Mis Ukrainas toimub? vol.1

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

denis23 kirjutas:Ma arvan et kõik on palju lihtsam.

Putin on elus teinud juba kõike mida võiks unistada - juhtis kuresid lõunamaale, keppis tiigriga, käis merepõhjas aarded toomas.
Elu on tegelikult läbi ning igav.
Nüüd aga mängib ta suurt mängu. Kui ta kaotab - ilmselt lõpeb tema elu sellega, et ta laseb alguses oma koera ning seejärel ennast maah kuskil maaaluses punkris.
Kui võidab - ma ei tea...jääb maailma ajalukku samas seltskonnas koos Taaveti, Bismarki ja Peeter I-ga. Ma arvan, tema mõttemaailmas see mäng on riski väärt. Sitt muidugi on see, et me kõik oleme tema pantvangid teatud mõtte.s
Nii masendav kui see ka ei ole, olen ma denis23-ga päri. Lisaks olen ma nõus Kulibini ja Fucs-i arvamusega. Ma arvan ka, et läheb pisut hapuks. Ma loodan et ma eksin, aga olgem valmis ..
Putinil on kindel plaan impeeriumiehitajana ajalukku minna. Ta on tšekist, tema sõbrad on tšekistid ja nende tõekspidamistes pole kompromissidel lammastega kohta.
Olgu siis enda või vastase lambad. Ta on üles kasvanud NSVL-i kangelaslugude saatel. Partisanisõjad ja Leningradi blokaad ja muu selline.
Nad kummardavad ainult jõudu. Nad usuvad siiralt, et kaitsevad oma Suurt Isamaad lagunemast. Ja Sevastoopol on nende meelest ilmselgelt selle osa.
Mingi majanduskahju ei ole siin argument. Isegi paras kangelaslik laibahunnik ei ole. Ja see on Putini meelsus. Seda masinavärki takistaks ainult objektiivsed asjaolud väljaspool Putini kontrolli.
Olukorda selliselt külmutades ootab meid ees peaaegu kindlasti uus külm sõda. Ta teab, et kui ta praegu pooleli jätab, siis teist võimalust ei pruugi tal tulla.
Need olukorrad muutuvad siin Krimmi puhul poole päevaga. Hetkel tundub, et de-eskalatsiooni paus on tehtud plaanide koostamiseks. Lääs saadab nõrkuse signaale.
Putin kah rahustab Läänt: "Okey okey, teeme komisjoni. Teeme vaatlusmissiooni. Arutame. Mõtleme. Okey okey." Tegelt aga ... Ukraina saadik Eestis ütles postimees.ee-s et sõda juba käib.
Ukraina meedias väidetakse, et Venemaa kontsentreerib piiril vägesid.
Ilmselt läheb jälle pingete eskaleerimiseks. Võeti ballistiline rakett esialgu välja, siis silitati seda, näidati meediale, siis tehti katsetus. Siis sihitakse üle vastase pea hoiatuslask. Siis võetakse tuumapomm välja, silitatakse seda ... jne jne jne. Umbes nagu P-Korea. Ja kui siis veel aru ei saanud, siis ... Igastahes Lääs taganeb ohtra õige retoorika saatel nagu siin enne tabavalt öeldi.
Ilmselt sellepärast, et nad on potensiaalsed tuumasihtmärgid.

Seevastu ma ei näe võimalust, et Balti riigid, Poola, Gruusia saaksid omale lubada Ukraina mitte aitamist sõjalise konflikti korral. Ja meist järgmised ohvrid oleks Moldova, Rumeenia ehk ka Soome. Põhimõtteliselt ükshaaval pole meist Impeeriumile vastast. Koos tegutsedes aga on meil lootus väheste kaotustega välja tulla. Ilmselt eemal olevad tuumasihtmärgid otseses sõjategevuses osaleda ei ihka, aga piiririikidel ei ole valikut. Katynid, Troikad ja vangilaagrid on siin veel vanemate juttudest meeles. Grosnyi ja Srebrenica ei toimunud ka just väga ammu.
On veel meid soosivaid asjaolusid. Esiteks VF "oma maadel" tuumasõda pidada vist ei taha.
Teiseks, Ukrainlastest saaks suurepärane viies kolonn VF sees. Parem Sektor juba kuulutas, et kui VF sekkub Ukraina siseasjadess siis nad hakkavad võitlema mitte Krimmis vaid korraldavad revolutsiooni Moskvas. Toetajaid neil leiduvat. http://newsland.com/news/detail/id/1333451/
Ma arvan, et see perspektiiv hirmutab Kremlit. Üks asi on pommitada "neetud gosdeppi" kuskil kaugel maal. Teine asi on pidada sõda kodu piirkonnas.
Nii võib tsaar rahva armastuse päris kiiresti kaotada.
Kolmandaks. Piiririikidel on võimalik korraldada päris ehtne blokaad.

Et kui eelnev kõik kokku panna, siis ei saa Putin täiemastaabilist sõda endale lubada. Taandumist ka mitte. Seetõttu ma arvangi, et läheb pisut hapuks.
Aga kui läheb pisut hapuks, siis võib asi juhitamatuks muutuda.

Vabandan, et selline militaristlik-pateetiline kiri kukkus välja, aga räägin nagu arvan - asjaolusid kaaludes.
Samuti tuleks rahulikult meel ootamatusteks valmis panna.
(Tõtt öelda ootasin seda tuumapommi meedias silitamist juba eile.)
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4870
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Gideonic »

Zykez kirjutas:
Lupus kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=B2niF_UoWFY
Üsna hambutu see "Tigr"
Seda on ja päris naljakas vaadata :lol:
Tuletas seda meelde:

Pilt

(Medivac'i uuendamiseks raha ei jätkunud nagu tundub :D)
talas
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 08 Juul, 2007 21:28
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas talas »

Lisan "naljarubriigi" videolõigu, millel uudiseväärtust on null. Siiski, annab aimu tava-ameeriklaste mõttemaailmast läbi huumoriprisma. Inglisekeelne.

http://www.thedailyshow.com/watch/mon-m ... share_copy

(huvitav tõik ka, et viidatakse potentsiaalse ohvrina ka Eestile)
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Lemet »

Siim Veskimees: ...para bellum.
Järeldused

Esiteks. NATO! Kas on vaja seda üle korrata, et üksi ei suuda me midagi ja jutud Eesti suuremast iseseisvusest tähendavad tegelikult leppimist osalise või täieliku annekteerimisega Venemaa poolt? Me ei suuda üksi vastu panna Venemaa rünnakule, kuid me saame valida võimalikult suurt kahju tekitavaid taktikaid ja ehk hoida sillapead, kuni rakendub NATO lepingu viies punkt.

Ja vaadake, siin on üks oluline vahe Eesti ning Gruusia ja Ukraina vahel – kuigi lepinguid ei tasu tõsiselt võtta, need üksi ei kaitse kedagi, ei saa NATO olemuslikult eksisteerida, täitmata põhikokkulepet. Võimalik, et Õhtumaade allakäik on jõudnud kriitilisse faasi, kuid kui üldse millelegi loota, siis sellele, et on raskesti kujutletav, et peaaegu miljardilise rahvaarvuga, olulistes relvasüsteemides, eriti tuuma- ja kosmosetehnikas maailmas absoluutset ülekaalu omav liit laseks endast tüki ära hammustada. Eriti 135 miljonilise majanduslikult viletsas seisus riiukuke poolt.

Teiseks. Meil tuleb oma sõjavägi ja luure tasemel hoida. Jälle NATO! Kusagilt mujalt ei ole võtta näiteks kosmoseseiret ja vast ainult NATO suurriikide vastuluured suudavad tagada, et meie elulised struktuurid ei kubiseks Vene agentidest. Raske öelda, ehk ei ole vastupanu efektiivsem kui Läti ja Leedu taktika, kellel polegi enam võitlusvõimelist armeed (ehk nad on panuse teinud ainult virisemisele), sügavamalt on aga küsimus ikka ja ainult selles, kas me tahame rahvana püsima jääda. Pärast sissetungi Krimmi ei ole siin enam «kui»-d, me elame kindlas teadmises, et varem või hiljem Venemaa ründab. Kas meie taktika on rünnak üle elada või käega lüüa ja salamisi loota, et ehk õnnestub põgeneda ja ELi kodanikust sõjapõgenikuna sellest ehk äragi elada? Eks seda vastust peab igaüks enda seest otsima, aga aus oleks see välja öelda.

Kolmandaks. Sama tähtis on ka kodurahu ja sisemine stabiilsus. Kuulge, taasiseseisvumisest on möödas peaaegu põlvkond, ajad on muutunud ja meie peame muutuma ühes nendega. Vene kogukond on Eestis olemas ja ei kao kuhugi. Need, kes tahtsid Venemaale tagasi, on ammu läinud, ja mis te arvate, kas need, kes on jäänud, tahavad Vene võimu tagasi? Ei taha! (Kui tühine hulk personaalpensionäre, endisi ohvitsere ja muud taolist välja arvata.) Eestlaste suhtarv on viimasel ajal kasvanud, sest mitte-eestlased emigreeruvad meist kiiremini (ja veelkord – mitte Venemaa suunal!) Kas me ei ületähtsusta venekeelse hariduse probleemi või ei vaatle seda vale nurga all? Kas paljud ei õpiks parema meelega inglise keeles? Ja kui järgmine põlvkond oskaks korralikult inglise keelt, siis kui ohtlik oleks Venemaa ikkagi (nii info kui intellekti mõttes) väga piiratud seltskonnale suunatud propaganda? Lühidalt – kas me ei peaks mitte-eestlastes pigem liitlast nägema?
http://arvamus.postimees.ee/2717396/sii ... ara-bellum
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mil34
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 10 Aug, 2005 19:12
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas mil34 »

Kulibin kirjutas:
Newsru.com teatab viitega Interfaxile, et venelased viisid läbi kontinentidevahelise ballistilise raketi Topol katsetuse Astrahani oblasti polügoonilt Kasahstani polügoonile.
http://www.newsru.com/russia/04mar2014/mioborony.html
Ja said pihta kah ?
Palju see vahemaa teeb kilomeetrites ?
Kirjutavad, et rakett tabas etteantud täpsusega. Vahemaa peaks olema 2250 km (RS-12M laskekaugus on kuni 10 000 km).
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

mil34 kirjutas:
Kulibin kirjutas:
Newsru.com teatab viitega Interfaxile, et venelased viisid läbi kontinentidevahelise ballistilise raketi Topol katsetuse Astrahani oblasti polügoonilt Kasahstani polügoonile.
http://www.newsru.com/russia/04mar2014/mioborony.html
Ja said pihta kah ?
Palju see vahemaa teeb kilomeetrites ?
Kirjutavad, et rakett tabas etteantud täpsusega. Vahemaa peaks olema 2250 km (RS-12M laskekaugus on kuni 10 000 km).
Ilmselt signaal lennukikandjale.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Mina olen tänase päeva jooksul täheldanud, et venelased ei paista enam nii profid. Maskid nägude eest kadunud, habemed ajamata, kiivrid peast võetud ja relvad seljal. Mõni lausa ilma varustuseta. Lisaks need pildid, kus ukrainlased baasi aia taga palli mängivad, venelased eemalt vaatamas. Kui uusi käske ei tule, hakkavad nädalavahetusel koos jooma.
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas gvardimatros »

kangelaspioneer kirjutas:Mina olen tänase päeva jooksul täheldanud, et venelased ei paista enam nii profid. Maskid nägude eest kadunud, habemed ajamata, kiivrid peast võetud ja relvad seljal. Mõni lausa ilma varustuseta. Lisaks need pildid, kus ukrainlased baasi aia taga palli mängivad, venelased eemalt vaatamas. Kui uusi käske ei tule, hakkavad nädalavahetusel koos jooma.

täitsa võimalik. et hakkavadki koos jooma
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Lemet »

Ilmselt signaal lennukikandjale.
Ballistilise raketiga lennukikandjat jahtida??? Juhuslikult segi ei aja midagi?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

Lemet kirjutas:
Ilmselt signaal lennukikandjale.
Ballistilise raketiga lennukikandjat jahtida??? Juhuslikult segi ei aja midagi?
Oleneb lõhkepeast.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Eps
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 31 Mär, 2009 17:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Eps »

väike nali, väike naps ja ongi baasid väikse pohmellusega käes!
siilike
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 21 Sept, 2010 17:33
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas siilike »

Toob kenasti välja ukrainlaste psühholoogilise eelise - kui sõjaks läheb, võitlevad nemad oma kodumaa, perede eest. Vene sõdurid peavad aga ei tea mille pärast vennasrahvast tapma.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Manurhin »

kangelaspioneer kirjutas:Mina olen tänase päeva jooksul täheldanud, et venelased ei paista enam nii profid. Maskid nägude eest kadunud, habemed ajamata, kiivrid peast võetud ja relvad seljal. Mõni lausa ilma varustuseta. Lisaks need pildid, kus ukrainlased baasi aia taga palli mängivad, venelased eemalt vaatamas. Kui uusi käske ei tule, hakkavad nädalavahetusel koos jooma.
Nädalavahetuseni on veel aega. Aga kuna verd veel pole... siis tuleb see veri kas kiiremas korras tekitada või muidu mine tea, hakkavadki sinasõprust jooma. Mis oleks Putleri jaoks eriti ebameeldiv variant.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas mart69x »

Kõik riigid ähvardavad ja räägivad ainult majandussanktsioonidest. Venemaa ise ainult räägib sõjalistest sanktsioonidest.

Huvitav, et kui see teema seal lähiajal ei lõpe siis milline riik julgeb esimesena Vene suunas lendu lasta ka lõpuks mõne sõjalise tooniga ähvarduse ???
Poola äkki?
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Lemet »

Oleneb lõhkepeast.
Milline ballistilise raketi Topol lõhkepea võimaldab avastada lennukikandja(sest stardil lennukikandja asukohta pole ju võimalik täpselt sisestada), lennu lõppetapil määrata kindlaks sihtmärgi täpsed koordinaadid, teha selle liikumisest tingitud vajalikud parandused, sooritada õhutõrjevastased manöövrid ja tabada sihtmärki? Ja kui suur on selle juures veel lõhkelaengu kogus?

Vabandust OT pärast.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist