagi, et TL-l on vähe teha. Pärast väikest koolitust snaipriinstruktori poolt enam nii ei arva ja peale seda on TL-d vägagi hõivatud seltskond, kel pole tihti aega süüagi. 8)
Räägime snaipritest või täpsuslaskuritest? Viimased peaksid olema jalaväejaos tavalised võitlejad, keda jaoülem saab kasutada nagu ta kasutab kuulipildurit või granaadiheituritki.
Mis aga snaipritesse puutub, siis meie snaiprid tunduvad pisut lohed olevat. Nende hulgas on paar entusiasti, aga enamik tahaks töötlemist saada. Oleks minu teha, paneksin snaiprid ja kaugluurajad ühte kooli kokku, saaksid mõlemat sellest kasu. Aga... ah jaa, meil pole ju kaugluurajaid ka :scratch:
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

hr Trumm, Te olete väga mitmekülgne. Tunnete lennundust, TT ning nüüd ka TL/SN. Ehk tahate jagada PSiga oma kokkupuuteid selle valdkonnaga?
Härra
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Veebr, 2011 11:33
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Härra »

Mina olen sellega nõus, et kaugluurajad ja snaiprid kokku lüüa. see on nagu haletsusväärne, samas tõesti selliseid entusiaste on käputäis.
Sooviksin ka rohkem mõtteid ja seletus postkasti elus kogemusest
---------------
[b][size=150]First in last out[/size][/b]
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Bokseril ei ole vale mõte, snaiprid ja kaugluurajad ei ole küll samad asjad, aga täiendavad üksteist tegelikult väga hästi. Oskus luupetarullis osaleda ja luurajaid toetada on tähtis ning vajalik.

TL jaos või rühmas on iseenesest samasugune tuletoetus kui KP ja TT - igaühel oma roll, ning kolme peale annavad prakt kogu rühma tulevõimsuse ala- ja punktmärkide vastu. KP surub hästi maha ja sobib koos TTga massihävituseks, TL on samas selektiivne ja saab mõjutada konkreetseid süsteeme - juhtimisahel, kommunikatsioon, raskemad ning ohtlikumad relvasüsteemid jne.

Pealegi, TL sobiks trasseriga KP tuld juhtima/osundama - a'la lase seda põõsast või seda akent.

Ei mäleta täpselt tsiteerida, aga soomlased tegid ühe MILES varustusega õppelahingu, kus rühmas oli 2 poltlukuga SN relva. Analüüsides selgus, et mingi kolmveerand ja rohkem tabamustest/tapetud vastastest tuli nende kahe pealt.

SN pole eriti lohed midagi, tegelt, entusiastid näevad suht kõva vaeva, nii KVs, KLis kui selle kõrval.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Bokser kirjutas: Räägime snaipritest või täpsuslaskuritest? Viimased peaksid olema jalaväejaos tavalised võitlejad, keda jaoülem saab kasutada nagu ta kasutab kuulipildurit või granaadiheituritki.
Mis aga snaipritesse puutub, siis meie snaiprid tunduvad pisut lohed
Kui tekitada paarid (TL+min 70xoptikaga vaatleja), siis saab anda hoopis põnevamaid ülesandeid nagu varjatud vaatlus, julgestamine jne. KV mõistagi peale humanitaarabi binokli ametlikult ei paku, aga pädev vaatluseks vajalik optika kah midagi kosmilist ei maksa, kui seda tsiviilpoest osta. Jutt siis TL-st standardse KV täpsuspüssiga.

Kui aga vastane on "assümmeetriline", siis on asjal päris õige jume, ma paneks teatud piirkonda vast isegi sildi üles "Ettevaatust, snaiper" ja vean kihla, et üksni öine pozornik sinna oma nina pista ei julge.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Härra
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Veebr, 2011 11:33
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Härra »

Kindel on see, et kellel on motivatsiooni ennast pidevalt SN/TL erialaga arendada, see peab tahest tahtmata laskma käiku oma rahalised vahendid, et soetada paremat varustust, olgu see 70xbinokkel või optika -
---------------
[b][size=150]First in last out[/size][/b]
Härra
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Veebr, 2011 11:33
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Härra »

Palun teema lukku ja lõpetada!
---------------
[b][size=150]First in last out[/size][/b]
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Eesti kontekstis on reaalselt täpsuslaskuri lüli vajalik KV rühma nn "staabijao/koondjao" koosseisus ja lisaks siis pataljoni nn "staabikompanii" suhteliselt iseseisvate lülidena.

Lülis peaks olema 3 isikut. Laskureid-vaatelejaid 2 ja lisaks siis tagalaga tegeleja: varustus, luureinfo, jne. Lisaks erinev moon, mitte alati tappev.
Bokser
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 26 Mär, 2011 19:53
Kontakt:

Postitus Postitas Bokser »

Ärme paneme teemat lukku, see on ju huvitav. Vähemalt mulle (ilmselt mingi nostalgia värk). Mis siis ikkagi on snaipri ja täpsuslaskuri vahe? Ehk avaldate oma arvamust. Peale relva, muidugi. Minu arvates on siin juba kontseptuaalne erinevus, kuigi tehniline pool on paljuski sarnane (sõna "tehniline" all ei pea ma silmas varustust, vaid n.ö. resultaadi saavutamist).
Miks ma mõtlesin kaugluurajatest ja snaipritest sama kooli raames, siis pidasin ennekõike silmas just oskust "sisse (ja ka välja) imbuda", varjuda, vaadelda. Lisaks palju-palju iseseisvat otsustamist ning eesmärgile pühendunud tegutsemist. Mõlemad peavad suutma hoida igas olukorras oma vahendeid (relva), sest nendest sõltub nende missiooni edu. Kindlasti ka see, et nii snaiprid kui kaugluurajad peavad oskama tegutseda paaris, jagades ülesandeid.
Mind kunagi õpetati nii, et jaosnaiper (ehk siis meie mõistes täpsuslaskur) on see, kes tegutseb meeskonna osana. Teda ei kasutata tavaliselt paarina nagu klassikalisi snaipreid, kuigi lõpptulemus on ikka sama - keegi annab sulle sihtmärgi ja sina lased. See keegi siis antud juhul jao- või rühmaülem ja laskma pead suht kiiresti lahinguolukorras. Sellepärast ma küsingi, et mis siis on teie arvates snaipri ja täpsuslaskuri vahe?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist