www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 01 Dets, 2021 19:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 195 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: N.LIIDU ARMEE SÖJAKURITEOD 1917- 1994
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 16:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Okt, 2004 18:52
Postitusi: 558
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
ehk siis alustaks teemat,mille pärast päid lendas ja kisa oli taevani.

ilma läbustamata paluks siis postitada selle armee teada-tuntud kuriteod,mida on too armee korda saatnud erinevatel aegadel.

ja alustuseks küsiks : kas peale Poola okupeerimist ja kaheks jagamist reichiga 1939.a. punaarmee korraldas kohalike elanike vastu terroriakte ?

_________________
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 16:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Juun, 2005 19:33
Postitusi: 1483
Kui rääkida NL armee sõjakuritegudest, siis peaks olema aastanumbrid 1917-1991. Milleest on võetud 1994? Kui aga Vene armeest, siis tuleks alustada .... ei tea isegi millest? Kas sellest,kui Moskoovia vürst kõik teised kõrvale surus? Novgorodi hävitamine? Ja kestavad need kuriteod siiamaani.

_________________
Et notre Parole s'appelle Fidélité !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 17:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Veebr, 2005 16:29
Postitusi: 2238
Tsiteeri:
Kui rääkida NL armee sõjakuritegudest, siis peaks olema aastanumbrid 1917-1991. Milleest on võetud 1994?


Sama küsimus ka minu poolt :?:

Tsiteeri:
kas peale Poola okupeerimist ja kaheks jagamist reichiga 1939.a. punaarmee korraldas kohalike elanike vastu terroriakte ?


NSVL hõivas Poola territooriumi, kus elas 12 miljonit inimest. Punavägede kätte sattus vangi umbes 250 000 Poola sõdurit ja ohvitseri. Punaarmee juhtkond ei teadnud, mida tohutu hulga vangidega teha, polnud konvoivägesid nende valvamiseks ega jätkunud toitu. Stalin leidis lahenduse
Vangid anti üle siseasjade rahvakomissariaadile, mille juurde moodustati sõjavangide valitsus, mis hakkas looma jaotuspunktide ja laagrite võrku. Juba nädala pärast saadeti esimesed vangid maanteid ehitama ning hiljem rauamaagi- ja lubjakaevandustesse, kus neid kasutati kõige raskematel töödel
Kohe pärast Poola vallutamist sai NKVD ülisalajase käsu, mille kohaselt tuli teha lõpp kontrrevolutsioonilistele elementidele Poolas, olenemata sellest, kas nad on nõukogude korra vastu.
Kõik potentsiaalsed vastased (sõjaväelased, politseinikud, riigiasutuste töötajad, religiooni esindajad) tuli teha kahjutuks. Otsekohe alustas NKVD Lääne-Ukrainas ja Lääne-Valgevenes nõukogudevastase elemendi arreteerimist. Arreteeritute pereliikmed saadeti Kasahstani. 140 000 poolakat viidi vägivaldselt Kaug-Põhja metsavarumistöödele
Poliitbüroo kinnitatud plaani järgi, see tähendab lihtsustatud korras, kohtuta ja süüdistusi esitamata tapeti NKVD vanglates ja Smolenski lähedal Katõni metsas 21 857 poola ohvitseri. Peale nende mõrvati 6726 tsiviilisikut. Nagu ajalooarhiivides avanenud materjalidest nähtub, oli Stalinil kavatsus likvideerida kohapeal veel 300 000 poolakat. Seejärel oli Stalinil kavas Punaarmee poolt “kapitalismi ikkest” vabastatud Euroopas hävitada kolmandik sealsetest rahvastest.
Poola ohvitserid koondati Kozelski, Starobelski ja Ostashkovi laagrisse. Neis laagrites olnud sõjaväearstid pöördusid laagrite juhtide poole avaldusega, milles teatasid, et Genfi konventsiooni järgi pidanuks NSVL nad kohe pärast sõja lõppu vabastama.
Segadusse sattunud Starobelski laagri ülem saatis arstide pöördumise Moskvasse, kust talle vastati: “Genfi konventsioon pole dokument, milles te oma praktilises tegevuses juhinduma peate. Juhinduge NKVD sõjavangide valitsuse direktiividest
8. oktoobril 1939 kirjutas siseasjade rahvakomissar Lavrenti Beria alla direktiivile, mis laagrite eriosakondi kohustas välja selgitama kontrrevolutsioonilised formeeringud sõjavangide seas.
Siitpeale hakkasid eriosakondade töötajad agaralt “avastama” kontrrevolutsioonilisi ja nõukogudevastaseid organisatsioone Poola sõjavangide hulgas.
See informatsioon kinnitas Stalini veendumust, et Poola ohvitseridest on vaja lahti saada: vaenlane jääb vaenlaseks. Laagritest välja lasta neid ei või, aga lõpmatult laagris hoida läheb kulukaks.
Pärast küsimuse arutamist poliitbüroos saatis Beria 1940. aasta märtsis Stalinile ettepaneku vaadata ohvitseride asi läbi eriolukorra alusel ja kohaldada nende suhtes kõrgeimat karistusmäära - mahalaskmist. Beria kirjutas: “Nad on nõukogude võimu paadunud vastased, keda täidab viha nõukogude võimu vastu.” Ja Stalin lisas Beria kirjale: “Nõus.” Otsus vormistati poliitbüroo otsusega 5. märtsil 1940.
Vangide toimikud toodi Moskvasse ja neid töödeldi NKVD esimeses eriosakonnas ning koostati mahalastavate nimekirjad, mis esitati kinnitamiseks Beriale. Süüdimõistetud saadeti rongidega Kalinini, Harkovi ja Smolenski oblasti linnadesse ja paigutati NKVD oblastivalitsuste sisevanglatesse.
Ohvitserid lasti põhiliselt maha vangla kambrites, mis oli polsterdatud vildiga, et väljast poleks laskmist kuulda. Seda tehti öösiti. Vangil pandi käed raudu, viidi kambrisse ja kihutati kuul pähe.
Mahalaskmisel kasutati ettenägelikult Saksa Waltheri püstoleid, mida kohvrite viisi saadeti Moskvast. Laibad veeti autodel linnast välja ja maeti NKVD suvilate rajooni territooriumile, sest seal ei käinud võõraid. Osa Kozelski laagri vange lasti maha Katõni metsas. Nende ühishaua avastasidki sakslased, kui olid Smolenski vallutanud.
Iga päev saatis NKVD Moskvasse shifrogrammi, kus lühidalt oli märgitud öösel hukatute arv. Näiteks: “Täide viidud 292.” 1940. aasta mai lõpuks oli maha lastud 21 857 poola ohvitseri. Kui sakslased avastasid Katõni metsas mahalastute ühishaua, ei tegelnud laipade ekshumatsiooni ja säilmete identifitseerimisega ainult sakslased, vaid Poola Punase Risti palvel poola patoanatoomidki.
Sakslaste “valepropaganda” vastukaaluks moodustas NSVL komisjoni, mida juhtis akadeemik Nikolai Burdenko, kes oli Punaarmee peakirurg ja meditsiiniakadeemia president. See komisjon väitis, et tegu on sakslaste järjekordse provokatsiooniga ja et tegelikult lasksid sakslased ise poolakad maha. Komisjoni argument oli, et kõik poolakad olid maha lastud Saksa relvadest.
Burdenko komisjoni väiteid läänes küll ei usutud, kuid kuna NSVL oli liitlane sõjas Saksamaa vastu, pigistati juhtunu suhtes silm kinni. Winston Churchill keelas Inglise pressil sellest kirjutada, kuna rahvas võinuks küsida: miks Inglismaa on liidus mõrvariga?

_________________
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 21:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2004 12:39
Postitusi: 3772
hugo1 kirjutas:
....siseasjade rahvakomissariaat poos ja lasi...
Hmm, minu teada NKVD polnud punaarmee koosseisus ?

Ja viisakas oleks viidata ka pärnu postimehele, kust tekst võetud on: http://www.parnupostimees.ee/120405/esi ... 4811_1.php


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 21:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Nov, 2005 20:34
Postitusi: 605
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Eks Hugo tahtis au endale võtta. Vaevalt et see süütust eksimusest tingitud oli.

_________________
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
Pilt
Elagu sõnavabadus!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 22:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Veebr, 2005 16:29
Postitusi: 2238
Tsiteeri:
Ja viisakas oleks viidata ka pärnu postimehele, kust tekst võetud on


Tsiteeri:
Eks Hugo tahtis au endale võtta. Vaevalt et see süütust eksimusest tingitud oli.


Hugo lootis jah alatult ja salamisi, et äkki saab selle teksti eest medali.
Andrusele suured tänud, et minule viisakust õpetab.
Tekst on mul ammu arvutisse copytud, algallikat ei viitsinud uuesti otsida.
Selle teksti autor peaks olema Vaino Kallas, lennuväepoiste klubi ajalootoimetaja.[/quote]

_________________
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 12:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Apr, 2004 19:09
Postitusi: 1308
Asukoht: Haapsalu
Kui soovite kamraadid, lasen siia klubi "Wiking-Narva" ajaloolaste poolt välja antud Avinurme massimõrvast raamatu. Ja alati kui kuulen korpuslaste juttu oma õilsatest iideedest, tuleb mulle silmeette see massimõrv Avinurmes, samuti Porkunis. SiniMustValge kuulipildujaga allalaskmine Toompealt jne jne. Aga see selleks.

Kui huvi, siis hõigake.

_________________
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 13:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Nov, 2005 0:19
Postitusi: 190
Asukoht: Tallinn
Üks kuritegu hilisemast ajast. 1983. a. septembri lõpus tapsid Tartus Raadi lennuväljal teenivad sõdurid minu tuttava T.P. Süüdlased püüti üsna pea kinni, selgus, et tegemist oli suurema mustadest koosneva jõuguga, kes röövisid Tartus inimesi ja saatsid röövitud asjad (enamasti riided) postiga oma kodumaale. Tribunal määras jõugu pealikule surmanuhtluse, mida aga ei viidud täide.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 17:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Okt, 2004 18:52
Postitusi: 558
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
tänud härrastele, et juhtisid tähelepanu mu apsakale seoses nende aastaarvudega :shock:

JA KÖIGILE SELLE TEEMA LUGEJATELE/KIRJUTAJATELE : ärge laske end Veltu /dietrich sönavöttudest köigutada.see ongi tema soov,et taolised tema lemmik riiki puudutavad teemad lukku saaks.kasutage tema puhul IGNORE nuppu ja süda palju kergem. :D

mind huvitab see aeg,kui nliit södis mandzuurias.kas ka seal verisele reziimile omaselt punaarmee vägivallatses ?

_________________
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 17:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Veebr, 2005 16:29
Postitusi: 2238
Tsiteeri:
Kui soovite kamraadid, lasen siia klubi "Wiking-Narva" ajaloolaste poolt välja antud Avinurme massimõrvast raamatu.


Kui see on kusagil üleval võiksid otselingi panna küll, mina ei ole seda lugenud

_________________
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 19:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Juun, 2005 19:33
Postitusi: 1483
Hea nõuanne, Vana Lõukoer, aga modena ma ei saa endale ignoret lubada, siis läheb mõni mees väga isaseks. Ja ma ei näegi, mida jälle korda saadetakse. Mõtlen siinkohal Veltut.

Wiking, sinu raamatust olen väga huvitatud. Kui mõeldav, siis koguni printerisõbralik versioon. Sest viimasel ajal trükis ilmuv II MS teema kipub kuidagi taas lugemiskõlbmatu olema, või tuleb jälle ridade vahelt ajada.

_________________
Et notre Parole s'appelle Fidélité !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 20:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Okt, 2004 18:52
Postitusi: 558
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
ehhe,sain veidi naerda su kirjutise üle,Charlemagne.... :D :D :D :D

paraku on jah mode amet selline,et pead tegema.aga sulle lohutuseks vöin öelda,et kui korrapidajaid poleks,siis kisaks siin sada veltu/dietrichi karistamatult.nii,et töö on tänuväärne.

_________________
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 21:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Jaan, 2005 17:26
Postitusi: 5101
Kui on tehtud märkuseid teema pealkirja ebakorrektsusest, siis võiks ehk parandada? Lisan kohe, et Vene impeeriumi (m)uudetud kujul tulek ei kandnud 1917 aastal nime Nõukogude Sotsialistlike Vabariikide Liit. Seega ei saanud sel ajal eksisteerida ka N.Liidu armeed. NSVL moodustati paberil kusagil 20-te alul (teate kindlasti paremini), aga seesinatse armeed kutsuti uhkelt punaarmeeks (krasnaja armija) ka II MS ajal ja hiljemgi. Kuna see "sovetskaja armija" üldlevinuks muutus, ei teagi.
Teiseks sõjakuriteod. Teeme siis selgeks, mis on kuriteod, mis sõjakuriteod, mis inimsusevastased kuriteod ja mis liikluseeskirja rikkumised! Avinurme lahingu mitmed episoodid on kindlasti sõjakuriteod, kusagilt mingi lipu mahalaskmised ei küündi isegi praeguse lipule pealelaskmiseni. Katõnis tehtu on enamat kui sõjakuritegu ja seda ei teinud armee.
Niigi on teada, et kommunistlik Venemaa ja natsistlik Saksamaa olid oma olemuselt kõike muud kui normaalsed kodanikuühiskonnad. Seega mingid üldised heietused ja copy-paste teadus midagi uut siin teemas ei anna.
Kui endal mingeid uusi, täiesti teadmata fakte pole esitleda, siis võiks nagu kodu kotile kobida! Muidu jälle häda, et teemasid liiga palju, ei leia kuhu oma astelt kõige parem torgata (veltu)!
Vanale Löukoerale aga küsimus, et kas Sa oled nii padusaarlane, et kirjas ka aktsent välja lööb? Ma võiksin ka mahlast võro murrakut ajada, aga te ei saa siis ju midagi aru :wink:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 22:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Okt, 2004 18:52
Postitusi: 558
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
ma arvan,Arnold,et see ei ole ju probleem,kui ma nii kirjutan,möte ei muutu ja kirjapilt on tsipa ju teistsugune :D
ja see vöro muurak on küll nagu hiina keel,tean omadest kogemustest :D :D

_________________
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 23:46 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2005 3:52
Postitusi: 1720
Wiking kirjutas:
Kui soovite kamraadid, lasen siia klubi "Wiking-Narva" ajaloolaste poolt välja antud Avinurme massimõrvast raamatu. Kui huvi, siis hõigake.


Olen väga huvitatud!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 195 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt